Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Почитателе на Оджака  (Прочетена 15840 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
Re:Почитателе на Оджака
« Reply #15 -: Април 08, 2010, 08:11:40 »
тава верно са литературни произведения, ще пущам от тех у сайта... талантлив е човекът и требва така да продължава, па верно може да се сберат за книжка неко ден, ще е убава книжка, я глейте оня чипровския кви стихотворения издал на книжка... та тия идилии ли нема да станат, ще станат, убеден съм
Активен

nikoia

• Гостенин
« Reply #16 -: Април 08, 2010, 08:58:22 »
Знаате, я съм пръва фенка на Оджака  :D И съм му фенка още от пръвия път къде го видех  :D Ма така сладко пие и еде тва монче, и целата кулска група също, че и въздържател да си, и на диета да си - ти са допива и дояжда!

Ше сбереме произведениата оджакови тука у таа тема, да ги четеме кога ни стане криво  :) :) :)
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #17 -: Април 08, 2010, 09:02:34 »
малее я сеги прочето тава къде го а написал у темата.......тава от къ а писал за земята родна Йовков-друг неа го написал така....ели поне я не съм чел.......поклон Оджак-тава иде от сръце де си го написал,неа от мозък......тава а емоциа а не мисла.....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

мома Врачанка

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 7781
  • куха лейка
« Reply #18 -: Април 08, 2010, 10:50:22 »
тука да са запиша и язе у феновете - начи наскоро четох един негов пост и са разциврих  :o
ше го потръса ....
Абе Оджак - бравус ти,таланта ти е голем и неподправен!
Активен
"...ей дъ имаше неко къде дъ ми пие пръвата глътка...я на натам си можем и самси... "
цитат Бай Еван Астриецо
П.С. Изпитано е у времето,баш така си йе!

Ваня от Враца

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2108
  • Я па я!
« Reply #19 -: Април 08, 2010, 11:40:46 »
мене па те тава ма разрева:

ако щете да са запреме дотукеена, да са прибереме по живо, по здраво по нашия си Северозапад, при човещинката, при незгодията, там къде ти я мъка от що ти я убаво, там къде коту са прибереш и деда ти седи на вратницата и преапва джуки, трпи, трпи па рече добре дошол гядово монче, па пущи една слзица две, там къде баба ти я заджуркала тясто за козуначета, а ти са чудиш ка да щипнеш без да са личи, там къдегледаш боите за ецата турени отгоре на чернилявата печка да са подгряват, там къде тато ти рече яла да видиш кво съм уработил и таа годин, и уленете у двора, стъпаш по онаа сламица, чуа са кууд куд кудяяааак, грицка свинка, едно благо блееене, и коту идеш, а то едно такова подрипва подскача, благо ти, мило ти, гледаш го, кафенко, с едно бело краче, па ти дожалее, има си и пелешки двечки му висат отдоле, идеш погалиш го, и са чудиш що баш него да сте избрале за Великден, мама ти та посрещне, трия брже ръце от пешкира, подръпва от тук от там косици, да не видиш че я турила още неко бял косъм и не я останало нищо от прическа от ядове... прегръне та, а то ти мило, мило, мило, нема кой да та прегрне така никога, па подвикнеш и подсвирнеш и отвътре излене братлето ти, стисне та с ония ръце, убити от копане, от смяна на гуми по камионе, засмее ти са и са знааа... Голямото монче си я дошло от Софето, и тааа къща са я засмяла...

и коги го чето на макями па глас не ми излазаше...рева с слъзи....
« Последно редактиранье: Април 08, 2010, 11:42:39 от Ваня от Враца »
Активен
Я му говорим...оно си рупа ли, рупа!!!

мома Врачанка

• Пустиняк
  • куха лейка
« Reply #20 -: Април 08, 2010, 11:54:34 »
Ванче,те точно това ме разтръси и мене - секи от назе може да се познае у думите на Оджака...

