Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Абе, зъби имате ли у устата си?  (Прочетена 26178 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
Абе, зъби имате ли у устата си?
« -: Март 23, 2010, 12:54:39 »
Да ви питам за зъбите дееба, що са ми грижа голема. Като ме налегнаа ядове още от казармата, та до днеска. Не е да ги не мием, пазим ги колко моем, майка ми беше 40 години зъболекарка и е правила зъби на целиа град, та она ми беше казала как да ги мием и изобщо... Ама нема управия, явно си е ген некъф шибан. Они ме и болът, трошат се и се клатат, кво ли не е било... Иначе съм здрав човек, болес не знам кво е, ама на 43 години стигна до тама, да не моем един сандвич да издем. Не се стискам за пари, одим на зъболекар и плащам колко кае, само най-качествени матриали - оно са керамики и секво.

Не моем да дъвчем като ората и почна да ме боли стомаха, че докарам некоя язва да ме загроби бе дееба... Дайте некъф акъл ако знаате, кво да прайм с тиа зъби шибани мойте? Вчера (буквално) ми турнаа един мос за 600 лева (метало-керамика, ебем ли го кво е...), днеска като го бутам със езика баче ли мръда, не смеем да едем, у среда че одим па. Ебаа тоа късмет шибан, само ядове със тиа зъби. Неколко пъти се заканвам  - че идем да ми ги извадат СИЧКИТЕ, че си напрайм едни ченета и повече ядове нема да берем със тех. Ама жената не дава.

Аде обеснете, ако неко е брал ядове със тиа пущини като мене - кви са тиа импланти и що никой неще да ми турне таково? Изобщо за секъф акъл за зъбите че бъдем признателен, дееба...
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
Re:Абе, зъби имате ли у устата си?
« Reply #1 -: Март 23, 2010, 01:52:42 »
Буше и Я съм като тебе, па може и по зле да съм  ???. Верно че ма а стра от зъболекари, ама коги е требвало да одим съм одил! Но явно си е по ген - баба ми на 40 години е била вече с ченета, та до съга  :o :o (они съга вече са се изабиле та съм се чудил немоа ли с неко пила да й ги поизточим  ???). Коги бе на около 25 годин пръво почнаа да ми се развалят предните долни зъби, един приятел зъбар ми вика дай че ти турнем мост. Я се съгласи, човека жули и пили цел месец и ми турна моста. Да ама Я като почна с език све у ньего бутам, све си стискам зъбите, абе све за тоа мост си мислим и за две седмици ма фанаа яки нерви и отидо при моя човек и му викам "майняи тава чудо от устата ми че че умрем"  :o :o. Он се опита да ма разубеди ама Я не та не и човека го маана :-[. И от тогива като почнаа долньите зъби здрави и прави почнат да са клатат и за един месец падна. Моя зъбар вика че съчм имал лабави венци и за тава така падале  :o. Съга са ми останале още неколко долньи зъба че ги чекам и они да паднат и че си турнем чене, ама да моа да са сваля  ::) И немом да са начудим що сал с долньите зъби ми е така - горньите са ми горе доле у задоволително състояние  ???
Активен
жената Я  и приятели  

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #2 -: Март 23, 2010, 02:30:25 »
Иам 32 оригинални зъба и само един малко пооронен.Иам и 3 пломби.Тава май е до ген.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Пръвака

• Тумбак
« Reply #3 -: Март 23, 2010, 02:48:19 »
Иам 32 оригинални зъба и само един малко пооронен.Иам и 3 пломби.Тава май е до ген.
Мойта комшийка е на 75 години лааса и оня ден зъ ПРЪВ път у живота си оди на зъболекар  :o :o :o, а унукиньята й е на нашто с Буша дередже :o, та еба ли ги кви са тиа генни  ??? ???
Активен
жената Я  и приятели  

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #4 -: Март 23, 2010, 02:59:26 »
иам два импланта у устътъ и коронки вроз них - не мръдат не са клатат едът стръвно луканка но са скъпи и куто знаа че карам у устътъ си един убоф опел вектра 97ма годин сакче ли едно фнимателно дъфча да инги а леко и удобно , да не би нящо да са искоруби

неа си така сладос куто здрави зомби на едене - но имплантите едът едене здраво - мое да ти даем жисиема на моито докторка

миналата годин бе успел някак да разврътим коронката на единиа - етъ ка - сигурно агресивно съм си мил зомбите

http://www.dentsply-friadent.com/en/1661.htm

моите са анкилосе - 15есе годишни - ебен ли ги
« Последно редактиранье: Март 23, 2010, 03:11:33 от Самоточеца »
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Krisy

• Гостенин
« Reply #5 -: Март 23, 2010, 03:15:26 »
И според мене си е до ген......дете нема годинка,а има кариес...те къде го гледах
http://www.dnes.bg/akoshtete-vqrvaite/2010/03/20/taralejite-se-rajdat-bez-bodli-no-s-kariesi.88086

