Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Прибиванье на престъпниците (кво мислите за смрътното наказание)  (Прочетена 15962 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mechka

• Гостенин
определено тава е от най сложните теми, ка вика онуфрий, бая невинни има убити. също така се оставя много сила у ръката на държавата което никога не е убаво.
друг па е проблема - тука млого народ вика - да работат, ама така зимат бизнес - леб от ръцете на обикновените ора - демек и това не става - по лошо е да работат отколко само да ги ранат, колкото и странно да звучи.
не моат да се фъргат у ями да ги вали дъж и снег, що се пак не сме Северна Кореа.
Тука у америка чето че също на данакоплатеца му излиза по скъпо ако некой го осъдат на смърт, отколкото доживот, щото процедурите по обжалвааниата са млого.
кво ни остана - ше излезе че е най добре да го фърлиш у затвора и да изфърлиш ключа.
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Мечка,тва за ямите го каза я.Продължавам да твърдъ че тербва да се ппроцедира точно по тоа начин с  доказани-т.е. осъдени със сичките му заврътулки по време на делото- престъпници.За бандито нетребе да има жалос-коги а правил золумете имал ли е жалос къде жертвата.Я не проявявам кръвожаднос-я дира справедливос.А с последното ти изречение съм съгласен ;)
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

mechka

• Гостенин
Мечка,тва за ямите го каза я.Продължавам да твърдъ че тербва да се ппроцедира точно по тоа начин с  доказани-т.е. осъдени със сичките му заврътулки по време на делото- престъпници.За бандито нетребе да има жалос-коги а правил золумете имал ли е жалос къде жертвата.Я не проявявам кръвожаднос-я дира справедливос.А с последното ти изречение съм съгласен ;)

според мене това ни приравнява на техното ниво. вервай ми немам никви симпатии към ньим, ама прекалено ми се вижда това. па и се пак затворите служат и за корекциа в некой случай, не само за наказание. Па казвам, не моа да се гледа толкова генерално, това е прекалено сложна тема с прекалено много подточки. законите са като дофтурството, най лесно е да минеш с манарата, ама скалпела работи по чисто и там каде манарата не моа да стигне. обаче некой път па само манарата помага.
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Специално за скалпелете съм на ясно ;D,ма има места къде се ползват ножици,трионе,по-големи ножеве и други страшни уреде-като ползваньето нги а от полза -най-вече за болнио,демек-разбирай обществото.Прав си че темата а голема и сложна и сигур ниа не сме най-компетентните,ма те да си кааме мнението. ;) ;D
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

кърпето

• Гостенин

""законите са като дофтурството, най лесно е да минеш с манарата, ама скалпела работи по чисто и там каде манарата не моа да стигне. обаче некой път па само манарата помага.""
мечка те тука си много прав , (де са вика)дофторите  моа да врънат умрелиа от гроба.
значи , ако се внимава нема да усъдат невинен
сиреч ако некои е виновен  да си понесе отговорноста
а не да си мисли че ше му съ размине
         ... а другото , у таа природа има закони и кои сме ниа (ората) че да си мислим че нетребе да ги спазваме ...па сиреч ,секо деиствие има противодеиствие и тн.
Активен

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
Я еднъж вече реко.След време секи един од назе че умре.Значи ли че сме осъдени на смрт за некакви деаниа та че умреме заедно с престъпниците.Па мое смрътта да е врата към по-добър живот.Що требва да пращаме престъпниците там каде са отишли преди тава наши блиски.Затворете са измислени за тава престъпника да седи унутре преко воята си,отделно од нормалните ора и да изживева за престъплениата си.Колко по-длъго седи у пандиза ,толко е по-големо наказанието каде му одреждаме.С едно убийство го пращаме да си разиграва коня на друго место.Тиа каде са за смртно наказание глеат престъпниците да нги се маанат од главата,и не праат сметка че така може би саздават проблеми на други.Ма знае ли човек!Никой се неа врнал да разкаже.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

