Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Мое ли заслабнеме (що сме станале като тюфлеци, даееба...)  (Прочетена 106946 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
Ей народе, четем у темата за тутуня и ча мъка ми става за тиа ора пушачите, еба тоа техниа зор... Я такова не сам слагал у устата си и даже не знам кво е. Ама па иам други проблеми - отпущил сам тумбак и сам наял крака и гъзере, та ме е яд да се глеам... Мое да има и други със същиа проблем, та да каат тука кво че прайме та да фрълиме неко кило и да заприличаме на ора.

Начи, я сам бил и много слаб, и много дебел. Съга съм некъде у "горниа" сектор и по моа си преценка носим къде 20 - 25 кила излишно тегло. Като се замислим и ча яд ме сбира - закво влачим таа тежес на гръба си, егати... По-бръже се уморявам, не ми се спортува, не ми се оди никъде и енергиа неам за нищо. Като не приличам на човек ми пада и самочувствието, не ми се ще да идем на дискотека, ни да идем на плаж, мани па да се съблечем пред некоа жена... Отделно ми идат проблеми с дрейте, даже и у работата колегите и началниците те приемат некак по-друго кога приличаш на хипопотам.

Що става така, що почваме да наиваме гъзере? Кво вика един приател - само това удоволствие (яденьето) ни остана у живота, и колко да ми е мъчно - баш така си е. Преди одех по гаджета, карах мотор, спортувах, не се спирах на едно место. А съга - семейство и бачкане по цел ден, приберем се вечер у дома, а жената турнала масата, къ да и откажем, гладен - не гладен - седам да вечерам. Я и преди едех яко, ама поне се движех и горех калориите, а съга - повече нагръб и глеам да се не озорвам.

Начи, четох що пръво човек треба да признаа пред себеси, къде има проблем, а послем - да мисли кво да го решава. Те я признавам не само пред мене си, а пред сички тука - проблем имам, що сам заприличал на тюфлек, дееба. Глеам се у огледалото и самичък си се не аресвам, къ тогава неко друг да ме ареше? Струва ли си заради едното гнетенье да си съсипеме здравето, да си съкратиме живота и да се лишиме от толко други радости? Казвайте ако има и други ора с повече кила отколко треба - кво че прайме?
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
АЯзе тоа раздел почва ми заприличва на "Лична драма"  ели нешо такова  ;D ;D

Буш прав си за напълневаето, азе ненам има ли некои да си е у нормата, азе сам куто тебе, вечер са наганясам яко, неко рекиа, 2 кила бира и те ка са праат кила, ако некои незнае от яденье са и пълнее
Активен

masok

• Гостенин
ша маанеме пушеньието,яденьието и ебаньието ;D и шни остане сал бръсненето кат удоволсвие май ;) ;D
 буш ненам баце верно прав си що са дебелее ма сичко с времето си мое би..........
и я незнам къ се свалят тия кила............ ;)
некоги е имало по гулемо напрежение стимул ,сега семеен си спокоен и нема за къде да тичаш............

те така се качат кила :) ;D
Активен

nikoia

• Гостенин
Я имам 15тина излишни кила. От 8 години си ги отглеждам. И са съм на поредната диета :( И гимнастика дома.
Я си ги качих след като родих пръвото дете. Седене вкъщи, ядене, алкохол. И в един момент - опа... ного ма е яд. Като си погледна снимките кога съм била слаба... и ми иде да се гръмна. А тогава си мислех че съм дебела.

