Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Гозбите у Северозапада  (Прочетена 591301 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nikoia

• Гостенин
Re:Гозбите у Северозапада
« Reply #1470 -: Август 13, 2009, 11:55:06 »
Екстра а Дръмоне, ние тамън печеме кълки у плик и са носи една миризма убавааааа.

Бубе, къ точно ги печете тиа клъки, що ние нещо сме затриле рецептата, па ти  като го написа и ми саприяде  таа благинка  :) :)

За тва рецепта не требе. Плик за печене, подправки кви искаш, 1 час на 200 градуса и муай  ;D
Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #1471 -: Август 14, 2009, 12:05:18 »
Пръвак,погледни на стр.93 на таа същата тема-бутчеата моа ги обработиш по същия начин куто тия крилца къде ги правих тама-стаат мозък,ма си е играчка,щото са мариноват барем 2 часа на студено у ладилника... ;)
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
« Reply #1472 -: Август 14, 2009, 12:12:20 »
абе а не мажеше и ли се нещо с масълце  ??? ??? я преди неколко години съм ял пиле у плик и имам много благи спомени от тогива (сигур съм бил много гладен и така ми са а видело  ;D)
Активен
жената Я  и приятели  

Дръмон

• Пустиняк
« Reply #1473 -: Август 14, 2009, 12:14:55 »
...епа масълце са тура отка ги извадиш от ладилника и ги турнеш да са печът затулени с фолио... ;)
Активен
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

nikoia

• Гостенин
« Reply #1474 -: Август 14, 2009, 12:15:13 »
абе а не мажеше и ли се нещо с масълце  ??? ??? я преди неколко години съм ял пиле у плик и имам много благи спомени от тогива (сигур съм бил много гладен и така ми са а видело  ;D)

Не, бутчетата и без тва са мазни  :) Сичко у плик е убаво, освен тва не цапаш тавата, печката, сичко е сочно и задушено.
Активен

Пръвака

• Тумбак
« Reply #1475 -: Август 14, 2009, 12:20:54 »
добре де, а къ са по убови (клъките) забулени с фолио или у плик  ??? ..... и ако има още некой  гяволък при приготвянето моля споделете  ;D ;D ;D
Активен
жената Я  и приятели  

nikoia

• Гостенин
« Reply #1476 -: Август 14, 2009, 12:25:07 »
Я ги аресвам с картофи, чесън и копър  ;D Идаже буам цело пиле, намазано и мариновано, като има цели пресни картофи, дребни, буам и тех. И после нека ми е гадно  ;D ;D ;D
Убавото на плика е че е прозрачен и като се пече яденето фаща коричка.
При фолиото нема ка да стане.
Активен

Дръмон

• Пустиняк
« Reply #1477 -: Август 14, 2009, 12:33:19 »
...да де,ма според мене с фолиото първо са задушават по-добре и после е само въпрос на вкус да го маанеш и да ги запечеш на вкус... ;) Очаквайте тиа дена една моа любима рецепта с пиле,къде ша осмради орталъка,ма па на мене ми любима... ;D ;D ;D
Активен

nikoia

• Гостенин
« Reply #1478 -: Август 14, 2009, 12:35:02 »
Не знам, явно въпрос на вкус, преди много ползвах фолио, ма от как открих пликовете за печене, фолиото само на питки и козунаци го турам да не прегарят  ::)
Активен

Пръвака

• Тумбак
« Reply #1479 -: Август 14, 2009, 12:40:26 »
чекайте да са разбереме, Я съм го ял онова пиле у амбалажен плик (от кафява ратия) от едно време, вие съга ми приказвате за прозрачни пликове  ::) ::) ... я фанете и ми напишете целата рецепта така куто да а разбере и такъф къде неуме да опръжии две яйца (куто мене)  ;D ;D ;D
Активен
жената Я  и приятели  

nikoia

• Гостенин
« Reply #1480 -: Август 14, 2009, 12:43:42 »
Ааа не знам къф а тоа амбалажен плик.
Я за такова говора:

Нема цела рецепта, просто се буа мръвки, зеленчуци и подправки и са пече  ::)
Активен

jaio

• Гостенин
« Reply #1481 -: Август 14, 2009, 12:46:23 »
а добър вечер азе си ползвам фолио и съм си доволен та на краа го мана колко да са запече с плик не съм пробал ама ще зема пробам да вида ка става един път проба ф микровълненете фурня ама ми не ареса
Активен

ПЕРГИШИН

• Гостенин
« Reply #1482 -: Август 14, 2009, 12:53:29 »
Едно време на село гледааме пилци тасме яле заран , обед , вечер по едно тетака у ратиа .
Пилето го мажееме със зайтин и сол , мажееме и ратиата та данезалепи и фръгаме у фурньята ( ама непмним за колко време ) и после са прибиваш да едеш  ;D ;D ;D ;D
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #1483 -: Август 14, 2009, 08:20:38 »
Я ги аресвам с картофи, чесън и копър  ;D Идаже буам цело пиле, намазано и мариновано, като има цели пресни картофи, дребни, буам и тех. И после нека ми е гадно  ;D ;D ;D

Така, така - а после яла у темата за отслабваньето  ;D ;D
И азе сам така с яденьето, ма напоследак тиа пилета нешо ги недолюбвам, ного изкуствени да ги ева ...
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #1484 -: Август 14, 2009, 01:06:40 »
Епа у плик. Ако намериш амбалажен още по-убаво, ма я не съм намирала.
Тураш подправки кви ти душа сака, зеленчук - картофки, чушчици, морковче, лук, неко капка бело винце ели бира, масълце ели олюво и за 1 час става на мозък, па и коричка фаща.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Страницата е създадена за 0.281 секунди с 25 запитвания.