Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Операционни системи  (Прочетена 40477 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Re:Операционни системи
« Reply #30 -: Февруари 10, 2010, 06:38:46 »
е но баце там а проблема ,че ниа простите и неуки потребителе сакаме работите да са прости и да се не сакат две вишета та да моо си пуща филм ;) ;Dне съ заяждам ми се опитвам да представа гледната точка на по-малко грамотниа компютърно потребител....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
« Reply #31 -: Февруари 10, 2010, 06:51:04 »
И я от началото са опитвам да гледам на таа тема през гледната точка примерно на моите родителе, които едвам схващат къде кво требва да кликнат, та да гледат филм, да разгледат страница, да си запишат файл и да си приказват по скайпа. Затава мисълта ми а все как може и слободните ОС да станат лесни за ползване.

Убунту ми ареса. Сусето не, щото под него не тръгнаа още повече от устройствата на лаптоп модел 2007 отколко не тръгнаа под Убунту. Под Убунту тръгнаа почти сички, но антената за вифи фаща на 5 метра и стига толко. Слак не съм пробвал. И Дебиан не съм. Но и не сметам да пробвам нещо де сака от мене ка му се викаше - имплементиране ли, некво такова вграждане, не с копченца некст...  ;D Бе разбра ма, човеко със ситото.
Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #32 -: Февруари 10, 2010, 07:23:16 »
Разбра та "човека със ситото" ;D,вика са "конфигуриране на ядро" ;D ;D ;D а иначе за родителете си прав... ;) ;D Я,за мой срам вече 1 годин сглабам една машина за майкя ми-да си цъка с "Ексел" и сал и подритвам кутията и чарковете...Обещавам тръжествено да я сглоба веднага след срещата на 13-ти... ;D
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

вълчедръмски

• Гостенин
« Reply #33 -: Февруари 10, 2010, 07:25:48 »
 и на мене Убунто ми аресва 5 годин го чегъртах на един лаптоп дедовец немах никви ядове
Активен

iakim

• Гостенин
« Reply #34 -: Февруари 10, 2010, 08:21:20 »
Здравеете пак  Гледъм че сте виделе че повече ут пруграмите на Уиндос гье има и у Линукс дистрибуциите  Сичките гуворите за Убунту - таа дистрибуциа е базиръна на усновата на Дебиан и често са срива  Та моя савет е да го маанете тава Убунту и а са запознаате с Дебиана- она си а ного приателска кам путребителете дистрибуциа Виште и други - ного са  ;)
http://distrowatch.com/

А.. и да знаете че Слакуера е най старата линукс дистрибуция и е най стабилна Сал и да утметна штото е и най сложната ут сички дистрибуции и не а за убикновен путребител
На мене она си ми е слабус ма ретко улазам у нея ;D ;D ;D Дръмоня знае што... ;D ;D ;D
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #35 -: Февруари 10, 2010, 10:03:02 »
Разбра та "човека със ситото" ;D,вика са "конфигуриране на ядро" ;D ;D ;D а иначе за родителете си прав... ;) ;D Я,за мой срам вече 1 годин сглабам една машина за майкя ми-да си цъка с "Ексел" и сал и подритвам кутията и чарковете...Обещавам тръжествено да я сглоба веднага след срещата на 13-ти... ;D

...а я ша ти донасам таа Рам на 13-ти дека приказваме да го сглобиш тава накраа, що е срамота ..

Якиме, убаво е Дебиана радвам са че ти аресва.
Кептън, новиа убунто мокеле мутомбо ше си е същаия уй, не са надай всуе -

Азе да каам кво викаше един приател СТО на цел дата центар опраа
дистрибуциите, и уайтбоксове, уиндълсе , фрибиесдите и кво моа са сетиш - та он са кълне у Жентоо, генчото е убово, хамериканциет го обичат, та он викаше "ако можех да си подкарам кафварката на гетноо, шех да го направа "

