Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Самоопределяне, националност, толерантност  (Прочетена 22707 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
Re:Книги
« Reply #15 -: Януари 08, 2010, 01:43:26 »
Виж-за тава ,че не седи си прав.Не се сърда-нема за кво.Ма от думите си не се отметам.Съшността на съвремнната европейска философия-човека у центъра на сичко -а прекрасна-но а утопична-къкто беа утопични  комунизма и нацизма.Щото сичките доказват сал едно-нужно а да се намери златното сечение-свобода на отделната личност,която да не нарушава свободата на останалите.А дръжави е имало,има и ша има.И тиа дръжави винаги ша дръпат чергата къде собствите си интереси.Щото колкото и да са толерантни по между си,колкото и Евросъюза да а съставен от обичащи се по между си нации,колкото французи и германци да се прегръщат-винаги си имат едно на ум.А па за Балканите-никога нема да се промени тава-и сегашните напъни го доказват.Щото сичките мераклии за Евросъюза са мераклии за парите на богатите дръжави,а не за тава да живеат заедно.И друго-като прикааме за толерантнос,цветнос и заеднос-тоо тъпизъм де го измисли Доганя-що у Италиа не дават гражданство на циганьете.Що у Франциа не моо да си кръщаваш фирмата на английски и има закон за опазванье на езика.Що  у Германиа решиа че ша се обединяват с източна Германиа,а не са почнале да се разпадат на Бавария,Прусиа,Саксония и т.н.И още нещо-нека дане отвараме дума за т.н. македонци.Ако щът лунатици да са казват-имат право.Ма цела дръжава да се гради на тва -храченье срещу сичките си съседи-некък ич ми са не види толерантно и европейско. И накрайо-има и други гледни точки-така а-ма що нещо у последно време се повече и повече зе да се подига въпросо за двойниа стандарт и цинизъма у политиката точно на тиа къде най много издигат теориата за демокрациата ,общочовешките ценности и толерантността.Не беше ли принципа не прави на останалите тва къде нещеш они да ти праат.Е що за толко годин ни една голема дръжава-подчертавам-дръжава не постъпи по тоа начин спрямо неко мънинка такава?Я ми кажи ти кат си у Германиа -същия ли начин на живот имаш и същите ли са ти отношениата с германците квито са с българете?Ако искаш на тоо въпрос може да не отговараш,ако го считаш за прекалено личен. ;)

нЕ знам що винаги се стигат до такива закючениа и такава мнителнос у такива случаи- европейскиа саюз е като съветскиа, а па философиата за човеко е същата утопична като кумунизъма.  Нема нищо верно у тва-тва къде човеко а важен си е напълно реално-преди да не е имало предпазни коланье, каски за колелета, защита на потребитела и законе ориентирани  къде защита на човека - тиа работи са напълоно реални и се видат секи ден.
Па за Германиа -немоо разберем кво значи дали са ми същите отношениата с германците като с българете? Не мислим че отношението зависи от тва ква народнос е некой. Сичко а въпрос на общи интереси и аресване. Има българе къде по малко се разбирам с тех от с албанци или англичани. Даже сега се замисля, че има ора къде ги познавам от години и никога не съм се замислял от ква народност са и ме неа интересувало. И има ора къде нема откъде да знаат я откъде съм и никоги не са ме питали..що тва нема никакво отношение към отношението... ;)

Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
« Reply #16 -: Януари 08, 2010, 02:05:03 »
Кептън таа книжица де си я дал у линка дали моо да се намери преведена целата да а прочета ???
За Крокич-има една наука деу се казва народопсихология.А каската и наколенките са въпрос на здрав разум а не на идеология.Но каската за мотористите си я имаше и у СССР. ;D

Чел съм некои работи от тоа Х. Бродер, он е полски немец и се е заселил у ерманиа вече като малко по-голем, затва и моа д а погледне нещата от по друг ъгъл и тва го праи интересен.

