Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Операционни системи  (Прочетена 40395 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
Re:Операционни системи
« Reply #15 -: Февруари 08, 2010, 09:26:13 »
Минусите на уиндоуса:

требва дефрагментиране отвреме навреме, забива понекога, колкото и добре да си го инсталирал и показва некви сини екрани и целата ти информация заминава, ловат го вирусе много по-бръже, демек болнав е, сакат му пари за хоум едишъна, демек домашното му ползване - ем ша сме им тестери на програмата, ем ша си плащаме да си тестваме, да печелат пари от фирмите, не от домашните ни компютърчета

минусите на линукса:

не а много красив като цветове и юзър френдли интерфейс, демек има нужда да се запознаеш добре койо къде е, щото не а толко просто като на уина, некои неща на лаптоповете особено не работат - вградени камерки, звукови карти, видеонастройки - щото немат драйвере за новите машини, за старите си има

феновете на едната или другата система са опитват да опровергаат тиа минусе, ма я си мисла, че тава е обективното положение на нещата
Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #16 -: Февруари 08, 2010, 10:07:02 »
Продължавай да си мислиш... ;D Линукса  винаги е бил най-красив и "Юзър френдли"' ;D обаче за кой за кой го може- е те тама е проблема... ;) ;D
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #17 -: Февруари 08, 2010, 11:37:22 »
нито е по красиф - нито па е юзер френдли - даже е юзер плашещ плашипутарник - азе от 5 годин използвам само едрото на Дебилиана и моем да кажеме че е як и грамотно направен , ма на тава едро куто са закачи графичен интерфеис и ебава мамата на све - окуцева целио и перформанс и све - пишем от позицеа на личен опит нали да са знаае че се не извръгам на чикиа на мокар песак де - за путребител даже и да си плати 350 лв за уиндалс 7 - па е по на сметка отколко да са учи сас линух ели пази боже Фрее-бсд ели Опен соларис

на тоа линух кето му закачиш две лан карти и като се збракат си ебава мамата - пингвам единиа интерфеис а се обажда другеа - мани ми тоа къде се обажда нема ни кабел ни све - откъде враща ебем ли го

нито посоката е правилна , нито концепциата за тоа линух -
фрее бсд , опен соларис и Гентуу линух и стареа Слакуар тава е

франсетата от Мандрива - бифшеа Мандреик са борат - ма нема да го бъде - нико го не купува колко и да а ефтин

азе за бизинес работни станции би зел уиндалсе щото ЛЕСНО СЕ РЕМОНТИРА при проблемации
« Последно редактиранье: Февруари 08, 2010, 11:44:55 от Самотока »
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #18 -: Февруари 08, 2010, 11:45:47 »
та кво излаа начи-виндоса лош,лош ма връши работа,особено за такиви чайници като мене-нема а дира драйвъре,нема а се занимавам с простотиии,па линукса кво-добър ма за професоре ???демек работата за потребитело а- йела зло,че без тебе по-зло....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #19 -: Февруари 08, 2010, 11:49:21 »
баш - ундалса ньела, ма линукса ептем ньела за краен путребител ...
нали разбираш че нито един линух ели нито едно пионерско начинание не може да биа инвестициите на мултинационална корпорация и изследователската работа върху потребителските интерфеиси и ергономиа на работата и све

само браузера Фаиер Фокс може би прави исключение от тава правило ма и тама нещата не са розави - с напредване на версиите са поевеват и уязвимости и бъгове и затра и пустиняк - и колко да ми неа кеф ще требе да признаа че таа инициатива колко и даа дубра и да ми аресва у настоящия мумент и да си го ползвам с кеф - не връви на дубре - неговата наи гулема уязвимос е тава къде е най гулемото му предимство - отворениа код за сички - ужким сичкото прогресивни ора моат да му подобряват кодовете ма нЯщо са не биат да са натиската да го прават - ми само лошите мончета му гледат уязвимостите и да го прават да та а стра да го ползваш за онлаин плащания - що знааш че Интернет Експлодер ньела ма заиде месеца па ще има кръпки на него - а за Лисицата може и да нема - НО на мене ФФ ми а на срце
« Последно редактиранье: Февруари 08, 2010, 11:56:36 от Самотока »
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Койо

• Админ
  • Пустиняк
« Reply #20 -: Февруари 09, 2010, 01:40:39 »
Продължавай да си мислиш... ;D Линукса  винаги е бил най-красив и "Юзър френдли"' ;D обаче за кой за кой го може- е те тама е проблема... ;) ;D

Тава от гледната точка на връл фен на линукса не звучи изненадващо. Въпрос на вкус е тава за красотата. И дори к средата да се стреми да бъде накипрена и засукана, пръво тегне повече от уина и второ никак не а френдли, еба тоа пустиняк, чудих са сума часове и дни наред откъде се праат елементарни неща. Гном средата е по-френдли. Но пък не е толкова естетическа.

