Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Дайте да ги сръчкаме, мама им и толупи дееба!!  (Прочетена 11431 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
Слушай те бе, нали се ревеме що немало "гражданско опщество" у Българиа? Па откъде да има таково, ако ниа си мирваме и си трааме. Начи че ви обрънем внимание на един конкретен въпрос, а виа че каате кво мислите:

У последно време патувам често между Лом и Плевен. Най-прекия път е през Вълчедръм, Алтимир, Бела Слатина, Кнежа и Пелово. Тоа път ниа си го знааме и нема кво да ви обеснявам за него, ама у последно време почна яд да ме сбира. Мое да го знаате участъка между Сираково и Алтимир. Има едни ебаааати ендъците, направо нема такива дупки, ора...  :o :o! Шоферите от зор са си напраиле черен път през нивите на ората, само и само да не карат по "шосето"... И я се замисли - начи тиа дупки я лично ги помним от 25 години, а они мое и да са по-стари. Беше комунизъм, послем преход имаше, съга стана демокрациа, влезнааме у НАТО и ЕС, утре че вленеме у Еврозоната, а тиа дупки се седът, мани че седът, ами се по-големи стават. Ебаа го!!

И начи я реко да сръчкам кой треба, да видим - мое ли обикновениа човек (честен данъкоплатец) да напрай се пак нещо у нашта дръжавица шибана. Провери у Интернета и зе да врътим телефоне. Пръво се обади у неква фирмица "Пътно поддържане" - Враца. Те им тука сайта:

http://holding-roads.com/?p=society&id=5

Говорих с неква женица и она съвсем културно и любезно така ми обесни, що тиа са неква строителна фирма и работат по подръжката, ама по заяфка на Обласното пътно управление. Даде ми и телефона на това Управление - 092 (кода на Враца) 62 10 59. Такааа, врътим тоа телефон, обади се некъф селяндур и я половин час му обеснявам - къде е пъта, кви дупки има, колко време седът... По едно време оня ми вика - ама чекай бе мъжки, я сам от шоферите тука, ти закво ми ги прикааш теа работи? Викам - па като си шофер, за кво се обаждаш ти, дай некой от шефовете да прикаам с него? Он ме турна на уа си, ама я още повече се амбицира и си викам - я дайте да разръчкаме тиа суеци оядени, да видиме кво че ми обеснът за тиа дупки, къде 30 години не моат да ги опраат...

Та викам - дайте да видиме кво моеме да напрайме, ако не друго - поне да им развалиме рахата на ониа толупи, къде им плащаме заплати, а они само лежът... Дали да не пишем на BTV, кво че каате? Че ги снимам ониа ендъци снимки че пратим. Чекам секви савети и акъл.
« Последно редактиранье: Декември 03, 2009, 01:25:54 от Bushman »
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
Re:Дайте да ги сръчкаме, мама им и толупи дееба!!
« Reply #1 -: Декември 03, 2009, 01:35:04 »
За тия дупки даваа репортаж, ма ша та излъжа къде баш беше. По новините лиии, по Господари на ефира лиии  ::)?
Ма щом нема движение требе да са зимат мерки. Я сал за телевизията са сещам  ::).
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Камик

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 772
« Reply #2 -: Декември 03, 2009, 05:55:14 »
Ми бате, остава да стигнеш и до националната агенция по пътна инфраструктура. Ма иначе си мисла що областната пътно упр. , де си стигнал, е тая коя възлага поръчките и отговаря за състоянието.
Активен
Във вceки човек дреме по един простак, а в някои - по повече.

Байчо

• Гостенин
« Reply #3 -: Декември 03, 2009, 06:52:23 »
апа азе сеги сам са фанал да сръчкам Космо Оте Мобайл - отишле на село, дигнале един тян ретланслатор, у наш имот напраиле път дагоеба а си минават и сеги па у имота турат високоволтов кабел - таа целата работа а мноо убава само де никой от собствениците не знаа за таа работа, неа уведомен, неа помолен и вупще... етъ каа мислите виа таа ситуациа...? дали са моа натикат теа византийци у кучи гъз? а?
Активен

кърпето

• Гостенин
« Reply #4 -: Декември 03, 2009, 07:08:24 »
байчо баце тиа са ти в рачичките , сега на съд за самоуправство и да ти плащат колко им искаш или да съ маинят са се транслатора
, мои познат отдаде под наем место у смоляновци на глобул и отделно на вивател и им зима по 300 лв. на месец
 местото е на транслатора е кам 9-10 кв.м.   
 и те така те
а честито
Активен

Камик

• Тумбак
« Reply #5 -: Декември 03, 2009, 07:21:10 »
апа азе сеги сам са фанал да сръчкам Космо Оте Мобайл - отишле на село, дигнале един тян ретланслатор, у наш имот напраиле път дагоеба а си минават и сеги па у имота турат високоволтов кабел - таа целата работа а мноо убава само де никой от собствениците не знаа за таа работа, неа уведомен, неа помолен и вупще... етъ каа мислите виа таа ситуациа...? дали са моа натикат теа византийци у кучи гъз? а?

