Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Почитателе на Оджака  (Прочетена 15831 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Малък Шемет

• Гостенин
Re:Почитателе на Оджака
« Reply #120 -: Октомври 20, 2011, 10:10:57 »

,,+ целио форум кой е последни да затвори вратника '' цитат Оджака  тава си ми а любимата исцепка могу ми аресва  guru
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #121 -: Октомври 22, 2011, 04:34:12 »
Цитат
Онуфри, гядово мунче... в Кула така са не оди, не я коту да си преминеш за два часа, не я, що пръво я срамота от ората, второ я лоше за адет а и трето, ти си мунче с вишо и неща да та уча, що така са непрай...

Азе ги вида рабутите по иначе... Ще додеш откъде Сръбеа и ще спреш право горе на Стопанския двор, още на влазанье в Кула, ще са поозръташ, що не става ясно накъде да фанеш, па ще спущиш направо, още щом преминеш Водното спираш и питаш на кръчмата на баба ти Петрана ели за Станко, ели за мене, макар че трудно ще та разберат кой съм азе, ако не речеш "гулямото мунче на Цанко лесничея" а и сигурно Църи ще я там да попива бирица, а той ни я бил работник и ще та докара право у дома с яйката /каруца с гумени точила ама и ресьоре има да не друса/ ще са запреш пред дома, ако моо стигнеш, че там не че има дупки, ами има ендеци прав да заглъзнеш, ще свирнеш така с крайчеца на джуките и ще са провикнеш "ай Кольооо, Кольоо бреее" азе нема да изпцувам ич отвътре, не бой са, не че мраза някой да дважда у дома, ама мраза да ми навикват, що така и комшийте разбират, че ще имам госке, а тава значи да имат готовност да звънат в полициата, че ониа приякеле на Никалайча па са са сбрале в собицата в старата къща... Ще та посрещна, сигур ще са цукнеме по един път, не знаа, и ще та ваведа право вътре да изуаш ониа панталонци къде пише на кя Долче и Габана и на леля им цацарките, и ще ти дам една убава премяна домашна, къде я варда за такива ора, сбръкани като тебе. Едни здраво закръпени, да та не подигравам със скинати, та едни здраво закръпени зелени панталонци, едни нови лъскавки гамаше, една дрешка синкава и едно каскетче, че тебе ти голяма главъта, и ще ма я срамота да та вода измежду ората да са чудат къв я тоа Главатия къде съм помъкнал с мене си и оди като на уй кожъта... Ще идеш вънка да си омиаш очите на бунаря, азе ще ти поливам с една каничка мининка, ще са отръкаш с пешкиря да манеш сичката Немция от снагъта си и чааа тогава ще реча "а добре си ми дошол, де надигни тава юзче и пробай тоа тамазлък" ти ще отпереш една убава глътчица юнашка, ще ти светнат оченцата и ще има едно убаво да премляснеш, да отриаш джуки и да са зачудиш "бре тоа Витанец, ка ги а нагодил таа ракия" Еее по после, отка та бъда развел да ми видиш градинката, двора, собицата /ма в неа нема да улазаме, що значи работата я дотука /, кокошчицете ка благо благо си къцкат нящо, ще ти покажа да видиш и кви убави свине чува баща ми, сичките са с мининки джурулеци и даже им не слагаме брънки, сичката таа убавиня ще да видиш ти, само млъчи и преживяй. Накраа ще влетиме в еря, и ще фнимаваш млогу да видиш ка ще от един път са провикна "ай Орлине, а излезни из тиа если и стига само си наривал зоб в тебе си" и като са подаде онаа убава глава, с ониа черки оченца и грива до колене и като изцвили Орлин и са почуди "офф, па са ми довеле затраджия да го воза на гръба си" а азе ще ти реча "Онуфри, гядов, де ако речеш фани кончето за юлара и го поведи, азе ще му зема амута и ида по тебе" ще го упрегнеме, нема много да та изпреебвам, че си сбръкан и не умеаш и един подкоремен кайш да закопчеаш, ама то тава си я и от времето, не си само ти виновен, ще туриме една лимонадка до назе, едно бръдуче дръвенку убавко с ракиджос, ели шудри ка обича да вика Владо Стоянов, ще ти дам юздите и ще ти реча "Орлин си знаа пъкя, накъде ни поведе, натам ще дириш кулска реч" азе ще шлепна лекинко така, за адет само с камшичето, ти ще речеш "Наздраве" ще цъкнеш с езиче и ще има "деее Орлине, айде отръгай са"...

Еее така полека лекичка мисла да ти отпочне дваждането в Кула, ама затава трява да си остайш ден два, до седмица - месец максимум, а не да ми бъбреш ти за джиляза да дигаме и да одиме по глупочъ, в залата мооо да чуаш само ка са бъбре за Рони Колман, за рамената на Арни и за кой ка дига 120 кила от лежанка, ама ще ги еба в културистете, като ги викна да дигаме свиня кога я колиме, ониа ми дират згода, па да я закачиме, па механизме, яла тука жено пупава и дигай тава на рамо, нали си як и ми одиш слобогясал да дигаш жилезор, яла па да та вида сага що ти я потен гъзеца...
Та така, ще свръшиме работа, еее тиа дни ще ти приготва програма ако ма не мръзи и ще ти покажа тука при кои ора ще та заведа, кво може да са случи там, ка ще ти останеш доволен, булка ще ти намера, лозице ако сакаш, няко бостан, сичко има в Кула, ще та науча ка да живеаш бре монче, ебем твоа Немциа къде си за зел и намерил и завлякал чаа там

А сполай ти, доно си доволен
Оджака се ,,заканва" на Онуфри ,че ша го среща у Кула ;) ;D
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

иката

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 761
« Reply #122 -: Октомври 22, 2011, 05:38:19 »
 :punk:
Активен

Анци

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1500
  • идемооо
« Reply #123 -: Октомври 22, 2011, 07:27:59 »
 :punk: guru :nazdrave:
Активен
Ми с тиквия ко вас горе си брулимо ореси.

мома Врачанка

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 7781
  • куха лейка
« Reply #124 -: Ноември 10, 2011, 08:09:46 »
Цитат
очите ми ако можеше да бъбрат, еееххх, затава неща да развалям сичку тава къде вида, неща

коту си додеш и ми донесеш разсада, ще та погледна, ще ти реча едно Благодарим, ти ще ми са засмееш като кадънчица, а азе ще ти намигна, отстрани сички ще си мислат, че така си намигаме зарад таа далавера с тоа убав доматец къде си ми донесла, а само азе и ти ще си знааме, че тиа моите очи сичку казват, оффф

докъде стигнаме, Калинкееееееееееееееее, един разсад да ни свръзва, докъдееее
ang
Активен
"...ей дъ имаше неко къде дъ ми пие пръвата глътка...я на натам си можем и самси... "
цитат Бай Еван Астриецо
П.С. Изпитано е у времето,баш така си йе!

Черногледец Храбър

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5342
  • мизерийка и безвремие - и от тава се прай тумбак
« Reply #125 -: Ноември 24, 2011, 04:26:12 »
Оджака,Оджака-ееейй.Че го срупам неко път,само да ми падне ;)

на тава Йофкиното кладенче колку вода я Орлин изпил, горко му

в тикива моменте млогу ми тежи ка си утвада сичко децко в мене, ка ми я загрубяла извътре душицата коту на деда ми цръвулете, ка са сящам за се по малку моменте къде нема са врънат никога, ка са не моа спре тоа юруш къде ни а налегнал сичките, па да речеш "де изпрегни бе, животе, де никой та не гони, де отбий да пинеме и ниа водица" па да манеш тиа юзди от тебе си, къде самичък си ги закачил, без да та кара никой, да наведеш главица, да наплискаш тиа очи морните, да пущиш ръчици в онаа вода ледената, да не притреперват, да са отпущат, да минава водицата измежду пръстенцата, да поразгръдавиш ризката и да преплакнеш вратлето, да са поизпрайш да та види слънце, да са засмееш гяволито коту коги си бил миничък и да знааш, че и да си напрал пакост, никой нема да ти рече нищо, ама никой, да си удариш капата от крачола, да я навириш на таа глава глупавата и да си речеш "але, але че можло, горко му и за кво таа сила накраа, та да немам снага за нищо, да немам сила за нищо, да тежа на мене си и на децата ми, да съм са разтреперал и оглупавил и да им не моа реча барем една приказка, а тиа да ма гледат в тиа очи като огньове и да са чудат кво би шкял да им думам..." а азе не би ги забавил, би им викнал колку сила имам "ей дечица мои, оставите тоа живот, стига сте го стискале, че колку повече го стискате къде вазе си, толку повече го изпущате, дорде накраа си иде" ама докъде са усети човек, докъде му доде тава в главъта и то живота си иде, не остане ти време да им речеш кво си научил, па после иди си го носи с тебе, ма измежду ониа дъски скованите нема кой да та чуа...

та тава я, Йофкиния кладенец я гуляма работа, ма само и той си знаа колку я вода из него изтекла, колку я стока вода поена, колку са минделе препрани, колку я човек неуметен да са засмее и стига таа мъка...

Активен
Простотийооо, къ да се разведем с тебе ма?...
http://vbox7.com/play:79b74a6a
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

ШЛЕПЕТАР

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4591
« Reply #126 -: Ноември 24, 2011, 04:28:51 »
 guru истина си я тава. ...
Активен
"Самурай без меч е като самурай с меч , само че без меч " - древна японска мъдрост

манечкио Кошер

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9664
« Reply #127 -: Ноември 25, 2011, 12:09:43 »
Гулемо сърце носи тава мунче   guru
Активен
Дрът уй и дръто куче са не прескачат, що са не знае кога моа са дигнат и да те уапат ! - източник Плъотрепач

Пента

• Гостенин
« Reply #128 -: Ноември 28, 2011, 01:24:04 »
Копвам тука мойто любимо Оджаково описание:

еее орица, орица, благи орица, седим си азе и има нема, па ма заапе щркела па ма не пуща, те тава я...

а не я леко да седи човек, не я леко, що седиш, а то слънцето припича, таа жЕна, припича и му ич не я зор, але отсеги зима да има и мушици, апат тиа жЕни, апат до кокал, ти удариш с каскета она са префрли на другата ръка, тава мушицата я итро животно, дорде префрлиш каскета у другата ръка, она фркне па на таа, оди лази по къде ли не, говна, лаайна, па доде да ти преапва мъдете...
по едно време ти досади, то не ее да я една, навалиш оня къскетец накъде една стран, засучеш ръкаве, и са изуаш бос, фрлиш ония црвуле, целите говнясале къде си изрявал гюбре цела заран, събуаш ониа чарапци, целите в осиле, от фргане сяно на говедата, и рупааане по талканътъ, па си раздвижиш така малко краката, да ладнат, верно посъбрало са я малко тиня между пръстите, ама тя ще просъне от тава слънце па ще са срупаа самичка...

а оно си напича, таа жЕна, нема да са спре, разгрдавиш са убаво, едно копче го има, едно го нема, отдоле стрчи длака, потнико са види така от ония убавите комбайнерските, на дупките, а ти си думаш, мооо да съм вир вода ама нема да го фрла, така ка ма я напекло, от тука не мрдам...

напича таа жЕна, па земе мине Галинка сиренцето па коту са навикне "ай Жъбия, ти нема ли барем едно пладне да са прибереш като ората да легнеш у вазе си, а да не седиш и да разгледваш коту стопанско шиле" и отмине, и неа я напекло жегата, ама држи печено, щурава женица я кя, мъчи, грби, за кво таа сила...

седа, седа, преживям една сламчица между джуките, па си думам "ай Кольо, ще ли са верно дигнеш, па да си видиш дом нящо работа" па са замисла къде да ида дом, коту тама нема нигде никой, с кой да си прооротим една приказка, когу да изпрееба на фамилийка, на когу Наздраве да реча...

а то си напича... ако нека пече... ебал съм му фамилииката кой гу я със слънчице... мооо да си пече, ама съм и азе гявол, след малко ще додат да докарат биволиците на водопой, ония щети ще стъпат, ще нагазат, водътъ ще прелее, и къде тиня, къде водица, ще са стече право до мене, ще си топна краката, и ще си седа, мене ма нищо не гони заникъде...

Уникалноооо!!! guru
Активен

пуетесътъ

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 344
« Reply #129 -: Декември 07, 2011, 08:10:30 »
Ааааааааах !
Тава раскасче на Оджака е връО!
Аферим!  :duhovata:
Могу кадърни ора има у тоа форум! Дубре че влезнАх туке при вазе!
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #130 -: Януари 23, 2012, 11:57:59 »
Цитат
епа освен таа годин да гледам да задела няко крина отгоре, че миналата ми остана повечко, а са чуди къ ще бъде, че нема аргате, ма ще, ще та дира пролетеска, ще ти закача едно торбенце влъненко на кръстчето, една млогу блага мотичка, држалето я праено лично от мой приякел, а жилязото я точено при Пенка Нинков, коту облечеш онаа ми ти бялата премяна, новите цървуле и една убава китна кръпица на главицата, коту та закича с тиа маргаритки росните, коту разгръдавиш бялата блузка да ми са засмее душицата, да викна из ониа ръмодоле "Ой ми ти Джулиано, ой ми ти невесто, бобец благ да ми садиш, азе да та цукам изместо"

