Наредба и организация на форума > Служебно съобщение:

За новодошли --->>> Ниа сме си ниа - да са представа кой ка сака..

<< < (2/602) > >>

Кметот:
Пръво да Уточна че мое и да не пиша баш къде требе, що я съм си малко глъм по компютърете, та че а са Извина за тава.
И сиги ша са прЕдстава:
Язе съм Николай Милев, живеа в Червен брег, па рАбота като доктор в две култови мЕста на Резервата. Койнаре и Сухаче.
Сухаче си а баш у резервата що ем си е от лево на Искъръ, ем си е туке до Габаре, по пъкя за Камено поле и те така те...
Койнаре а друга работа, тама ората са сбъкани ама по некъв друг начин, сбръкън начин. Диви ора са, ша ви разпраам неку път.
И тава а за мене, кой сака а пита, кой а болен, али нещо са а сбръкал, ща мо пОмогна без пари, що той ако а рАзумен, нема а тука в сайта, апа щом а тука, начи а мого разумен и а от наште ора...
Аре бракя и до след после... 

Bushman:
Те ме те и мене:

Тука жената ме е снимала у дома, кво нагъвам една диня, къде 12,5 кила беше. Я сам строител и сам кореняк ломчанин. Целата ми работа е минала по АЕЦ - 15 годин у Козлодуй, а от половин година - у Белене. Ника ми го измислиа едни руснаци. Участвах там у форум за джипове и бех напраил една рационализация - как да се пригОдат втулки от Москвич на американски Jeep. Я това го измислих от зор, що имах Wrangler, а къде у Лом че намериш чаркове за американска кола? На руснаците много им ареса и туриа мойта статия у специален раздел "Bushing", това било нещо за втулки и окачване. И така си ми остана Bushman, на мене си ми аресва, що има много значения. Мое да се разбира като "човек на Буш" (а ората нали ги е све яд на американците и се дразнат), мое да се разбира като "такъв, къде живее у раскето", значи също "избегал каторжник" и туземец. Много е удобно за форуми, изобщо не мое а ме обвинат що сам глупав, я сам си Бушмен и това е положението.

Кметот:
Ломчанете сте убави ора...Я съм имАл гадже от тама, ама не бех сигурен дАли она знааше.
Ама па беше убава...

Aврам:
Но си па има хас да не са и убови Кмете!Преду вратата на гимназиата у Лом има един паметник на Цеко вайвода.Он е извадил ятаган от преде си и легендата гласи че рекал:"Я че си одрежем уя,ако от тука излене и една чесна и верно...Съга не знам кво е,ама традициите требва да се вардат...Да ти каем и у Червен брег са арни!Имаше две близначки,само они си знаеа на коя съм гадже...

Bushman:
Я така като глеам - секи е писал за ньего си кво се сети - един за името му, друг откъде му е родата, трети кво работи и така. Ако щете да измислите некакви въпроси, като анкета така и секи да отговара? Мое секи да си пише кога е рОден? Че дойдат празници, че има рождени и именни дни, мое барем да го поздрАвиме човека, ако не и да го уважиме къ се треба...

За паметника къде кае Аврам за ньего - точно срещу него имам апартамент, у блока с тунела. Едно време имаше една голема връба баш зад гръба на бай Цеко, ама падна и съга я нема. От Червен брег познавах един Кольо Вълчевия, голем джамбазин беше и се на бартери налиташе. Минавам оттам често, убав градец, ама пъта беше много порАзен, там поди некъф мост ли, надлез ли се минаваше, еба кви ендъци беа...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница