Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: ЕЛИТ  (Прочетена 8011 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

besniamiziq

• Гостенин
Re:ЕЛИТ
« Reply #15 -: Февруари 03, 2010, 04:10:26 »
ебааа му макята Бесен тва да неа у Мизиа ??? :o :o :o
  с.Галиче...кептъна е бил даскал там...питай го колко турци е имало тогава и колко сега ...заради помощите отпускани от дпс...за следване за незнамси кво...
Активен

Krisy

• Гостенин
« Reply #16 -: Февруари 03, 2010, 04:29:54 »
Аз много са възмощавам...има едно предаване 'Елит' ама незнам по БТВ ли по Нова ли ....и такива подобни дето само за глупости прикаат и за клюки.
Елит са хора с традиции и възпитание, хора където имат морал и цености, а они ми показват некви мазни чалгаджийски п***и дето само за обуща и дреии ми говорат и на чий у* са се накатереле.
Елита според мене треба са учителите, докторите, хората където ни оправляват...а оно не е така...елита са Евгени Минчев и Азис и други безмозачни педале...
Има много умни хора в Българиа където са я прославили с акъла си не с оная си работа...
Веселин Топалов, Иван Ночев-той е човека който е 'виновен' совалката от мисията Аполо 11 да кацне на Луната и после да излети, Лили Иванова...много са хората които са допринесни за това да се гордея че съм българка...обаче лошото е че повечето са хората дето нищо не са направили, а само демонстрират голотия и разврат!...е Азис тоа мазен циганин...я ша спирам да пиша че се едосах... 

Активен

besniamiziq

• Гостенин
« Reply #17 -: Февруари 03, 2010, 04:34:39 »
Аз много са възмощавам...има едно предаване 'Елит' ама незнам по БТВ ли по Нова ли ....и такива подобни дето само за глупости прикаат и за клюки.
Елит са хора с традиции и възпитание, хора където имат морал и цености, а они ми показват некви мазни чалгаджийски п***и дето само за обуща и дреии ми говорат и на чий у* са се накатереле.
Елита според мене треба са учителите, докторите, хората където ни оправляват...а оно не е така...елита са Евгени Минчев и Азис и други безмозачни педале...
Има много умни хора в Българиа където са я прославили с акъла си не с оная си работа...
Веселин Топалов, Иван Ночев-той е човека който е 'виновен' совалката от мисията Аполо 11 да кацне на Луната и после да излети, Лили Иванова...много са хората които са допринесни за това да се гордея че съм българка...обаче лошото е че повечето са хората дето нищо не са направили, а само демонстрират голотия и разврат!...е Азис тоа мазен циганин...я ша спирам да пиша че се едосах...
   малиии Крисе за тоа пост заслужаваш да та нацукам...да не поверваш ,че човек от твоето поколение а написал такова нищо...бааа мамамо...БРАВОС  да та тури Кептъня на главната страница до ЗИКАТА
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
« Reply #18 -: Февруари 03, 2010, 04:38:47 »
Галиче е тава на фотката. Немаше никви муслимане тама, но коги работех през 2000 тъкмо строеа джамиата, а циганина де ги строи с ислямски пари, са бара и до днеска за бизнесмен. Мерцедесе, не знам си кво. Ислямистки пари саках да реча. И циганьора, видел съм го с очите си, отвада у джамията и почва да учи коран и дечурлигата води, що им раздават рана - олио, захар, пари, натурални работи. Те тава е галишкиа елит. Така се създават муслимане у немуслиманско село и немуслимански край къвто е нашия  >:( >:( >:( Тава село е толко пропаднало и толко мого проблеми идват от него, че ми са не приказва, яд ме сбира.
Активен

илюшин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9619
« Reply #19 -: Февруари 03, 2010, 04:48:17 »
На тава село от колко години елитът муа Цонко Чоков ли беше къф беше, кво друго да очакваме. Лошото, че некви ора куто повечето от вазе са избегали и съга поради липса на свесни тама такъв шеа елитът.
Активен
Удри уйно, таа мачка неа наща

besniamiziq

• Гостенин
« Reply #20 -: Февруари 03, 2010, 04:48:32 »
Съжалявам Кептън, че ти върнах тези спомени но такава е истината, там сега циганете са към 90% мюсолмане... одеве минах оттам навръщане от Търнава , та даже и несъм мислил да кача тази снимка тук, ей така я направих да запечатам за себеси гадоста и безочието на циганора и българина в името на парите какво може да причини... нещо и мЕне ма збра яд ..много мраза да пиша щото неможа да  израза  това дет ми е  на езика
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
« Reply #21 -: Февруари 03, 2010, 05:05:05 »
Илюшин, избегааме, щото не знаем ка да изкарваме леба тама. А некои ора си изкарват не само леба, приспособяват са тиа плъове. Тава Чоков, тава Лунгара, тава Мехтин... се извесни галишки имена... Тама законе не важат у тава село и никоги нема да важат. Не са важиле и преди 10 години.
Активен