Може!  ;D

Кръпето е прав.

Даже едно време сключваха договори за по 400 на месец.
Активен

кърпето

• Гостенин
« Reply #6 -: Декември 03, 2009, 07:47:14 »
може ,може и по повече от 400 лв. ма то зависи и каде е тва место и ка ги потване ма мисла че с добар адвокат че искара пари и за времето от ка сасе нанесли
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #7 -: Декември 03, 2009, 08:20:43 »
Епа Байчо да ги почва,кво се мота? ;DМа тва къде вика Баце Буш а важно и сметам ,че верно требе нещо да се вика я Нова,я БТВ ели неко друга национална медия.Ели да се пише неква жалба до министерството на регионалното развитие,еба ли го...лаесе медиа а по-добре.... ???
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Камик

• Тумбак
« Reply #8 -: Декември 03, 2009, 08:36:38 »
Епа Байчо да ги почва,кво се мота? ;DМа тва къде вика Баце Буш а важно и сметам ,че верно требе нещо да се вика я Нова,я БТВ ели неко друга национална медия.Ели да се пише неква жалба до министерството на регионалното развитие,еба ли го...лаесе медиа а по-добре.... ???

Медиите пръво ше питат какво е направено до сега. Демек(и де твърд) сезирани ли са разните инстанции по етапен ред, техните отговори и действия ...
За тва мисля е добре, първо да се издирят отговорните инстанции, да им се връчат заявления и тогава паралелно да се работи и с медиите.
Активен

Байчо

• Гостенин
« Reply #9 -: Декември 03, 2009, 10:24:03 »
момчета, подале сме секви жалби - до кметството, до общината, до РДНСК, до прокуратурата, до ...... до попа, до даскаля и до .... и сеги отиват на нотарялна покана да са появат да видим що става?! и ако са не появат ше улетат и пътища и кабеле и све и то по законовиа начин със се присъствие на полицията и папата ако требе ше са прикани! апа сам поразрутил у една две медии та ако са стигне до тех, онеа да му мислат..
Активен

Оджака

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21377
  • Кулченин
« Reply #10 -: Декември 04, 2009, 10:55:01 »
само така, Байчо, нема ти едат земета тия изедници да ин ги ебем
Активен
не я като да немам, ма би шкял

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #11 -: Декември 04, 2009, 10:56:34 »
Камика прикаа разумно, въпроса е сал къде коя институциа требе да се насочиме?
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Байчо

• Гостенин
« Reply #12 -: Декември 04, 2009, 10:59:24 »
само така, Байчо, нема ти едат земета тия изедници да ин ги ебем

азе ми неа за земъта ми си праат кво си щът бе дееба плякора им дееба! отишал един прятел тама на место и онеа му викат "ниа видееме у гугъл що таа земя а запустела". а он им казал че сеги у гугъл требе да видат и нотарялниа акт и те така! абе човеко вика азе паднах у земи от смех! и в тава време и на кмета и на техническата служба на опщинъта им баят същото, а кмета ги гледал, па са чудил бая време и накраа им теглил ена майна и той...
Активен

ЛОМНЯК

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2037
« Reply #13 -: Декември 05, 2009, 12:31:36 »
Байчо, има ли вероятност,кмета и чиновника у техническата сужба, да са зеле неко лев от въпросния оператор и съга да се прават на ритнати!?! От гледна точка на това , че ти не живееш там и не си стопанисваш имота. И уни така да са им казале на ората. Мога само да ти кажа , че такива клетки се поставят единствено и само с необходимите документи и разрешителни,които се издават от общината, а там нема начин да не знаят на кой е имота! Затова виж първо , кой е издал документите и разрешителните са поставянето на въпросната клетка!
« Последно редактиранье: Декември 05, 2009, 12:52:27 от ЛОМНЯК »
Активен

Байчо

• Гостенин
« Reply #14 -: Декември 05, 2009, 10:17:19 »
е те тава са проверява у момента у РДНСК ли беа кви путьовци беа еба ли ги и да са види има ли нящо документално черно на бело и ако нема и не дават паре след нотарялната покана мисла дека да извлеча законно тоа кабеяк и а го продам на вторични суровини ми къ!
Активен

Страницата е създадена за 0.654 секунди с 24 запитвания.