СЕВЕРОЗАПАД > Думи, изрази и изречения от родния северозападен край

Нови думи

<< < (2/560) > >>

vutov:
На село на вибратор му викат:
Четиритактов пичков гъделичкатор

за друго не моа се сетим дека го нема у сайто

Дръвосекач:
Цитат на: Bushman в Февруари 14, 2009, 04:36:56 >>>>Те съга четох весник и се ядосах, дееба... Значи Волен Сидеров казал, че ни управляват турски ибрикчии. И отдоле туриле обяснение поди линиа: "Ибрикчия - занаятчия в Османската империя, който изработва съдове за подмиване". Мене винаги ми е било чудно, кога некой тръгне да обяснява на ората работи, къде на него самия не са му ясни. И това е весник, ежедневник, със сума редакторе там... Абе ебал съм ги у копелетата бездарни, ама покрай таа дума се сетих друга една - зейтинджиа, мани ги теа, зейтинджии ора... От "зейтин" иде и е обида голема, знае ли некой какво означава?

Малеййй, те съга вече Админа че ме пореже, що пишем за турски думи...
<<<<
Па зейтин я го знам куту некъв вид олио, къде у магазина а с по една заплата и половина по-скъпо от обикновеното. Не го знам баш кво значи, ама си го обесневам като че да некъв хлъзгов човек къде само глеа да та преебе, а мое и лицемер да а... по моя край(а.к.а Видин) не съм чувал некой да използва тоа израз.

Малии оно и я куту тия гяволе у весника прикзвам без да съм наясно млогу,а ма те - дале са ми глас и я го ползвам.

Bushman:
Я сам го чул лафа (за зейтинджиите) от докери у ломското пристанище. Значи зейтинджиа е такъв, къде праи свирки, ама за да стане свирката по-убава и по-мазна, преди това пие 50 грама зейтин и така. Дамек - минетчиа, ама къде гледа още по-голем кеф да ти напраи. Абе разбирате ме...

Aврам:
Абе,глеам кулегата Вутов дири сатрудняци с манго-потекло
за научна дейност.Тава а пофална работа.Ма я сам възмутен
че ме дескрименира.Па ниа прабългарете да не смо неспособни?
Верно е че ромулята имат опит.Знам един къде района му е
"Маймун баир".Тава е месност нади Лом от къде Младеново.Там
само слъбове стръчеа до полани.Сичко бео ошушкали "бракята".
Пруфесионална работа,експресна.А един га го пущи високото
и он се слече от слъба дума на сенкята си:"Оуу,де подрапай ме
по ребрата,ама от вътрешната стран да ми не развалиш интериора на бицепсете!"Па друг си пушеше,ма без да пали цигарата...А трети му намериа само чела на една тръньица /що се беше телепортирал у друго измерение/ и он светеше куто петромакс ча до 
Гергьовдън.Та кулегата Вутов за тава лаз дири екстрасенсе за
опити и баче правилно се е ориентирал къде циганьора.

vutov:
Авраме здрасти бако.
Я за други опити ги дирим мама нги дееба я...
Сакам да експериментирам дали един циганин като изде 1 кило уран ша му стане нещо, или 2 мининки циганета ако нги турнем кобалтова бомба у раниците дали ша оцелеат след тава и тем подобни, полезни за човечеството експерименти :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница