Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Почитателе на Оджака  (Прочетена 15830 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Байчо

• Гостенин
Почитателе на Оджака
« -: Април 08, 2010, 06:34:04 »
е туке съм са заканил от бая време да са фанем и да зберем на Оджака нещата, що за мене са ценни много и нее убаво според мене да са разпиляни из педесе теми...
ше замола модераторете да помагат или азе да са фащам самси...?!
« Последно редактиранье: Април 08, 2010, 06:41:19 от Байчовица »
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Re:Фен клуб на Оджака
« Reply #1 -: Април 08, 2010, 06:35:20 »
почвай,добра а темицата...въпреки ,че една част от тава къде аписал моо да иде и у темата за СЗ творчество ;)
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Байчо

• Гостенин
Re:Фен клуб на Оджака
« Reply #2 -: Април 08, 2010, 06:37:51 »
докторе, той неа за там сакам да рече че той сие той не моо никой друг да ма размаже като него аз ти казвам!
Активен

Байчо

• Гостенин
Re:Почитателе на Оджака
« Reply #3 -: Април 08, 2010, 06:44:25 »
те пръвото от по - отдавнашите почвам:

"Да та мъча ли, да та равна ли, или да та лежа?!" ( Из Думи, изрази и изречения от родния северозападен край )

и после:

"Значи, азе вино не обичам, изливам го в мене си да го не гледам, и да са не мъча! Има едно купешко къде става - от Цаньо Вла от село Тополовец, сигур сме изпиле с тонове, човека има 10 декара каберне, па седне есенеска, па полека, мане сички чепки, що нали танина е у чепките, деба таа незгодия, па замери захарност, па не брза да му тура захар, па полека лека, примоли са на дедо Господ и таа годин да са очуват пияници от Кула и да додат да изкупат сичкото, и те така... За виното е важно само едно - пиене само чисто, що лимонадата я за пари!" ( Из Приказванье по различни тематични области :винО )
« Последно редактиранье: Април 08, 2010, 06:47:16 от Байчо »
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #4 -: Април 08, 2010, 06:45:02 »
верно а ,при ньего а идилия и оно спонтанно ;D
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

Байчо

• Гостенин
« Reply #5 -: Април 08, 2010, 06:49:17 »
ора...
бая зор шее...
то май е за книга тава...
ше са забръкам...
Активен

masok

• Гостенин
« Reply #6 -: Април 08, 2010, 06:51:59 »
ора...
бая зор шее...
то май е за книга тава...
ше са забръкам...

кат си се фанал на орото ша го играш ду край ;) :)
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #7 -: Април 08, 2010, 06:56:24 »
аааа давай нема а се отказваш... ;D
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #8 -: Април 08, 2010, 07:17:40 »
Ооооооо  и я съм почитателка на Оджака  :-*. Не го познавам лично, ма така като го чета имам чуството, че е много спокойно монче. Ка ги реди тия думи, мед му капе от устата!
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #9 -: Април 08, 2010, 07:19:19 »
Копвам тука мойто любимо Оджаково описание:

еее орица, орица, благи орица, седим си азе и има нема, па ма заапе щркела па ма не пуща, те тава я...

а не я леко да седи човек, не я леко, що седиш, а то слънцето припича, таа жЕна, припича и му ич не я зор, але отсеги зима да има и мушици, апат тиа жЕни, апат до кокал, ти удариш с каскета она са префрли на другата ръка, тава мушицата я итро животно, дорде префрлиш каскета у другата ръка, она фркне па на таа, оди лази по къде ли не, говна, лаайна, па доде да ти преапва мъдете...
по едно време ти досади, то не ее да я една, навалиш оня къскетец накъде една стран, засучеш ръкаве, и са изуаш бос, фрлиш ония црвуле, целите говнясале къде си изрявал гюбре цела заран, събуаш ониа чарапци, целите в осиле, от фргане сяно на говедата, и рупааане по талканътъ, па си раздвижиш така малко краката, да ладнат, верно посъбрало са я малко тиня между пръстите, ама тя ще просъне от тава слънце па ще са срупаа самичка...

а оно си напича, таа жЕна, нема да са спре, разгрдавиш са убаво, едно копче го има, едно го нема, отдоле стрчи длака, потнико са види така от ония убавите комбайнерските, на дупките, а ти си думаш, мооо да съм вир вода ама нема да го фрла, така ка ма я напекло, от тука не мрдам...

напича таа жЕна, па земе мине Галинка сиренцето па коту са навикне "ай Жъбия, ти нема ли барем едно пладне да са прибереш като ората да легнеш у вазе си, а да не седиш и да разгледваш коту стопанско шиле" и отмине, и неа я напекло жегата, ама држи печено, щурава женица я кя, мъчи, грби, за кво таа сила...