Просто при некои хора това им е 'ахилесовата пета'! :)
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #6 -: Март 23, 2010, 03:53:50 »
Буше, не си случил на добър зъболекар. Сичко са оправа, а щом пари не жалиш за таа работа, остава да намериш некой, дека наистина си разбира от работата. Възможно е да имаш некво заболяване на венците и от тама така да ти са разваят и ронат.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
« Reply #7 -: Март 24, 2010, 09:20:19 »
Баче Авараме, благородно ти завиждам.  :) Я съм от партията на Буша.
Единия ми дедо, Бог да го прости си отиде с един зъб у устата, а другия - с един изваден зъб. Я съм зела явно гените на първия дедо  ;D Ама не е честно - на другия дедо носа името, не можаа ли и пусти зъби да са ми като неговите?  ??? ;D
Имам два моста у устата си, прави ми ги един млад и префален зъболекар у Враца, на сичкото отгоре и скъпчия. Ма къ вика Буша, пари за тва не бива да са жалат, що много неща зависат от здравите зъби. Изръсих са сума пара за тия два моста, а след неколко месеца на единия му са откърти едно парче, външната стена на моста падна. Одих, опраи го, след два месеца пак същата работа... Добре че барем ремонтите са си за негова сметка. Така де, да ги е праил като ората.
Много често ми е минавала мисълта за кастанети и на мене, ма айде, ше позачакам още неко годинка.  ;) ;D
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Bushman

• Тумбак
  • Излекуван работохолик
« Reply #8 -: Март 24, 2010, 10:11:22 »
Ей, чесно - много се успокоявам, като гледам, че има и други ора със мойте ядове. Начи мене ме не е стра от болка, деаним на секво. Не се стискам и за пари, и одим само при зъболекари, къде ми ги препоръчват мой приятели и познати - демек одим при сигурни ора.

Не е Уйне да ми е калпава зъболекарката, кво викаш. У цел Свищов и съседните населени места е фалат, не е и скъпчийка, много внимателно пипа, обеснява ми сичко и я съм много доволен от таа женица. Работи със съвременни матриали и инструменти, ама явно от моя страна матриала е калпав. Нали съм ужким строител, знам "мос" кво е. Греда, къде треба да стъпи барем на 2 опори. Е, тиа баш опори като ги нема, или като са калпави и нестабилни, гредата ако ще от титан да бъде - ебем ти моста... А "опорите" на моста у устата ми са тиа зъби, къде криво - лево за съга се крепат. Они ако беа много добри, щеа да си седът сичките, като на бай Аврам. А съга кво става - тиа къде със зор са останале - треба да носат и зарди другите къде ги нема, нали така? Що моста е за 4 зъба, ама се крепи на два. Демек - ебало си е мамата, с две думи...

Начи кво ви казах - майка ми е била 40 години зъболекарка у Лом. Она ми е казала, що са три основните фактори за състоянието на зъбите на човека:

На пръво место е гена, кво ти е заложено по наследственос.
На второ - това е живота къде живеаш, у смисъл на стрес, ядове, вредни вещества, кво едеш и пиеш.
И ча на трепо место са грижите, къде ти моеш да положиш за зъбите си.

Те това е положението. Днеска съм на зъболекат и у петък - па, на секо оденье оставам по 400 - 600 лева, ама ефекта къф че бъде и ДОКОГА че бъде - неам идея. Она женицата ми слага мостове на живи зъби, они мое утре да почнат да ме болът и че идат и мостеве, и секво... Това съм я, къде иам пари и възможности за лечение. Кво праат ората със 300 лева заплата и как си лекуват зъбите - я не мом да си представим...

Ебаа тоа живот скапан да ебем...

Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #9 -: Март 24, 2010, 10:46:47 »
И според мене си е до ген......дете нема годинка,а има кариес...те къде го гледах
http://www.dnes.bg/akoshtete-vqrvaite/2010/03/20/taralejite-se-rajdat-bez-bodli-no-s-kariesi.88086

Просто при некои хора това им е 'ахилесовата пета'! :)

Бе на 1 годинка не е ген, а тва дете сигурно са му давали шоколадец или близалки  ;D

И па? не моа ра?збера тиа новини по овесниците - "Откритието е направено днес... " га че ли кой знаа кво са открили- а оно кариеси на млечни зъби си е нещо всекидневно ??? ??? ???
Активен

