Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Пускай БиТиВито  (Прочетена 104592 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

onufri

• Гостенин
Re:Пускай БиТиВито
« Reply #1305 -: Ноември 12, 2011, 06:03:50 »
Размера на компанията не виждам кво общо има.
Има различни модели на обучение на персонала в света.
Мисля, че само в немскоезичните държави фирмите сами си обучават ората. Интересно как е в япония и корея, требва да проверъ...
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #1306 -: Ноември 12, 2011, 06:07:20 »
Значи естествената заинтересованост на отделниа индивид става доброзорлем-зорлем-основното образовани-тава дръжавата и сеги го праи.Тава обаче клепарестиа тинйджър да бъде заинтересуван да учи у некъв техникум за нещо-ели професионална гимназиа къкто сеги се казва зависи от наличието на производства-т.е. възможност за реализация.ТЕ я щи дам пример с Монтана-знам го от сестра ми,дето е учителка у ГИмназиата-след двете гимназии у МХ-то по престиж се нарежда строителниа техникум-т.н. Сградо-по мое време по сдуано училище от Сградото беше сал Автото.Сеги е станало от професионалните училища на пръво место-освен качествата на ората де работът там много е важно тава ,че строителството на Териториаата беше у некъв подем последните неколко години-т.е. под неква форма беа нужни повечко грамотни ора по таа част-съответно имаше и смисъл да се учи у тава училище....оставям на страна  изкуственото помпанье на строителниа отрасъл чрез изпираньето на пари у ньего и явното му спихванье сеги-до нормалните му размери,но факт е че именно бума у сторителството доведе до глад за кадри и куцо кьораво и сакато стана строител-колко истнски и разбиращ таав е отделен въпрос.Та така едно училище де одеа сал тъпанарете по мое време у ньего сеги си е станало съвсем престижно -и я сметам с основание.Апа примерно ТМТ-то,т.е. техникум по механотехника-така се казваше- от най-престижното училище, а станало най-долнопробното-що-щото просто нема нужда от стругаре,фрезисте и ора занимаващи се с Двигатели с вътрешно горене-икономиката ни не се нуждае от такива кадри съответно се разпада и системата за ньиното обучение.Отделно-самите работодателе дирът нискоквалифицирани кадри-къкто ти забелеза-шивашки предприятия- ма они не дирът грамотни,обучени у училище,с познания шивачки-що -щото такава жена ше каже-я сакам повечко парици-ми буай цехове за шев на ишлеме у смесените райони-там жените са експлотирани до дупка-не надигат глас,традиционно са сметани за ора втора ръка и е най изгодно на т.н. работодателе-монго често от гръцки ели турски произход да дерът кожи....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Чвора

• Пустиняк
« Reply #1307 -: Ноември 12, 2011, 06:08:59 »
Самоток, къде ги намери таа комунистическа статиа за латинска америка?
Мола ти са, не са увличай по такиви комунистически идеи.
Американците верно са правиле големи мизерии тама, ма въпреки тава не мога да разбера ора де са кефат на Чавес и Кореа.
Регионът последните годинсе развива много добре и показва, че не са важни идеологиите, а реалното практично о прагматично управление.
мислех да ви пиша нещо интересно за войната с нарко бандите в бразилия, ма не знам в коя тема. Довечерка...
съгласен с тебе.От статиата на САмотока добро впечатление ми напраи успеха на Да СИлва-бразилеца-там се е получило добро сечение между интереси на капиталисти и интереси на обикновените ора....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
« Reply #1308 -: Ноември 12, 2011, 06:14:49 »
Една от причините е че големите фирми могат да заделът средства за такива обучения, оти са рискови капиталовложения. Всеки предпочита обаче да препита обучен специалист и да прецени дали в момента ще му върши работа. А има и нещо друго - у БГ големите фирми са партийно свързани и при определени политически обстоятелства, даже силно печаливши фирми им са източват капиталите и те обявяват фалит, така че една дългосрочна инвестиция в обучението на кадър от студентската скамейка до тясната му специализация става безсмисленна!
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

