Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Северозападна България – най-бедната област в ЕС  (Прочетена 20584 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

манечкио Кошер

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9664
като онова къде питале у радиото " кога да чакаме да са опраат нещата и да сме добре " па отговора бил " ако само чакате, никоги !!! "  и дечели са прави, никой никъде та нечака с тепциата, ако сам си непомогнеш, нема кой и у тава не вида нищо лошо, по тоо начин ша са изградиш като личнос ели па не ?! сичко е у наще ръце   
Активен
Дрът уй и дръто куче са не прескачат, що са не знае кога моа са дигнат и да те уапат ! - източник Плъотрепач

Брутале

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3072
  • MeccanicaVerghera Agusta
я не знам по презумциа ли ви кефи да си мислите, че штом виа сте на едно мнение начи сички требва да са на съшотот.

драмоне, ти лично не моо да знааш колко пари съм искарал прес живота си што ни ме знааш, ни ме познаваш. ако си вадиш некви мнениа на базата на нешто каде сам написал некаде. и за да опровеграем глупавото ти исказване за 5-те лв ше ти кажем оти последните книги каде съм си купил са купени с пари искарани от мене, ни мама, ни тате са ми дале ена стинка за тех. искрено съжалявам оти я претпочитам да си вложим парите у неко книга, а не у пиене ли ядене ли нръкотици. съшнос са като са замисла, тава а второто ти подобно мнение адресирано каде мене, без да съм ти дирил мнението по къвто и да било въпрос, така че ку си дириш неко да са задрънчваш - най-лубезно ше та замола да смениш адреса.

чворе, я никой не плашим. у обшти линии я съм си го решил за мене. секи сам си решава кво да прай у тоо живот и каде да си дири по-доброто. я не желаам да са развивам у таа дръжава. ни неко от вазе моо ма съди за тава решение, ни па я съм длъжен да са обеснявам на дълго и на широко што така съм го решил.
и оште нешто - по онава време макя ми а бачкала фиксирано работно време от 8 часа за 600 кинта чисти пари, с тиа пари таа жена си а купила тава жилиште каде живеаме съга у него/един интересен факт а оти кога си а зела пръвата заплата и а дала на дедо ми да плати секвите сметки и глупости он са а разревал и й а казал оти он требва да бачка три месеца за тиа пари каде она бачка един/. години по-късно след като дойде така жадуваната от ората демокрациа макя ми почна да бачка 12 часови работни смени 7 дена у седмицата за феноменалните 190лв на месец.
Активен
За съжаление вече стана очевидно, че нашата технологичност задмина нашата хуманност.
Алберт Айнщайн (1879-1955)

те тава ми а ена от мечтите да го еба

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
поради факта ,че маки ти е зимала необоснованите 600 лева тогава- сеги ти си скръцаш ,че не моа да изкараш пари-просто икономиката-тва щи го обеснът по умни и запознати от мене ора- наужким не става.Освден тва ти не казваш маки ти къде а работила-щото 600 лева по онава време се не зимаа то кого да е.
Второ-тва ,че ти немаш житейски опит  у определин насоки ,и на база немане на такъв приказваш е така на принципа дай-да каам нещо -си е абсолютно твое право.Дай ни правото обаче ,на назе де сме живели  и при двете системи да моа напраиме неква разлика.....Не ме разбирай грешно-и тогава имашеу много добри неща.Но не беше ча па толко идеализирано.Дето се казва-пенсионерете съжамялават за онава време що още е могъл да нги става уя,ма ти що съжаляваш за тава време не моа разбера,чесно.....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

VESSSY

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 414
Активен
Ако ти дават - зимай! Ако та гонат - зимай и бегай!

