Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Гозбите у Северозапада  (Прочетена 591234 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Re:Гозбите у Северозапада
« Reply #1050 -: Юли 03, 2009, 11:47:57 »
И парче слип саа залепло на стенъта след въпросното изрезване ;D
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
« Reply #1051 -: Юли 03, 2009, 11:50:08 »
Я така на укьо за пръв път готвих каварма, а она не ставаше и за кучетата  ;D обаче укьо явно не е толко дискретен куту Байчо и вика "мама я готви по-добре".
И я са разревах  ;D
И други фалове имах, с едни мекици, куту ги вадех от тиганя, а они дрънкаха  ;D у чинията, а укьо вече разбрал, че съм чуфствителна на тема "я_не_моа_да_готва" ма гушна и вика не бой са, жена они другия път ша станат добри  ;) ;D
Епа, те сеги вече знам кое как, ама у началото беше зор и мъка  ;D ;D ;D
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

nikoia

• Гостенин
« Reply #1052 -: Юли 03, 2009, 11:50:15 »

Примерно. Оно си пише.
Активен

nikoia

• Гостенин
« Reply #1053 -: Юли 03, 2009, 11:52:13 »
И я кога правих за сефте содена питка стана на камик  ;D Моеше да утрепем некой с нея  ;D Ама я фрълих преди да я види Байчо  ;D
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #1054 -: Юли 03, 2009, 11:54:13 »
пъ аз  си мислех че треа да дира крава нощеска - да а джасам по вимето да избиа сметаната и да дира да заквасвам - па то некви други са изджасале виметата на кравите вече ...

уйне - една моа кандидатка еднаж ми рече по повод друг -

кекса е като секса - я стане, я не стане  ??? ??? ??? ели май обратното беше
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

nikoia

• Гостенин
« Reply #1055 -: Юли 03, 2009, 11:54:36 »
И парче слип саа залепло на стенъта след въпросното изрезване ;D

Малий, ча така не е било  ;D ;D ;D
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #1056 -: Юли 03, 2009, 11:59:36 »
по рецептата за спагетите
Всичко заедно се вари около 10-15 минути, до получаването на гъст сос . - ааааа - нема а се разбереме - до получаване на гъст сос , кво значи гъст - колко гъст . - вътрешното сапротивление у флуидите си има термин и даже са измерва с паскал-секунда (Pa·s), която е идентична на 1 N·s/m2 или 1 kg/(m·s). В системата SI единицата за кинематичен вискозитет е (m2/s).
 с кво да мера гъстотата  ??? ??? ???

луд ма направихте - да турна едни спагети треа да прочета 6 книги и учебника по физика за 8ми и 10ти клас за флуидите - ааааа - нема а са разбереме -
« Последно редактиранье: Юли 04, 2009, 12:05:50 от samotoka »
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

nikoia

• Гостенин
« Reply #1057 -: Юли 04, 2009, 12:00:34 »
А за тва не знам, аз такива млечни работи не смеем да варим, що са пресичат и става гадост  ;D ;D ;D Бубето да ти обеснява.
Активен

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #1058 -: Юли 04, 2009, 06:48:55 »
Епа Самоток.Незаквасената сметана е таа каде я тураш у кафето.
Квасената е куто киселото млеко.Заквасва се с млечно-кисела бактериа и като преседи става заквасена.Има я по магазините готова.Неа нужно да я квасиш куто млекото у вазе.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #1059 -: Юли 04, 2009, 07:07:21 »
А мойта жена ми турна да вари кремвиршите с обелките.Викам и: "Макети така ли ги праи?" Она ми дума:"Епа да!""Де и се обади да я питаш?"Оказа се че требвало да се сфая обвивката,ма кой да я знае таа работа.Па ми вари боб само зрна,зейтин и чрвен пипер.Я викам:Тава си го яж ти!И турна та си напраи пражоли на тигань и те така.Другиа пут питала баба ми и вече не стават грешки.
А най-бесно беше кага турна да вари еце у микровълновата печка,после имаше гръм и трканье на яйца по стените..
Или па така кага зе у микровелето да згрее на детето млекото, ма с бибероната озгоре и го забуварила.Я отварам вратата и у тоа момент глеам вътре един балон испълва целата фурня иснутре.Как го пипнах така гръмна у ръцете ми та ме попари.Напрао избеснех!
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #1060 -: Юли 04, 2009, 08:15:41 »
Един приятел си купи некаква скъпа микровълновка, като изрично даде инструктаж на жена си нищо метално да не тура у ньея. Пръвия и опит да борави с този уред бил, че решила да увари чай. Ама на пакетчето имало телче, дето дръжи конеца, та съга таа печка ньги стои у кухнята като паметник, що ремонта бил скъп, а он вика що друга нема да и купи.
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #1061 -: Юли 04, 2009, 09:30:59 »
Я за пръв път, коги праих боб, като нашибах у таа тенджура боб, е така гъстичко да стане  ???. И като зе да ври и като зеа да излазат тия зърна, а я само греба с лъжицата и изкарвам.
И супа за пръв път като праих, турам фиде, абе манко ми са види, турам още. Онава като са свари, вече ич не приличаше на супа.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

jaio

• Гостенин
« Reply #1062 -: Юли 04, 2009, 09:43:21 »
па ти кажи че си правила спагети  Бубе ;D ;D
Активен

Gaspoud

• Гостенин
« Reply #1063 -: Юли 04, 2009, 11:23:12 »
И я кога правих за сефте содена питка стана на камик  ;D Моеше да утрепем некой с нея  ;D Ама я фрълих преди да я види Байчо  ;D
Е важното е че джуджешките традиции за изготвяне на бойни печива не са умрели ;D Следвашия път мое да направиш "двойно наточени бумерангови кроасани" ;D
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #1064 -: Юли 04, 2009, 10:58:10 »
Тава са рулца от пилешко месце и тиквички, с бел сос:

« Последно редактиранье: Юли 06, 2009, 10:09:22 от Бубето »
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Страницата е създадена за 0.153 секунди с 22 запитвания.