Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: ЖИВОТНИТЕ И ТЕХНИЯ ЖИВОТ!!!  (Прочетена 41811 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ШЛЕПЕТАР

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4591
Re:ЖИВОТНИТЕ И ТЕХНИЯ ЖИВОТ!!!
« Reply #15 -: Май 19, 2010, 10:44:06 »
Ебаго аз значи от миничък съм бил мръсен и долен престъпник без да знам. Що врабци съм свалил с прашка и с въздушна пушка. И на комшията мачката също, че ни едеше пиленцата.  :-\
Активен
"Самурай без меч е като самурай с меч , само че без меч " - древна японска мъдрост

Gaspoud

• Гостенин
« Reply #16 -: Май 19, 2010, 11:02:47 »
Ти си си направо рецидивист в такъв случей ;)
Не виждам какво друго можеш да направиш освен да идеш и доброволно да са предадеш на контролните органи  ;D ;D ;D
Активен

Цони

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4519
« Reply #17 -: Май 19, 2010, 11:04:09 »
Тогава тава е било законно. Не е имало закон, който да го забранява.
И язе куту малък съм ял енийка от таралеж, бутчета на костенирка, ейчета.
Активен
Животът с назе се ебава.

иката

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 761
« Reply #18 -: Май 19, 2010, 11:25:25 »
  - мойтото любима гадина е гугутката, много ми става благо като чуа гласа й
« Последно редактиранье: Май 19, 2010, 11:27:10 от ikata »
Активен

ПЕРГИШИН

• Гостенин
« Reply #19 -: Май 19, 2010, 10:54:14 »
Таа гадинка поедно време са беше позатрила у село що немаше ниви даса обработват ама сеги гледам зе даса връща. А наскоро научи и една гяволийка с таа твар - когиа чуате да гукне 13-аасе пъти начи иде летоска  ;D . Я несъмса заслушвал ма така викат ората
Активен

masok

• Гостенин
« Reply #20 -: Май 19, 2010, 10:55:54 »
дечо,от къ маанаа стопанствата,,тааа убава гурголица се затри ;)ма си праф ,че е почнала да се връща :)
Активен

Цони

• Тумбак
« Reply #21 -: Май 20, 2010, 10:40:08 »
Язе тава съм ял сварена разсол и супица. Месото е малко по-тъмно от тава на гълъбите.
Активен
Животът с назе се ебава.

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #22 -: Август 18, 2010, 12:51:43 »
Чудех са дали у темата за домашни любимци да пиша ели тука ???, ма тука ми са види да е по-добре. Я драснах два реда у Глъчавата, що един бел гълъб кацна на прозореца ми ( на седмия етаж!),па Луда-Дуда рече, че било на късмет. А дано! Е тоа "белия късмет" не ще да си оди

Писах вчера на Цони на лични, що са сбъках кво стаа и съм му много благодарна, че са поизясни положението. Те кво рече он:
Цитат
Може некое дете да гледа гълъби на горните етажи. Тоя е млад още, сра го е да лети. Крилата му и опашката са по-къси от тия на възрастните. Ако му даваш хлеб, да е по-сух, от мек леб става наклеп на гърлото. Абе купи му ено пакетче булгур и с него го рани, еле грухана пшеница за варене. Гълъбите растат бърже, се некой ден ше фръкне. Може да разпиташ дечоре, не знаят ли некой да има гълъби на терасата я, я у таванска стаичка.

Имам щерка на 11 годин и емоциата е голема, снощи даже успехме да разпознаем породата му -софийски бенкалия :D И други работи са промениа за два дена, снощи са поосафери гълъбето и зе да фърка, та щеше да изпотроши чашите по шкафовете....

И те кво измислихме, колко и да изглежда глупаво ;D, та да прекараме нощта без поражения.

Ма така ми е ясно, че не стаа.... Къв е проблема сега: разпитвах у блока, ма никой не знае да са гледат гълъби ::) Детето па е толкова радосно, маани - да са чуди човек кви да ги прай. Гълъбето си сака своето и требва да са учи да лети.... А кажете кво да предприема, че за сички да е добре? Е ли възможно да са гледа гълъб на софийски балкон ;D Къде да го девам, ако таа работа е прекалено сложна- он още е неуверен у фъркането ? Притеснявам се малко да го остаа отвънка на перваза, що...знам ли кво па ша напрай... И те така. А помагайте.
« Последно редактиранье: Август 18, 2010, 01:17:00 от унучка на Тинджулата »
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Цони