besniamiziq

• Гостенин
« Reply #10 -: Март 24, 2010, 11:00:30 »
Оффф
Кат са сета кфо тегло мъ чака ми са реве.И азе съм мого зле.До сиги има два извадени и 4 за праене.Целата работа е че мъ е стра.Мого мъ е стра от тия зъбари бе,затава на 33годин съм на тава деридже. Ода винаги у последния момент,като вида че нема вече на къде. Ете миналата годин мъ сфи един зъп посрет ношт.Такива болки беа че ча петите ми са беа испотиле. :oА да си признаа досиги никога коги са ми правили нещо на зъболикарския стол не мъ е болело,ма що така мъ е стра...еба ли го. ??? Секи си пати от главата.
Я иам един приятел дека е колко мене и сички зъби са му на место и нема ни ена пломба,а он пие и пуши куто за сфетовното.Верно си е до ген дееба.
   Бисерчок връви у Гложене, къф зъболекар има тама .. маани.. немоа намера думи да го пофала... он работи с женаси на смени, и она а добра ма кат пуши и ма пиполи миа гадно от цигарите... ей тоа човек ми сложи мос преду 2 години и я свикнах само на него да ям от съм по сигорен у него от колко на мойте си зъби инак они са си наред немам ча такива проблеме кат вазе... аа и да кажа много е коректен преду да почнем ми каза колко ше струва работата с моста... и кат сфръшиаме ми каза че с 60 лева по ефтин от лабораторията с която е работел излаа отпуска летото и ги е правил на друго место по ефтино... те примерно я отде да съм знаел... па единиа зъб дет фана моста на него беше строшен до венеца ,ка го напрай сакаш са телепортира ноф тама... и те така те...
Активен

ministur

• Гостенин
« Reply #11 -: Март 24, 2010, 11:04:52 »
Начи и на мене тава е голем проблем.Много ма е стра ем че мойта зъбарка вика "ич не си стралив...наиш кви ора има....предпочитат да има извада 2 вместо да им права един с машинката" ...............ама мене си ма е стра  :-\.Обаче пари за тава наистина не требе да са жалат що ква файда ако ти го напраат евтино па после са окаже че неа качествено..............и сал ядове излишни.ЗорЪ при мене е докъ почна да ги праа.....имах период одех 2 месеци постоянно и лека полека претръпнеш.........и я също мисла че а до ген........................абе дано понапредне още малко таа технология та ептен да са маанат и машинки и куки......ели поне да станат безшумни.......и да не мирише на изгорело кога връти таа пущина що ми става лошо сал като са сета къ смръди  :-\
Спирам да пиша че ми става гадно верно
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Излекуван работохолик
« Reply #12 -: Март 24, 2010, 11:12:14 »
Браво, фалА на такивио зъбаре... Ама повечето съ скъпчии и те глеат баче си ладилник, докаран за ремонт - ни ти обеснява кво прай, ни те пита нещо. Само пили с онаа машина, баче си некое дръво...

Па кво ви е чудно за бебето със кариес, я иам една позната, къде мъдреците й израснаа развалени, със кариеси. Едвам ги дочеика да изленат, и веднъга ги извади. Нещо сме сбръкани със тиа зъби ниа, ората. Гледа по Нейшънъл Джиографик, вие знаяли ли сте, що на слона постоянно му излазат зъби  отзаде, връвът по ченето напреде и накрая изпадат? Като го видо това, ще да ревнем на глас, ебаа тиа слонове - късметлии, докъде съ живи - се зъби им растът! Една биоложка дръжеше у ръка зъбите на неква слоница, умрела (забележете!) от старос. И они беа баче некъф блок, къде полвин метър дълъг, бели и лъщеа като порцелан, дееба! Ами акулата - на неколко реда и никнат зъби отдзаде, и да се строши некой - ич и не пука, след неколко ден излаза нов. А ниа - беги, беги...

Абе Самоточец, я обесни за тиа импланти, как се праат и колко струва това? Я като питам специалиста (зъболекара) само ми вика - я това ти не препоръчвам, мое организма ти да го отфръли... Па яла твоя организъм кво ги не отфръга... Аде обесни с неколко думи за имплантите, бе дееба.
Активен

Пръвака

• Тумбак
« Reply #13 -: Март 24, 2010, 11:13:08 »
Те, Я съга оди на зъбар - тава ми е 5 път за тоа зъб :o, у петък вика че го пломбира окончателно  ;). Днеска ми пълни каналете с неква паста, па тура некви пръчици да нема шупли, он тоа зъбара ми е приятел и кво вика Буша сичко ми обяснява даже ми е дал на сестрата огледалцето къде са гримира да гледам кво прай, ама Я недидим нищо що съм са сгръчил като чръф от стра на стола  :-[ :-[. Абе айде че турим душа на мъка и че ги лекувам  тиа зъби, ама като земе да са клатат и самички да падат кво моа да напраим ???
Тава къде вика Буша за стреса моа и да е верно, от къ са маанах от ж.п.-то съга за пръф път одим на зъбар и ни един зъб ми не е паднал от тогива  ::)

п.п. една бабичка от село отишла у Видин оня ден да и вадът зъб, ама си неа зела осиг. книжка, зъбара извадил зъбъ и й сакал 35 лв. и бабичката припаднала у кабинета като чула колко пари и сакат  :o :o  ;D ;D
Активен
жената Я  и приятели  

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #14 -: Март 24, 2010, 11:23:28 »
Абе пръвак, кажи му на тоа ти тури упойка- и си питай дедовиа.
Активен

Страницата е създадена за 0.352 секунди с 22 запитвания.