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #22 -: Февруари 03, 2010, 05:06:59 »
Капитане па тоа каде построи джамиата ми е съученик.Учеше у Бела Слатина у техникума как и ти.Сички знаехме че е циганин но го уважавахме що беше чис и спретнат.Никага неа казал и дума че е турчин.Таа къща от страни на джамиата е ньеговата.Едно време не беше мусулманин.Кага се мешаше из групировките па не беше. Кага го стреяа монтанските мутри и идваа барети испратени от Бойко с БТР да ги усмиряват па не беше турчин.Циганин си беше.
Съга кво му е станало на човека.Да неа му се присънил Мохамед?
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Койо

• Админ
  • Пустиняк
« Reply #23 -: Февруари 03, 2010, 05:12:58 »
Не, Авараме, никъв Мохамед, не говориме за вера, а за пари на исламистки организации - дале неколко стотин иляди примерно за таа джамия, той ги построил с една четвърт от тия пари и с другите се праи на бизнесмен.
Активен

besniamiziq

• Гостенин
« Reply #24 -: Февруари 03, 2010, 05:15:41 »
построявайки всичко това на частен имот да нема спънки и претенции от никой...
Активен

masok

• Гостенин
« Reply #25 -: Февруари 03, 2010, 05:21:21 »
от сичко де е изписано до тука те тва говедо на самотока ми са струва най елитарно ;D ;D ;D
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #26 -: Февруари 03, 2010, 05:28:24 »
Колко интересно!Човека сигурно е напраил доста компромиси със съвеста си за да се изметне до толкова.Едно време беше добро момче.Кво ли не праат парите.Ма като пойдеш един път по нанадолнището нема спиранье и се се намира некой да те забута допълнително.Та тава ли е елита?Май у нашиа край неаме голем избор.Или си мирваме прекалено?А мойто мнение е не сме напраили още достатъчно да покажеме че Северозапада има и друго лице.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

besniamiziq

• Гостенин
« Reply #27 -: Февруари 03, 2010, 05:43:02 »
неа така Авраме , сички са мъчиаме и правиаме кво ли не да покажем ,че северозапада има и друго лице... ма тиа дет требва да ни помагат (политиците) нещът ... немат файдъ от ора с акъл ..файдъта да има тука сал те такова кат тава по от горе  и некои с малко по голем талант от него та да мое го издой...
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #28 -: Февруари 03, 2010, 05:46:37 »
Апа наште циганье у село понеже не са с арабски имена станаа евангелисти.Формират нови обичаи,ноф облик.Даже се намериа ора българе каде и на ньи им дадоо парици,да купат къща за црква.Баче ли си неаме у селото от памтивека храм.Ма оно и попа
куто живеа с циганка,кво да очекваме?Един ден моа и он да стане евангелис що там дават пари.Апа дедо Дометиан нека гледа.Да збира парици и да ги тура на влог.Само така че предпази црквата от пагубното им въздействие.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

masok

• Гостенин
« Reply #29 -: Февруари 03, 2010, 05:57:23 »
откраднах си тая статия от един вестник...нарочно няма да кажа нито афтора нито вестника.да не станат излишни спорове........но ако написаното го има поне в един човек тигава може да говорим и за елит............

