Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Изборете минаа, сеги да му мислим Фаза 2  (Прочетена 23276 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Прав си ма те-рекоа да намалът туфлеците из министерствата-вой до небесата.А и ората от белио свет нги казаа-не да режът разходи от социални и пенсии ,а от чиновници.Ма чиновнико а гнида он се затаи ,измъкне се и после па са гои докъде излезне на челото...
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Черногледец Храбър

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5342
  • мизерийка и безвремие - и от тава се прай тумбак
Едно и също циклиме сумаа ти годин-така нема а стане.Изход има и он а много прос,ама нежелан,затава става много трудно да видиме слънчице.Че си ги сменяме и че пцуваме,догде ощърбеаме.Смена на политиката въобще-в смисъл-дръжавата а влене у икономиката,а се ангажира с важни отрасли,а не само да смуче,като налага непостижими изискваниа и маа санкции послем.Лесно а да продаваш на бесценица примерно електроразпределение(огромна глупос)и после а се праиш на заштитник на потърпевшите.Лесно а да изискваш сички цигаропродавци а се регистрират по ДДС(и половината а се откажат от легални продажби)и после а преследваш спекулата(А мигар некой друг а организира,а?-гадовете дирижират,да ги ебе кой ги мрази).Трудно а да създадеш работни места и да поддръжаш поминък у разни области,затава си не цапат там ръцете.Мани,ама дако не праат нищо за умрелото ни производство,ама па и пречат-що се се ебават със субсидиите на животновъди и земеделци,а?
 Моа се опрай политиката,ако у ньеа вленат ора от реалниа бизнес,ама они па требе да са най-големите патриоте и глофърци,да си заебат изграденото и да тръкат насраното досега.КазАл съм го и на друго место и пак че го кажем-докъде управниците глеат на дръжавата като на казань откъде да кусат,а не да донасат у ньего-се таа кой че дойде.И така стигам до извода,че нема кой,освен...ние,къде мрънкяме,пцуваме и видиме лайнарщината.От назе требва да излене некой Левски,къде да заебе и дом и вила и кола и секакви имоте и да стане св мъченик.Ама кой че се прежали...
Активен
Простотийооо, къ да се разведем с тебе ма?...
http://vbox7.com/play:79b74a6a
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

ШЛЕПЕТАР

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4591
Влезнеш ли сам другите ще та натиснат да та претопат. сигурен съм че я имало такива каде са влезнале с ясни идеале ама сега си траат като видат кво я и кво моо стане с тя.
Активен
"Самурай без меч е като самурай с меч , само че без меч " - древна японска мъдрост

Чвора

• Пустиняк
Черногледец нали сеги дръжавата влАза-па и преди избухванье на демокрациата беше сал дръжавно-е и?Начи според мене не тава а пъто...виж за другото си прав-че точно ниа требва да сакаме да се опраат работите и не сал да сакаме-и да го праиме-така се праи общество-а обществоот а коректора на дръжавните чиновници.И Шлепетаро а прав-сам не може-ща изедът и ще изсерът-требва да а организирано с натиск от повече ора..къкто а у белите дръжави....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

Черногледец Храбър

• Пустиняк
Естествено,че сам не може,не съм го и помислил така.А недей,докторе а мешаш онаа дръжава преди и таа съга-онаа беше дръжава-васал,а днеска има териториа,управлявана от т.нар.дръжавен апарат.Убоо,нека и така да е,ам е ти една илюстрациа:
Дръжавата е териториа-едно пасище,управлявано от един стопанин.Ората са една крава,ама връзана на синджир.Паша колко сакаш,ама синджира къс.А от кравата се сака да дава млеко.телета и месо и понеже она едва не а умрела отглади я наказват,като и намаят дажбата.За по-гадно моа да а накажат като а закоят и после...има дръжава ,нема народ.Не ли по-добре мааалко грижи да се положат за добичето и оно че деде и повечко.А така принуждават да кинеш синджира и да дириш по-добар стопанин.Еее?
Активен
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

ШЛЕПЕТАР

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4591
неко път като го чуа тоа нашия ка са изказва и особено пред чужденците ма фаща срам. и с тава шменди-капели направо изби рибата и фръли ония преводаче у паника и несфяс.
Активен
"Самурай без меч е като самурай с меч , само че без меч " - древна японска мъдрост

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
Естествено,че сам не може,не съм го и помислил така.А недей,докторе а мешаш онаа дръжава преди и таа съга-онаа беше дръжава-васал,а днеска има териториа,управлявана от т.нар.дръжавен апарат.Убоо,нека и така да е,ам е ти една илюстрациа:
Дръжавата е териториа-едно пасище,управлявано от един стопанин.Ората са една крава,ама връзана на синджир.Паша колко сакаш,ама синджира къс.А от кравата се сака да дава млеко.телета и месо и понеже она едва не а умрела отглади я наказват,като и намаят дажбата.За по-гадно моа да а накажат като а закоят и после...има дръжава ,нема народ.Не ли по-добре мааалко грижи да се положат за добичето и оно че деде и повечко.А така принуждават да кинеш синджира и да дириш по-добар стопанин.Еее?

