Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Пускай БиТиВито  (Прочетена 99738 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Владимир

• Гостенин
Re:Пускай БиТиВито
« Reply #645 -: Април 17, 2011, 10:33:59 »
Те, че ви разкажем една случка с мой познат. Годината а 2005. Човека кара чисто ново Волво, купено от Ford-Moto Pfohe. Вози един ньегов си приятел отнекъде за некъде си. Оня, куту седа на предната десна седалкя, гледа, че у краката му са мота една найлонова торбичка с боклуце - кори от банане, станиоле от фафли, пакетчета от чипс и секви тикива. И, кък си му а реда, зинал - Де бре, оня, кви са тея боклуце, у мойта кола сичко а чисто и я са не заривам. Па познатия му рекъл - Ми я сичко си збирам у торбата, па после я фръгам у контейнера. Па ти, лазда, ги меташ през джама, а? И послем пътували без приказки.
Я нема да коментирам.
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #646 -: Април 17, 2011, 10:38:59 »
я па чистим бреговете на езовиреца куто ода и ма дразнат тама СОФИАНЦИТЕ кво навргват амбалаж и найлонови турбета , след секо одене докарвам по два чувала отпадъци и фръгам по пъта у контендер - начи пцувал съм ги , ранил съм ги с кво се не еде, таа годин ще тура табелки със надпис - Ти си клес ако извръгаш тука боклук
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #647 -: Април 17, 2011, 10:42:50 »
Цитат
Ти си клес ако извръгаш тука боклук
:punk:
Бих наприл лека корекциа
Цитат
Ти си ТЪП СОФИЙСКИ клес ако извръгаш тука боклук
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Пачо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9230
« Reply #648 -: Април 17, 2011, 11:10:31 »
я па чистим бреговете на езовиреца куто ода и ма дразнат тама СОФИАНЦИТЕ кво навргват амбалаж и найлонови турбета , след секо одене докарвам по два чувала отпадъци и фръгам по пъта у контендер - начи пцувал съм ги , ранил съм ги с кво се не еде, таа годин ще тура табелки със надпис - Ти си клес ако извръгаш тука боклук
Оно тава по езовирете не е само у България я къто ода тука а същата работа и тава стана от къ са наплъни с румънци и руснаце тиа сакаче не одат за риба ми да едът и пиат и фръгат насекъде.И я къто ода и сбирам турам у колата та един път бе забраил та си го исфрага ча у кунтейнеро до назе..
Активен
Ебагуу свинята са испрай на дувару и изеде мотичето!

Рошковец

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 623
« Reply #649 -: Април 17, 2011, 11:33:20 »
Споделям сичките мнениа за чистенето и особено за нецапането. Тука ша дам малко и от мене за добафка.
Инициативата "Да изчистим България" си а чиста ПиАр кампания на голема корпорациа, напраена къто по учебник. Ако некой не верва (ма не ми са верва  ;D) - да отвори неко учебник или книга по корпоративен ПиАр. Машината за пари са показва кът социално анагажирана, мисли за ората един вид, неа сал фабрика за слачане на пари и гнетенье на работниицте. Специално таа инициатива а изпипана отсекъде. Без едно место, къто сте писале и виа в по-предните постове - що требва да чистим? Щом е мръсно, начи нещо неа къ му а редъ. Нещо кат въстанието от 1923 г., къде куманистете расправаа, че а първото антифашиско въстание, ма никой не смеаше да рече, че ф такъф случай Българиа а била пръвата фашиска дръжава в светъ. Къто и дае.
Наскоро един познат ми каза, че е почерпил чужд опит къ ората от ена скандинавска държава (лааса беше Норвегиа) не допуксат да възникне такъв проблем. Много просто - чрез образователната система от пръви клас наливат в главите на децата, че а важно да изфръгат боклука на местата, за кои е определен (даже говорим не за цапане, ми за разделно събиране), щото иначе ша замърсът въздуха, който дишат, водъта, коя пиат, ша са спестъп пари и ша са произведът нови работи, вместо тава да иде нахалос и т.н.
Можем и ниа да ползваме тоа опит де да знам. Требва да опитаме.     
Активен
"Между преди и след е целият живот. Всичко. Между преди и след е нищото, в което увисваш и разбираш колко си се скапал." Николай Фенерски, "1994".

Чвора

• Пустиняк
« Reply #650 -: Април 17, 2011, 11:36:14 »
образованието е ключа към нормалниа живот..но за съжаление образованиа народ не влаза у плановете на БГ политичарете.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #651 -: Април 18, 2011, 12:03:11 »
образованието е ключа към нормалниа живот..но за съжаление образованиа народ не влаза у плановете на БГ политичарете.
Я съм бесна, че у доста училища наказват децата като ги карат да чистат двора, кенефите.  papaЕ, как са възприема тава ???? Къф стимул имат? Труда са не явява одговорнос, а наказание...... Не ща да праа некакви мостове с епонците, ма у нихните училища немат чистачи, и деца и даскале сами  си са грижат за чистота у училищата, и кенефите си миат даже, и раната си сервират и отсервират..... Даже немат думата "трудолюбие" у тоа език, що труда е дълг. А да са запра, че са разпенявих. ;D
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #652 -: Април 19, 2011, 10:07:07 »
Азе неповна разправал ли сам ви за боклюците де бех у Германеа - погрешка едно дете от блока маке му го пратила да занесе торбичката, ма неумишлено изфрълило общия боклюк при ратията ли нещо такова - а ониа от чистотата закючиа кофите за една седмица ! наказание, па виа си изфръгайте боклюка де ви кеф .Само глобеванье и чегаренье  до усиранье е оправиата ..
Активен

Маруца

• Гостенин
« Reply #653 -: Април 19, 2011, 10:17:17 »
Само глобеванье и чегаренье  до усиранье е оправиата ..
+348  ;)
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #654 -: Април 19, 2011, 02:48:35 »
Азе неповна разправал ли сам ви за боклюците де бех у Германеа - погрешка едно дете от блока маке му го пратила да занесе торбичката, ма неумишлено изфрълило общия боклюк при ратията ли нещо такова - а ониа от чистотата закючиа кофите за една седмица ! наказание, па виа си изфръгайте боклюка де ви кеф .Само глобеванье и чегаренье  до усиранье е оправиата ..
+567 :punk:
Активен

masok

• Гостенин
« Reply #655 -: Април 19, 2011, 02:50:33 »
+567 :punk:

а бре стояне ,тия цифрички кво изразяват?!?
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #656 -: Април 19, 2011, 02:53:16 »
567 поздравления и подкрепи за мнението на Кънчо ;)
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
« Reply #657 -: Април 26, 2011, 11:13:00 »
Абе, глеате ли го плешивия - Гацко, Годжи и Солтарийски са изявяват.

Обаче една думица за назе и алманаха нема да речът.
Активен

masok

• Гостенин
« Reply #658 -: Април 26, 2011, 11:14:58 »
Абе, глеате ли го плешивия - Гацко, Годжи и Солтарийски са изявяват.

Обаче една думица за назе и алманаха нема да речът.

да не сме ги канили???могу добре се представят....
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #659 -: Април 26, 2011, 11:16:38 »
има краднато от тука - познати неща сричат

неква басня с клетви от форома узети - куто го качат у вебоксо по час ще са прави разбор плн - койо от къде е узето
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Страницата е създадена за 0.3 секунди с 22 запитвания.