Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Как да прецакаме смрадовете ! - акъл и помощ  (Прочетена 12541 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

golyam_zum

• Гостенин
Re:Как да прецакаме смрадовете ! - акъл и помощ
« Reply #60 -: Февруари 02, 2010, 03:36:01 »
Макье-не е така-па треба да платиш,мислим че е по 7лв кубик!
Активен

ТУМБАКА

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 157
« Reply #61 -: Февруари 02, 2010, 03:39:47 »
е я па да питам
ми ко примерно имам 20 декара земъ и реча а си насада горъ и ида а си сеча след 10 годин от ня па мое ли ми каат нещо а им ги еба маикята
Активен
Маанете са с тия подписе!

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #62 -: Февруари 02, 2010, 03:50:38 »
Мислим че закона беше такъв.Горите и водите са дръжавна собственос.У секи случей знам че ако пойдеш да си сечеш ореа у двора па ти требва разрешение.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

ЛОМНЯК

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2037
« Reply #63 -: Февруари 02, 2010, 04:02:12 »
Ако сакаш да бъдеш редовен,утодиш у горското и пущаш  молба за добив на суха и паднала дървесина  до началника на въпросното горско,а он е длъжен да ти разреши! След като ти разреши има такса ,която не би трябвало да е повече от 10 лв. с ДДС,която такса е за разрешителното ,като документ, а не е за кубик добита дървесина ! Това е за гора , за която имаш документ за собственост!  Накрая ,местния горски или лесовъд е длъжен да дойде на място или в дома ти и да констатира кви си ги свръшил ;)

onufri

• Гостенин
« Reply #64 -: Февруари 02, 2010, 04:29:03 »
е я па да питам
ми ко примерно имам 20 декара земъ и реча а си насада горъ и ида а си сеча след 10 годин от ня па мое ли ми каат нещо а им ги еба маикята

ей, я си мисла а ги напраа таа работа, ма ма а стра, че ша ми ги окрадът ели запалът, дeeба капутите му  >:(
а па пра-дедо ми а имал не знам си колко декара гори, ма ги а проиграл сичките на комар, тоа шашкънин... :-[
Активен

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
« Reply #65 -: Февруари 02, 2010, 06:54:05 »
Ако сакаш да бъдеш редовен,утодиш у горското и пущаш  молба за добив на суха и паднала дървесина  до началника на въпросното горско,а он е длъжен да ти разреши! След като ти разреши има такса ,която не би трябвало да е повече от 10 лв. с ДДС,която такса е за разрешителното ,като документ, а не е за кубик добита дървесина ! Това е за гора , за която имаш документ за собственост!  Накрая ,местния горски или лесовъд е длъжен да дойде на място или в дома ти и да констатира кви си ги свръшил ;)

освем тиа 10 лева са плаща по 3 лева май беше на кубик да дойде горския да ти маркира у гората кое дръво става за сеченье що но при санитарната сеч са сечът не сеамо сухите ами и други дръвя примерно кое е криво, кое е двуянка и т.н. и после плащаш още пак 3 лева на кубик да дойде горския да ти ги маркира коги си ги нарезал  и да ти напише билет за превоз на дръвата  ..... абе триста и триесе разправии  >:(
Активен
жената Я  и приятели  

ЛОМНЯК

• Тумбак
« Reply #66 -: Февруари 02, 2010, 08:30:53 »
Цецо нее така, говорих с един приятел който е Лесовъд, това което съм ти го написал по-горе е точно така , даже таксата е 1,5 лв с ДДС, Каза също защото разрешителното от шефа на горското , изпълнява функцията на пътен лист,ако гората е в землището на селото, за което е разрешителното, единственото условие да не плащаш излишни пари, е да сечеш САМО СУХА  дървесина, има ли зелено,че те сцепат!!! Като освен разрешителното,требе да имаш и копие на скицата за имота!!!

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #67 -: Февруари 02, 2010, 08:32:30 »
А за ората къде немат разрешителни, единственото право е да вадат пъньове. С "партийния секретар" (голем чук).
Активен

masok

• Гостенин
« Reply #68 -: Февруари 02, 2010, 08:38:56 »
кой къ мое така се опраа.на кметицата мъжо и изреза сичката гора из село.покрай законното и незакнното.и я и бащами нем ада идеме да си докараме дръва......ебаго 4-та зима е там един леф нее дал за дръва (верно сече сал сухото ели къде си е наща гора) ма на никой от чет не дава..............коги подират отговорност на другите и накажат тогива ша дират и от назе.................а ни държавата ни горския е садил..........ни па садът къ си треба.............те така се ебът смрадовете............
Активен

Пръвака

• Тумбак
« Reply #69 -: Февруари 02, 2010, 11:07:20 »
ееее Ломняк на вазе от къ ви умре дрътия горски и ви се опрай работата, а ние си е караме по старому  ;D ;D ;D
Активен
жената Я  и приятели  

ЛОМНЯК

• Тумбак
« Reply #70 -: Февруари 02, 2010, 11:21:38 »
Не бе Цеко, тава ми го каза един приятел каде беме у Лесото с него,само че он беше горско стопанство и стана лесовъд .

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #71 -: Февруари 02, 2010, 11:26:50 »
У дражавата ЛсОто ли сте одили.Тава май беше анклав у Южна Африка.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Пръвака

• Тумбак
« Reply #72 -: Февруари 02, 2010, 11:30:38 »
У дражавата ЛсОто ли сте одили.Тава май беше анклав у Южна Африка.
;D ;D ;D не е бе за у средата на Резервата приказваме , ама насекаде правилата са различни....
Активен
жената Я  и приятели  

Цони

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4519
« Reply #73 -: Февруари 06, 2010, 07:50:24 »
Мислим че закона беше такъв.Горите и водите са дръжавна собственос.У секи случей знам че ако пойдеш да си сечеш ореа у двора па ти требва разрешение.
Това е по един закон за защита на растителните видове. Ги е на територията на населено место, у регулация, се иска разрешение от кметството. Не е само за ореа, за бадем е същото.
Активен
Животът с назе се ебава.

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #74 -: Февруари 07, 2010, 12:09:11 »
Тава за ореа е верно. У село минваа едни с камион натаварен с трупи, дето даваа пари (примерно днешни 300лв) да им дадеш орей. Ма тагава дедо се побоя, що неа разрешено и не им го даде. Послем орея изсъъна и го нарезаме на кръпелье за кюмбето.
Активен

Страницата е създадена за 0.285 секунди с 22 запитвания.