таа дръжава със синджира и добичетата лаас неа баш днешниа тип дръжава (а нашта, колко и да не работи, си е баш днешен тип дръжава, немоо да а друга). Дръжавата е един вид фирма - предлага некви услуги за които сака да ? се плаща. Услугите и цената нги, дококо моа са обекти на спазарване между клиентите и фирмата (т. нар. граждане и "власт"). Така поне требва да е.
Затва къде не работи "дръжавата" по желаниа начин, за съжаление според мене грешката неа у т. нар. политици, а у мисленето на народа като цело. Ората къде са скалъпили тоа вид дръжава са минале през един процес наречен реформациа преди 300-400 годин и са станали протестанти. Техните врагове у религиозната война са били католиците и они също са се реформирали до голема щат нещат у тоа процес. Ние православните не сме и закачили от тоа процес, затва ни се види че сека власт са мошеници. А "властта" си е същиа народ- на сички бащевете или  дедевете най много са били обикновени сеяни  (с изкючениа на Симо Сакса)
Активен

Чвора

• Пустиняк
Черногледец нещо и ти като Кандо май не си наясно с понятиата-не употребявайте неясни за вазе думи-васали -тинтири минтири-тва са обобщения де са емоционелни, а не основателни.И са без доказателства-щото формално , юридически а и де факто нещата са съвсем други-не весникарски.Кравата -тва а народо-ако според тебе требва да сме телета-тва си е твое вижданье.Ма телетата под една или друга форма избират стопанина, а не обратното-поне на тоа етап и у сегашната ситуация.Проблемо а ясен-Крокич го а описал образно,въпреки,че я не съм съгласен с ньеговата трактовка за религиозното значение у развитието на дръжавите-не го отричам ма религиозните войни и Реформацията са според мене  следствие отколкото причина,а по скоро съм склонен да наблегна на икономическите разлики у земевладението и производстовото между западната част на Европа и Източната и оттам разликата у начина на мисленье и поведение на управниците,а и на населението като цело.Да не забрааме,че голема час от придобивките на обикновените ора у Европа са постигнати не толко одавна-крайо на 19-началото на 20 век.
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
Oно причина е следствие се смесват - реформациата а следствие от разликите у икономиката на северна и южна Европа и нежеланиато на графовете от германските дръжави да превеждат еквивалента на 20-30 милиарда евро годишно на банковата сметка на некакви италиански попове писали се техни цръковни началници.
После обаче посоката се обръща и лозунгите на таа реформациа се набиват у главите на ората и стават модни - почват идеите да управляват икономиката а не обратното. Тва води до други модни идеи, ревоюции, Просвещение и т.н.
Така че неа само "битието да определя съзнанието" - а и обратното. Имаше един убав разказ за тва кък света си събувал цървулете- фане ли неко идея акъя на ората, нема спиране.

Активен

Черногледец Храбър

• Пустиняк
Тава е недостатъка на чатовиа дебат-говориме за едно и също,ма секи има различна изходна точка или ползува различен фундамент.В краа на краищата нема лошо да има различни мнениа,ама като използуваме различни алегории(уж за по-интересно)си мислиме ,че се разминаваме у мисленьето.
Цитат
Дръжавата е един вид фирма - предлага некви услуги
Епа нема спор-въпроса а у тава-прай ли го и как?
Аа,иам една молба-айде да се не сравняваме един с друг,що моа обидиме неко човечец(не се познаваме лично и не знаате къф идиот съм)и да си не даваме определениа на кой коя дума му а ясна,без да сме си изясниле смисъла и на употреба.
 Е,те тава е-нема а джвакам повече тава говно ;)
Активен

цитат-Веко

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
Я от багере не отбирам, ма такава ли е традицията, нафтата да се сипва от бел бус с маркуч. ::) ?

Не е традициа Унучке, цвета на буса не е от значение...  Абе Краси, кво ревете от тиа каски бе, я по цел ден одим със каска и се не оплаквам. Бойко нещо но уреди проекта, та се чудим дали да не почнем, полееекичко така, да си сбирам багажа? Не за друго, ама да ме не изненадат и да се налага да го сбирам набръже...
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
доно Боки си сбере багажа преду тебе
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Чвора

• Пустиняк
доно Боки си сбере багажа преду тебе
нема да а преди ньего,ма не че не заслужава...ма я си мисла ,че лицето Дянков верно моо превари баце БУш....
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
Абе я се бъзикам, докъде ме не изгонат - не мръдам от тука. Че се запънем на вратата, ако треба... Мене още ми е чудно, кво е напрай таа сметка и откъде ги докара тиа 26 милиарда?! Ех, що нема един публичен дебат, да станем и само два въпроса да му забием, ама да нема кой да му подсказва на Бойко... Беги, че па се едосвам...
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
Буш, що са едосваш, кат знаеш че щи мине ?  ;) ;D
Колко и да са едосваш, нищо нема са промени ..... порастоа ли тарнките у гьола ? требваше и други риби да пущите  ;D

Тва са прости ора, от тех неочаквайте да направат нещо грАмотно - и Боки са усра кат сички преду него
Активен

Страницата е създадена за 0.141 секунди с 22 запитвания.