Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Изборете минаа, сеги да му мислим Фаза 2  (Прочетена 23207 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
Re:Изборете минаа, сеги да му мислим Фаза 2
« Reply #15 -: Април 13, 2010, 09:20:15 »
Ееее, Доганчо забраваш, със сичките ониа неговите гъзолизци! Или за тех мислиш - отделен самолет? И да падне насред некое африканско блато, пълно със крокодили, ама да нема под 4 метра дълъг! И сичките да оцелеат при катастрофата, даже да се обадат дом, що са добре. Обаче по неизяснени причини спасители да не моат да стигнат до тех, и само безпомошно да гледат от брегъ кво крокодилите ги едът един по един.... А, кво че каеш?
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #16 -: Април 13, 2010, 09:23:29 »
Абе нашта сган един самолет не моо ги сбере, ша требват бая самолете още. Роднините и тех ша требва да прежалиме, що они си вървът така - кат умре единия, на негово место иде роднина и така до безкрай....
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #17 -: Април 13, 2010, 09:23:51 »
Бушееее -оно ще требат дотука 3 самолета - от гулемите
хахаха - Буба ма изпревари

я ли недоразбра - ма не сме вече чекащи у еврозоната за въвеждане на еврото като парична еденица - демек нема а са въвежда еврото що ниа лабава икономиката ели кво -

Еврозона се нарича група от страни-членки на Европейския съюз, които са приели еврото за своя официална валута. Създадена е през 1999 г. от 11 страни от Евросъюза. Европейската централна банка определя монетарната политика на страните от Еврозоната.

Към 2009 г. еврозоната включва 16 страни: Австрия, Белгия, Германия, Гърция, Ирландия, Испания, Италия, Кипър, Люксембург, Малта, Португалия, Словакия, Словения, Финландия, Франция и Холандия. Още осем други държави ще бъдат приети, след като изпълнят условията за членство.

Три европейски микродържави - Монако, Сан Марино и Ватиканът, също са включени в зоната, въпреки че не са членове на Европейския съюз.

Някои от владенията на страните-членки имат специален статус по отношение прилагането на правните норми на ЕС: едни използват еврото, други не.
« Последно редактиранье: Април 13, 2010, 09:27:34 от Самотока »
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
« Reply #18 -: Април 13, 2010, 09:26:43 »
Колко требат - толко! За нашиа си политически елит ниа нема да се стискаме, ами че осигуриме транспортни средства у необходимото количество!
« Последно редактиранье: Април 13, 2010, 09:29:45 от Bushman »
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #19 -: Април 13, 2010, 09:28:38 »
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2010/04/09/885107_bulgariia_kazva_chao_na_evroto_zasega/

я немом да разберем - гейо бил скючил договоре за два милярда - убаво - аиде да ги развалиме тиа договори и да отсъдиме гейо - кво са мотаеме  ??? ??? ???
« Последно редактиранье: Април 13, 2010, 09:36:04 от Самотока »
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Камик

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 772
« Reply #20 -: Април 13, 2010, 10:18:30 »
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2010/04/09/885107_bulgariia_kazva_chao_na_evroto_zasega/

я немом да разберем - гейо бил скючил договоре за два милярда - убаво - аиде да ги развалиме тиа договори и да отсъдиме гейо - кво са мотаеме  ??? ??? ???

Мое да прозвучи се едно съм адвокат на дявола, ама ...  :-[
Тва дето го предлагаш Саматоче не е така лесно да стане. Става въпрос за договори, в които едната страна е институцията и кой точно в частност е подписал за нея по закон не отмена договора. А то в дадения случай даже не иде реч за договорите, а за набързо саклъпени анекси към договорите. Ако едната страна се отметне - другата по закон получава обезщетение. Разтрогване на договорите едностранно е мъчно и скъпо нещо.
Едниственото, дето може да се направи според мен е да се разследва. Кой е сключил договора, анекса, на какво основание, да се разследва фирмата насреща, да се израследват всички под контрактори и свързани лица, да се изкопаят на всички юридически и физически лица банковите сметки и све. Още от римско време се знае - Проследи парите! Да се види и огласи, кои са били консултанти, съставители на договорите и анексите, какво и от кого са го получавали. Да вземе да се изкара на яве кой какви комисионни е взел. И така нататък. Все си мисля, че доста народец ще облече после раираните дрешки и бая бюрократи ще изфръкнат от държавната хранилка.
Отделно си мисля, че въобще юристите досега списващи и уточняващи договорите от страна на държавата, трее да се избесят публично наравно с политиците. То как па не можаха за толкова време да съставят поне един договор защитаващ държавния интерес повече от тоя на фирмата контрактор???
Активен
Във вceки човек дреме по един простак, а в някои - по повече.