седа, седа, преживям една сламчица между джуките, па си думам "ай Кольо, ще ли са верно дигнеш, па да си видиш дом нящо работа" па са замисла къде да ида дом, коту тама нема нигде никой, с кой да си прооротим една приказка, когу да изпрееба на фамилийка, на когу Наздраве да реча...

а то си напича... ако нека пече... ебал съм му фамилииката кой гу я със слънчице... мооо да си пече, ама съм и азе гявол, след малко ще додат да докарат биволиците на водопой, ония щети ще стъпат, ще нагазат, водътъ ще прелее, и къде тиня, къде водица, ще са стече право до мене, ще си топна краката, и ще си седа, мене ма нищо не гони заникъде...

Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Чвора

• Пустиняк
« Reply #10 -: Април 08, 2010, 07:37:32 »
тава а направо класика,я като го прочето за пръв път и ма пререза сръцето.... :)
Активен

Оджака

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21377
  • Кулченин
« Reply #11 -: Април 08, 2010, 07:39:22 »
тука ме мене фана срам, мани майтап, незгодно ми а така...

сага ще напраа една блага работа, а от утре ще го мисла, ка да реагирам...

яла отсеги зе да са мръква, излегнал съм са у тааа тревъ и са чуда, чуда са на мене си, отпущил съм са, и са чуда... кравицата си пасе благо, благо, ама личи си, и на нея й досадило, надигне морно главица, цял ден я пекло слънцето, чака си тя да са прибереме дом, да я напоа вода, да й фрла крмилка и да одмори от тоа пек... ама не умеее да разбере, що са азе чуда, а азе са чуда на мене си, и ми тежи... тежи ми не що ще ръгна из баира на къде дома, не че ще трява да забрквам скробец да турим на праслаците, да наситним брашънце с копривица за пловчетата, да дира да издоа кравицата, па да подира кво ще са еде таа вечер... не тежи ми от тава, от друго си ми тежи на мене... а ще имам време да го помисла, не да немам, ще упраа сичката стока, па ще седна отпреди на трикракото столенце, ще си бъда сипал рикиика, у онава грапавото юсче, ще тура една паздерка от сламица и ще шмръкна убово... пръва убава глътчица... да ми улене у носа направо... ще глътна с лъжичката така малко от косачкото киселко и ще са загледам... през две три къщи са види брега, къде секи ден прекарвам сяно с каручката, отвъди брега я нивицата, убава нива имам азе, блага земля, кво да туриш се са ражда... тиа ръце напуканите къде сага притреперват се в неа дират нящо да уработат... седа и гледам надалеко, отвъди брега, отвъди нивата... и видим едно благо небе, още я здрач, слънцето са прекинало цял ден, едвам му са види крайчеца, едвам... преглътам, още една глътчица, от тия тежките, къде дорде преглъташ са сящаш, че тия сливи си ги от фиданка очувал, дорде идат на казаня... и коту са изпрааа и поемна с гръди, убав въздух, селски, плни ми гръдите и коту да ми казва извътре "дишай, човеко, дишай"... дигна са, уленем вътре, пална набрже клечица две и тура тиганчето, днеска ще я на ечанца, обичам ги, на оченца, трички, с мяшанко отгоре, и мааалко сиренце да замирише, ще отчупа от тоа лебец и ще си апна... ще пуща радио точката да сказва нящо, колку да не съм самичък, да сказва... и да са чуда... на кво толку са чуда... чуда са на мене си... ще са завия с юргана и ще дира да са приспа... и вече нема да са чуда... що тоа ден мина... замина си... отуде си... ще остаа таа брига за утре...

а лека ви и на вазе...
Активен
не я като да немам, ма би шкял

Цони

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4519
« Reply #12 -: Април 08, 2010, 07:42:43 »
Епа нема ли да е по лесно да се спазва и хронологията, от покажи публикациите на Оджака. Да се клика на цитат, да се копира и пейства тука те, ще се вижда темата отде е зето, датата, часа.
Я съм му фен, заклевам се в връло фенство. Пък той па да си пише по темите, пък което многу ни изкефи, да го пренасяме и те тука, и в темата да си остава.
Активен
Животът с назе се ебава.

Чвора

• Пустиняк
« Reply #13 -: Април 08, 2010, 07:43:43 »
и я мислех ,че тава ша а най простата система ;D
Активен

Росен Багериста

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4785
  • Карам багер резкам рикия и си питам дедовеца
« Reply #14 -: Април 08, 2010, 08:05:42 »
За тоа гулем мъж Оджака моа каам само едно че са радвам че го има и са гордеа че го познавам!
Наздраве Кольо и греби от живота с плъни шъпи баце!
Активен
Кой ни мрази поди назе да лази

Страницата е създадена за 0.105 секунди с 20 запитвания.