Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Прибиванье на престъпниците (кво мислите за смрътното наказание)  (Прочетена 15630 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

калафаченин

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 925
  • Я съм си прос човек ...
През последната седмица(ма като се замисля, през последните 20 години) не спират да ме изумяват редица неща, свързани с престъпленията и последствията от тях, както за потърпевшите, така и за извършителите.
Та бех решил да пускам една такава темица, но видях, че са ме изпреварили :)
Та да си дойдем на думата:
крумови закони треа да има за всяко едно престъпление! Око за око, зъб за зъб!
Напълно съм наясно, че "прекрасните" ни органи, отговарящи за реда и наказанията им е през кура за моето мнение, но напук на това ще го споделя.
Превръщането на нашата държава в джунгла е процес(може би цел на заинтересовани), който трудно бихме спрели, но това не означава, че трябва да сме коне с капаци.
Потресаващите факти, изнесени напоследък, за т.нар. "Имотна мафия" направо ме отвратиха до крайна степен. Това са престъпления, извършени от изверги. Изверги, които притежават силно изразено чувство за безнаказаност. Чувство, подсилвано със всяко решение на полиция, съд и прокуратура.Посягането на беззащитни хора с цел облагодетелстване на някакви си малоумни същества е деяние, заслужаващо подобаващо наказание.

Та в тоя ред на мисли съм, с две ръце, ЗА смъртното наказание.

Много се надявам да не се налага правосъдието да преминава в ръцете на обикновените граждани, че тогава ще стане наистина страшно.
Активен
Карай да връви, она са а видело, че край му са не види.

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
Я не разбрах баш реда на мисли. Ако некой е безанаказан и не получава сегашното наказание, кво ше се промени ако се въведе по тежко наказание, което също така нема да се прилага. най много да го отнесе некой нещастен човечец.
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
Я не разбрах баш реда на мисли. Ако некой е безанаказан и не получава сегашното наказание, кво ше се промени ако се въведе по тежко наказание, което също така нема да се прилага. най много да го отнесе некой нещастен човечец.

Нема нужда от смръртното наказание (просто нема а го врънат гаранцеа) , но наместо на ньего да разрешат слободната продажба и ползване  на оружие като у щатите  :)
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
И много по малко стига - да се въведе нормална полициа и съд. Даже и по сегашните закони, ше свършат работа
Активен

калафаченин

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 925
  • Я съм си прос човек ...

Идеята е за или против. Че у наште географски ширини никой та не сефери за 5 стотинки е факт.
Ма да не настане по неко време пълна свободиа и да са опрайме отмах  papa :zazhabil:
Активен
Карай да връви, она са а видело, че край му са не види.

Колеба

• Пустиняк
  • Лижанин
И много по малко стига - да се въведе нормална полициа и съд. Даже и по сегашните закони, ше свършат работа

Тва немом да го видим, дори и след кофа чер отел ...  да се въведе  ??? по скоро да са отведе .. Кро, ка да го мислиме, се на зле .. ???
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Писал съм го млого пъти,ша го напиша и сеги-престъпниците ги а стра не от големи наказания ,а от неизбежни наказания-т.е. бандита требва да знаа,че и след 100 годин, правосъдието ша го намери та ако ще да а на гъзъ на географията,ша го приведе у съответния вид и ша го вкара на нужното место да троши камънье през деньо и да го рапат негри манафе със слонски уища през ноща.....тва според мене моо стане като съ въведе добриа стар принцип на изборността за правораздавателните органе и полициата-къкто а било у,па и сеги е у Америчко.Прокуроро,съдиите и шерифо се избират от народо.Верно ,че а възможно у БГ и тава да се изкелеферчи и съсипе,ма ако има свесна избирателна система-т.е.-въведен образователен преди сичко ценз,а след тва с определен коефицент и възрастов-е твърде възможно да се изберат сравнително свесни ора способни да си глеат работата у общ интерес.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Снаата

• Гостенин
Цитат
".тва според мене моо стане като съ въведе добриа стар принцип на изборността за правораздавателните органе и полициата-къкто а било у,па и сеги е у Америчко.Прокуроро,съдиите и шерифо се избират от народо.Верно ,че а възможно у БГ и тава да се изкелеферчи и съсипе,ма ако има свесна избирателна система-т.е.-въведен образователен преди сичко ценз,а след тва с определен коефицент и възрастов-е твърде възможно да се изберат сравнително свесни ора способни да си глеат работата у общ интерес."

