Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Загадки  (Прочетена 16158 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Шашаригавия

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4379
Re:Загадки
« Reply #150 -: Април 18, 2012, 09:49:28 »
Нема да са засегам бре? Ма тука има една по сложна. Ако ти са мисли те ти я да вида кво ша измъдриш.

Ето една задача измислена от Айнщайн.
Разправят, че само 2% от хората могат да я решат...
Аз успях за около час и половина. Значи влизам в 2-та процента.

1. Има 5 къщи с различен цвят
2. Във всяка от къщите живее човек с различна националност
3. Всеки от тях предпочита определено питие, пуши определена марка цигари и гледа едно домашно животно
4. Никой от 5-те човека не пие същото питие, не пуши същите цигари и не гледа същото животно като останалите

ВЪПРОС: Кой гледа рибката?

Данни:
- Англичанинът живее в червената къща
- Шведът гледа куче
- Датчанинът пие чай
- Зелената къща е отляво на бялата
- Собственикът на зелената къща пие кафе
- Човекът, който пуши Pall Mall, гледа птичка
- Мъжът в средната къща пие мляко
- Собственикът на жълтата къща пуши Dunhill
- Норвежецът живее в първата къща
- Пушачът на Marlboro живее до този, който гледа котка
- Пушачът на Winfield пие с удоволствие бира
- Пушачът на Marlboro има съсед, който пие вода
- Норвежецът живее до синята къща
- Немецът пуши Rothmans
- Мъжът, който гледа кон, живее до този, който пуши Dunhill
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #151 -: Април 18, 2012, 10:00:14 »
Немеца

ма тва са тъпи клиширани ..
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #152 -: Април 18, 2012, 10:13:51 »
15 лева са дале - шефа е врънал 5 т.е. дале са 10, но абния келнер връща по левче 1х3=3+10=13 и за келенера останле 2 лефа ....
и да са не засегнеш само, но тва не е загадка а задача 2 или 3 клас/забавна математика/

Имаше навремето едно книжле с камари такива задачки-закачки, тава не е задача даже-тука номера е да разбереш условието, т.е. че след връщането не гониме сумата 15, а 10, т.е.  3х4=12 лефа платени от усерите минус 2 лефа за келнера = 10 лефа сметка

требва да а на̀мера таа книжка че като глеам младешта (мойта де) кви са абни на текстови задачи...
« Последно редактиранье: Април 18, 2012, 10:16:20 от Крокич »
Активен

Шашаригавия

• Тумбак
« Reply #153 -: Април 18, 2012, 10:16:23 »
Немеца

ма тва са тъпи клиширани ..

Клишета са що си дрът за тва  :green: :green:

Добре де, а кажи ми как го реши, че ниа с Гери са мъчиме вече 2 часа и не моа да го измъдриме.
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Лижанин
« Reply #154 -: Април 18, 2012, 10:18:15 »
Азе баш за таа книжка са сети Емиле, на руски е она и е с едни така заврътени и убови, ма некога караа младежта да мисли ...
Добри, не съм го мислил, знаял сам отговора ;)
Активен

Шашаригавия

• Тумбак
« Reply #155 -: Април 18, 2012, 10:20:01 »
Азе баш за таа книжка са сети Емиле, на руски е она и е с едни така заврътени и убови, ма некога караа младежта да мисли ...
Добри, не съм го мислил, знаял сам отговора ;)

Е уно такаа глупаво и нема смисъл. И на мене ми е лесно да си го намера некаде отговора ма сакам сам да стигна до него или като не мога некой да ми каже кък.
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Лижанин
« Reply #156 -: Април 18, 2012, 10:22:05 »
Баце, тва е логическа задача - пишеш, бришеш сметаш и стигаш до отгвора..ако не ме лъже паметта 7 клас сме я мъдриле баш таа
Активен

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
« Reply #157 -: Април 18, 2012, 10:26:11 »
Значи накратко клиентите са дале 10 лева на собственика и 2 лева на сервитьорката, което е 12 лева (на тримата по 4 лева). Иначе казано дали са три петолевки - две са отишли при собственика, а от третата са дали на сервитьорката, като тя им връща три лева и остава че на нея са дали 2 лева (5-3=2). Като цяло дават 15 лева, връщат им 3, значи са дали 12 лева, които са разпределени на 10 (за шефа) + 2 (сервитьорка).
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

Дзверъ Джули

• Гостенин
« Reply #158 -: Април 18, 2012, 10:27:20 »
15 лева са дале - шефа е врънал 5 т.е. дале са 10, но абния келнер връща по левче 1х3=3+10=13 и за келенера останле 2 лефа ....
и да са не засегнеш само, но тва не е загадка а задача 2 или 3 клас/забавна математика/

Имаше навремето едно книжле с камари такива задачки-закачки, тава не е задача даже-тука номера е да разбереш условието, т.е. че след връщането не гониме сумата 15, а 10, т.е.  3х4=12 лефа платени от усерите минус 2 лефа за келнера = 10 лефа сметка

требва да а на̀мера таа книжка че като глеам младешта (мойта де) кви са абни на текстови задачи...

Браво!!!
Активен

Цони

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4519
« Reply #159 -: Април 19, 2012, 02:30:59 »
E тъ, ено време условните задачи почваа у трети клас, а към учебника имаше и сборник. То се срещаа влакове, източваха бурета.
Активен
Животът с назе се ебава.

onufri

• Гостенин
« Reply #160 -: Април 19, 2012, 02:58:24 »
Баце, тва е логическа задача - пишеш, бришеш сметаш и стигаш до отгвора..ако не ме лъже паметта 7 клас сме я мъдриле баш таа

Таа задача ми беше част от една семинарна работа по Operations Research преди 4 годин.

С тетрадка и молив ги реших за нема и половин час, пратих ги на 3-ма приятеле и ониа ги решиа сравнително лесно. Ама докъ напиша алгоритъм къ са решава тава на ена шашова програма ми са отели вола. Добре, че асистента фана та ми помогна малко, що изобщо немаше да са справа, бех много зле по тоа предмет...
Активен

Пустиняка

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4809
  • Капистра - битер Кулчанин
« Reply #161 -: Април 20, 2012, 10:46:16 »
E тъ, ено време условните задачи почваа у трети клас, а към учебника имаше и сборник. То се срещаа влакове, източваха бурета.

Ние с наборете и до ден-днешен продължаваме да я решаваме таа задача  :krkanje: :smeeeh:
Активен
За глупочата граници нема!

Страницата е създадена за 0.309 секунди с 23 запитвания.