Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: За новодошли --->>> Ниа сме си ниа - да са представа кой ка сака..  (Прочетена 244286 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ilkoni

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1
Мараба, пустиняци. Я съм Илко и съм белослатински дзвер. На 32 лета. Само че от читирнаесе годин живеа и сера у Русе. Тука ма довлече учението и зех та останах. Зимах си добруджанска булка ча от Тутракан и си напрайхме един дребен бръмбазък, та да облагородиме тоа край, че от тия тука нищо не стаа. Сеги друго немоо измисла, щото съм на две кани белослатинско вино и ми са мерджелеат буквите. Могу здраве. Връ му гу...
Активен

Крива бара

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 5
Здравейте ! Честито Рождество!   Да се представим и я - телом съм у Варна , а духом у Крива бара Михаловграцко, (Ломска околия). Там сам раснала и играла , най-вкусните гозби  и най-убавите лубеници направо на бостана още топли от слънцето, там сам яла .  С деда ми ( бог да го прости) ходехме до хоремага  с кололото и пиех най - убавата лемонада .  Малко съм позабравила правописа и правогововора, но разбирам отлично сас све сарце сичко дет го пишете и ви валнува. На 51 годин сам, друго ако требва , питайте !!!  Може да пописвам и на литературен език  некоги , ама ще ме прощавате , вервам
Активен
На убава жена и малки сметки, секи са натиска

Митака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2
Здравеите Бацета.Аз сам Митака от Монтана кои ме знаа ,знаа кои не много му здраве ................6е се радвам да се опъзнаеме с сички .От 7 години сам у Кипар и много се кефим че баце Пачо от Враца ме светна за таа убавина каде сте се сетили да напраите.Оште не сам у час с системата така че ше си сипем некоа чаша винце па пак ше се нагарша с образоването ми у форума.Ииде наздраве до другио пат
« Последно редактиранье: Януари 04, 2016, 09:10:08 от Митака »
Активен

Митаче

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3
Бе преди няколку денъ съфсем случайну пупаднах на Вашия прекрасен сайт .Начи по нашия край такоу чуду нямъ.Мъ най ми ареса невидимия жиот нъ пчилите Страшно съ кефях и гулям смях паднъ .Пъ яс минавъм зъ мурук/мрачен човек/ и многу рядку съ хиля .Инъчи веке гоня 50-така ,ич ни съ усетях кога станъхъ толкус ,мъ на ,времиту тече.Многу обичам пчилите ,хоби ми е,а от северозапада освен хилине има и многу хубаа инфурмация за тях ,пък и на секи му е арно да опщувъ със сродни душици ,еле дет са изяли по некое и другу жило Еми поздрави на северозапада от Тракията и се надяам да общувами и да сми си пулезни и със хилиниту и с инфурмациата и с куминтарити
Активен

Кака Сийка

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 22
Те ме и мене!Я сам кака ви Сийка.Така ме е кръстил поп Дамян,бог  да го прости,и така ми викат ората!Пребивавам у Северозапада,що не може да се каже,че живеем,но оцелявам,въпреки всичко
Активен

Авджийката

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3
Здравейте пустиняци. Язе съм Дани на има нема 22 лета. Виреам и дивеам у Черновръшко (Михайловградско). Понеже некой спомена за рожденна дата,че ви каам мойта (28 Април) та да имате още един повод да се наквасите. Ората са казале за тънката граница между "Сипи да си наквася устата" и "Нацепих се на дръво".А наздраве пустиняци.
Активен
Връй заглава язе съм по тебе

Раковчанин

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 8
Здраво на сички пустиняци, шашкънье и клесове къде сте са збрале те тука те.  guru
Я сам Георги, от София, но с баща и дедо от Раковица, Кулско.
Бил съм тама неколко ваканции и кат ученик, и кат студент и знам по нещо за тамошната култура и традиции ;), а сам запаметил и по некоа дума.
Откак дедо ми не е жив ретко одиме тама, само за панаира един път годишно и те така.

Голем поздрав до сички раковчанье у нашата држава и по света! :nazdrave:
Ше ви четем, па кога има нещо интересно ше се явим и я.
Активен

Ники

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 10
  • Родих са човек-станах пустиняк! Еволюция :)
Сеги ми дойде ред да седна а напиша два реда и язе. За мене си кво да кажем, пус-пустиняк.. Аресва ми природата, и заман съм по баирете коги има време, ели кибичим за риба у некоа бара. Викат ми Ники, на 45-6 годин съм . Разпраам са със джамове и огледала , и опраам телефонье . Могу кеф ми стана да вида че има место къде моа си прикааме кат ората, без да са пренасаме, и кой ни слуша да ни разбира. Че моа да не знаете, ама коги съм отворил уста да прикаам къ си прикааме по други крайща, се са ме гледале неразбиращо. Щу си викат " тоо лааса са кюрлува нещо та си чепи приказката така, ели са фали колко а учен ", ма не знаат че тука има традиции и език, къде ги нема по белее свет, и си ги вардиме. Айде стига съм приказвал, ми да разшетам из форумеца, че гледам има бая кво а научи човек тука !
БЛАГОДАРИМ НА ЧУРБАДЖИИТЕ ТУКА ЧЕ МА ПРИЕА И МЕНЕ У ТАВА ГНЬЕЗДО  :krkanje:
« Последно редактиранье: Февруари 18, 2017, 10:00:43 от Ники »
Активен

Страницата е създадена за 0.056 секунди с 20 запитвания.