Мислим че генерализираме работите-ниа говореаме за регионализациа, децентрализациа и диверсификациа на колтурата, къде е по темата с книгите. И че тенденциата а да има такава.
Чвора внаса у таа работа доводи от политиката, сравнениа с комунизъма и анекдотични сведениа от рода на "у франциа не моо регистрираш фирма на анлгийски". Я мислим че тва е разводняване на темата. Тва с книгите от линка на капетаня е друга тема според мене. Става дума за прекалаената толерантнос къде муслиманите. Моо говорим и по таа тема- и она е интересна. Они са друга колтура. Они требва а се интергрират- не моо си добър турчин и добар германец едновременно. И съм съгласен с ньего че прекалената толерантнос че нги/ни изиде главата.

Ма тва е друга тема. Наща не е за толерантноста на едното към друго, а за разнообразието у едното. Един каталунец или баварец нема нужда а се интегрира- он си е оттам. И нема нужда да го толерират. Един каталунец моа да е едновременно добар каталунец и добар испанец без да се променя. Един каталунец моа да е и добър германец без да се променя.

А, и Чворе, наука народопсихологиа НЕМА ;D Тва беше некво изобретение на науката от презрелиа соц - Mako Даков, Марко Семов или нещо таково. :o
« Последно редактиранье: Януари 08, 2010, 02:07:55 от Krokich »
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #17 -: Януари 08, 2010, 02:08:21 »
Сведениата не са анекдотични.моо да не съм се изразил правилно-може ли у Франциа фирмата дето виси над книжраницата да а написана с англииски букви?
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Чвора

• Пустиняк
процедура-понеже не видо че има такава тема ,а бе прочел мнението ти-отговорил съм у Книгите.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

Чвора

• Пустиняк
Цитат
Тава мисленье тура у центъра дръжавата- примерно дръжавата България и извежда идентификациата на сички ора от неа- българе
А да се изясним-ча сеги видех едно напълно неверно твърдениетава къде съм го сложил у цитата- и обеснявам-дръжавата а станала Българиа,щото ората живеещи у ньеа са се наричали българи.България се казва така щото е основана от българи ,и  в нея живеат българи,а не обратното.
И понеже видех ,че сте писале темата да а за самоопределение-айде нека сега секи си каже като къв се определя-и като се каже да се свръши.А не да ми се излаза със секви теории де носът от 9 кладенеца вода и да ми обесняват ,че сме  едва ли не от Нептун.Я го заявявам гордо и без да се притеснявам-я съм БЪЛГАРИН от СеверозападнаБългария.Със сичките последствия-убави и лоши от тоо факт.Говорим на Северозападниа диалект на Българскиа език.Тва а.
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
процедура-понеже не видо че има такава тема ,а бе прочел мнението ти-отговорил съм у Книгите.

Е я да ти отговорим тука- може. Тoa закон  къде го имаш предвид се Loi Toubon. Он изхожда от положението че секи французин требва да моо да се опраа у франциа без да моо разбира друг език освен френски. Според закона секакви докименти и материали нужни на човек да си врши работата и секаква информациа неопходима на потребителна да моо потребява требва да е доступна на френски. Въпроса дали моо фирмата да е с а нглийски букуви не стои на дневен ред- сичките английски букуви са и френски едновременно.
Активен

Чвора

• Пустиняк
Благодарим за уточнението.Информациата а ценна.Те тука възниква следващиа въпрос-що у франциа секи френски гражданин -предполагам а писано така ,а не чисто етнически французин,требва да се опраа без да знаа друг език ,а у наща родина-се обеснява ,че понеже некои не знаат български требва да нги даваме възможнос да си слушат ньнио.Не баце-ша научиш официалниа език.Начи я неам нищо против тава да има различни ора-тава а естественото състояние на нещата.ма ме притеснява факта че некои къде са различни не осъзнават ,че различноста требе да има некви граници-разумни и човешки.И че твоите права требва да не нарушават моите.А задължениата да са ни еднакви.Освен тва точно лицемерието на тиа къде искат къде тех сички останали да са толерантни,ма они да се несъобразяват с никого ме кара да се накострежвам.
Активен

