Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Колекционери  (Прочетена 7703 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Плъхоубиец

• Гостенин
Re:Колекционери
« Reply #15 -: Ноември 21, 2009, 11:39:26 »
Я съм си намирал на село у нащо лозе ръждова гилза от втората световна или от друга война. По-голема е от калашниковия патрон, ма братовчед ми е батиса негде. Може като са минвали русняците да е останала.
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
« Reply #16 -: Ноември 21, 2009, 11:06:18 »
Росене, намират се патроне от Бердани, Крънки и Мартини, даже мислим, къде тиа не съ незаконни и се продават свободно, както и самите пушкала. Проблема е, че се не намират много... Мое да ти потърсим.
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Gaspoud

• Гостенин
« Reply #17 -: Ноември 23, 2009, 03:05:34 »
Я май съм найшашов от сички колекционере  и я като Капитана не моа намера такива по нета. Язе збирам патроне от оружиа имам от сички калибри от 1-та световна до днеска ма не моа намера от освободителното движение до 1-та световна. Ако некой има да са обажда.
.....един приател е като тебе - сбира патроне ;)
Наскоро начи му попадна партон от Щурмгевер 43 - 7.92*33 - теа знааш лъска го секи ден /колко и цинично да звучи/ - почти съм сигурен и че спи с него ;)
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #18 -: Ноември 23, 2009, 03:29:43 »
Твърде а възможно и да спи с ньего,сал ми а интересно къде го слага преди да си легне ;) ;D
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Gaspoud

• Гостенин
« Reply #19 -: Ноември 23, 2009, 03:32:32 »
.....под възглавницата ;)
Та да дойде през ноща АВ Феята и да замени патрона с чистак бърсак непипан Щурмгевер ;)
Активен

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
« Reply #20 -: Ноември 23, 2009, 03:38:27 »
Пъ така я също колекционирам наколко неща. Вече ви се пофали за картините - таа колекция ми е от къ се преместиме у новата къща. Събирам и стари предмети от селския и градския бит. Съга част от тех са ми у мазето, което че прайм на механа и там че си ги наредим. Що шефката не дава да ги дръжим у собите ;D Вие сте ги видвале ма ете те тука моа да ги рлазгледате ;D

http://krasikamenov.snimka.bg/culture/virtualen-etnografski-muzeyi-na-selo-drajinci.72057

Имам още една колекция - от малки вазички и керамични предмети от местата къде съм одил. А и приятели ми носат и они къде одат. Че ги снимам таа вечер и ютре че ги видите. Сэбирам  сатри снимки от Дражинци - в смисъл преснимвам ги ;)
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

Байчо

• Гостенин
« Reply #21 -: Ноември 25, 2009, 08:39:09 »
патроне разни събираше и азе едно време ма после ми мина... още са лангъркат из назе разни остатъци, моо ги снимам ако некой прояви интерес и май имам такъф от щурмгевер ама не сам мноо сигурен... ама сас сигурнос имам един къдее мноо дрът, голем е като палец ебем ли къв калибар е куршума му сакче даа от камик така изглежда - от неква антична пушка шадае...
апа миналата годин отиваме с щерката са вода до един кладенец там на село... и тя дзепа една леска до кладенеца и вика тате тате я виж какво има тука - и азе гледам един щик забит у основата не лескъта.... бряяя дееба мааму извади го азе - щик оригиналдъ един такъв раждясал, с четвъртито сечение знааш ли ка интересен такъв ма мноо дрът явно...
и го виде един прятел Щръка ( Дечо го знаа ) и вика а да ми го дадеш... и азе му го дадо апа оня гоа изчистил от ръждъта и си гоа напраил убаво!
« Последно редактиранье: Ноември 25, 2009, 08:42:51 от Байчо »
Активен

ministur

• Гостенин
« Reply #22 -: Ноември 25, 2009, 08:44:21 »
Баща ми и той събира селски предмети Краско.Преди 2 годин направи механа у назе в мазъта и лека полека я запълва.Па и я му помагам кога с кво мога.Я ако са прибирам скоро по Ч.брег ша напраа снимки да ви покажа за кво става въпрос.....пищове,саби,синджире  ;D
Активен

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
« Reply #23 -: Ноември 25, 2009, 09:17:27 »
Баща ми и той събира селски предмети Краско.Преди 2 годин направи механа у назе в мазъта и лека полека я запълва.Па и я му помагам кога с кво мога.Я ако са прибирам скоро по Ч.брег ша напраа снимки да ви покажа за кво става въпрос.....пищове,саби,синджире  ;D
Е бравос на баща ти. сакам да видими, сакам. Предай му много поздрави на баща ти. тие неща требе да се пазат
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

ministur

• Гостенин
« Reply #24 -: Ноември 25, 2009, 09:19:54 »
Благодарско,ша предам..............и ша снимам куту са прибера  ;)
Активен

BEKO

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4744
  • Щур чувек и силен ветар нищо ги не бръка
« Reply #25 -: Август 02, 2012, 07:15:04 »
 Не знам кфо а рече чувек!
http://www.dariknews.bg/view_article.php?article_id=941932
Активен

BEKO

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4744
  • Щур чувек и силен ветар нищо ги не бръка
« Reply #26 -: Август 04, 2012, 01:39:37 »
Активен

regreed

• Гостенин
« Reply #27 -: Август 04, 2013, 03:34:22 »
У началото бех обещал да покажем с кво се занимавам кога не съм на работа или по работа, или кога не са ме фанали да работим нещо...   :green:
Е, те! збирам секакви дръти сандъци.

И те така те. Тава е само една съвсем малка част от тава къде го има у наличнос. Другото ( още печестотин дървени радиопарати) е у музея къде сме направиле с един приятел - слимки по натам (при интерес на аудиториата)
Другото ( маторете, колите, книгите) по натам че направим некоя по-читава фотка и че качим.
 Е, те тава е ....
Активен

masok

• Гостенин
« Reply #28 -: Август 04, 2013, 03:44:29 »
е браво  :punk:карай нататък !!
Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #29 -: Август 04, 2013, 04:28:07 »
 thanks thanks thanks
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Страницата е създадена за 0.273 секунди с 21 запитвания.