Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Да ви не прибие тока!  (Прочетена 10192 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

серсем

• Гостенин
Re:Да ви не прибие тока!
« Reply #15 -: Февруари 01, 2010, 07:43:15 »
Де ,бе,ора...
Кви клещеве?..Тия фасунки са разврътат по средътъ и си вадиш кво а останало от ламбата(цокалчето)
Активен

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
« Reply #16 -: Февруари 01, 2010, 07:54:11 »
е но така става, ама неа ли по згодно крушката да си се одвие като ората, една комшийка имаше от ониа старите фасутги с болтечето къде са завиваа - немаше ваденье на тоа цокъл направо и турнах нова фасунга
Активен
жената Я  и приятели  

ЛОМНЯК

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2037
« Reply #17 -: Февруари 01, 2010, 10:16:40 »
Иам странен случай и не моа го разрешим.Купих си външен полулей-фенер.На ньего пише че крушката требва да е до 60 вата.Я сам сложил от 100.Да ама она свети ,а кага я изгасим след извесно време престава.Требва после да отварам полулея и да претегам крушката.Она пак светва,ма кага я изгасим процедурата се повтара.Що е така?Не мом постоянно да турам слъба и да претегам крушката след секо паленье.
Bако Авраме, на фасонката трябва да пише до колко вата максимум може да слагаш. На затворено тяло, с нормална фасонка, се слага макс. 60 вата , а на миньонка 40 вата, стига производителя да не е посочил друго.
Лошото е, че когато няма охлаждане, или ти гори бързо крушката, или ти нагаря бързо фасонката. Явно много се вдига температурата и от там ти дава някакъв проблем.  Енергоспестяващата лампа е добър вариант, защото харчи по-малко , не нагрява и свети силно.Но разбира се остава варианта и фасонката на самото тяло да е дефектна.

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
« Reply #18 -: Февруари 01, 2010, 10:56:49 »
абе да ви питам за тиа енергоспестяващи ламби, наверемето беа давале на баба ми некви такива ламби като социална помощ къде уж арчат малко ток, ама светеа куто свещи дееба и тиа ли са същите (светлината им беше куто на лумиенсцентните ламби)  ::) ::)
Активен
жената Я  и приятели  

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #19 -: Февруари 01, 2010, 11:01:27 »
Я не вервах у теа ламби, ма две ми изгореа и тура Филипс. Епа таа жна свети доста, но манко насочен сноп светлина дава. Явно що има рефлектор отдире.
Активен

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #20 -: Февруари 01, 2010, 11:06:13 »
Она верно виси на доле и е у затворено пространство.Мое и да е от прегреванье.Ма па съга е зима.Не се ли охлажда.А тава 60 вата е ми е малко за вънкашня ламба.Тиа енергоспестяващите по силни ли са?
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

ЛОМНЯК

• Тумбак
« Reply #21 -: Февруари 01, 2010, 11:14:17 »
Цеко,купувай си фирмени енергоспестяващи лампи, каде светат у жълтия(топъл)  спектър, щото е по-близо до слънчевата светлина и че ти е по-згодно на очите ;) А тия ,каде са ги давале на баба ти са светиле у белия(студен) спектър и със сигурност са мадеин Чайна ели Турке ;D ;D ;D
Друго си е Осрам,Филипс или Мегаман с мин. гаранция 6 месеца ;) Ако ти требват пиши на лични ;)

ЛОМНЯК

• Тумбак
« Reply #22 -: Февруари 01, 2010, 11:15:57 »
Она верно виси на доле и е у затворено пространство.Мое и да е от прегреванье.Ма па съга е зима.Не се ли охлажда.А тава 60 вата е ми е малко за вънкашня ламба.Тиа енергоспестяващите по силни ли са?
Арчат 20W, a светат като 100W

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #23 -: Февруари 01, 2010, 11:18:04 »
А,Те тава е за мене!А горът ли брже?Или карат дълго време?
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

ЛОМНЯК

• Тумбак
« Reply #24 -: Февруари 01, 2010, 11:35:05 »
Карат бая време ,но като я запалиш, трбе я остайш да свети по-дълго време , що ако я турнеш у клозета, че изгори по-бръже( нали се пали и гаси по-често) по тоя начин и ебаваш мамата щото е с електронно запалване! Ако си от София , че ти кажем един магазин , каде можеш да получиш и добра консултация и добра отстъпка ;)

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #25 -: Февруари 02, 2010, 12:01:19 »
От Ковачица съм,ма маке ми е от София та и пазим къщата до къде она си почива у село. Кажи ми за тоа магазин?
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

golyam_zum

• Гостенин
« Reply #26 -: Февруари 02, 2010, 08:55:26 »
Мене ма изнервя тва бавното загряване-иначе спор нема-по-добри са!
Активен

ЛОМНЯК

• Тумбак
« Reply #27 -: Февруари 02, 2010, 09:10:26 »
Тава е заради електронното запалване ;)

ЛОМНЯК

• Тумбак
« Reply #28 -: Февруари 02, 2010, 11:32:14 »
Бисерчок, енергоспестяващите лампи са на същия принцип,като луминисцентните - вътре в балона са с газ (аргон или неон) или с живаяни  или натриеви пари ,това определя спектъра в който ще свети лампата ;)
Електронната запалка загрява газа( по просто казано) ;)

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #29 -: Февруари 03, 2010, 09:17:01 »
Бре деба добре сте обесниле как са пуща топлата вода  ;D

Я да ви питам азе щот съм прос - кага я прави дипломна работа проектирах ел заранваньето на цел цех с металорежещи машини, заранване на машините и естесвено и на осветлението и забележете работни детайли до толко милиметра - та  вопроса е що направи смесено осветеление от луминсценти и от обикновени лабми с нажежаема жичка ?

Отговора е мого елементарен, най близка до слънчевиа спектър дава луминсцентните с газов разряд, НО не покриавт целия спектър на дневната светлина и затва тураме и ламби с нжежаема жичка.

Тия енергоспестяващите освен че са енергоспестяващи - нищо убово нема у них ;)
ни светат убово, ни мое ги сравниш по цена 30 стинки с обикновена ламба

Аде мого здраве и не бръкайте у токо че биа мого гадно  ;D ;D ;D я ма ловил мого пати кат невнимавам ..

Крисенце, светкането на ламбата и гърмежа на стъклениа балон има съвсем нормално научно обеснение - напрежението е 220 волта, 50 Херца - а ти кат светкаш ламабта уцелваш точно некъв пик, по убово мое фанеш Цави да ти го обесни :)
Активен

Страницата е създадена за 0.164 секунди с 21 запитвания.