Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Северозападна България – най-бедната област в ЕС  (Прочетена 20611 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Армалуй

• Гостенин
Eй, я не знам  дали му а тука местото - ама те, турам го. Моа сме най-бедни ама Северозапада си а по-убав и от вътрешен и външен Лондон, и от Прага и Ню Йорк даже. Да си еб.. макята, ниа сме по-богати от тия!

Северозападна България е най-бедната област в целия Европейски съюз, сочи международно изследване, цитирано от Ройтерс.

Най-богатата област в съюза е Вътрешен Лондон, която е повече от седем пъти по-богата от северозападната част на нашата страна.

Люксембург е вторият най-богат район в ЕС, следван от Брюксел и Хамбург.

Чешката столица Прага е на четвърто място, като тя е единствената централноевропейска област в Топ 20.

Докладът на европейската статистическа служба Евростат показва, че 20-те най-бедни области в ЕС са в България, Румъния, Полша и Унгария.

Областите в Германия, Холандия, Дания и Великобритания пък са сред най-богатите в блока.

Изследването отчита, че в Северозападна България БВП е едва 26% от средното за ЕС, или 6400 евро.
източник - http://www.dnes.bg/stranata/2010/02/18/severozapadna-bylgariia-nai-bednata-oblast-v-es.86374
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
може ....даже а верно....ма тва не пречи да го обичаме и да го жалиме тоо беден СЗ :-X
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

кърпето

• Гостенин
таим надежда с наще общи усилия тва да съ промени
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
Беден е, що сме мръзливи. Никой ни не е виновен, че края ни е най-беден. Не моо да лежиш и да чакаш некой магьосник да дойде да та опраи, требе си работа.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

masok

• Гостенин
Беден е, що сме мръзливи. Никой ни не е виновен, че края ни е най-беден. Не моо да лежиш и да чакаш некой магьосник да дойде да та опраи, требе си работа.
черпате бутилка мавруд асеноврадски за таа приказка ;)

в отговор на поста на бубето...........долнио
да не поста излишно та ша пиша тука............на аленото мушкато ;D
« Последно редактиранье: Февруари 18, 2010, 07:55:37 от генин-стубел »
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
Добре черпиш, ма като не моо пия  :(..
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
Бедни са ората тама, що куманизма ги научи на мръзел, затава. Работат тиа де избегаа - по София, по чужбина. По-възрастните сал мрънкят. Тук таме има ора като Пръвака и Папи, де се трудат и живеат и тама... И много други има като тех. Но една голееема част страда от онава изкривено мислене "кой кво ми а дал на мене"...
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
Я бега от Резервата, що до 18-тата си годишнина от света бех видела само Селановци и Долни Вадин. После и София ми са виде тесна, та тръгнах у чужбина, ма съм работила още от ученичка. Първата ми работа беше у ресторнт Рубин, бех на 14 годин, лъжех, че съм на 16 и имам паспорт, та да ма земат. После сека ваканция работех като сервитьорка. Докъ забременех не съм спирала да работа. Та я са маанах за да вида свет и света да види мене. В никъв случай не мисла, че ората дека са бегали са мръзливи, точно обратното.
Активен

masok

• Гостенин
бисере мен са ме дувели у софия1974 годин баце...........никой ме нее питал ;)
а че има мръзливи е така............малко са ората работливи де останаа у сз.............кат го казвам за мръзливите имам наблюдения за тва
.не сам сакал да обида работещите
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
Я имам и друго мнение. На една моя братовчедка синът й не ще да учи. Тя не може да го накара да завръши средно образование. И баща му не може. И не само че не могат, ми не им и дреме. Те затава обричат детето си на бедност. Я им го казах. Тава се нарича вторична бедност. Таа е много разпространена у нашиа край - от простотия. Щото секи дорде е млад може да промени живота си, ма като си го нема вътре и нема кой да му го даде и той от млад е обречен цел живот да е беден.

