Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Самоопределяне, националност, толерантност  (Прочетена 22660 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Авраме ти така и нещеш да разбереш ,че тука не говориме за *камбиджойци*...а за българи и но съвременни.....говориме за тва кък сме станали тва което сме.....и щи кажа нещо друго Русиа заема 1/6 от териториата на светъ и а славянска държава.Ти имаш там  родини-що не си там ,а тука  при назе де нищо нестава от назе и сме тука у тинята....щото от славянските дръжави май сал тиа де са имали контакт с Европа-т.е. романската култура- става нещо от ньи...ели коги а да сме панславяни е едно,а коги а да видиме действителноста-сме други....а за тва де никой не припознава тоа народ-земи па прочети сериозни книги а не приказвай кво ти доа....каам сериозно-повече не мисла да пиша тука щото ми излазаш с незащитими от никъде тези ,котио прокарваш като идеи и си верваш къкто ти а кеф без да има грам чуваемос.....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
Айдеее!Спирам!Мислех че темата е интересна.Нали се дири истината?
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Чвора

• Пустиняк
Точно щото се дири истината......
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Я си зиам бележки от секо едно мнение.По некага нарочно правокирам некои въпроси та да разберем кво мислат ората,ма нищо не твърдим със сигурнос.Праим си само некои изводи.Се пак историата е наука на отминали събитиа на които не сам бил свидетел.Можем да съдим за ньеа само по тава кво четем и слушам.А щом чуем нещо му праим коментар.Тава е! Не се сърди.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Чвора

• Пустиняк
 ;)Наздраве!между другото приема се че таа пръвата славянска дума де българите почват да употребяват масово ;D
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Ти имаш професионална деформация ;D Тава "наздраве"сума проблеми мое да ми докара ако прекалим.Тиа славянье са поркали повече от прабългарете щом имат дума за тава ,а другите немат.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

брусен

• Гостенин
....нема бе човек - виж ако имаш неко по зафатна братчедка или племеница дека ти а за давание мое да помогнеме ;)
/под зафатно да ме не разбереш русо връзплъншко - нещо по така гръджаво тъмнокосо - татаро-арийско така да са каже ;)
Гас-нема ядове-за тебе една моа втора братчетка ;D ;D
Активен

брусен

• Гостенин
Борис е бил исправен пред дилема.Да се унищожи семето на прабългарете така както у другите раьонье на света или да влене у по-близък съюз сас славяньете.Колко близък? Приблизинелно толко колко близко допущат римляните не римлянина Гай Марий и он временно,но за дълго ги спасява от германската напас. Е ,мислим че и Борис за дълго но временно е спасил България.Давайки на славяньете равни права он ги допуща на килимчето до толко че у следващите векове вече не се знае кой е славянин и кой *камбиджойци*н.Така прабългарене се скриват зад славянските гърбове докато одмине ветара.А он че одмине ли?Да но се пак славяньете които са доста много си праат алтернативни дражави по ромейски образец,които не са съгласни с камбиджойския произход .Тава са Рашка/Србия/, Харватия,Босанското княжество, Великоморавия и нащо Бдинско царство.Они си имат свойте основания за тава.У краа на краищата от твърдоглавието на българете които не успеват да се обединът у мощна номадска дражава у Источна Европа се създава славянското разцепление на Балканите.Ако прабългарете /голема час от които после се пишат турци и се опитват днеска да ни праат и назе такиви/се беа истеглили на исток сред своите едноплеменници или се беа претопиа сред другите народи както примерно прабългарете у Италия,сега на Балканите щеше да има една силна славянска дражава у която щехме да сме и ниа от Северозапада.Вместо тава иаме слаби и зависими от други дражавици,включително и България.Сички признаваме че славяните са ни братя,но се чудиме кво да праиме и с българското у назе.Още повече че не знаеме кои и колко са точно българете скрили се вътре в наз.Погледнато от таа гледна точка сички губиме. По същата схема изгубихме и Македония,за тава и политиците йезуитски обезлюдиха нашиа край да нема кой да повтори македонскиа опит.От друга страна славянските дражави на полуострова никага нема да приемат българете като равни сас славяньете докато носат тава разединяващо име.И кво се оказва?Че требва да се намери един савременен Борис който да напраи новите реформи или сичките балкански страни да продължават да са заложници и врагове на българщината.У същото време ниа да неаме никаква друга алтернатива за разширение.Нито териториално защото вече нема на около ни номадски народи да ни помогнат как у древноста/печенеги,кумани,авари/,ни духовно щото самиси одричаме езика ни да е славянски и се мъчиме да го праиме български.При тава положение единственото което ни остава е да гледаме на къде Турция.Ееее,некои вече много сериозно се оглеждат на там.Ами ниа несъгласните?Кво ни остава на назе? Да сме мининки ,уязвими и зависими ли?Некой има ли идея на какво основание да станеме част от силно дражавно обединение и да заживеаме добре?Или сме обречени да загинеме като никому ненужни прабългаре?
Не моа да река нищо повече от "неподплатен,измисленославянски шовинизъм!!!" >:( >:(
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Неподплатен е що не си прочел назаде.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

брусен

• Гостенин
Там е лошото,бако Авараме,че чета сичко и сега седа и гледам празно,що си бех наумил да пиша мои си глупости и да цитирам един чвек,де грам го не уважавам,ама доказва едни много убави работи...ти ма еба в гърба...
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Пиши бе!Нали си приказваме.Кво толко.Ни че бутнеме света,ни че го опраиме.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Страницата е създадена за 0.205 секунди с 22 запитвания.