Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Пускай БиТиВито  (Прочетена 100217 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пачо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9230
Re:Пускай БиТиВито
« Reply #690 -: Април 27, 2011, 12:36:59 »
Те да ви кажа за Краси Радков я го познавам и сме приятеле ма от 15годин и повеке са позатриеме играл сам с него у Враца у Младежкио дом он си е такъв пустеняк къ си го видите тава де го играа му а най-лесно да го праи що си са непраи на къф не е.Те ша ви разкажа една случка .Не бее ме са виждале дестина годин я веке бех у Троян и работех у един китайски рестурант па он си поръчал от там едене що имале преставление у Троян и я сам наработа ма хезнам за кой е яденьето и чекам да си го земе та в тоа мумент влаза Краси и къто ма виде са връли а ма прегруща и са развика "малее баце кво праиш куги са видиме а са напиеме къто едно време "а я имах клиенте оно са убръна целия рестурант да види кво стаа.Он си е земен чувек и си е гулем  пустиняк у убавия смисъл на думата.Та мисълта ми беше че актьорите немат вина за алчноста на главестия омраз.
Активен
Ебагуу свинята са испрай на дувару и изеде мотичето!

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
« Reply #691 -: Април 27, 2011, 08:17:18 »
И я съм чула само убави работи за Краси Радков.  :) От ора, къде лично го познават.
За съжаление изпущих снощното предаванье, ше го дира некъде у тубата да вида кво толко ви разбуни страстите сношка.  ;) ;D
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Пачо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9230
« Reply #692 -: Април 27, 2011, 08:52:40 »
Нищо не си опущила Уйне
Активен
Ебагуу свинята са испрай на дувару и изеде мотичето!

уйна

• Пустиняк
  • гньетена с култура
« Reply #693 -: Април 27, 2011, 09:16:27 »
Предполагам, Пачо  :) Ма за секи случай ше го подира, че ма изеде изнътре юбопитството  ;D ;D
Активен
Ние сме ора естете.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

apostolicia

• Гостенин
« Reply #694 -: Април 27, 2011, 09:24:10 »
Я па фанах сал крайо, що забоварих. А иначе се бех наточила а глеам, що ми стана некво кеф, че се обръща фнимание на СЗ от една страна и от друга страна се притеснявах кво бъш фнимание ша бъде обърнато - що съгласете се, че не секо клатенье а приятно изживяване. Та фанах сал крайо...
Кво да ви каам - я съм разочарована. Кой каза за Гъмзата? Та СЗ не а сал Враца и Криводол! И нищо цветно, само пустиняшки истории. С много по-голем оспех щеше да премине, ако напримерно беха приказвали серьозни работи - кък ние си ги приказваме - на нашио си език. Ем немаше толко да преиграват, ем щеше да има повече тежес. Сеги се чуфствам манко като музеен експонат, сакче съм трето качество човек, щото - ако слушам помиярите на Главчо - у акъло ми са сал пиенье и свинье! А оно не а баш така. А па Главестио ме издразни тотално, що се праи на ущипана невеста, ба че ли у Учиндол сал на летературен език са приказва.
Активен

ШЛЕПЕТАР

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4591
« Reply #695 -: Април 27, 2011, 10:12:04 »
аз тръгна да го гледам , ма заспа   :-\ ма са събуди куга Краси и Годжи зеа да преразказват баснята за мравката и щуреца :) . само тава помна
Активен
"Самурай без меч е като самурай с меч , само че без меч " - древна японска мъдрост

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #696 -: Април 27, 2011, 11:28:06 »
Па да бео се обадиле у форума,щехме да нги напраиме таа басня как си требва.Една рима не беше връзана. Звучеше куто неква циганска клетва.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

пущинячка

• Гостенин
външно мнение
« Reply #697 -: Април 27, 2011, 11:46:12 »
Знаете, че не съм от СЗ, но още първата  ми среща с вас ми подейства като удар с парен чук, влюбих се и няма раздяла повече. Гледам на вас и делото ви хем като вътрешен човек, хем и малко по-отвън, така че може би и по-обективно.