• Тумбак
« Reply #23 -: Август 18, 2010, 05:27:42 »
Ако шерка ти е склонна да са раздели с него, можеш да пуснеш съопщение у форума на гълъбовъдите, че е намерен гълъб и го подаряваш. Там си сака регистрация де.
Ако щерка ти ще земе да се тръшка, требе от един сандък да се направи кафез, с мрежичка и вратичка от едната страна. Най-късно когато го разтресе пубертета ше са мане, еле ако е мъшко ще си донесе любима. Тогава у съндъка ще требе у единия ъгъл да се сложи сандъче, 20х20 см, за ейченца и дечоре.
http://forum.galabite.com/showthread.php?t=1126&page=11  Тава е темата за изгубени и намерени гълъби. Май се чете отдолу нагоре.
Активен
Животът с назе се ебава.

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
« Reply #24 -: Август 18, 2010, 05:36:37 »
Измислих го :)Сетих са, че наблизо има една къща с гълъби, та щерката са съгласи да питаме човека дека ги гледа дали ша го земе и нашия. Он са оказа много добър и има бая гълъби, даже и от таа порода като нашия. Минаваме за метрото покрай таа къща и човеко като виде ква е работата предложи на щерката, като има път там, да и дава гълъб да си го носи до нас и после да го пуска ;D Благодара ти Цони още веднъж.
Активен

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
« Reply #25 -: Август 19, 2010, 02:19:09 »
Па браво за гълъбчето - Па те и я ???

На 06.08.2010 г. около 20.00 ч. в РИОСВ – Монтана е постъпил сигнал от г-н Красимир Каменов, кореспондент на радио “Фреш”–Видин, че след преминала силна буря с градушка през деня в землището на с. Бело поле и с. Дражинци, община Ружинци, обл. Видин, са намерени в околностите на двете села четири мъртви бели  щъркела. В отговор на сигнала на 07.08.2010 г. е извършена проверка на място от Ваньо Иванов, гл. специалист по охрана на защитените територии в РИОСВ – Монтана. При огледа е установено, че се касае за четири млади екземпляра от вида Ciconia ciconia, убити от силната градушка, нанесла непоправими щети в района на двете села. 
                На 09.08.2010 г. в РИОСВ – Монтана е донесен екземпляр от вида бял щъркел от г-н Атанас Благоев от с. Дражинци, общ. Ружинци, обл. Видин. Касае се за млад екземпляр от вида бял щъркел, който е паднал от гнездото при силна буря.  Птицата е с фрактура на  крака.
Тъй като видът е защитен, включен в Приложение № 3 на Закона за биологичното разнообразие, съгл. чл. 39, ал. 2, т. 2 от ЗБР екземплярът е изпратен за отглеждане в Центъра за рехабилитация и размножаване на редки видове на СНЦ Зелени Балкани – гр. Стара Загора, а за мъртвети птици е разпоредено да се загробят в района където са намерени.
                РИОСВ – Монтана изказва служебна благодарност на г-н Красимир Каменов  и г-н Атанас благоев за проявената от тях гражданска отговорност.

Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
« Reply #26 -: Август 19, 2010, 08:34:32 »
Па усилиата са увенчани с успех-единия поне е спасен. :)и .... жалко за загинилите щъркели. :( Браво Краси!
Ма да реча,че те за едно гълъбе ставаше въпрос и от "Българско дружество за защита на птиците", не ми беха много от полза, що ми обясниха, че тия гълъби не са такива де-редки птици. Тава е така, ма ми беше необходим съвет,  кво се случва, как да постъпиш, къде да го денеш.... Човек като не знае къв е живота на гълъбите, мани....чуствах са толкова глупаво  ::). Я не получих задоволителен отговор от там. Цони беше човека, който веднага разбра ситуацията. Неколко пъти му благодарих и си заслужава още веднъж. :) А те преди малко минахме и гълъбето е добре, отделил го е човека и некакво лекарство му дава, яде вече, пие вода....и те така. Май не споменах, че гълъбара е циганин. ;D
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #27 -: Септември 13, 2010, 12:43:49 »
http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=54 Я съм се зарибил да си закупим те текову растение. Имало го по големите магазинье.
Активен

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
« Reply #28 -: Септември 13, 2010, 01:10:32 »
http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=54 Я съм се зарибил да си закупим те текову растение. Имало го по големите магазинье.
Има уБело поле - неди Кривия вир :)
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
« Reply #29 -: Септември 13, 2010, 01:27:45 »
Бе па ти, верно ли?  Завъждай го и.... бизнес  ;D...ако лови муи и я бих си зела 8)
Активен

Страницата е създадена за 0.166 секунди с 21 запитвания.