Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Абе, зъби имате ли у устата си?  (Прочетена 26245 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
Re:Абе, зъби имате ли у устата си?
« Reply #15 -: Март 24, 2010, 11:50:08 »
Абе пръвак, кажи му на тоа ти тури упойка- и си питай дедовиа.

Крокич не става бе баце, он зъбара по болката са ориентира кво става  ;). Пръвия път като идеш с болка на зъба он почне да го провръта да стигне до нерва и като го докачи и ти подрипнеш от стола значи е готово, тура му арсена да го умори. После вади тиа нерви - тава не боли. После требва да разшири каналете на зъбъ с една пиличка и таа пиличка требва да стигне ча до венеца, зъбара ако та не мууне у ньго да подрипнеш, къ че разбере че е стигнал до краа на зъбъ. Пълньенето на каналите с лекарство пак не боли. Боли коги ги пломбират каналите що пак требва да се стигне до краа им, а он е у венеца и зъбара па те боцне у ньго да е сигурен че неа останало празно место. Така че нема къ да са пломбират зъби с упойка - сръби боли тава е положенито  ;) ;D ;D
Активен
жената Я  и приятели  

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #16 -: Март 24, 2010, 11:51:56 »
Буше - теа импланте са от титаниеви некви сплави - ма теа моите са немски - он германецо знаа къ са праат тикива механики мислим и има ментета ефтинджосе

те моите имат белег къде излаза само ренгенова снимка и купуване само от уфицялниа вносител

за отвръганьето - азе съга само отвръгам матриал рънъ

инпланта на долна чеюс ма а болял десетина дена манко и пих аулине по два и си мислих да ода да а карам дофтурицата да го майня - ма за десетина дена отшумява -

послем ча след наи рано 6 - по убово 7-8 месеца са тура надстроиката и коронката , абе не а нали веднъга да нареваш луканките - чека са да са фкостени убово

зомб на инплант има вид на истински ма а нема сладос на него - сага друго - естествените зомби лекичко се клатат да кажем четвърт милиметар , инпланта ич не мръда и седи у устата не естествено твръдо едно - каат че германеца е зел да тура шарнир у надстроиките да имитира бъш тава ма азе не видох у каталозите таа сгода

азе ги турах що костъ зе да истънява на тиа места и зе да оголва околните зомби

неко път са налага да са сади искуствена кост - дофторката рече че азе праим кост бръже що наревам кашкавале и само ги зави инплантете плитко ма зима по длъжки - и нади секи инплант съм нпраил за две годин кост къ си му е редъ около импланта - самата процедура не боли ма изглежда гадно що пръво са прави дупка у костъ със еднъ епонска фреза и черепа предава движението на фрезата у мозъкъ и послем с еднъ мноо спицялна тресчотка инплантете за завиват у дупката се едно че дофтора тура дюбеле -
и послем дофторката шие венеца с хирургични конци и шиането е манко гадно , азе бех изппрошнал единиа шеф що венеца някак си почва да отфръга конеца и за цепи и одих фтори път да ма шиат - гадно е , не боли но е гадно и 2 -3 седмици нареваш само пюрета и пържоли наклъцани на ситно и чорби но без млеко - млеко недават
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
« Reply #17 -: Март 24, 2010, 11:59:28 »
Благодари за инфото Самоточец, ебаа тоа зор със тиа импланте, да ебем... Я гледа из нета - оно това е като болтче и е мининко бе дееба, що да струва толко пари...  ??? ???. И па имале трайнос - карале от 5 до 25 години, ебаа таа точнос...

Чудим се за тиа импланте, ебеш ли му мамата койо е по-добро, абе че бъде кво дойде...
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #18 -: Март 24, 2010, 11:59:44 »

Крокич не става бе баце, он зъбара по болката са ориентира кво става  ;). Пръвия път като идеш с болка на зъба он почне да го провръта да стигне до нерва и като го докачи и ти подрипнеш от стола значи е готово, тура му арсена да го умори. После вади тиа нерви - тава не боли. После требва да разшири каналете на зъбъ с една пиличка и таа пиличка требва да стигне ча до венеца, зъбара ако та не мууне у ньго да подрипнеш, къ че разбере че е стигнал до краа на зъбъ. Пълньенето на каналите с лекарство пак не боли. Боли коги ги пломбират каналите що пак требва да се стигне до краа им, а он е у венеца и зъбара па те боцне у ньго да е сигурен че неа останало празно место. Така че нема къ да са пломбират зъби с упойка - сръби боли тава е положенито  ;) ;D ;D

