Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Изборете минаа, сеги да му мислим Фаза 2  (Прочетена 23264 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
... Тва са прости ора, от тех неочаквайте да направат нещо грАмотно - и Боки са усра кат сички преду него

поече нема кво да кажа - грамотонс и родолюбие - наука и прогрес, чеснос и отговорнос къде населението , прозрачнос и публичнос ,

сас интерес чекам слафчо да пъкне с партиа патриот - да видиме  какви лъже патриоте ще искочи оз чалгарете къде певат кючек ритми
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
Абе я Бойко си го уважавам и немам претенции накъде него. Он си е пожарникар човека и не мое очакваме да земе съга да разбира от секво. Ама да земе барем експерти да намери... А он къде ги намери тиа шушляци изсъънали двамата - Дянков и Трайков. мене ми е интересно да го питам - как така стигна до извода, че баш тоа Трайчо Трайков е най-компетентен и най-подходяш за поста енергиен министър на републиката? Що я без да се напъвам, моем от раз се сетим поне 5 човека, къде съм работил със тех и ги познавам лично, и они имат неква представа от ядрена енергетика, те например:

- Владо Уручев;
- Иван Гризанов;
- Кирил Николов;
- Митко Янков;
- Митко Ангелов.

Ако се напънем още малко, моем ги докарам докъде 20 такиви, и секи от тех е ЕНЕРГЕТИК, и за секи от тех че бъде обида голема даже да го сравняват със министъра Трайков. Те това ми е много интересно - по кви критерии се определи, че баш тоа сътвер треба да бъде министър на енергетиката?
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
ниа много дубре знааме тава че премиера нема нужда да а експерт по сичко и ма да има мозък да са сабеде и да викне експерте

па каам , чес и уважение на бачо Арни Шварценегер - три интервюна с неко слушах , прости думички и разбираеми , он е културис и актьор - ма каа - тава я дубро за ората на калафоня - да има транспорт грацки като ората , и тама други едни рабути ще гради за да инги а сгодно на същите ора на калафоня

кои от наще управници искочи да каже - ето това ако стане ще е добро за народа на българия - ама нъц - щото нищо добро не утвада за народа на бг , само увеличават ток и парно и цени и бендзине и све и заплати намалеват , и ни плашат сас сриф на балутнеа борт
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
Мого Просто Буш, избора е такъв дека НЕразбира от Енергетика.
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
а траичо да си трае - че само глюпости прикаа по телевизиите - колко пъти сутрин съм га заварил да ми са пули из телевизора и да примигва зад теа училца като плъа Гейо - само дивотии прикаа
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
мойто лично мнение а ,че у тава правителство може би има 2-ма ора де са горе доле наясно за кво са там-Росен Плевналиев и Мирослав Найденов.ВеждитоРашидов-и он до некъде ма нали а творец,на ни нги а простено от време на време да праат неко простотиа ;DОстаналите-особено наща министерка-не моо напраат от кал уй,що не знаат колко пьева да му турат и че се напука и ш са изкриви >:(Цв.ЦВ. го не коментирам-он завалиата а като сторъкиа Шива-маа налево надесно и са а останал с уйевете у ръчичките-щото съдъ си казва тежката дума.С две думи-ониа беа крадливи и некадърни-тиа са предимно некадърни.Време а да мислиме за промена....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

илюшин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9619
Я само да вметнем, че Министерството е не само на Енергетиката....Чувекът има и други ресори да оправа - икономика и туризам. Не че го защитавам де, тоа ми са види заедно с образовтелния министър най-зле от целия МС
Активен
Удри уйно, таа мачка неа наща

Bushman

• Тумбак
  • Излекуван работохолик
Я само да вметнем, че Министерството е не само на Енергетиката....Чувекът има и други ресори да оправа - икономика и туризам. Не че го защитавам де, тоа ми са види заедно с образовтелния министър най-зле от целия МС