т.е. истината е кои кво му кеф на срце -
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #36 -: Февруари 10, 2010, 10:35:19 »
де да са изкажем и я от позицеа на опита и практиката
тестувам сека една новА дистрибуциа куга искочи и се са надам да им уври глъвъта та теа разработчици и да дират стандартизация , ма нема - даже мисла собствена путребителска дистрибуцеа да права неко ден куто намера съмишленици - и да са казва GNU Gazelle или GNU Antelope - иам идеи и мисла че иам визия -

аресвам гентууто - ма и тама има прублеме /у момента когато работната станция престоява без да са ползва поради щото админя чете документация на тема инсталиране на драивер за видео карта нвидиа - бизинеса вече става недоволен, щото знаа че поз уиндалс че го смена за 2 мин/- не е хардуерно независимо - те гентууто си компилира повечете неща зарад съществуващия у мумента хардуер , и ако недаи си боже смена процесора ели изгорелата лан карта требе наново да компилирам и да права магии на ядрото - не мерси - Дебилиана е доволно независим от хардуера НО със графична среда става неуправляем почти -
за бизинес само уиндълс - дако е скъп - изплаща са
ютре че ви напраа скрииншон със параметрите на един уиндалс ХП къде съм го курдисвал 2005 годин и още баца на 6 - но си има танкости де
« Последно редактиранье: Февруари 10, 2010, 10:39:11 от Самотока »
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

vladindii

• Гостенин
« Reply #37 -: Февруари 26, 2010, 03:47:35 »
Само не забравайте, че и линукс дистрибуцийте не са без пари.
(Тука изключвам теа, кои са предназначени за майстори)
Верно една линукс дистрибуция ти а като цена по-ефтина от уйн, ама у тоа бранш цената на покупка неа толкува важна.
Многу по-важно ти а, кви разходи идат или мое ти дойдат после.
При "desktop", линукс губи просто по точки.
Аку гледаш сърверите, за линукс има повече место, ама пА не им а многу розово положениато.
На линукс са слагат сателитни системи, а теа основнитите куто ERP(са се CRM, SCM и пр.) на "професионален" юникс - AIX, HP-UX, Solaris(теа май че ги нема скоро) кои си връват само на нивните железа.
Мислим, че не а грешно, ако таа - стандартна за бизнеса - фатка са прилага и у частното ползване.
Мислим си обаче също, че всеки млад, паметен и любознателен човек не требва да са притеснява от нищо, и бръкайки редовно с голи рЪце у говната да намери за себе си, ка и с койо му а най-згодно.

А ако сакате да има постоянно женски около вазе - веднъга и без възражениа минавайте на MacOS.
Увеличанието на оборота а гарантирано, и с тава ROI-а че ви бъде многу по-добър отколку с уйн или линукс. ;D
« Последно редактиранье: Февруари 26, 2010, 04:35:25 от vladindii »
Активен

Бръбиняка

• Гостенин
« Reply #38 -: Март 15, 2010, 11:37:30 »
Па те и я да се изкажем.

Истината е че чичо Бил може и да е пустиняк ама е направил единствената проста и лесна операционна система на тоа свет къде ората да я научат бръже. Може би и на оръфаната ябълката(Aпple) нещата могът да минат към лесните но пък са скъпи.

А доколкото до линуксите не ги харесвам ама ич някак си откакто открих FreeBSD всичко друго ми се струва несигурно. Но пък идва и този момент че всички тези UNIX-подобни системи са си трудни.

И те така.
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #39 -: Март 15, 2010, 11:48:31 »
споменвам ти Опен Соларис да а не прескочиш случаино  ;D ;D ;D неа лоша и то никак - особено ако имаш по жиф процецесор и дириш перформанс при изчислениа а не полупрозрачност на прозорчетата ...
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Бръбиняка