ще, ще, ще са радва цялата природа с назе и ще са чуди откъде на Оджака такава убава невеста му са я очувала, още не я фрлила пръвото зрно боб, а комшийте почнале да броат тенекийте дали ще стигнат
Цитат
нема душицо, греотъ ще ми а, азе имам срце гулямо и снага още по-гулямашка, жалостив съм и паметен, нема да та карам да ми рабутиш нищо, само да ставаш по-раншко дорде я още росицата, да погазиш малко с благи крачета по ониа фитирий, вади, престави, редове и кво са сетиш, да са оглупават от твойта убост ониа семенца къде съм с тиа напуканите пръсти садил и да ръгнат кулене като изроде, домате колку лебеница, а пипоне да ги не моа фана в каруцата и Орлин да ма гледа накриво, че го тавара връшно, оффф

те тава я, друго нема да сакам от тебе нищо и нема да та карам и с клепаче да мигаш, само да цъфтиш, покрай тебе сичко къде я из мойте ръце излезнало и накраа и азе с тебе

а чакай да си дода на тоа свят, че още са вода и на работа 
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

onufri

• Гостенин
« Reply #131 -: Февруари 01, 2012, 01:05:43 »
нема бе, сага съм друго мунче азе, бех млогу разхайтен и глуповат, така горе доле до къде 30тата си годишнина, та дотогава съм имал година и половина стаж, даже и аз не повна кво точно  :smeeeh:

млогу губене на време за одене по живот, ма то нема две добри

кога ората са са мъчиле да рабутат, или поне мойте връсници, азе съм си питал капата, демек нема ядове и тн

сага кога ората са поизградиле нящо като кариерка, азе тепръва са мъча, ма доколку са познавам ми е се тая - за кариера и левове нема да тръгна да са уядам и едосвам, важното я да ми я широко покрай срцето, може да не зимам 10 иляди лева, ма и с тиа къде имам ин ги са радвам до последнио лев и ги давам за одене по убави местенца и най важното да ми остааат спомене ебем ти даване на пари за дреи, за техники, за некви предмете къде нема да са сещам за кя, кога легна да са чуда що толку ора са са сбрале дом, а преди не я стъпал никой, та тогава ще си лежа, ще одмарям и ще са сящам кво я било, нито ядове за сто лева отгоре заплата, нито лизанье на гъзове та да ми думат мениджър, усящане за уважение и лубов от близките ми ора, за тава къде азе съм ин ги дал на кя и ще остане след мене и по няко и други спомен, да ми грее душъта, а левове, левове никога нема да стигнат на никогу, ако ще и да я руски олигарх ели костинбродски славей

що са и азе отметна така  с тиа приказки, забувари си пръвоначалната идеа, ама сигур сте ма разбрале
Активен

onufri

• Гостенин
« Reply #132 -: Февруари 02, 2012, 11:10:33 »
Па добре, че си ми далече, що къ не умееш да приканваш... щеаме да заприличаме на слончета от плюскане.

нееемаше да го позволим, да ти иде красотъта зян, тава никогиш, може на ръце да та бя носил, ма коту вида, че работата утвада къде запопавяване щеше да та заведа на пазаря една заран, пременена и пучервена, закичена с една китка росна, ще та држа поди мишка да ти са радват ората ква си блага и ще са спреме баш на най-убавата сергиа - там къде продават амутете, ма не да та упрегна, що я греотъ, еми да ти купа галошки и мотиче, ти ще си го избереш, може да я мининко /демек ще прайш повечко движениа/ може и да я голямшко /демек ще ти повечко тежи/ твойо право на избор, ще ма цукнеш за тава, че съм са сетил за пореден път да ти купа подаръченце, ще слезнеме доле в Градиняка и ще опръпориме за нула време бостаня, ще дира да прескоча и до комшийския, да открадна няко лебеничка, ще ти я разлупа, ще са умажеш по челото чааа, а азе ще седа и ще та гледам, ще са кръста и ще ми рукнат слзи, откъде ма я таа Природа сдобила с най-работното, най-яшното и най убавото Бубенце на Кулска околеа
Активен

иката

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 761
« Reply #133 -: Февруари 11, 2012, 04:38:56 »
са четох от 6 страница у таа тема разказа на Оджака за бай Кольо... усещането е се едно некой ма е фанал за гръцмуня и са ча ша го къса, много сила и мъка има у него!
Активен

Владимир

• Гостенин
« Reply #134 -: Февруари 11, 2012, 10:54:26 »
Ееее, Ика, тава а класика! Даже у Алманаха а публикувана. Срамота ча сеги да го прочетеш тава. Оджака у тоа разказ а изразил, кво сака секи от назе - да са връне там, къде му а родината и там да умре. Коги разбере, че тава место а родно и за дечора му. Тоа текст остава завинаги у сръцето на секи северозападен българин, кой го а прочел. За родените другаде - не знам.
Активен

Страницата е създадена за 0.285 секунди с 21 запитвания.