За предаването ми се обадиха по Великден поне 50 колеги, да не би да го пропусна, защото знаят колко съм привързана. Същия ден, докато си слушах радио Хоризонт, чух и предаването, в което надълго и нашироко се обясни за Резервата, за алманаха, за форума, за сайта, за капитаня и т. н. С други думи, в един и същи ден две медии бяха обърнали поглед към Северозапад - и поводът за тоя поглед бяхте вие тук. За алманаха разбрах от съобщение на Глигор Гьоргиев, който написа ужасно смешна презентация в един друг много посещаван сайт, където и аз чета. Видях как доста голяма група от форума на оня сайт се организира за 2 минути, за да си достави бройки от алманаха.

Сега пак за вчера. За предаването по Хоризонт използваха сайта и форума като платформа и не скриха тоя факт. По битивито не казаха откъде вземат вдъхновение, но не това беше важното.

Наистина, не е това важното. Вие сте малко ревниви към създаденото тук (нормално), но то нали заради това се създава - за да може всеки да влезе в сайта, да прочете, да се посмее, да се замисли. Сигурна съм, че в тоя сайт четат страшно много хора, смеят се и плачат заедно с вас и всеки път се сещат за миг, че и такъв край има в родината - забравен от всички, беден, изоставащ... Но за сметка на това пък родил такива страхотни таланти като Краси Радков (и не само той). И като Първака... На негови разкази така съм се смяла (и не само аз), че чак лошо ми е ставало.

Малко объркано писах и все пак това, което според мен е важно:

- колкото повече се говори за Северозапада, толкова повече очи виждат и уши чуват, че в този край на България нещо важно, нещо фундаментално не е наред;
- колкото повече вие тук сте единни, солидарни, все така искрени, смешни и тъжни едновременно, толкова повече хора ще идват тук, ще четат и ще знаят, че обикновеният човек с неговия обикновен делничен ден е истинският извор на народната мъдрост, на бликащия хумор, на истините за живота; защото хора като вас създават лека полека така мечтаното от нормалните българи БЪЛГАРСКО гражданско общество;
- не се плашете от копирането, плагиатството, от това, че не споменават сайта и алманаха. Това не е важно. По-важното е, че тях ги има и че именно вие ги създавате - всеки ден, с всеки следващ постинг в този невероятен сайт.

И накрая да ви кажа Христос възкресе!
Бъдете ми здрави, умни, мъдри и смешни и никога не се отказвайте от мечтите си.

Активен

Владимир

• Гостенин
« Reply #698 -: Април 27, 2011, 12:11:53 »
Тава са големи думи на голем човек и я бих са подписал под ньих също.
 guru
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #699 -: Април 27, 2011, 12:18:55 »
 guru guru guru
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #700 -: Април 27, 2011, 01:21:55 »
+ 1 !  guru
Активен

Черногледец Храбър

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5342
  • мизерийка и безвремие - и от тава се прай тумбак
« Reply #701 -: Април 27, 2011, 01:40:12 »
Ми кво,яла има ора къде ни карат да се чустваме потребни ;)Провала у Чипровци е изкючение,което само доказва правилото :)И мене ме трогнаа тиа прикаски на Пустинячката,да опустеа баш :)
Активен
Простотийооо, къ да се разведем с тебе ма?...
http://vbox7.com/play:79b74a6a
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

уйна

• Пустиняк
  • гньетена с култура
« Reply #702 -: Април 27, 2011, 03:27:36 »
Еш па пустинячката къ го рече!  :punk: Браво!  :punk:  :)
Активен
Ние сме ора естете.

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
« Reply #703 -: Април 27, 2011, 03:54:33 »
Воистина воскресе! Пустинячке, права си винаги и секогаш и сеги отново така! Изревнувах, верно. Бех и вкарал едно две малки, та и тава спомогна да изревнувам. Благодарско още един път за убавите думи.
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #704 -: Април 27, 2011, 04:01:12 »
Зарди ората като Пустинячката ,си заслужава да съ носи Кръста!
Во истина Возкресе ,Пустинячке!
 guru guru guru
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Страницата е създадена за 0.071 секунди с 22 запитвания.