Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Северозападни коктейли - или къ са меша пиеньие  (Прочетена 10443 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Gaspoud

• Гостенин
Вчера беама забозили за Столично па от приказка на приказка стъгнаама до комбиниранието на разни питиета ;)
Начи безспорнио фаворит на северозападните коктейли:
1. Мечка - вино /домашно, купешко/ и лимона - пропорция според виното ;)
Възможни вариации:
а) наместо лимона а са сипе друго - тоник /пърсънъл феивърит/, ябълка, спраитец, планинска росица или други такива. Едно време социалистическата индустриа беше измислило Лозина /юг и север/ - особено подходящ за мешане на вино швепшец къде дечоро /имма предвид мене си/ мноог го обичаше що след неколко чаши моеше да каеш Алибабаичетиридесеттеразбоиници без никъв проблем. Седесарите, по сто цирки на гъзерете да им излезнат, освен най-големото им престъпление спрямо блъгарския потребител като такъв а именно преебаването на лимоната носат отговорност за изчезването и на тоа убов вид швепсец.
б) мечки с бело вино - швепцовете дека са ползват са ограничават до по светли такива - тоник, спрайт, планинска  роса въпреки че са е възможна употребата на разни мътни като чвепс и фунтерица. При мечкосването на белото вино а много честа и почти задължителна употребата на резенчета лимони и/или ябълки :)
Активен

Gaspoud

• Гостенин
2. Ром с лимона или известно след разговора ни вчера на маса като "Смоляновци либре" - автентичноста на заглавието бе потвърдено от човека обадил коктеила - първоизточника на това питие макя му а била смоляновчанкя ;)
У голема чаша са сипва един голем /75-95ml/ ромец тура са ледец колко ти отпущат от кръчмата и са долива с ломона.
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
Баце тва е убава тема, само мола ти са кажи ква е таа "ломона, лимона"  ???
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Лижанин
пффф, верно ли ве  ??? да са еба, я си мислех че е нешто от социалистическото минало де сам изпущил ...иначе за лозината са сетих - и беше млого убова що беше с шекер, а не с искустфени подпрафки ..
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Лижанин
мани са с тиа коктеле че вчера ги забръках ного нАкриво
- 150, 200++ рекиа
- гумена бутилка от 2.5 литра бирица ..
па тва бе манко, удари и два жина с тоник, та са отрезах куто цер у долчина -
Активен

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
навремето червеното вино са мешаше много убово с етър  ::), а за белото моа да каам че много ми аресфа със спрайт, мешаньето на бира с рикия не се препоръчва (особенно за нетренирани играчи), а Я лично съм видвал СЗ индивид къде си отпиваше от бирата и после а доливаше с кафе  :o :o :o, ама тоа беше еденичен случай и нетребва да са приема за обичайна практика...
Активен
жената Я  и приятели  

Колеба

• Пустиняк
  • Лижанин
етъ - я бе барман одавна, имаше един дека работеше у бели извор завода, след ношна идваше да пиа голема мастика с дълго кафе - тава го смесваше и пиаше !
Активен

Пръвака

• Тумбак
апа един от нашто село млад мъж на има нема 40 години умре от комбинацията коняк с кафе, ама он си патеше от сръце де  ::) ::)
Активен
жената Я  и приятели  

Пръвака

• Тумбак
летно време куто пиам бира само - поръчвам и едно кафе и го турам отстрани на масата и само го пробръквам - ако доде неко да пита кво правиме , къзвам але : - Седнале сме на кафе малко ...

ти като един мой селски - он седа заран у кръчмата и си поръчва водка с тоник у гулема чаша и почва да натега като сал си допоръчва водка коги нема никой у кръчмата и ората си мислат че а седнал сал на безалкохолно  ;D ;D ;D
Активен
жената Я  и приятели  

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Пропущиаме друг класически пиелък,комбинациата мента+мастика-облак.Я лично много обичам т.н. ,,комбинизонче"-водка с кола-у една големва чаша.Един приател па праеше комбинациата натурален сок банан и у ньего водка-никой не мооше разбере кво а тава къде пиа-он си цвръцкаше доволно по време на работа-добре че не се занимава с живи ора ;D ;D ;D
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Колеба

• Пустиняк
  • Лижанин
Хаа, Чвора ма подсети за един случай у некогашното ТКСЗ. Начи, бай Кяри нема нема, па иде до шкафчетата с дрейте, сещате са ония металните - кат са върне зачервил бузи  ;D ;D
 Днеска, така утре така па чича ми началник цех - извардил го един ден , по него та у съблекалнята - Абе кво праиш ??
- Абе я работа, работа па дода та си земна нешо, ели фафла ели те съга сам си донел един кампотец  ...
- минало са време и тоа нашиа па натега на бурканя, е те тогива чиа ми посакъл да го видо тоа компотец, а вътре плуват 2-3 череши и чисто вино !  :D
Активен

Байчо

• Гостенин
на мене миа мноо благо уиски с бирица за разредител ма са одрезвам яко от 200 грама шотланско и 2 бирици... етъ... адет... и тава сал коги имам паре за уиски...  ;D
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Аааа ирландците имат една такава приказка-уиски след бира-може,бира след уиски-никогиш! ;D ;D ;D
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Байчо

• Гостенин
...докторе, азе ги мешам бре  ;D едното за разредител на другото...
маа мноо благо опитай некогиш... ф началото ти скръца че не си свикнал ама после ммммммм..... ка сам са отсвирвал у един клуп тука у софиа преду време с тоо коктейл... малииии щех да дръпам наско от бетеер за батуша че азе бя заспал на бара па тоа пееше тама и ми тактува до главъта още манко и шма ритне... реко еееее ако та фана за дреата а та дръпна... па ени ора де беа с мене викат кротко бе човек ша ни плюши охраната... ма азе нали съм влетел у гъбенцата...  ;D
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Лижанин
епа тва е се ено ча пиаш рекиа с разредител вино  ;D ;D
Активен

Страницата е създадена за 0.137 секунди с 22 запитвания.