Абе я по тоа баш въпрос си мисли, докъде днеска кара за работа. Викаш - Трайчо бил министър и на икономиката и на туризма. Добре де, къде са тиа държавни заводи, къде чекат на Трайчо да ги опрай? Те примерно циментовиа завод на Холсим у Бели извор. Он е частен - на швейцарска фирма. Швейцарците си го поддържат и експлоатират, наемат си ора, докарват си суровини и произвеждат цимент, продават си стоката на пазара. Плащат си енергиата и другите разходи, спазват си екологичните и другите изискваниа. Да не е Трайчо таа сутрин кога е станал, докъде се бръсне, да се е загрижил: Абе тиа у Бели извор, дали че успеат днеска да докарат ониа 2000 тона варовик, и въглищата им баче са на привършванье...? Боли го Трайчо уа за часните предприятиа, он нема отношение към тех. А кои са дръжавните, къде он треба да ги оправа? Те го Кремиковци, те ги военните заводи у Казанлък, те го Електрокарниа у Лом - цъфнале са и са връзале. У таково състояние са тиа заводи, що ората със месеци не видат заплата, а и нема кой да ги купи (заводите) даже за 1 лев. Те това е резултата от грижата на дръжавата за нейната си промишленос. Друга промишленос ква да има дръжавна?

Ами за туризма - кво да каеме? Къде е тоа държавен туризъм, къде чека Трайчо да го оноде? Да се не е загрижил: Ей, оня хотел тама у Слънчев брег баче нема туристи, що не земем да изпратим 4 рейса със германци? Хотелите са сичките часни и собтвениците си мислат как да привличат курортисти. Они да не чекат Трайчо да им опрай бизнеса...

И кво остана - енегетиката си е най-дръжавна. Баш на неа треба се обърне внимание. Ама наште кво е подкараа, я се плашим направо. Виа знаате ли, що на Блокове 5 и 6 у Козлодуй че им изтече ресурса след 20-тина години и вече треба да се мисли за строене на заместващи мошности? Ами знаате ли, че сероочиски има само на некой ТЕЦ-ове и ако утре ни натиснат от ЕС да спазваме еко-изискваниата кво си треба - повече от половината ТЕЦ у Българиа че даде фира? А знаате ли, че ниа посмъртно нема да се уместиме у квотите за парниковите газове и че треба да купуваме квоти? Кога че стойме нов АЕЦ, кога спре сичко останали ли? Или ниа сме богата дръжава, назе енергетика ни не треба, че си купуваме ток от комшийте и те така...
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
Има много кадърни ора за министри,но проблема е че са зависими от други политически сили и ако се турнат у министерствата че прокарват чужди линии.При таа ситуация Бойко се стреми да искара най-здравото на преден план.Оно не винаги е това което ни аресва.И мене ми се ще мин.на транспорта да е по-решителен и активен.Уж маанаа единия и съга кво ?... Турнаа фигурант.Не се променя нищо съществено от порочно завещаната ни практика.Но според мене не може от еднъж да се среди сичко и за това си има приоритети.Жалко че бранша у който битувам нее приоритетен.Че му дойде времето и ние че помагаме,а до тогава нема да пречим.Въоръжил съм се с търпение и симпатизирам на правителството.За дваесе годин оденье се по една пътека нищо добро не дойде.Съга че търпим и че одобрявам действията на това правителство защото ни предлага нов път,различен от оня порочния.Аплодирам секо едно действие което бута утъпканата стара система.Она за толко годин не е донесла за назе у колективен план нищо добро.Може би на моменти е облагодетелсвала лично некой и от назе случайно оказал се удобен за кратко,но това е било само залъгалка която цели да ни приспива преди да ни употреби и изрита.Сега иаме корено нов правителствен подход и това ме испълва с переспективни помисли.Буш не се едосвай! От назе винаги че се иска едно и също.Да си свършиме добре работата.А дали че е Белене или нещо друго,се до назе че се упре.Може би американци че сменят русняци,или германци французите.Може би собственика нема да се казва Алчо,а Рангел,но и он че има нужда от назе.Важно е подхода да е къмто некаква полза за ората.Що мене не ме удовлетворяват приказките че се създават работни места примерно у гратския транспорт.Я не работим там и сакам не работно место ,а удобство и достъпност.А съга кво?НЕК откривал работни места,ма тока ми струва безбожно.Кво ми е зор мене че некой зима заплата кога я неам никва полза от таа работа.Същото е и с Кремиковци.По добре да го ликвидират и по-малко да се крадне.Така и за моя бранш може да стигне по некоя стотинка. Дай боже!
      Заради тия промени подкрепям и сегашното правителство.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
бако Авараме - тава я верно къде прикааш ма ниа сакаме да видиме посока - а посока нема -
Активен