onufri

• Гостенин
многу право, баче Авараме! и я вече казах, че съм против.
Активен

cybertek

• Гостенин
Я па сам сигурен че виа противниците на смрътното наказание ако стане нещо с ваш близак (да не дава господ) че сте на друго мнение... треа да го има на 1000%!!!
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Кое е по-силно?Да заспиш от веднъж,ели да не моа заспиш за длъго?Ниа като ставаме с зади едно смрътно наказание мислиме по-скоро за назе си от колко за тоа каде го наказваме. Представаме си колко че нги е кофти на близките на преступника куто го утрепеме и тава ни испълва с удовлетворена мъс.Така неа само на назе гадно,ами има и на други каде нги е незгодно.Да ма самиа деятел се отръвава млого лесно.Нема го момента на искуплението на деянието. Нема я мъката от тава да живеа куто дзвер у клетка без да може да се докосне до благините на външниа свет. Затваряйки го у затвора ниа го обричаме на реално наказание.Караме го да чуства и изживева преступлението си.Смрътта е изход за такъв и он може би ни се надсмива от некаде колко сме били елементарни.Обратното му показва кой е силниа и че на тоа свет има и искупление,а не бързо измъкване.Такава е общо зето логиката на тиа каде са против смрътното наказание. Ниа сме сагласни да раниме до живот един преступник, ма он да се чуства куто куче,да апе синджира си и да не мое да напраи нищо спроти волята си.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
...това сичко е така Авараме, ма иде един мумент дето добриа политик ша го помилва и пущи на слобода да безчинства, убива и прави золуме ... това е видно ако погледнеш у историата, винаги за тоа 'заключонньй' мое се появи надеждица неко да го пущи на вънка, за тоа дето му изпълнена смъртната присъда връщане назад нема -
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Сигур си праф за надеждата каде винаги съществува.Но знаеш ли кага и защо е измислено смртното наказание?Тава е било у времето кага светъ е бил у зората на своето интелектуално и матриално развитие.Неа имало писани законье да регламентират точно и ясно секо едно наказание,неа имало и надежни затвори каде да се држат тиа преступници. При смената на един вожд ели цар с друг винаги е съществувала възможнос врзаниа за дрвото ели спущениа у ямата да буде изваден.При превземанье на селото победителете също са пущале затворниците.Много по-лесно е било да се отръвът од преступника,од колко да го мислат и ранат.Нема човек ,нема проблем!Мое да е било сурово ,ма е било практично.Съга нещата не зависат од прищевките на един човек /не че е категорично невъзможно/,не се праат такиви военни набези,затворете са надежно охранявани и има писани законье. Сичко тава позвоява затворника да буде погребан още приживе. Па на место да се праиме на богове и да го трепеме просто го изолираме и забравяме.Кага Госпад реши, нека си го прибере.Ниа сме си свръшили човешката работа.До съга не знам осъден доказан убиец да е помилван и пущен.Друга е работата ако судъ му деде предварителнопо-ниска присуда.Ма при тава положение него нема да го осудат и на смрт и па би се отравал.Но веднъж осуден сурово нема у назе такъф политик каде да има силата да помилва убиец.Тава не се а случвало и да се надеваме че нема и да се случи.Освобождаваньето на такъф е само теоретически,ма тава е равно на се едно и убитиа да се заврне некага.Та неа нужно заради теоретически възможности ниа да праиме практически грешки и да се оправдаваме че обстоятелствата ни принуждават.Нужно е само манко усилие и че преодолеаме таа многовековно насаждана ни жажда обезателно да има кръф.Съвремениа живот дава много по-сурови и у същото време безкръвни възможности за постигане на възмездие.Смртното наказание безвъзвратно е одживело.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Krisy

• Гостенин
В Козлодуй преди 10-15 години некъде имаше брутално изнасилено момиче на около 10 години нарязано на парчета и зафърлено в мазето в блока където е живеело семеиството на момичето.А педофила бил техен комшия на етаж.Дали са му 8 години...
Аз съм за смъртното наказание в тоя случеи
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Ти си за проливанье на още крф.И що?Само за тава че съдъ според тебе го е осудил неправилно?А ако го беше дарил с доживотна присуда щеше ли да си удовлетворена или па щеше да сакаш крф?Я мислим че от жив погребан нема по-виша присуда. Смртта е изход.Ниа така му даваме шанс да се отърве,като у същото време падаме до ньеговото ниво.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

орданецо

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1585
  • Ей тва дакела е голем човек!! От филма "Топло"
имаше едно време едни филми -"случки с неочакван край" или "разкази от криптата"
та един палач, беха отменили смъртното наказание и той останал без работа, и почна сичките престъпници къде са смъртно наказание да ги прибива он и така неколко, да ама по едно време па върнаха тва наказание и го обвинаха за убиец и му дадоха смъртно наказание. Та в тоя ред на мисли питам привържениците на това наказание -Палача, съдиите не са ли убиици като дават тази присъда?
мисля че изпадняка фърли една идея, който съм съгласен малко - пребиванье и органите му за дарение на други ора - ама и тва не е баш решение.
има и друго - съдията требва да е сервитьор - за това толкова, за това толкова и накрая сумира - като му лепнат 3 доживотни без замяна, 2 доживотни при строг режим и още 25 години за нещо друго, а същевременно на некой си да има възможност да помилва само една присъда - па нека го помилва 1 доживотна, па ще му останат още 4 + 25 годин
така сметам я  ???
Активен
Елвис е жив !!!!

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Я мислим че ич не требва органите да чекат некой да натрупа толко прегрешениа та да има за неколко присуди.Именно поради причината судиите да не стават сервитьоре и ората да не живеат осудени на постоянен стра.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Страницата е създадена за 0.136 секунди с 25 запитвания.