Сичко моа да еба, и я мислеа че не моа, ма лани ми се бастиса един зъб (он имаше кариеси от 5-6 годин ма Я не ебава? да одим и се беше расипал). Оно беше пиленье, па канали, па туранье на лекарства по канали, па плмбми- турнаа ми упойка и се едно че не съм бил на зъболекар. само не межеа да говорим 2-3 часа.
Активен

ministur

• Гостенин
« Reply #19 -: Март 24, 2010, 12:00:15 »
Я ми стана лошо сал като ви чета  :-\
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #20 -: Март 24, 2010, 12:07:34 »
Благодари за инфото Самоточец, ебаа тоа зор със тиа импланте, да ебем... Я гледа из нета - оно това е като болтче и е мининко бе дееба, що да струва толко пари...  ??? ???. И па имале трайнос - карале от 5 до 25 години, ебаа таа точнос...

Чудим се за тиа импланте, ебеш ли му мамата койо е по-добро, абе че бъде кво дойде...

оно са не тура за убос - ми поради медицински причини
има изрелски , бразилски и американски системи - ма дофтурката рече че теа германските биле наи яки па и азе не съм лабафф
куго ги азе турах немаше 25 годишни - на млади ора са турат за поече годин - моите са петнаесе куто дофторката рече че след петнаесе годин треба да ида некаде къде моат да присадат кост вроз иплантете и тава е и колко искарат толко ...
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Bushman

• Тумбак
  • Излекуван работохолик
« Reply #21 -: Март 24, 2010, 12:55:00 »
Бисерчок, кога тебе те е стра от зъболекара - това си е нормално. Лошото е кога зъболекара почне да го е стра от тебе... Я сам имал такъв колега, къде ловеше ръката на доктора, та я одех със него да го дръжим. Зора беше докъде един път му отвориме устата и зъбара да навре машината у неа. Послем немаше никви ядове, нашиа понеже го стра, не смееше да мръдне и седеше по половин час като статуя. Кога доктора свръши, оня не мое си затвори устата, що се беше сфанал. Кво викал Муканина - Боже, колко мъка има на тоа свет, Боже...
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

besniamiziq

• Гостенин
« Reply #22 -: Март 24, 2010, 03:49:12 »

ооо Пръваче тава са пълни глупости ,че требва да са ориентира по болкта ... я сам питал зъболекар за това и он каа ,че тава му е работата да разбере кога е стигнал нерва , и че на пациента по никакъв начин не требва да се причинява болка... даже загледай кой доктор като те лекува и кога бръника с едни работи кат игли с памучец и кат ги извади из зъбъ ги мерише значи а професионалис демек многоа добър мноо редко зъболекар работи с нюх от пръво си е гадно но а сигорна дали има гангрена у зъбъ и дали го е исчистил..  по миризмата го познава ели ше стаа на зъб ели не... та така те ..  та мааниги с тиа глупости дека ти викат ,че връти доде та заболи... ветър упойка баце и седаш  връти си миа си и си бачка ти си седиш и си слушаш музичка и те така те... он тоа одеве дека писах за него , водих майкими зимъта и он гледа зъбъ и каа ше са мъча да го праа немаа го вадим , и я викам щом кааш докторе така даа .. е даа ма на следващия път човека си проба там негови работи и пак така с нюх след като го отвори де и каа баце немаа го бъде тоа зъб.. и го извади а я вика аре докторе да плащам и он вика немаа плащаш , па я го глеам и викам къ така , е така немаа са плаща що  я та подведох, че ше го прайм и те така те... сал дадох 6 лв за медикаментите и за предниа път ... !!!
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #23 -: Март 24, 2010, 04:01:11 »
чето негде - не повна къде - че причиневането на болка на чувек при медицински интервенции и процедури е забранено от международна конвенциа `53та годин  - не съм сигурен ни за годината ни за конвенциата - чето негде си нЯщо токово и карам по памет
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Излекуван работохолик
« Reply #24 -: Март 24, 2010, 04:13:08 »
Еее, пъ ептем без болка я не мом си го представим зъболечението. Даже и сичко да ти праат с упойка, она нали със спринцофка се турга, те я например направо откачам, кога ми забиат иглата у венеца между зъбите...