Чвора

• Пустиняк
« Reply #1309 -: Ноември 12, 2011, 06:16:57 »
Тука немоо да не се съгласъ с тебе-прав си напълно.
Активен

masok

• Гостенин
« Reply #1310 -: Ноември 12, 2011, 06:23:41 »
днеска съм пас......... ;)......... :nazdrave:
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #1311 -: Ноември 12, 2011, 07:01:32 »
вртиме , сучеме и стигаме до едно - требе Държава , нейна сила и възможнос е да организира въспроизвотството на качествените кадри - а бангалор НЕ а држава
« Последно редактиранье: Ноември 12, 2011, 07:12:19 от Самотока »
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
« Reply #1312 -: Ноември 12, 2011, 07:05:16 »
вртиме , сучеме и стигаме до едно - требе Държава , нейна сила и възможнос е да организира въспроизвотството на качествените кадри - а бангалор е а држава
С тава не съм съгласен! Бангалор не е държава, а е Територия!
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

Чвора

• Пустиняк
« Reply #1313 -: Ноември 12, 2011, 07:08:59 »
У грешка си-Бангалоро НЕ Е Дръжава,а ТЕриториа къкто е доказано отдавна.
Въпреки ,че има извесни тънкости.Дръжава требва да има само у некои дейности-на пръво место-Образованието-там требва да има стабилно присъствие у основното и средно образование,у Визшето-да е определен дял ,но не изцело.Здравеопазване-да превалира,като профилактиката и спешността требва да са изцело дръжавни .Сектор Сигурност-Армиа и ПОлиция-но не милиция-като требва да има изначално концепциа за сигурност на НАциата и Дръжавата.Спорт-задължително стабилно присъствие у масовиа спорт.У Икономиката -силно дискутабилен въпрос тука не съм много на ти с работите мисла ,че Валери 61,Кро,Онуфри ще имат далеч по-стабилно и разумно мнение.Но некои отрасли требва да бъдат по-скоро регулирани отколкото да съ държавни ели па ча толко контролирани....
Активен

onufri

• Гостенин
« Reply #1314 -: Ноември 12, 2011, 08:12:12 »
Те у ратиата за дупе пуснах нещо за Бразилия.
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #1315 -: Ноември 12, 2011, 09:47:50 »
У БЪлгария Онуфри .. и ниа сме ора, и ниа са надам на добро, и наще деца сакат да алапт леб - доде тва не стане, ша тиачме да роботиме у германиа, да крданеме оттамка колко може и да принсама нанасама ;) справка Уйна ти.
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #1316 -: Ноември 12, 2011, 10:09:26 »
Ахтунг!Ахтунг!По пръва програма-БНТ дават у момента филма ,,ПРаведно убийство" с Ал ПАчино и Робърт де НИро у главните роли....видех и Браян Денъхи у поддържаща....
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #1317 -: Ноември 12, 2011, 10:10:26 »
за кво са расказваше че не мом да са сета
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Чвора

• Пустиняк
« Reply #1318 -: Ноември 12, 2011, 10:11:55 »
Тиа дрътите са жилави ченгета и по време на арест ,та да защитът една нььина информаторка-рус пичок утрепаа един тлъс боч....и ги разследвет сеги....
Активен

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
« Reply #1319 -: Ноември 12, 2011, 10:14:09 »
У БЪлгария Онуфри .. и ниа сме ора, и ниа са надам на добро, и наще деца сакат да алапт леб - доде тва не стане, ша тиачме да роботиме у германиа, да крданеме оттамка колко може и да принсама нанасама ;) справка Уйна ти.

Да краднеме??? Я пак си помисли и са коригирай, ако обичаш.
Не помна да съм одила у Германия да крадна. Бачкам и с честен труд си изкарвам париците, така че мисли, преди да пишеш, само тва ше та замола!!!!!!!!!!! Ясно??????????????
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Страницата е създадена за 0.188 секунди с 21 запитвания.