Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Северозападни коктейли - или къ са меша пиеньие  (Прочетена 10446 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Байчо

• Гостенин
ееее неа баш така! азе от виното ми рукват ушите и ... ка вращам от червено вино малиииии.... бе не моо пиа вино те тава а истината!
ама онова моа! та бирицата си става за разредител тяа по редка от виното... ;D
« Последно редактиранье: Октомври 19, 2009, 12:40:27 от Байчо »
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
... начи слаб ти а еангела хранител  ;D ;D
шегувам се Байчо, имаш високо кръвно вероятно ....
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Я за пръви път видо да пиа водка с разредител червено вино една легендарна личнос у наще среди Д-р П.Иванчев-,,бащата" на хирурзите у Ореховско и Козлудуй па и по Враца и Софиа го тачат.Та таа неординерна личнос му отидо на госке и като ме изребри с една водна чаша -дополовината водка до половината червено вино каберне-малии я се одзвери!Издръжа до 3-тата и се склопи-па он си продължи да го еба имаше си тренинг!А па он ми а казвал че тава го а научил от един Френски професор Мале Ги къде а одил навремето да специализира у ньеговата клиника.А па я Мале Ги съм го видвал сал у учебниците.Та Тата викаше че тоа Мале Ги между операциите жулили коняк с разредител червено вино.Ма Тат му не аресвал коняка и го модифицирал с водка ;D ;D ;D
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
Чворе кво значи таа дума неординерна ::) ::)иначе Я съм пил при едни влаа некво червено вино (неповним от кво грозгье беше) къде он го мешаше с вода от чешмата що беше много тежко  :o :o :o Я ми стана гадно като го видо и му викам другата кана че а мешаш вънка да не видим кво сипваш у виното  ;D ;D
Активен
жената Я  и приятели  

Чвора

• Пустиняк
Оф,извинявам са за чуждицата,пущих а неумишлено :-[.Означава нестандартна,нетрадиционна,буквалниа превод е даже нередовна,щото иде от германското орднунг-ред. ;D
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
Оф,извинявам са за чуждицата,пущих а неумишлено :-[.Означава нестандартна,нетрадиционна,буквалниа превод е даже нередовна,щото иде от германското орднунг-ред. ;D

Дали па неа от англиски  ::) :
ORDINARY
['?:din?ri]
I. 1. обикновен, обичаен, нормален

Пръвак, един пат и деда ми бе праил такова вино че обръкал нешо пропорциите  ;D ;D
Я го пи с разредител у ена чаша оделно си сипвам вода
Активен

Чвора

• Пустиняк
Може и да си прав за англиискиа що точната фраза а екстраординарен ;DДа се ебем у филолозете! ;D ;D ;D
Активен

Армалуй

• Гостенин
...иначе Я съм пил при едни влаа некво червено вино (неповним от кво грозгье беше) къде он го мешаше с вода от чешмата що беше много тежко  :o :o :o Я ми стана гадно като го видо и му викам другата кана че а мешаш вънка да не видим кво сипваш у виното  ;D ;D
В ЗЛИЯ ЧРЪН ОТЕЛ е скрита загадката. Имахме такъв на село - немоа си измия два дена прлицата след прием от него, а при укапване или връщане обратно на превишеното количество - дреите за изфръганье - не го пере ни ариел, ни белина ни суде...а чърнио дроб пищи на фуражумелкя...оно у белио свет тава вино е строгу забранено и законово преследвано оти ебах тоа тинин опасен у ньего...ма я съм с ньего закръмен и си го тачим...и те така
P.S. Именно мощните дроборазрушителни свойства на злия црън отел е скрит навика на българина да разрежда с лимуна, па кога нема и с водица. Мое ни се смеат чужденците - ама тва си е имунозащитна реакция на организмо и развит с векове стереотип - а ония къде ни се смеат ако пият с векове по кило и канче на ден до съга да са изгинале
Струва ми се тази омайна напитка присъства във форума в безжалустно изкусителната снимка на аватара на ОДЖАКА :'(
« Последно редактиранье: Октомври 19, 2009, 05:17:27 от Армалуй »
Активен

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
хи хи. ;D Тъста ми у покрайна не уме да праи добро вино , от пет години насам я го прайм. Преди това брате само шекер и вода, а кисиии. турат и лимонада и но не моа се пие. Цепи глава ужас ;D
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

Армалуй

• Гостенин
Начи я никогиш не съм праил вино, ама от тва деда ми от Смоляновци къде го праи второ нема. Ама он се грижи за лозенцето повече от за ньего си, а буретата ги гледа като мининки деца. Па ги чегърта, проветрява, па некакви шуми изварва у тех, па ги заранва с ориз и незнам си кво, па нги бае, па ги обикаля и поплюва, па ги гали...па кво ли не...та майсторлъко е у доброто отношение към плод и съдинка - те тава а целата работа и да а праиш с любов та да ти а благо после. Малиии...само да прекипи, сааамо да прекипи, да а жив и здрав стареца. У тоа ред на мисли реших, че а убаво тука тия дето имат опит не само у консомирането ми и у подръшката и направата да дадат рецепти и препоръки преди да вдигнат тежки кани...а наздраве
« Последно редактиранье: Октомври 19, 2009, 05:29:21 от Армалуй »
Активен

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
Ей, па убава тема  ;D
Моя личен фаворит е бело винце с резенчета лимонец и ябълка  8) а летоска пущам и неко бучица лед вътре и те така те...
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Байчо

• Гостенин
... и пак уиски с бира!!!  ;D
и крийпинг дет на металика!  ;D
Активен

Армалуй

• Гостенин
Ей, па убава тема  ;D
Моя личен фаворит е бело винце с резенчета лимонец и ябълка  8) а летоска пущам и неко бучица лед вътре и те така те...
Знам я таа рецепта - дейстфа перфектно у летни жеги след снощно препиванье на различни видове концентрати - ф подобни ситуации си е животоспасявашто средство :D
Активен

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
Армалуйчо бегай при дедати да прифащаш занаят докъде а време, мани ни назе тука  ;D ;D ;D
Активен
жената Я  и приятели  

Армалуй

• Гостенин
Армалуйчо бегай при дедати да прифащаш занаят докъде а време, мани ни назе тука  ;D ;D ;D
Ха, па я съм прифанал още с пръвата винена попара ми а уленало у кръфта - ти не виде ли по-горе че най-опстойно съм ти обяснил кфо а онова вино къде оня го разреждал с вода :)
Активен

Страницата е създадена за 0.27 секунди с 21 запитвания.