Отслабването и спирането на цигарите става с воля и инат.
Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
Буше,да та заеба,ти барем си на сгодни за целта(отслабванье)места-я лично ти препоръчвам примерно да одиш за гъби из гори и пояни-ама яко оденье,през пресечена меснос...Не казвам да тръчиш ели да одиш из разни фитнес зали и да са тъпчеш с химии-не,просто движение на чис въздух му а майкята...Другия чалъм е да откриеш спининг-риболова-тръчиш покрай Реката и я замераш насам-натам с дръвени и железни примамки и чекаш да фанеш "Митичната" риба...куто мене... ;D ;D ;D Ем та апат кОмаре куто за световно и си на "Сървайвър" ем отслабваш... ;D
Абе повече движение му е майкята...казано у резюме... ;D ;)
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

mechka

• Гостенин
оф и я само се борим с тиа кила. не е лесно, даже я си спортувам. и я сам решил да се зимам у ръце - моита програма е следната - да намалим и спрем слатките и мазните неща. само рибка и птиче бело месо. вечерно време да се не пркалява с едене. и спиране на захарите. здраво намалеване на алкохола - концентрат и бира особено.  по мининко вино с вечера и това е. треба да се намалат и лебове, и тестени изделиа. по малко и да се избегват вечер.
миналата година правих за към месец диеата без никви въглехидрати и свалих много, ама това диетите не са работа. бех като зомби, само ми се спи и ям само месо и отвреме на време неко зелнчук. съга по скпокойно сам намислил, и повечко спорт, що я обичам да одим да блъскам и да играем тенис. куто бех на таа диета, не можех да ги праим тиа неща що немах никва сила.
Активен

nikoia

• Гостенин
За честото ядене е много вярно, така се активизира метаболизма. И сега ядем  5 пъти на ден, в точни часове. И ядем салати и мръвки, кисело млеко, чат пат ориз ели картофи със салата.
А па Байчо яде яки манджи, яде и леб, не закусва. И е 65 кила  ???
Активен

nikoia

• Гостенин
Не, до колкото знам  ;D

Бе не е и само хормони. Баш си е ядене, поне у моя случай. Аз след 1вото раждане си бях същата куту едно време. После нещо се случи  ;D
Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
...мойта жена умира от яд куто Байчовица-ям куто рАзпран и ми са не лепи могу-могу... ;D
Друг въпрос а че ша са намери веднага некой да каже че ако я и Байчо сме му прасета-ша ни прибие веднага-що само абиме ранъта... ;D ;D ;D
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

nikoia

• Гостенин
ша ни прибие веднага-що само абиме ранъта... ;D ;D ;D
Тва редовно го повтарам, да  ;D ;D ;D
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
Начи я глеам на въпроса от ижинерна гледна точка, като онаа задача у училище - у един басейн къде е 200 кубика се вливат две тръби къде дават 50 кубика на час, а от друга една се изливат по 10 кубика на час, кога че се наплъни басейна? Ама тука задачата е обратна, ниа глеаме да го изпразниме басейна... Това значи да се укарва по-малко и да се изразходва повече, нали така?

Пръвото е ясно - да се еде по-малко рана и по да не а калорична. Съга у летото ми се види добар момент да удариш на плодове и зеленчуци, по пазара има секво. Я купувам и слагам у ладилника, умрем за пъпеши и дини. Барем до октомври моем да изкарам така.

Второто също е ясно, ама е трудно за изпълнение - да гориме повече енергиа. Не се движиме кво едно време и сума оправданиа си намираме - се време неаме, се много работа и сме уморени... Абе направо си ме мръзи неко път... След работа глеам колелото - дали да дръпнем 8 километра до квартирата или да качим служебното пежо? Викам си - абе съга е жега и пепеяк по пъта, па сам и уморен, дай днеска с колата, а утре че натиснем на педалите. Ама утре става същата работа и се отлагам. А неко път верно иам работа, те таа вечер место да се расодим из Софиа, земал съм една чанта с папки да четем. Нема начин, бачканье дееба...