onufri

• Гостенин
я съм:
1. човек
2. мъж (Между мъж от швеция и мъж от того има повече общо отколкото между мъж от швеция и жена от швеция. примера не а мои, ма в 90% от случаите е верно тава.)
.
.
.
много други неща
.
.
.
N. българин и европeeц. не моа а постава едното пред другото
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
Благодарим за уточнението.Информациата а ценна.Те тука възниква следващиа въпрос-що у франциа секи френски гражданин -предполагам а писано така ,а не чисто етнически французин,требва да се опраа без да знаа друг език ,а у наща родина-се обеснява ,че понеже некои не знаат български требва да нги даваме възможнос да си слушат ньнио.Не баце-ша научиш официалниа език.Начи я неам нищо против тава да има различни ора-тава а естественото състояние на нещата.ма ме притеснява факта че некои къде са различни не осъзнават ,че различноста требе да има некви граници-разумни и човешки.И че твоите права требва да не нарушават моите.А задължениата да са ни еднакви.Освен тва точно лицемерието на тиа къде искат къде тех сички останали да са толерантни,ма они да се несъобразяват с никого ме кара да се накострежвам.

У Франциа има регионални езици, и то много, като окситански, провансалски, елзасцки, корсикански, баски. Сичките тиа езици се поддържат, и то от дружавата, с цел да се задоволи нуждата на тиа ора да говорат на техниа си език. Loi Toubon покрива други нужди и не влаза у никво противоречие с тва.
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
Я се идеетифицирам като много работи. Пръво съм човек, после ристиенин, мъж, инджинер, бизнесмен, българин, резерватец. Сигурно още много къде у момента съм ги забраил.
Активен

onufri

• Гостенин
пропуснах нещо могу важно, къде го турам на второ место: син на мама и тате.
Активен

Чвора

• Пустиняк
Цитат
А, и Чворе, наука народопсихологиа НЕМА ;D Тва беше некво изобретение на науката от презрелиа соц - Mako Даков, Марко Семов или нещо таково. :o
Иван Хаджийски.Провери си самм коги а живел и коги кво а писал.
Активен

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
Чворе,че ти исповедам нещо каде нема да прозвучи много добре за външните ора.От сички народи на балканите сметам че србите са най-враждебно настроени спрямо народа каде се причислявам към ньего и я и виа.Наричайте го с квото име ви а удобно,ма тава сме те тиа ора от северозапада каде пишеме те тука.Меко казано :Не обичам нищо србско и не бих толерирал нищо от ньи ,еле па да се застъпвам за сърбизми.Напротив сметам че сички еднакви думи със србете каде ги иаме са си наши.Но това не ми пречи да споделим виждането си че србете са и най-блискиа у секо едно отношение до назе народ.Некаде на дзаде бех казал че таа борба между двата ни народа е като братската борба кой да земе повече от бащиното наследство. Като на по-миничък брат на србете сичко до съга нги се е струвало манко и са сакали се повече и повече.Така у назе се е формирала една мнителнос спрямо сичко кое се припокрива със српската култура,а не се запитваме не се ли одричаме по тоа начин доброволно от полагащи ни се по право привилегии като на по-голем брат.
« Последно редактиранье: Януари 08, 2010, 05:54:14 от Avaram »
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Чвора

• Пустиняк
Ти бако Авраме казваш ,че сме по-големио брат.А къ мислат сръбете?Я не мом да вервам на племе къде от къ съществува на тоа свет е правило сал предателство връз предателство-и но не сам спремо назе-спремо секи с кой а било у сношение.На мене лично тиа не са ми братя.Съседи-да,добросъседски отношения-да.Ма братя с населението на Смедеревскио санджак-що тава а същинската Сръбия-сичко останало а придобито с измама-не.Не съм съгласен.Крокич а прав за едно-требва да глеаме напреде.За мене тва означава-добри и приателски отношениа ,къде да отчитат взаимнио интерес ,да отвориме границите,да се опознаваме.Ма да се братосвам с ора,къде официалнио нги весник пише-Ако не знааш къде да удариш,удари българина.Не-нема да стане.
Активен

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
И мене ме терзаат същите въпросе Чворе.Ма я сам духовен човек и глеам да претворим отново доброто.Да ги не убидим с особено тежки думи за които после мое да съжалявам.Сички тиа неща каде ги обвиняваш са може би верни.Може би не заслужават нашта толерантнос.Тава си е ньинь проблем.Ниа сме други! Прощаваме но не забравяме.Не бой се!Нема да допущим да ме заблудът и подлъжат.Винаги че си имам едно наум,но не искай от мене да нарушавам добриа тон.Не е у стилъ ми.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Страницата е създадена за 0.336 секунди с 24 запитвания.