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
...маани,ми го и не повни реално- и тва най-ма дразни?!?Къ моа приказваш за времена дето не повниш?!? Щото си бил 4-5 годишен коги доде "демокрацията"...! ;D ;)Можеш(или не можеш?!?) да си представиш,колко несериозно звучат в моите(или на Чвора,Владо и сие,уши...!) твоите изказвания "за последните 20 години" ?!? Ти ша ми разпрааш за последните 20 годин-тизе на 3 а я на 17,д-р Чворов на 20 и т.н.Чул си от мама и тате кво а било и сеги са фръгаш кът кантонерски петел-къде тича да кюве влака...!!! :smeeeh: ;) :smeeeh:
...и не,не ни прай кеф да са оядаме с тебе,не винаги съм на едно мнение с доктора,ама в случая взимам отношение,щото от сума време ти гледам "компетентните" мнения и са чудех верно коги ли ша изблъвам...?!?
У секи случай,мнението на 20 и малко годишен индивид,за последните 20 и неколко години прави впечатление...! ;)
За тва колко си изкарал-ми дано да не съм прав...?!? Ма повечето ти постове са в стил"Колко ти неа дала таа дръжава..."?!?Като земем предвид възраста ти-некой требва да та а научил на подобно мрънкяне...?!? Иначе ,на възраста на която си,би требвало отдавна да си научил че не ти а длъжна дръжавата...!И да не занимаваш себе си( и ората!) с компютърни игри...! :green:
Ми да са земеш уръце и да бачкаш...
« Последно редактиранье: Май 07, 2012, 11:40:11 от Дръмон »
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Чвора

• Пустиняк
Определено мисла ,че Дръм е прав.НАчи не сме  длъжни,даже не е е добре да сме на едно мнение сички за сичко у тоа Форум-он за тава е форум-секи да си каа мнението.Ма принципно за работи де съм ги видел с очите си ,не мом да вервам на ушите си ;)Брутале,не се спичай баце-просто у ситацията мисла,че за съжаление ,тиа де сме живели и  у двата периода достатъчно съзнателен живот, моо напраиме сравнително достоверна  отчетлива разлика.....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
Брутале, слушай кво ти каат наборете-айде тава за зимането у̀ръце и бачкането моа го икономишеш ко си мого акълия, ма симптомите на СЗ принципа "кой кво ми а дал на мене" ме притесняват, що а̀ си бегал от териториата, а̀ тоа принцип щи се връне като чук по главата.
Активен

Брутале

• Тумбак
виште, никой не а тръгнал да идеализира и възхвалиава социализъма, даже и аз. единственото каде споменах беше, че тогава а имало работа за ората, съга и тава нема. примери не един и два. както социализъма, така и сегашната ни т.нар. 'демокрациа' си има своите минуси.

един основен минус на таа т.нар. 'демокрациа' е, че не мисли за ората. ни за млади, ни за стари, ни за никой, а мисли само за него си и тава да открадне колкото са моа повече.
Активен
За съжаление вече стана очевидно, че нашата технологичност задмина нашата хуманност.

Чвора

• Пустиняк
начи онаа власт също не мислеше за ората-мислеше за ньеа си.Що ти го казвам-щото таа заетост де а праеше беше изкуствена-нещо като местенье една купчина камънье от едно место на друго и обратното.И го праеше тава за да нема главоболия-те. народо да не мрънкя и да не праи глупости-щото не забравяй ,че за разлика от сегашните назначени демократе,комунетата беа лежаче и знаеха че влатта моа се опущи-ако съ намерат такиви тарикате като них.отделно онаа заетост е имаше зарди съвсме различните икономически и политически условия по светъ-а тава къкто се оказва и сеги е от големо значение.Та така.А пропо-същите придобивки къде ги имааме ниа  некоги, ги е имало у Третия Райх-тава праи ли го най-доброто место за живот ;) ;D Отделно-у Финландиа,Швеция и Норвегия неа имало красножопи-па они що имат най-добре уредените дръжави?
Активен

Wintry

• Гостенин
начи онаа власт също не мислеше за ората-мислеше за ньеа си.Що ти го казвам-щото таа заетост де а праеше беше изкуствена-нещо като местенье една купчина камънье от едно место на друго и обратното.И го праеше тава за да нема главоболия-те. народо да не мрънкя и да не праи глупости-щото не забравяй ,че за разлика от сегашните назначени демократе,комунетата беа лежаче и знаеха че влатта моа се опущи-ако съ намерат такиви тарикате като них.отделно онаа заетост е имаше зарди съвсме различните икономически и политически условия по светъ-а тава къкто се оказва и сеги е от големо значение.Та така.А пропо-същите придобивки къде ги имааме ниа  некоги, ги е имало у Третия Райх-тава праи ли го най-доброто место за живот ;) ;D Отделно-у Финландиа,Швеция и Норвегия неа имало красножопи-па они що имат най-добре уредените дръжави?

