Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Гозбите у Северозапада  (Прочетена 591306 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
Re:Гозбите у Северозапада
« Reply #165 -: Март 13, 2009, 06:40:27 »
Я немам нерви да изчета тава, къде сте го писале, ама само да кажа - гньетени чушки с боб и ютика!  8) Те тава а!
А, и саламурата на баба с пиле!!!
Маки ми некоги куту канеше колежките си/ама тогива не живеехме у Резервато/ и они гледаа куту опущени  ;D чушки с боб не беа виждале тия жени  ;D
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #166 -: Март 13, 2009, 06:56:04 »
нема празна тема баце ... сичките куту ги зачетеш отначало до края че ти се откъне дроба от смя ... дако ...
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
« Reply #167 -: Март 13, 2009, 07:00:29 »
Чако!  ;D Нека са откине! По-добре от смех, отколко от друго да са кине  ;D
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

masok

• Гостенин
« Reply #168 -: Март 23, 2009, 07:02:30 »
изчетох сите страници тука и нигде не видох едно яденье,дека си мисла че по тоа начин праено е тръгнало от северозападо.става въпрос за баница със сиренье НО!!!обгите са разстръквани и печени отгор на кюмбето една по една.И коги се запраи тааа баница требе голема кръгла тава(и длибока ;))20-30 кори,една буца овче сиренье и 20 яйца. после тавата се фръга у шпората и да видиш баница малеееееееееееееее.задлъжително на сбор се тураше таа баница оште с рекията.....те така  праеше баба.па и макя ми сеа я заместува ,та ни угажда :) :)
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #169 -: Март 23, 2009, 07:10:37 »
оооооооооооооооооооо и мойте баби / лека им пръс и на двете / - и кулската и старожелезарската /село до Хисаря/ правеа тикива
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #170 -: Март 23, 2009, 07:16:18 »
А тиквеник?С млого тиква,ама на ка го праат софианци,од коравци и кръмни тикви каде ние раниме с ньи свиньете,ми с бела тиква.Уууу, и с вити обги, да си изедеш рукете...
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

masok

• Гостенин
« Reply #171 -: Март 23, 2009, 07:29:08 »
не забрааи ореите,и поръсена със захар ;)
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #172 -: Март 23, 2009, 07:32:25 »
Тоочно така... и спроти фкуса мое да се турне и канела.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

masok

• Гостенин
« Reply #173 -: Март 23, 2009, 07:34:23 »
тва па го забрай се ева ;)
Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #174 -: Март 23, 2009, 08:51:14 »
Комбус му биле викале на тава яденье,сиги ша ви напиша ка са праи:
прЪжите1-2 глАви лук,4-5 суи чушки и една шъпа ориз,тава са пръжи до омекванье,и после са тура едно кило лапад,къде на село му викат лападец ;D Обаче условието е да са еде с топла пита ели пръленка...
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #175 -: Март 23, 2009, 09:12:13 »
еи с тиа пърленки колку съм са изложил у Сф у еднъ пицариа /мое да и кажа и името ма що ... / - и така ...- поканил съм азе еднъ мома на кино и она са беше ублекла по моя заръка - фина къса червена рокличка и сандалки на висок ток с връзчици увити на рибна кост до средъта на глезена - /мани мани .../ да я вода на кино и да я еба евентуално по план - гледа тя некъф филм - азе и бръка между бедрата в темницата, ма не можа да стига до края /малеее къф съм .../ , и след киното ще а вода да поеде - зер да я еба на гладно - не а си работа да ми мръка че и са еде - и така сме седнале тя да еде азе да прикуса - те така от мерак само - а то ма а срце изяло от мерак - и поръчва она нящо леко и питателно там неква си зелена салата с пърлека -Ти искаш ле пърленка ма пита /аз сиромашкото къде съм чул за пърленки у Кула/ викам аиде - даи па да пробам - мое да нящо месно - и така иде онаа сирвиьорка и ми носи еднъ малка мекица в една гулема чивиа - ооооооо - викам и - чеки малко - аиде съга иди донеси и целата тава с мекици и бутилка вино да ви покажа къ са едът мекици ... и са отчетох и на яденето и на другото ...
Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #176 -: Март 23, 2009, 09:36:01 »
Абе,баба ти неа ли ти правила пръленка на гьоза на шпора?!?
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

masok

• Гостенин
« Reply #177 -: Март 23, 2009, 09:56:07 »
лапад= щавляк .............така му викат при назе
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #178 -: Март 23, 2009, 09:58:36 »
Пресна турта-пръленка.Праи се сас сода,а не сас мая.Плоска е и се еде топла.Щом истине се удлети.Еде се на Заговезни що а безквасен леб.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

jaio

• Гостенин
« Reply #179 -: Март 23, 2009, 10:04:41 »
е оно баба ми праеше такава ама ниа и не викаме прленка
Активен

Страницата е създадена за 0.066 секунди с 23 запитвания.