Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Известни резерватори  (Прочетена 43716 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
Re:Известни резерватори
« Reply #30 -: Февруари 25, 2009, 04:57:39 »
Извесната българска поетеса Яна Язова 1912-1974г.е от Лом
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #31 -: Февруари 25, 2009, 05:03:04 »
Екзарх Антим първи 1816-1888г.е бил Видински митрополит.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #32 -: Февруари 25, 2009, 05:05:34 »
Националната състезателка по художествена гимнастика Теодора Александрова е от село Ковачица.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 194
« Reply #33 -: Март 18, 2009, 01:25:31 »
като прикаате за Дико Илиев, те тава остана от къщата му в Орехово...
Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #34 -: Март 18, 2009, 02:07:14 »
Е неа ли да им ебеш майкята... >:( >:( >:(
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #35 -: Април 15, 2009, 01:57:44 »
Ей,я таа тема чъ сеги а видох ама много съдържателна,не знаах колко народ е излезнал от тука.Я че каем  за един къде малко ора се сещат,а е много известен-проф.Александър Цанков-министър председател на България ,един от организаторите на 9 юнскиа преврат,роден в гр.Оряхово.Има още една не безизвестна личност къде а от резервата-Проф.Радослав Гайдарски-много кадърен доктор и много некадърен министър.Сетих се и за още двама,къде беа известни по комунистическо врема,ма сеги не знам дали некой се сеща за ньи-драматурга Драгомир Асенов-между другото Театъро у Монтана носеше ньеговото име и писатело Анастас Стоянов.Има един друг писател,къде неа толко известен,ама я го аресвам,бай Аварам мое и да го е чул -Радослав Михайлов.От Орехово е и един друг известен артис-Андрей Чапразов.А къщата на бай Дико у Орехово падна от свлачището,но падна не само ньеговата къща,ми цел квартал.Иначе у Орехово бай Дико си го тачат много,даже си има фестивал надсвирванье на духовите музики през летото,тогива да си там-страшно ства! ;D.Айде,па ако се сетим за още неко моо да пишем.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
« Reply #36 -: Април 15, 2009, 05:23:12 »
Май никой не е споменал у таа тема Мито Орозов http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B8%D1%82%D0%BE_%D0%9E%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BE%D0%B2 Също достоен за уважение резерватор/ както е рекла пустинячката/.
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #37 -: Април 16, 2009, 12:53:40 »
Александър Цанкоф е противоречива личнос.Он е спорен дали а донесал повече полза ели вреда на Българиа.Мойто мнение че вредата е по-гулема.Он е организирал преврата на 9 юни 1923г.срещу законното демократично избрано Българско правителство на БЗНС и е прек виновник за последвалото убийство на министър председатела Ал.Стамболийски.Тоа човек е самозван диктатор и убиец.Опира се на терора за разчистванье на сметките с политическите си опоненте и с не разумните си действиа предизвиква още по-неразумните команисти да извръшат атентата у цръквата св.Недея през1925г.
Тава а човек къде не зачита демократичните принципе и свободната народна воя.Он потъпква сички придобивки на народа постигнати при управлението на Ал.Стамболийски.
Сметам го за главниа виновник за днешните нещастиа на Северозапада и за смрътта на ияди наши родственици загинали през Септемврийското въстание,защитавайки устоите на законното правителство на БЗНС.Сметам че с тиа си действиа он предизвиква ситуациа довела по-късно до ответна команистическа диктатута и терор,испраила Българиа на ръбъ на гражданска война.Насилието предизвиква насилие,а сичко тава започна од болните амбиции и действиа на тоа човек.Нема разумно оправдание за тоа преврат и за терора наложен след ньего.Българиа до ден днешен е разделена на два лагера от глупостите му.Сметам че такиви не бива да са ни за пример.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #38 -: Април 16, 2009, 01:00:38 »
И те още един къде а роден тука ма мислим че също е у класациата анти-герои.Александър Томоф,забележете сички са александрофци!Нема да коментирам,виа знаете за Кремиковци и ЦСКА.И тоа беше зам.министър председател на Българиа.И он е едно гулемо недоразумение на резервата и е од село Владимирово Монтанско.Не би посъветвал никой да зима пример од ньего.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Чвора

• Пустиняк
« Reply #39 -: Април 16, 2009, 11:05:36 »
Я бако Авараме не каам ,че а за пример,въпреки ,че мое да се каже чеа лош пример къде нетребе да го следваме.Просто написа ,че тоа е от Резервато.Но като погледнеш май от резервато свестен политик не а излезнал,тиа двамата Александровци са пример за тва.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

Чвора

• Пустиняк
« Reply #40 -: Април 16, 2009, 11:07:40 »
А понеже глеам ,че ти си привърженик на Стамболийски-он също не а еднозначен като политик,ма ползата къде а донел на народо ,секаш е по голема от вредата,та може да е положителен пример за политик.
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #41 -: Април 16, 2009, 12:14:15 »
Оно и пръвиа президент Петър Младеноф е од тука,и премиера Дилмитър Попоф и Александър Лилоф/па Александър/,и на премиера Бероф пръвата жена е од нашенско,и баба Цола беше от тука и армейски генерал Иван Михайлоф-комунистическиа министър на одбраната и чие име носи гр.Михайловград,и Гаврил Геноф, и Георги Дамяноф,Па и за Бай Тошо мое да се спори че е од наште,и Гриша Филипоф,и Огнян Дойноф,Добри Джуроф е спорен,Карло и Андрей Луканови са од Плевен,бай Милан Дренчеф и много други личности.

Стамболийски също има добри и лоши страни.За назе он е добър,що само он е напраил от сичките нещо реално за народа.
И си е законен министър председател,дошъл на влас сас законни демократични избори.Глас народен-глас Божи.
« Последно редактиранье: Април 16, 2009, 12:19:50 от Avaram »
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #42 -: Април 16, 2009, 12:16:02 »
тиа верно са спорни

спора азе с един друг и му викам , глеи къ сичките страни в който не а имало команисте са дубре - он не верва че а така
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Чвора

• Пустиняк
« Reply #43 -: Април 17, 2009, 12:15:24 »
Цитат
армейски генерал Иван Михайлоф-комунистическиа министър на одбраната и чие име носи гр.Михайловград
Само за протоколо-Михайловград носеше името не на генерало,а на брат му-Христо Михайлов-адвокат,участник в Септемврийското въстание,поручик от артилерията и участник в 1 световна война,командир на т.н. артилерия на септемврийските възстаници.После е командир на НОВА.За по младите у форумо-НОВА значи народоосвободителна възстанническа армия-1942-44г.Убит през 1943г. от полицията.Градо е кръщаван на ньего.Тава Монтана е ебати градо-3 пъти е прекръстван.Кутловица,Фердинанд,Михайловград,Монтана.Ебем ти и именуваньето.
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #44 -: Април 17, 2009, 12:20:44 »
Они са бракя,че се погодат по между си кой а повече Михайлов.Бе и двамината са баш убофци,та дубре стана че прекрстиа градеца.

Е Монтана е кръстана на некво римско селище у блиу до градъ-Монтанезиум.
« Последно редактиранье: Април 17, 2009, 12:24:15 от Avaram »
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 20 запитвания.