Чвора

• Пустиняк
таа посока на ББ а по типа амебовидни движения-има ранъ-плъзът на татека,рапне ги некой през псевдоподите-събират си мотовилите и са изнасат у свински тръс....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

Bushman

• Тумбак
  • Излекуван работохолик
Напълно го подкрепям бай Аврам, НАПЪЛНО! Ние сме болен народ, съга ни дават лекарство, и оно е горчиво. Мое да откажеме да го пиеме, ама така нема да оздравееме никога. Ако сакаме некога да се опрай работата, че треба съга да потърпиме. Бойко е некомпетентен у повечето области, това е ясно и я не съм очаквал он да разбира от сичко. Ама поне ми изглежда да е добронамерен и сака да промени скапана ни българска политическа система. Затова че го поддържам, докъде и он дръжи курса.
Активен

Чвора

• Пустиняк
Я бех най-голем застъпник на ББ по една проста причина-нещъ да видвам красножопи и цифьофци у власта.Ма досеги освен малоумщини от тва правителство не вида нищо,ама нищо друго.лЛекарство каеш-ми но тиа досеги освен шведска горчивка никво друго лекарство не дават.Къде са стимулите за развитие на производството..къде са  стимулите за младите ора да работът,кво се праи за преодоляване на кризата.И най-важното-къде а политическата визия за развитието на таа двъжава и тва общество-сал с ЦВ.ЦВ на корицата тва не става.А я съм го казвал и го казвам-нема време-тиа се виде ,че не ставата-една годин нги стига-у древен Рим консулете са биле по 1 годин-за тва време се види стват ли ели не стават.Неам намерение живото ми да минава у чеканье на ББ тиквата да еуври и да намери ора де ша връшат работа.За тава като а ербап-айде на нови избори ,нали он са фръцка като неко силиконова фолк певица къ щел да ги спечели-освен уй у гъза друго нема да спечмели и ша си замине у Банкя да си плацика мъдете на минералната вода >:(
Активен

Gaspoud

• Гостенин
.....те например скоро след като доидоа на власт са разручаа, че понеже едни промени у законите не са напраени от предишните моа да загубиме ебем ти европейски паре.
....така като гледам и они си не дават зор да напраат промените. Верно - мерките са не особено популярни и ша има недоволни. Ма мерките са непопулярни за една група едри, средни и дребни началници и вървящата към тех свита от политически назначения, ма за сметка на тава недоволните нема да са средностатистическите избиратели, що за тех нещата нема да са променат особено. Даже покрай европейските паре мое да са подобрът у един или друг аспект.
Активен

Пицигой

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 89
Кат го глеам ББ накъде е трагнал, бачели по дирата на Цара връви, само приказките са си му, па и начина по който беше избран е напълно аналогичен. Лично я файда от него не видим и според мене скоро па мое и да не е скоро, че стане Никому Неизвестна Звезда на Небосклона. Само кат го глеам и ми лъха на селски простак, да не говора, че е адски некомпетентен у сека една област. Не мое разбера що има ора дет го аресват като тои нема и капка идея за политика и поведение у политическата среда. Он си знае само да си приказва с просташки тон и само да дири некой виновен и да надига по сите телевизии. За политиката требват политици, а не некакъв цървул и те така  :)
Активен

Страницата е създадена за 0.184 секунди с 21 запитвания.