И друго е важно, кога речеш да заслабнеш - тоа човек до тебе треба да те разбира и подкрепа да ти оказва. Те примерно жената не треба зорлем да готви некви фкусни работи и да те гони с тенджерара, даже най-добре ептем да зареже готвенето, поне за извесно време. Абе също кво пишете за пушенето - ако почнат приателите да ти пъхат цигари у устата и да димът покрай тебе - зор че видиш да ги откажеш. Съга се сещам - па тиа проблеми (пушенето и яденьето) са свързани! Я знам, че кога ората отказват цигарите почват да пълнеат, а па на дебели ора съм чул сериозно да им предлагат да пушат, да им се убие апетита.

Верно е къде мотивациа и воля требат, ама има и други фактори, средата на човек е важна демек. Иам една книга за разделното ранене и е много верно това къде пише тама, я сам го изпробвал на практика. Неко от вазе чел ли е "Сила за живот"?

Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Gaspoud

• Гостенин
...мойта жена умира от яд куто Байчовица-ям куто рАзпран и ми са не лепи могу-могу... ;D
Друг въпрос а че ша са намери веднага некой да каже че ако я и Байчо сме му прасета-ша ни прибие веднага-що само абиме ранъта... ;D ;D ;D
Е'иш па тоа - щели сма да кажеме че а ягмосвате раната ;D
Нема такова нещо ;D
Ша кажеме че и глистите са ви глиставе ;)
Активен

Gaspoud

• Гостенин
Другия чалъм е да откриеш спининг-риболова-тръчиш покрай Реката и я замераш насам-натам с дръвени и железни примамки и чекаш да фанеш "Митичната" риба...куто мене... ;D ;D ;D Ем та апат кОмаре куто за световно и си на "Сървайвър" ем отслабваш... ;D
Абе повече движение му е майкята...казано у резюме... ;D ;)
....поясни на човека, че Митичната а Балканка родена преди 22 лета в полите на връх 'Балига в Скритата река и обитава единствения обратен вир /който е обратен само след пълнолуние/ ;D
Верно нема такъв спорт - пълзиш и дебнеш като партизанин с часове, като от време на време се прилага "естремен спринрт в пресечена местност" /не минавайте под паднали дървета в които може да има хралупи - стършелите са гадини големи/ ;)
Активен

golyam_zum

• Гостенин
Малу,але те кво секой има проблем-я с цигарите,други с дебелочата!А сас мене си  мое сверяваш кантара-отка сам са уволнил(85та година) сам 62.350кг.-едем кво ми падне,кога ми падне и колко моем,вода не пием(бирица или винце и по 1-2 рикий вечер)и ни пълнеем ни слабеем(оно нема и накаде да ослабнем освен умствено)да са еба у метаблизма!Осазнавам че и тва не е нормално,ама ми а леко и бачкам куту луд и по село одим,5 декара лойзе,3 кукуруз,лицерини и др.,що старите капнаа.Са си представам ако качим 25-30 кила ква тегоба че ми е!Ама си мислим че сичко е генетично-те и баща ми е тека,и брат ми,ебалиго-такав ни а джинса сигурно!
Активен

Gaspoud

• Гостенин
...начи сега малко по-сериозно от моя стръна ;)
В момента се опитвам да сваля някое ии друго килце - сутрин си не ям по дифолт, а тряябваааа.
На обяд си хапвам добре - нещо готвенко, или супичка, или супичка и готвенко, но по възможност с по малко месце и почти без хляб.
Под хапвам добре имам предвид че си ям, но никога докато се наям - ставам от масата все още леко гладен. Освен когато не се изкуша с едни макаронки със сирене /така по-прегорелки - от края на тавата/ ;)
Вечерта - лубеничка, диня, айрянче, салатка, тараторче.
Алкохола съм го ограничил, но не заради отслабването а заради работата.
Е в момента гризем един сухар от ориз и царевица - идеален е за залъгване на глада.
....горе-долу от месц съм така - усещам се че като седнем да хапнем и вече по-малко ям - то е как свикнеш.
Поглеждам надолу и все ми се струва, че поне някое и друго килце съм свалил - дано да е верно ;)
Активен

Страницата е създадена за 0.244 секунди с 22 запитвания.