Ка ще да а. Яла ми подкарай лаптопа на линукс, ама да му тръгне сичко - карт четеца, камери, звук, блуту, кво си требва, па и вифито да лови от толко далече колко на уина, и веднага са заклевам да мина на него. Одма. Казал съм  8)
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #21 -: Февруари 09, 2010, 02:21:47 »
мани - не наказваи са излишно
не е важно само подкарването ми и подръжането у стабилно и работещо състояние , както и бързината и удобството на ремонта при нужда -

аресвам опен сорса куто идея за слободен софтуар - но онеа хитреци от Редмънт имат нЯщо къде слободните разработчици го немат - а тава е инвестиционен процес и възвръщаемос на вложениата , пиритиснати от тиа неща онеа требе да праат нЯщо къде се продава и има путребителска стоинос , за разлика от разработчицине на новото КДЕ къде е направо гротеска спряво ласнатиа интерфеис на уиндалс 7 - нема сво да са лъжеме - ако ще рабута с тава 8 -12 часа сакам да има вид и да ми радва окото - например меланхоличниа син интерфеис на кожата Royal за Уиндалс ХП - нема таков меланхоличен син цвет
, да ще пцуеме , ще проклетисваме алчините бандите от малкомек ма тава ще е ...
« Последно редактиранье: Февруари 09, 2010, 02:28:08 от Самотока »
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #22 -: Февруари 09, 2010, 08:56:31 »
Секи си фали ньеговото - на което си е свикнал да работи
Азе има приателеле дека изпръвом беа на Уиндълс, после преминаа на Дебиан и си го ползват за профсонални цели и до днес, с тава си вадат леба. Като нги спомена за Уиндълс, само леко са подсмихват  ;)
В карайна сметка кат немаш драйвъре за еди кво си тава е отворен код - седни и си го напиши кат си толко парапит. Аааа, ама незнаеш как, та кои е виновен че немое са справиш тоа проблен ? Имам познат дека на лаптопа му немаше шафиор за неква мрежова карта, човека дири, гледа, нада са да напишат  некаде - ма накраа зима та преправи некви драйвъре от друга и сега си е добре - за уиндълса немаш шанс, кво ти пратат у фиксовете и кръпките тава е - а може да ти пращат у тоа "фикс" код с които да та онождат после, кой знаа  ::)
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #23 -: Февруари 09, 2010, 09:09:25 »
има го и тоа момент - ма сичко зависи от целите и вазможностите
ако тоа компутар ми искарва 2 ияди лева на месец - иам и за легален уиндалс и за антивирус куто ората - зер тиа програмисте къде са написале теа програми имат челяд да ранат и залъка на теа дечоре зависи от тава дали азе ще дира крак ели ще притежавам законно софтуара , мани алчноста на компаниите е друга тема
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
« Reply #24 -: Февруари 09, 2010, 03:06:21 »
Имам познат дека на лаптопа му немаше шафиор за неква мрежова карта, човека дири, гледа, нада са да напишат  некаде - ма накраа зима та преправи некви драйвъре от друга и сега си е добре

Тама е работата, че я сакам да ми е лесно, а производителете ако сакат на мене да ми е лесно, нема да ме карат да си пиша драйвере. Ако сакат да ми е трудно е друг въпрос. Не може сички да сме професоре у сека област. Нали са борат за повече територия - тогива да не ме карат да си пиша драйверете сам. Неправилно е тава мислене - кой може, може. А кой не може? Да си купува от чичо Бил? (От чичо Стив не може, че па той мого е натоварил.)

Требва повече внимание към крайния обикновен потребител на линукс. И докато не получа тава внимание, нема да им уважа системата и да работа на неги. Потребитела е най-важен винаги. Не програмистите. Ако на тоа свет имаше сал програмисти и немаше потребителе, къде е смисълът да има компютри?
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #25 -: Февруари 09, 2010, 03:17:19 »
мене ми а досадило да ми а трудно се - сакам да ми а лесно вече
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #26 -: Февруари 09, 2010, 04:00:43 »
Кептън, точно толко ша ти е лесно и сгодно с линукса колкото пари си дал за него -
ама на аризано магаре гледат ли му са зъбите ? ;)
Активен

iakim

• Гостенин
« Reply #27 -: Февруари 10, 2010, 04:18:18 »
Я пак да кажа че пое важно на чувек да му а удобну Секи си избира ОС дека да си клъца на неги ,ма да не пюе по другите ОС Програмите дека са исползват от Уиндоуса ги  има и за Линукс  даже некои от тее са повече за Линукс от колко за Уиндоус Те виште

http://www.linuxrsp.ru/win-lin-soft/table-eng.html 

Успехи ;)
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
« Reply #28 -: Февруари 10, 2010, 06:10:19 »
Я съм с двете ръце за отворените кодове и програми, ма сакам некак си да добият повече популярност, а за таа цел е нужно самите разработчици на убунту - те са у Африка на работа и зимат лазда добри пари за труда си - та те да се погрижат повече нещата да стават гладко. У краа на април излаза следващата версия убунту - обещават да зарежда много бърже и да си има сичко. Аде да видиме.
Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #29 -: Февруари 10, 2010, 06:34:01 »
Ако погледнеш таблицата къде Яким я даде,ша видиш че неа само тва Убунту-има и доста по-читави Линукс-дистрибуций-като Сузе,Ред Хат и Дебиан,Слакуеър и т.н. По сума параграфе отсвирват продуктите от Редмънт-като погледнеш само ква поддръжка и избор на програми имат...И за разлика от продуктете на чича ти Бил-таа поддръжка а без пари... ;)
Не съм толку отчаян Линукс-фен,знам че а сложен за инсталация и конфигуриране,мултимедията му малко куца-ама па за работна станция нема измислено по-добро!!!
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Страницата е създадена за 0.212 секунди с 21 запитвания.