Според буржоазната наука човекът е социално животно. Според управлявалите досега България посттоталитарни лидери той е само животно. Вроденото скудоумие, в резултат на генетична обремененост, и придобитото безочие, в резултат на бързото забогатяване, не позволи на представителите на политическата върхушка у нас да изградят правилно отношение към подопечните им народни маси. Затова мнозина водачи, радвали се доскоро на широка обществена подкрепа, днес хлипат над резултатите от социологичните проучвания, посочващи завинаги стопилия им се електорат, подобно на Боне Крайненеца пред трупа на Сивушка. И едва сега си дават сметка, че само с "дий, кранта" не става!
Открай време, независимо от епохата, начело на обществените управленски структури са стояли изявени индивиди. Така диктуват основните биологични закони: и стадото, и глутницата, и птичето ято биват водени от най-силния мъжкар, който има грижата да бди и организира отстояването срещу естествените врагове. По този начин са оцелели хилядолетия наред и различните човешки цивилизации и култури. Когато обаче

до водаческия пост са се домогвали незаслужено калпави екземпляри,
крахът винаги е ставал неизбежен. Защото водачът е този, който с личния си пример дава насоката за развитие на общността. Нека за момент си представим какъв ли щеше да бъде резултатът, ако една флотилия от времето на Великите географски открития беше предвождана не от дързък и сърцат мъжага, ами от някой днешен нашенски, да речем, министър с крехка психика, склонен да застава "мирно" пред кой да е представител на европейския елит? Дали индианците щяха да останат любими юношески герои на поколения наред, ако миналото на избираните за вождове беше не като на Винету, а като на някой съвременен наш омбудсман, пък в киното, вместо Гойко Митич, играеше някой днешен наш ВИП-гей? Ами кой щеше днес да помни Хвърковатата чета, ако вместо войводата Бенковски я оглавяваше някое съвременно новоизлюпено юпи? Каква ли щеше да е съдбата на нашата армия при Дойран, ако вместо генерал Недев там бе изпроводен някой днешен новопроизведен генерал?
Отговорите на тези и други подобни въпроси обаче не допадат твърде на днешната наша "елитна" класа. Дълбокото срастване на ламтежа за власт у стопанисващите икономическия потенциал на държавата с изцяло материалните интереси на седящите зад властовите лостове на нейното управление произведе още в началото на "прехода" една

уродлива олигархична
върхушка,
която продължава и днес да се възпроизвежда. Нейното изкривено от охолния живот мислене не й позволява, макар за момент и поне наум, да наруши утвърдилата се порочна формула, според която, ако овластеният не мисли само за пари, той просто няма място във властта. Ето защо досега нито един политически екип, нито едно правителство и нито един ръководител от голям ранг не успяваше да превърне в реалност онези понякога твърде смислени фрази, с които биваха украсявани предизборните кампании. И подхранваните само с обещания обикновени българи постепенно се отдръпнаха от своя елит. Те вече не го признават за такъв. Те искат да бъдат оглавявани от елит, който да не забравя за тяхното съществуване, веднага щом стъпи на меките килими по коридорите на властта. Те възлагат надежди на дръзналите да нарушат досегашното политическо статукво на пълна неангажираност към народа националисти, защото не по-малко от елита си искат да имат всеки ден какво да ядат, какво да облекат и с какво да се похвалят пред чужденците.
Елитът, от своя страна, се опитва

да очерни по всевъзможни начини националистите,
ту приписвайки им нелепа политическа окраска или тъмно минало, ту заявявайки, че те не били подготвени за властта. Сякаш досегашните управляващи са били само от аристократичен произход, миналото им е кристално чисто и са се родили научени да ръководят! Не, национализмът няма цвят и не се подчинява само на слепия ламтеж за богатство. Национализмът идва да заеме мястото на нелепата политическа мимикрия, на смехотворните боричкания между интелектуални пигмеи, на празнословието от страна на национални продажници. Национализмът, узрял в недрата на заробената от олигархията държава, днес е идеология на родолюбивите българи. А сред последните има достатъчно знаещи и можещи хора, които с достойнство и чест биха изпълнявали управленски функции в обществото. И този път интересът на обикновените българи съвпада с интереса на националистите - да измъкнат от икономическото блато своята държава, да й осигурят равнопоставеност сред останалите европейски народи, да гарантират оцеляването и дори възхода на една от най-древните култури.
Самото естество на водаческата позиция изисква нагърбилият се със заемането й да бъде човек със старателно изградени и утвърдени във времето професионални качества, човек със собствено мнение, човек, служещ за пример на околните. Ала докато у нас управленските функции в обществото биват поверявани на слаби или непълноценни индивиди, ще продължаваме да се лутаме из дебрите на така и несъстоялата се демокрация
Активен

Страницата е създадена за 0.164 секунди с 22 запитвания.