Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Почитателе на Оджака  (Прочетена 15826 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

onufri

• Гостенин
Re:Почитателе на Оджака
« Reply #135 -: Февруари 27, 2012, 12:14:12 »
па да му са не привидат соколе из небето, наперени и наостриле клюнове, да земе да отстрелва, ще ми бъде езък за кацането, ще тупна доле в краката ти, ще сбера няко силици колку да ти цукна тиа чернилявите ботушки, нема и да моа са протегна да скина тоа чарампогашник, ти ще ма фанеш в ръце да чуаш последните ми приказки, а азе ще продумам "маменце им, кой ги а, ловджийско азе..."

тикива ми ти работи, обречени сме ниа с тебе, Калинке Малинке, само една мъка и тиа букви ни сврзват, езък  cv

:smeeeh: :smeeeh: :smeeeh:
Активен

манечкио Кошер

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9664
« Reply #136 -: Март 23, 2012, 09:12:27 »
има ли значение кога? зер сага ако са прибера и са наложи да го праа, ще ма я срам? зер ще са врта коту обран еврейн покрай вилата и ще са чуда от коя стран са лови?

ако ще да съм го работил и преди 20 годин, от тава не бягам и си а в мене, ако ще кво ще да я

такъв ми а живота, с вила и мотика нема ка да седа на рамо, та да доказвам, че са моа бора с вятърни мелници, ама един ден коту му доде времето, ще са бъда отъмнал от тава и ще са врна пак там, мисла, че тава я най-важното, а нема да седа тука, да ода да обикалям по магазинете коту сяка изпаднала бабичка и да дира къде я с две стотинки по ефтино месото, и после да чакам да ми додат париците от реституция, еми ще си ида дом, ще запретна ръкаве и ще си доживеа тава къде ма чака, па съм го ебал в животеца

thanks
Активен
Дрът уй и дръто куче са не прескачат, що са не знае кога моа са дигнат и да те уапат ! - източник Плъотрепач

мома Врачанка

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 7781
  • куха лейка
« Reply #137 -: Март 24, 2012, 01:43:37 »
Цитат
оджака я онаа минината собица с най-топлиа, благ и задушевен огин в едното кюше, а нади него виси котела с брканината за свинете, ти седиш на едно трикрако столенце, баба ти сече копривица за пловчетиата, а деда ти в другио край седи на прага, разпраа ти приказчица и изпреебва животеца на майку, че на никой му не останало и капчица срце, само една неелита гняс и студенинъ

не че нящо
     guru
Активен
"...ей дъ имаше неко къде дъ ми пие пръвата глътка...я на натам си можем и самси... "
цитат Бай Еван Астриецо
П.С. Изпитано е у времето,баш така си йе!

мома Врачанка

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 7781
  • куха лейка
« Reply #138 -: Март 24, 2012, 02:39:26 »
Цитат
така я, душицо, ма нали знааш що, що знам, че има орица къде ще ин ги а мило, моо да ти вида две капчици слзи, ама ще знаа, че са от убово, тава сме ниа тава поколение мойо и твойо, коту ни стане едно токова меланхолично, ама седиме и тава ни радва, и не може го обясниме, тиа сага, ако нящо ги налегне незгодиа, маат с ръце и айде, нема нищо, а назе, назе си ни а убово, срцето да тръпне, душицата да й заблагни, слзицата да рукне, ма една такава минина, дорде стигне на крайчето на устенцата, а они лееекинко са разкривиле в една блага усмивчица, отстрани седи и та гледа човечец, ем са смееш, ем ти са плаче, ем ти широко покрай душъта, ем та стяга в грълцето, така сме си и така ще си бъдеме, на тава ма я научил деда ми Петка Жъбиа и тава ти му а, с ониа неговките сини оченца къде седиш да го гледаш, бре ем бъбре, ем слзи течът, ем ти дума наздраве, с еднъта ръка маа и са кръсти, зарад верни другаре на фронта, къде ги още повни и споменва, с другата ръка држи каната, притреперва и навиква колку сила има на тоа къде мине, да са отбиа за едно наздраве, тава ти му а, тикива сме ниа, Калинке, Малинке, тикива сме, благи душички, убави човеци, затава и ръчкам, че ми а мило
Активен
"...ей дъ имаше неко къде дъ ми пие пръвата глътка...я на натам си можем и самси... "
цитат Бай Еван Астриецо
П.С. Изпитано е у времето,баш така си йе!

Вени Тети

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 886
  • Дай Боже всекиму по много-на мен повече
« Reply #139 -: Март 24, 2012, 10:01:17 »
 guru thanks
Активен
Дай Боже всекиму по много-на мен повече

Страницата е създадена за 0.16 секунди с 21 запитвания.