И я съм съгласна с тоа принцип. Ама категорично съм за смъртно наказание при някои особени случаи - например за причиняване на смърт на дете по особено жесток начин.
Оказва се нашата правораздавателна система изопщо не зачита детето като ценност на опществото. При доказани престъпления на педофили - нищо не им се случва - минават много леко според мен.Всички мълчат от секъде, пълна тишина. Бех на един форум за превенция на сексуалното насилие върху деца в интернета. Я съм се потресла от нашите родни педофили.
Тъй че в тоа ред на мисли ако не ги очистват тиа завинаги барем да ги скопяват.

Леле леле като си чета тва по-горе и я са плаша ама си а тъй.
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
Те тука ми дойде да пиша....
Най-лошото са е случило с 6-годишния Стефан, за който вчера писах у темата на варненската група.  Намерен е убит до пожарната в града. :'( Дано да намерат таа гад дека е посегнала на тава невинно създание и да си получи квото требва....
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=894214
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Чвора

• Пустиняк
лоша работа.....Бог да го прости :'(
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

Колеба

• Пустиняк
  • Лижанин
бог да го прости детето  :'(    а таа смрад додно ги изловат и затворат ...
Активен

Маруца

• Гостенин
Начи на едно друго место пише следното за детето:"...гледката е била ужасна - детето е било обезобразено, главата му е била в чувал"
...
"Според съдебен лекар, пристигнал на място, обаче видими следи от насилствена смърт няма. "

Е къф е тоа съдебен лекар бе да му имам дипломата, че ми стана смешно  ;D - при обезобразено лице не се ли има предвид и насилствена смърт в повечето случаи... ??? ??? ???

П.П. За последно Стефан бил забелязан около 15 ч. на 14 май, когато излязъл да играе пред дома си в ромския квартал "Максуда". - кой знае за кво са го пречукали другите циганьоре ели ако е краднало некаде нещо, да са му подириле сметка сеги.... :riba:
« Последно редактиранье: Май 17, 2011, 04:55:00 от Мариуца »
Активен

Чвора

• Пустиняк
пръво-неа ясно дали верно а било така.Второ-обезобразяването моа да се дължи не на насилствена смрът а на тава да са го яли чавки,плъове и секви други сътвери....не се знаа и ка е настъпила смърта....отделно-ако а имало напреднало трупно разлагане също моа да има разпад на тъканите и обезобразяване.На книга за тава изводи не моо се праат....
Активен

Владимир

• Гостенин
Абе, езък за детето  :'(.
Иначе, по темата - я съм за смъртно наказание.
И още по случая - що требваше да са случи тава, та да разбере България, че патоанатомите у Варна стачкуват?!!! А стачкуват, що не им а плащано за експетизите от средата на миналата година!!! И послем сакаме следствие, па доказателства, па съд... Кво да кажем повече?... Оно секи ден с тава правителство са чудиш, днеска ли са събуждат или още спат и цел свет им а виновем, само не и они.
Активен

Маруца

• Гостенин
Тава ясно, ма тука става вапрос за 1-2 дена период от изчезването до намирането. Не вервам да се е разложило толко бръже, че да се обезобрази НЕнасилствено!  ???
3. Не се толерират и се затръкват постинги, прокламиращи етнически и дискриминационни конфликти и мнения у които се дават радикални решения за малцинства - циганье, гееве, турци и т. н. Всеки човек е най-напреде индивид и личност, нема общ знаменател за ни една група ора.
Peace.  yn
« Последно редактиранье: Май 18, 2011, 08:26:12 от Крокич »
Активен

Страницата е създадена за 0.273 секунди с 21 запитвания.