таа годин като си одих на село толко емоций ме заринаха изведнъж,че са познах у думите на Оджачето и затва ме избива на сълзи  :'(
Активен
"...ей дъ имаше неко къде дъ ми пие пръвата глътка...я на натам си можем и самси... "
цитат Бай Еван Астриецо

Чвора

• Пустиняк
« Reply #21 -: Април 08, 2010, 11:58:07 »
има нещо много важно-тава де го пише Оджака а на наше си,СЗ наречие....ако го напише на литературен език нема изобщо да има тава въздействие
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

мома Врачанка

• Пустиняк
  • куха лейка
« Reply #22 -: Април 09, 2010, 12:09:57 »
така си а, и разказите на Йовков не  са имале такова въздействие върху мен  :o
Активен
цитат Бай Еван Астриецо

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #23 -: Април 09, 2010, 12:34:33 »
...на мене па ми са дорева че от 7 месеца на моа д превзема 120 км...и на Оджака писанията(да ни а жив и здрав!)...ми додеа повече... :(
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
« Reply #24 -: Април 09, 2010, 10:46:26 »
Я Оджака го почитам и обичам, що у сека негова думица има кръф северозападна и обич къде назе. да знаате че он ни обича много. Чекам само да ми се обади коги си доо до Кула та да сеп видиме - Оджак макя ми е от Тополовец /Горни бошняк/ и я имам 10 декара лозе ;D
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

Байчо

• Гостенин
« Reply #25 -: Април 09, 2010, 12:18:09 »
Епа, етъ... На 32 годин съм. И азе съм от Кула, дееба и Кула и свят вртоглав дееба, със Самотока делиме два слога място и две лозя, ама в неговото са видат редовете, в мойто са не види и оградата вече, ако нема нищо, а с Jaio сме комшиии по нескреке - той може и да не помни баш, ама имале сме ниви и живо чудо едно до друго, азе на Влао трап, а той на Йовкиното, колко съм вода изпил на тава кладенче, ооо мамо, нема такава убава вода, нема... Иначе и азе си премятам дедовия тука в София, ама па барем си ода на секи две три седмици, мило ми я, бре ора, мило, нема такова място, па са прибера, па си влезна в старата къща, напрал съм си там една собица само за мене, за пиене, за тумбене за све... па припала печицата, па сбера мончета, па вида кво има по подрума, винце, ракиика, тук таме неко лютеничка и малко буркане с месо и те така, обичам го тоа край и никога нема да са предам, ще си бъда Кулчанин дорде почна да си пикаа в крачолете, и кога земат да ма равнат и да ми косат на 40 ще зина и ще реча фала Богу фала, на убаво место съм живял  и на убаво место ще лежа, те тава я... ( Из Ниа сме си ниа-да са представа кой ка сака,,важно а са запознаеме.... )

"маните са ора, че ми слзи тръгнаа, па доде жега, па та викне гядо ти, а яла Николайчо да стрижеме овцете, ти држиш, а той стриже с ония ножици ръждивите, па я клъцне, па азе миничък и ми дожалеее, па я намажеш с онава синкото препаратче да й мине, и после им добро, ладовинка, одат едът, серат и праат мляко, а ти само потупваш с пръчицата ррррр, кище бре овцъ, де отръгни са, па доде време, па земат да пладнуват, а ти извадиш от онаа торбичка малко сиренце, па лучец, ама го не режеш, а стиснеш главичката така да са смачка, и потопиш потопиш в мяшанко, мамичката му деба, бягай че ще ми са смеат ората на работа, деба и живота ръпатичави деееба, нема по убаво от дете да си..." ( Из Приказванье по различни тематични области / За овците )
« Последно редактиранье: Април 09, 2010, 12:21:36 от Байчо »
Активен

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
« Reply #26 -: Април 09, 2010, 12:59:05 »
 Я се разрева, верно :'( от убаво и от мило :'(
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

nikoia

• Гостенин
« Reply #27 -: Април 09, 2010, 01:47:18 »
Я тва го не бех чела, и мене ме разрева...
Активен

Див Сеянин

• Гостенин
« Reply #28 -: Април 09, 2010, 02:35:50 »
Малиии одажаче кога па ти пущиа и тава,я немам много време да влазам секи ден,ама да знааш най големиа фен съм ти  ;D :)
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #29 -: Април 09, 2010, 02:47:54 »
я тва за офците коги го чето за пръв път бредза като сур бивол :(що са врънах на 6 годин, а ората къде бе при ньи -баба и дедо у Замфирово одавна ги нема ,и къщата а у паужини,прашасала и напукана и у ньеа живот нема....а у главата ми са изредиа картини кво беше-тава къде го а написал Оджачето ,се едно а живо....прав си Оджка,прав си братко-нема по убаво от детството....
Активен

Страницата е създадена за 0.065 секунди с 21 запитвания.