А тава закво съм избегал - да дира работа, не за друго. Я са не праа на работен и трудолюбив, даже обичам да мръзелувам, има начини човек да се оправа. Но сме най-изостанале, щото куманизма развали ората, па ка щете го тълкувайте.
Активен

Цони

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4519
То дори и да произведеш селскостопанска продукция, пак трябват пътища да я транспортираш до пазар. Пак трябват хора с покупателна способност. Парите да си сменят начесто собственика. Да стигат на ората. Бисерчок да се подстриже, бръснарят да купи боза на дечорете, бозаджията да отиде на театър, а режисьора да отиде при Бисерчок да види ко му трака на колата. Ората дето са се разбягали по широкиа свет, требе да се върнат с парици и да започнат бизнес. С модерни машини да орат земята, да отворат цех, работни места.
Едно време мой прадед Цанко тръгнал за Чикаго с ена тесла и ена бичкия, с влак трета класа, и у кораб трета класа. Там полека - лека станал предприемач и му тръгнали работите. След девети - той не е знаел що е социализъм, пратил вършачка и агрегат за електрификация на селото. Вършачката улезнала направо у ТКЗС-то, а агрегата стигнал до Видин.
Ало, Видин, върнете ми агрегата.
Активен
Животът с назе се ебава.

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Повечето сме излезнали точно щото не сме могли да си намериме работа у Резервата.Ели па така ни са а стекъл живото.Апа за мръзела-я иам мнение ,че не сал СЗ ората са мръзливи и не сал они са стеняче....тиа тумбаци тука са същите....даже са още помръзливи-що са свикнале да праат парици от наем,от квартири и т.н.Я Бубе ти кат си толко разбирач ми кажи оландците да не копат сите с мотиките като багерчета изместо секи ден?Проблема според мене у наща родина а ,че една определена прослойка-политиците сака народо да а прост и омръзливен-щото такъв народ са управлява лесно,не задава въпросе и моо го дереш къ сакаш.И друго-колко а по прос народо-толко повече пъти ше го излъжеш да та избере пак-справка красножопите и Сопола.И друго -е примера де го дава Кептъна-ако имаше нормална дръжава и общество тоа неграмотен тумбак веднагически щеше да а ангажиран да праи некъв безсмислен труд-у смисъл-копанье канавки,чистенье пътища и т.н.-и тогива щеше да му се плаща.А не да лежи възнак и да чека .....освен тва щеше зорлем да го изтумбът да учи....ма къкто и да а....
« Последно редактиранье: Февруари 18, 2010, 10:07:05 от Чвора »
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
не съм чел длъгите постове що не ми се занимава ама сал че каам че : "Секи дири на баницата мекото и на работата лекото" - ако моа нека секи да си напрай изводите  сам ::) ::)
Активен
жената Я  и приятели  

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
не съм чел длъгите постове що не ми се занимава ама сал че каам че : "Секи дири на баницата мекото и на работата лекото" - ако моа нека секи да си напрай изводите  сам ::) ::)
Баце....таве беше прикаската ;)

Па ща цитирам да не си помислат че сакам каа нещо друго: "Секи дири на баницата мекото и на работата лекото"
Етъ затава му са ебава мамата на северозапада. ;)

.......само да допълним че таа мисия неа невъзможна у Резервата, сал човек требва да има по нестандартно мисленье , иначе е най лесно да пойдеш по утъпкания път  :-X
Активен
жената Я  и приятели  

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
чето чето ви и чета и невервам на ушите си  ;D
сакам да са искажа куто член на тоа фором от самото начало
СЗ е беден също куто другата провинциа - щото дръжавата следва латино понт на развитие - 5-6 гулеми града и другото джунгла и за тава са виновни команистете и Боки Тиквата и лъжнивеа цар и сичките политикаре. Требе ясно да са разбере че без програма за развитие на провинциата тава нема да стане - требе дръжавна роля и воля да са стимулира бизинеса по секои начин без да са пречи на слободния пазар , НО - кои има интерес СЗ и прованса да а сиромашия - у латино дръжавите тава са нарко баронете, при назе тава са червените бароне и другите полу криминални образувания. Я казвам има само един понт на развитие - и тава е резвитие на икономиката на базата на лека индустриа и заетост във еколорогични ферми - например един пакистан къде я само камънак прави лека промишленос почти куто Швеицариа - що тава да са не прави у СЗ - по силниа вапрос е що дасага неа направено ? - Отговора е лесен - инвеститорете по време на ивестиционниа пруцес сакат стабилнос на законодателството, сигурно правителство и ниско ниво на корупцея и ЗАЩИТА НА НИХНИТЕ ИНВЕСТИИЦИ , - у целата дръжава некаде нема инвестиционен пруцес - пумислете защо - защото ако има нормален наков нема а може да са крадне - а у назе са крадне и те така ще е докаде ниа си мирваме уместо да изискваме икономическо развитие , ред и справедливос
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Страницата е създадена за 0.227 секунди с 22 запитвания.