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #21 -: Април 13, 2010, 10:23:53 »
ако има сключени сделки протиф интересите на държавата има извръшено престъпление и мое да ги отсъдиме - ма не вервам
Активен

Камик

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 772
« Reply #22 -: Април 13, 2010, 10:44:36 »
Аз мисла че мое, стига да има желение от страна на изпълнителната власт. Достатъчно е да проследят парите на фирмите, случителите и свързаните лица за година назад от слкючването та до наши дни и ще лъсне истината. 
Активен
Във вceки човек дреме по един простак, а в някои - по повече.

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #23 -: Април 13, 2010, 02:03:31 »
Цитат
Аз мисла че мое, стига да има желение от страна на изпълнителната власт.
Те тука е заровено кучето....сеги като че ли има некво желание,ма веднъга се излата другио щит на красножопата ламя-съдебната система....макята си е ебало -винаги а полесно да праиш ново ,отколко да препрааш старо....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

nikoia

• Гостенин
Сакам да псувам. Ама много. Колко ми душа иска.
От как ББ, да му го турат манафите, е на влас, секи месец има проблем с детските надбавки. Вече е 29ти, а паре нема.
И да, малко пари са, 35лв на дете, ама... поне тва да ги еба, поне тва. Никога не е било такова чудо
Извинили се по телевизията. Извинете, ама нема пари.
Не че съм опрела до тиа 70лв. Ама с них ше плата тока и воадата примерно.

Ама има ора, къде разчитат на тиа пари.
Ей тоа идиот малоумен ББ, на луди ни напраи.
Активен

Чвора

• Пустиняк
Че живеаме у пожарникарски райх-ясно а.Че и новите управници излезнаа същите малоумници като предишните крадльовци-и тава е факт неоспорим.Въпроса е -кво праиме от тука натам.Щото ти чекаш детски,ма я чекам заплата-за март ;)
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

nikoia

• Гостенин
 :-\
Кво да праим? Ебало си е мамата.
Ако бееме сал я и ти, къде чекаме некви пари - чудесно.
Ама не сме.
Активен

ШЛЕПЕТАР

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4591
като доде време за изборе и имам чуството че са ма сложиле на една маса и на таа маса неколко чиниии с говна и ми викат да избирам кво сакам да ям 4 годин. Е ка да избирам като то си е се едно и също само че от малко по различен вид и цвет. Тиа изборе баш така ми действат. и съм забелезал че като паднат от влас неко партия и после най компетентно почва да дава акъл на новите управници ка треа упраат дръжавата. Е мама му дееба виа 4 годин кво уя ми дръжате та не напрайте кво трява та сага давате акъл.
Активен
"Самурай без меч е като самурай с меч , само че без меч " - древна японска мъдрост

Чвора

• Пустиняк
пътищата са два-ели изритваме и тия и слагаме други-като се надаме да са по-паметни,ели спираме да даваме наще пари на дръжавата-у лицето на данъчни, манъчни ,осигуровки и секви други смрадове....вториа път е по-трудния и е несигурен,а и противозаконен.Начи според мене остава пръвия-он па има риск-у момента ако са маане ББ моментално са връща знаате кой-иззад кюшето присветват на Цифьо и Гея очилцата-та изхода май е-за сеги-чекаме да се появи алтернативана ББ ,като активно работиме за такава доколкото а по силите ни.....я поне така мисла.... ???
Активен

ШЛЕПЕТАР

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4591
и да са манат тиа и да дойдат нови се ми са струва,че тия каде са поди тя са си горе доле същите и те у голема степен си въртът далаверките насам натам. не знам треа да се смени до последния човек у таа система гаде отговара за нящо. и треа да са намалът барем наполовина та да вършат по-бързичко рабута. а не 1 докимент да префъгат по 15 човека по неколко пъти.
Активен
"Самурай без меч е като самурай с меч , само че без меч " - древна японска мъдрост

Страницата е създадена за 0.129 секунди с 21 запитвания.