Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 34   Надолу

АФтур Тема: Парад на пустиняците  (Прочетена 63658 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
Re:Парад на пустиняците
« Reply #120 -: Юни 28, 2009, 01:44:33 »
                             На Ком
                          -------------

Тръгнал Симеон Сакскобугготски на обиколка из неизбродимите си гори.Слънцето припичало,пчеличките жужели,птичките цвъркали и се радвали на летния топъл ден. Шофиорчето карало джипчето 4х4 би турбо и си тананикало на ум популярна мелодия от филма "Ну погоди"за да не пречи на почиващия от зад възрастен човечец.Така обикаляйки си из околностите на връх Ком нещеш ли попаднали в дън горите тилилейски.Там кадето човешки крак не бил стъпвал од времето на цар Фердинанд.Уплашено момчето спряло всъдехода в сянката на група вековни буки и слязло да поогледа на около за някоя изоставена козя пътека. Изпървом одчаянието се прокраднало у младежката му непорочна душа, но щом се надвесило над едни скали очукани от дъжда и вятара като швейцарско сирене пред погледа му се ширнала величествена картина.Момчето неволно спряло и с зяпнала от почуда уста се прехласнало по природния феномен насреща.До кадето му стига погледа от запад до североисток се простирало необятно сечище.Огромни дъбове и буки чиито спомени датирали от времето на вездесъщият Бардоква се трупали на неизброими камари повалени сякаш от някаква приказна не човешка сила.Почвата била утъпкана от безброй незнайни нозе, а тук там в размекнатите земни части личели следи на ЗиЛ 157-Джоган с характерните мазни петна следствие на скъсана гарнитура.Шофиорчето исправено пред безисходица и не знаещо що да прави тръгнало да се връща,но щом се обърнало, току зад гърба му изникнал самия Симеон Сакскобургготски.
     -Не бой се сине!-Бащински го потупал по рамото той. -Вервай ми това е дело на човешки ръце.-Успокоил го с присъщата си блага усмивка,па го повел сред урвите.-Ела да видим дали се испълняват стриктно заповедите ми!
     Не щеш ли нейде от страни сякаш из под земята се извисил кръшния глас на Азис,издигнал се над пъновете,па се понесал подхванат от вятара към околните баири.След миг и пред тях се разкрил источника на неподправените ритми,очукан ВЕФ Сигма със стегнат с тиксо корпус характерно за времето на Цола Драгойчева.Старинния предмет висял окачен на едни неподкастрени клони така че звука от гъгнещият му говорител да може свободно да достига и до най-отдалеченото кътче на долчинката.На един пън току под самите скали седели два неподправени индивида носители на характерните белези на Берковските цигани и дърпали с дяволска наслада догарящи фасове без бандерол.Симеон се приближил до двамата самотни ди джеи дегизирани като горски духове,с тридневни небръснати бради и кални следи по краиниците от ланшните наводнения.
      -Как е момчета?-Привидно сериозно попитал възрасния човек.
      Двамата се сбутали па повдигнали рамене сякаш не ползващи човешка реч.
      -Познавате ли ме,познавате?-Попитал Симеон само и само да поддържа неловката приказка.
      Онези се опулили учудено и пак се побутнали.
      Кобурга като видял че на дали ще завърже контакт,тръгнал полека заднишком да си ходи.Но шофиорчето имало буйна кръв,не издържало на този непочтителен ромски непукизъм и на изпроводняк се обърнало укорително.
      -Това е вашият цар бе будали!-Стрелнал ги с убийствен поглед па изприпкал след отдалечаващата се особа.
       Чак сега ромите се сепнали,рипнали и се спуснали след джипа.Твърде късно.Той се изгубил измежду камарите с дърва.
       -Бреиий...-Плеснал се по челото единия,па с нотка на почтително съжаление добавил:-Кой да поверва бе браче,че у таа джунгла че ни дое на крак самиа цар Киро?
« Последно редактиранье: Юни 28, 2009, 10:53:29 от Avaram »
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Росен Багериста

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4785
  • Карам багер резкам рикия и си питам дедовеца
« Reply #121 -: Юни 28, 2009, 02:53:44 »
Бако Авраме я бе порекал и у темата за поезиата земи тури тиа шедйоври у една книжица що тава ша остане за поколениата па ако е до средства неа срамно да кажеш ниа сме будни ора ша помогнем с кво можем ма според мене таков талант не треба а са опуща.Така мисла я па виа къ речете.
Активен
Кой ни мрази поди назе да лази

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #122 -: Юни 28, 2009, 11:31:10 »
И пиши -Северозападни притчи!-на книжицата.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #123 -: Юни 28, 2009, 08:13:01 »
Оно ако стане че пишеме озгоре "Резерват северозапад",да
 напраиме един другимо реклама,па и да знаат ората кои сме.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #124 -: Август 21, 2009, 09:06:47 »
Дръмоне, те тоо колега познаваш ли го? Тоа е от спицялните части:
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #125 -: Август 21, 2009, 09:13:42 »
Снощи имах честта да вида моа любимец Бимбири! Едното му око е манко посиненьо - подлъзнал са а у банята и си го е ударил у кранчето на чушмата:

Е неа ли сладур:
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #126 -: Август 21, 2009, 09:19:11 »
Убовец! Яле и един мой любимец, он рецитира стихове и пие секакви алкохоле.

Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #127 -: Август 21, 2009, 09:34:32 »
тава са ора естете, бимбири е напрао куто от цирка  ;D
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #128 -: Август 21, 2009, 09:49:53 »
Само дето у литровката има не пиво, ами юта рикия.
Активен

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
« Reply #129 -: Август 23, 2009, 01:09:49 »
Само дето у литровката има не пиво, ами юта рикия.

Леле Я изтръпна що си помисли че си го дарувал с моя подарък за тебе  ;D ;D ;D
Активен
жената Я  и приятели  

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #130 -: Август 23, 2009, 06:26:35 »
Кък че му дадем на Мими таа блага рикия!!! Сакън! Тава Ломняка му даде от ньеговата, що нещо майстореше по герана.
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #131 -: Август 24, 2009, 10:41:45 »
Е пропущил сам тава онава,ма млого ми ареса тоа от полициата.Драмоня млого има да учи до каде докара такъф фасон
куто тоа колега.Глейте го как се слива с околната тевньица и не мое да го забележи врагъ.Тава е истински професионалис.Каде па ги намира Плъотрепача се такиви достолепни персони?
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #132 -: Август 24, 2009, 10:48:47 »
Тоа полицая е на Бубето откритие.
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #133 -: Август 24, 2009, 01:33:04 »
Тава е Сали от Ореово. Имам и клипче къ играе, ма не съм го качила.
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #134 -: Август 25, 2009, 10:08:59 »
Те я пак онаа личност със стихотворенията, много ме кефи. А такива хуморески обажда, че само седим и го слушам у захлас, голема работа е!:

Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 34   Нагоре
« назад напред »

Страницата е създадена за 0.132 секунди с 23 запитвания.