Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Гозбите у Северозапада  (Прочетена 590568 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
Re:Гозбите у Северозапада
« Reply #6900 -: Април 19, 2011, 11:24:43 »
па набери си тамка около Враня нема ли покрай оградите  ;D ;D
Активен

apostolicia

• Гостенин
« Reply #6901 -: Април 19, 2011, 02:54:20 »
Така. Сношка праих комбос. И сеги тука те и за последен път турам кък се бъш праи ма щрапка бай щрапка начи! Зъ пуследен път!!! Що ми писна да обеснявам - кой видел-видел! ;D

Пръво си набирате щавляк, умивате го да нема много песък и пужъфчета, изрезвате средната жилкя на листото що а дебела и мое да ви се запречи и турате за 2-3 минути и врела посолена вода. После осцеждате те така:

Отделно опосквате връвата с със суите чушки, маиняте нги семето и коренчеата и ги варите добре па у потсолена вода. Като уврат, нги маиняте шушлянките те така:

И ги склъцвате у земньената паница с клъчнико те така:

Обелвате си лучец и го измивате, после нарезвате те така:

Турате зайтин у едно тиганче:

Леко запръжвате луко и добавяте склъцаните чушки

Пръженьето продлъжава докъде умекне луко - я го не обичам много разварен, обичам да ми рупка и затава пръжим по-манко, кой обича повече, може да си го напраи на пастет - кък ви е кеф. И като стане тава - турате щавляко - имайте предвит, че он като а сфарен много бръже се пръжи и мое да се смие ептен, та затава се тура най-накрайо.

Да знаате, че тава не тръпи други путпрафки оцвен сол, я съм пробвала - бля - не е убаво. Кой сака, може да си чукне дев еца у вода да си ги забули и като сервира, да тури ецата озгоре - ше стане те така, ма я сношка не праих така.

Щото праих те тава:

И те тава

Айде и с акъл!
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #6902 -: Април 19, 2011, 02:56:08 »
 guru guru
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Маруца

• Гостенин
« Reply #6903 -: Април 19, 2011, 02:58:37 »
Фала, фала, доживех да гледам къ баш са прай!  :punk:
И Я правих еее правенка, ма не ми ареса баш нещо и  blax, та реку, че май бръкам тайната ресцепта...  :P
« Последно редактиранье: Април 19, 2011, 03:02:07 от Мариуца »
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #6904 -: Април 19, 2011, 02:59:00 »
 guru guru guru
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
« Reply #6905 -: Април 19, 2011, 04:30:20 »
Браво Ели -Я пъ къто прайм Комбус ни щавяка варим, ни суйте чушки - къто прабаба ми гу прайм - сапръжвам лука, нодам суйте чушки нарезане, буам и щавяка нарезан и задушавам сфе - накрая турам и натрошено сиранье и едно еце и готово ;D
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

Маруца

• Гостенин
« Reply #6906 -: Април 19, 2011, 04:42:51 »
Ей тоя комбус ми е зел акъля...па ше го права другата седмица... :P
Активен

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
« Reply #6907 -: Април 19, 2011, 04:57:27 »
Мариуцке, млого апетитно изглежда тоа комбус  :)
@Апостолице, я от баба ми знам комбуса че са праи като са сложат вътре и ечанцата - да са запръжат и така си го праа. Твоя изглежда по-естетично обаче  ;)
Другата седмица ше сме и ние на зеленяше, ич ми не е зор кой сака мръвки.  :P
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

apostolicia

• Гостенин
« Reply #6908 -: Април 19, 2011, 06:11:42 »
Ние като глеам че минеме на червеняше. Мойо мъж си е поръчал за таа вечер кисела вода с настръгани у нея репички - шашава работа, да мезиш с вода и оцет с настръгани репички и она стане червена ... Бе не е толко лошо, ама летоска, коги а жега и да врълиш еце на камик, оно се запръжи. А сеги си е за зелена салатка, нещо еченца варенки, сиренце. А он - кисела вода с рапончета!
Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #6909 -: Април 19, 2011, 06:15:31 »
Неа шашов ич твоа мъж-и я могу обичам червеняш със суи чушки и репички ели па кисели джанки и лучец-стаа чудно!!!Браво Ели,сеги остаа да науча мойта софиянка да ги прай тиа чудесий...! ;) ;D
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

уйна

• Пустиняк
  • гньетена с култура
« Reply #6910 -: Април 19, 2011, 06:45:27 »
Я па за тоа червеняш за пръв път чувам  ???
Те па ние, таа вечер сме на бобец. Ма намерих един свински кокал у фризеро и го метнах вътре. Греота е през Стастната седмица да са муат мръвки, ма и греота е да седът така у ладилнико  ang ;D

И зелена салатка:

Активен
Ние сме ора естете.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Оджака

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21377
  • Кулченин
« Reply #6911 -: Април 19, 2011, 06:55:50 »
...Греота е през Стастната седмица да са муат мръвки, ма и греота е да седът така у ладилнико

епа грешни сме, ама сме па и яшни, горко му...
Активен
не я като да немам, ма би шкял

уйна

• Пустиняк
  • гньетена с култура
« Reply #6912 -: Април 19, 2011, 07:01:09 »
...Греота е през Стастната седмица да са муат мръвки, ма и греота е да седът така у ладилнико

епа грешни сме, ама сме па и яшни, горко му...

Верно е  ;D след празниците ше се жалвам сигурно, че ми е нараснал диференциала, ма си поядвам и ич ми не е през налисасещашкъде   :smeeeh:
Активен
Ние сме ора естете.

apostolicia

• Гостенин
« Reply #6913 -: Април 19, 2011, 07:17:33 »
Я па за тоа червеняш за пръв път чувам  ???

А, оно му не викат ората така - викат му жътварско кисело или сал кисело, разядка и те така. А рендосвам репончета и краставичка, наревам пресен бели лук и пресен копрец, солим, турам неколко капчици зайтин сал колко да лъсне и повечко оцет и вода да стане като чорбица. твара апетито и моа да смукне неко ракийца, де! Таман го забръках и го пробвах, ама добре съм го путкиселила ;D
Активен

Оджака

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21377
  • Кулченин
« Reply #6914 -: Април 19, 2011, 07:29:24 »
солчица турнала ли си  :smeeeh:
Активен
не я като да немам, ма би шкял

Страницата е създадена за 0.197 секунди с 22 запитвания.