Не си прав приятел! У Финландия има комунисти - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BF%D0%B8%D1%81%D1%8A%D0%BA_%D0%BD%D0%B0_%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%B8_%D0%B2%D1%8A%D0%B2_%D0%A4%D0%B8%D0%BD%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D1%8F

У Швеция също - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BF%D0%B8%D1%81%D1%8A%D0%BA_%D0%BD%D0%B0_%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%B8_%D0%B2_%D0%A8%D0%B2%D0%B5%D1%86%D0%B8%D1%8F

И у Норвегия има комунисти ето - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BF%D0%B8%D1%81%D1%8A%D0%BA_%D0%BD%D0%B0_%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%B8_%D0%B2_%D0%9D%D0%BE%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D1%8F

:nazdrave:

Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
"Комунистическата партиа на Финландиа" наброява двеста души, вероятно 3 пъти по малко от клуба на финладнците интересуващи се от културата на аборигените от Папуа Нова Гвинея.  Шведската КП е получила 438 гласа през 2006 годин, не ми се дир колко членя е.

Баш ние и баш тука немаме нужда от реклама на комунизъма,а?
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
дор сага световната истореа е показала че там къде я бил команч на влас - и трева не никне слет тех , както и в државите къде никуга не са имале команчи на влас сичко я добре 

изебъци има насекъде къде от куртоациа да напраат ком партеа
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Чвора

• Пустиняк
БЛагодаръ за забележката на Мундзата- ;)
Стилистически требва ше да уточнъ,,красножопи на власт"-тогива работите щеа да са точни.А иначе относно комунетата у Финландия ,Норвегия и Швеция-болни ора баце има насегде-се пак психическите отклонения у човека засегат целата световна популация.Проблема е у процента засегнати ;) :nazdrave:
Активен

Брутале

• Тумбак
начи онаа власт също не мислеше за ората-мислеше за ньеа си.Що ти го казвам-щото таа заетост де а праеше беше изкуствена-нещо като местенье една купчина камънье от едно место на друго и обратното.И го праеше тава за да нема главоболия-те. народо да не мрънкя и да не праи глупости-щото не забравяй ,че за разлика от сегашните назначени демократе,комунетата беа лежаче и знаеха че влатта моа се опущи-ако съ намерат такиви тарикате като них.отделно онаа заетост е имаше зарди съвсме различните икономически и политически условия по светъ-а тава къкто се оказва и сеги е от големо значение.Та така.А пропо-същите придобивки къде ги имааме ниа  некоги, ги е имало у Третия Райх-тава праи ли го най-доброто место за живот ;) ;D

начи до тука разбирам, че таа дръжава/я й викам кенеф, што на друго в момента не прилича/ квото и да са случва скоро нема да влезне у релси и да върви каде некав прогрес ???

и тука веднагиш първосигнално изниква въпроса - длъжен ли съм я при такова стечение на обстоиателствата да седим тука и да са надам на нечия милостиня?

Отделно-у Финландиа,Швеция и Норвегия неа имало красножопи-па они що имат най-добре уредените дръжави?

въпроса не а у тава дали а имало и кво а имало, въпроса а кво са върти у главата на тоо каде а избран от народа да управлиава дръжавата. тука за 23 години у главите управленски са въртат само далавери у името на сопствениа интерес.

такава дръжава нема ка да са движи каде некав прогрес. каде прогрес се движат тиа каде знаат кво искат и имат неква, макари бегла визиа за постигане на целите си. тука докаде целта а 'я да доом на влас за четри годин, да окраднем квото можем, да приберем комисионни от неко далаверка, па тиа каде са ма избирале майната им - да са спасяват ка намерат за добре, па ку ма преизберат оште по-добре за мене'; ништо нема да стане и за тава ше има такива като мене каде ше им е кеф да търсат неква реализациа навън.
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
и тука я местото на суверена демек народа къде секи път са лаже и избира недолясаци  - що??? ели суверена гнилочь ели пулитическио механизам е гнилочь
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Страницата е създадена за 0.397 секунди с 21 запитвания.