• Гостенин
« Reply #40 -: Март 15, 2010, 12:33:17 »
Баце я дирим добра работа при слаби конфигурации. И ич ми неа кеф коги има прозорци врати и секви там графични уйовини. Я си обичам да има само букви и по възможност у един цвет.
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
« Reply #41 -: Април 16, 2010, 01:48:26 »
Значи я сакам да сподела едно наблюдение. От един месец на личниа лапатоп не ползвам виндовс. Минах само на свободен софтуер. Едосах са един ден и рекох дотука беше. Не че нещо лично, две години не бех преинсталирал, тава си е мого време. Накраа обаче както винаги идва момента да требва преинсталациа. И таа палиа рече не можеш да си напраиш преинсталациа, требва ти нова инсталациа на чисто. Тава значеше отначало сички програмки после. И я ми писна и викам стига толко. Дотука беше наща връзка. Цел свет наедно с близките ми и познатите ми ша ползва тава, ама я вече минавам на друга философия. Що тава си е цела философия.

И наблюдението ми а, че ората, ние, сме абсолютно излъгани от системата. От дръжавата ако щете - некои институции изискват да ползваш МС софтуер. Системата ни а излъгала един път да са научим да ползваме на майкрософт софтуера и повече нещем да са учим на друго - нали и тава връши работа. Па чако е краднато. Хитър е оня чичко, де си подаде и оставката като президент на МС и са отдава само на добри дела.

Нема да помириша повече виндовс през живота си.
« Последно редактиранье: Април 16, 2010, 01:50:45 от Капитаня »
Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #42 -: Април 16, 2010, 08:59:36 »
Яяяя,я съм приятно изненадан от тебе...! ;D ;D ;D
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

iakim

• Гостенин
« Reply #43 -: Април 16, 2010, 06:42:56 »
Значи я сакам да сподела едно наблюдение. От един месец на личниа лапатоп не ползвам виндовс. Минах само на свободен софтуер. Едосах са един ден и рекох дотука беше. Не че нещо лично, две години не бех преинсталирал, тава си е мого време. Накраа обаче както винаги идва момента да требва преинсталациа. И таа палиа рече не можеш да си напраиш преинсталациа, требва ти нова инсталациа на чисто. Тава значеше отначало сички програмки после. И я ми писна и викам стига толко. Дотука беше наща връзка. Цел свет наедно с близките ми и познатите ми ша ползва тава, ама я вече минавам на друга философия. Що тава си е цела философия.

И наблюдението ми а, че ората, ние, сме абсолютно излъгани от системата. От дръжавата ако щете - некои институции изискват да ползваш МС софтуер. Системата ни а излъгала един път да са научим да ползваме на майкрософт софтуера и повече нещем да са учим на друго - нали и тава връши работа. Па чако е краднато. Хитър е оня чичко, де си подаде и оставката като президент на МС и са отдава само на добри дела.

Нема да помириша повече виндовс през живота си.

Пофално ;D ;D ;DБравус ;D ;D ;D
Я са радвам куги ората прогледват ;D ;D ;)
Активен

ШЛЕПЕТАР

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4591
« Reply #44 -: Май 08, 2010, 10:37:40 »
Аз не отбирам много много от операционни системи и за тва слушам кой кво ми каже че е дубро. Та като си купува компютура си го купи с инсталирана виста. Отначало добре са погаждаме с неа, като има само проблем с настройките на интернета. Нещо не тръгна бъш веднъгъ. Тия туеги техниците са врътеа, званяя ма те накраа успеа. Обаче след неко ден зе да ми лази по нервите първо от старт менюто ми са прееба контрол панеля и неще са покаже само присветне и нишо повече. Па и с уаерлеса има ядове че ми подария една джаджа за юесби да лова и уаерлес, та уж съм връзан сигнал на 100% ма нема интернет. Беги мани. И вчера чашата преля и форматира харда и си сложи виндовс 7 ( едни го фалат други го пцуват ) ма реко да пробам. И ми са струва че я праен баш като за ора като мене. Само забодо кабея и тава самичко са упрай. Още немам фпечатления кой знае колко ма тава ма зарадва че не ми са налага да му праим мрежи и да ръчкам каде не отбирам :)
Активен
"Самурай без меч е като самурай с меч , само че без меч " - древна японска мъдрост

Страницата е създадена за 0.287 секунди с 21 запитвания.