Начи като ви слушам (четем) вазе, излаза, че не е толко ненормално да турнеш ченета на 45 години примерно. А жената вика - не та не, я мъж със ченета нещем у дома. Нея и е лесно, она нема ядове със зъбите, една пломба къде има само. Ама пъ неа по цел ден е боли глава и като е фане - откарва по седмица, я като не знам кво е това да те боли глава, мом ли да каам - жена със болна глава нещем? Оно човек си не сака проблеми със здравето, ама си идат. Те Уйна например, къде на снимките е като абитурентка, кой че предположи такава жена да оди със ченета? Ама кога дойде време за такова - никой те не пита, егати...
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #25 -: Март 24, 2010, 04:28:48 »
Буше така е никои нема а фръкне, ма е дошло време дееба .. сака си правенье

"Язе немам заб в главата, ма за кво ми е ? Нема са давим с кучетата .. "  - тава е древна СЗ сентенцеа  ;)

Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #26 -: Март 24, 2010, 04:32:33 »
Буше - до зомби /зъби/ сладос, до очи - радос, до уй /путка/ -младос ...
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Излекуван работохолик
« Reply #27 -: Март 24, 2010, 04:52:01 »
Така е бе деба, значи младоста си замина и сладос нема вече, едничка радос ни остана - да гледаме и това е. Ама и оно е до време...
Активен

besniamiziq

• Гостенин
« Reply #28 -: Март 24, 2010, 08:28:34 »
Бушмане,я сакам та питам нещо.Глеам че си препатил могу с тия зъби,та затава.
Обикновено коги ода да лекувам пулпит, посещенията при стоматолога са барем четири.Демек четри  пъти ода и четри пъти бера страхове. ;D
Я не ги разбирам таа дентална медицина,ма немоо ли пръвия път куто ида да ми нашиба ена упойка и у место арсене и други уйеве,да догоди дофтура така работата че следващия път куто ида и направо да  ми тури пломбата.
  Бисерчок чек да ти отговора я на въпроса , с извинение от тебе че не си ма питал... ма я кога ми слагаа моста здрав зъб требваше да го умъртвът  и го направиа веднага отваране пилене вадене на нерв и пломба, та демек сигор може ама ако го протакат мое да е сал за пари ,от и я сам си задавал тоа въпрос и видех ,че ако речът мое стане...
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Излекуван работохолик
« Reply #29 -: Март 25, 2010, 08:18:36 »
Не знам Баце, мислим че треба да има причина за такава (по-длъга) процедура. Според мене, със сигурност треба барем 2 пъти да идеш - пръвия да ти уморат и да маанат нерва, и вториа - да напълнат каналете със една паста и да ти турнат пломбата. За 4 пъти - значи секи от двата се разделя на още 2. Мореньето на нерва със арсен сака 2-3 дена, послем след ваденьето па треба да мине малко време (ама не знам що), а пълненето и пломбираньето мое и наведнъж. Ако е голема пломбата треба зъбъ да се облече у коронка - начи още 2 пъти (един за пиленье и зиманье на мерка, втория за слаганье на короната).

Сигурно мое и да се съкратът некой процедури, ама не знам дали е желателно и дали нема да пострада качеството на работата от това. Нали знааш - за некой работи си сака технологично време, кво се вика: Ако една кокошка мъти едно яйце за 22 дена, това не значи, що 22 кокошки че го измътът за 1 ден. По принцип "сеанса" при зъболекара е около 20 - 25 минути, они така си и записват пациентите - през полвин час. Приема се, че един среден човек толко мое да издеяни. Я съм и викал на мойта - ако немаш друг човек след мене - давай да прайме, да не идем толко пъти, ама она - не, бегай си съга, стига ти толко за днеска. Не знам що така, не вервам да е само за парите, що я плащам за зъб, а не за време или на оденье. Треба да има и друга причина.
Активен

Страницата е създадена за 0.349 секунди с 22 запитвания.