Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: ЖИВОТНИТЕ И ТЕХНИЯ ЖИВОТ!!!  (Прочетена 41808 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

masok

• Гостенин
ЖИВОТНИТЕ И ТЕХНИЯ ЖИВОТ!!!
« -: Април 19, 2010, 10:04:49 »
кат гледам колко се обичат животните ;)и най-вече катериците....рекох да пуща темата за живото на тия животни.........разни конощепе,бубулечки,псетия и секви други....
ша почна те с таа бубулечица ;)малко ли сме я гонили кат дечурлия ;)
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%87%D0%B5_%28%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%BE%29
Активен

masok

• Гостенин
Re:ЖИВОТНИТЕ И ТЕХНИЯ ЖИВОТ!!!
« Reply #1 -: Април 19, 2010, 10:26:27 »
те още една животинка  ;)по нашему суек ;)
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B0%D0%BB%D1%83%D0%B3%D0%B5%D1%80
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #2 -: Април 19, 2010, 10:45:24 »

Те едно мойо любимо животно, имал съм неколко досъга. Апало меа и м-у очите такову, ма не щото меа нападнало, ми един съученик го дръжи за опашката и го фръга накъде мене. Иначе у природата тава е безобидна гадинка и е греота да се прибие. Оно лови мишкорляк и не прави пакос. Я даже на село си имам в основите на къщата. Дрътите ора викат, че тава е "Смок къщевник" и он варди.
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #3 -: Април 19, 2010, 10:53:24 »
Ето и друг често срещан хищник из селските къщи, често бръкан с мишка и незаслужено прибиван- земеровката.
Те тука е накратко описано: http://nature-blog.info/?p=1402

Тава животно НЕ Е гризач, тава е хищник и еде бумбаре секакви. Не бива да се мори, щото е полезно.
Активен

Цони

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4519
« Reply #4 -: Април 19, 2010, 11:09:52 »
Мойта котка есен души замаровки и ги носи пред къщи, а не ги яде.
Ама у нас май се среща само ена мининка, по-малка от мишка. Муцунката й е доста по-остра. По нащия край на смок викат стопанин на къща, турците му викат сайбия на къщата. Ние имахме 3-4 години под прага, които са на улицата, имаме две стъпала от бетон.

Това е цикада. Цепва си хитиновата обвивка на гърба и се измъква оттам, вече възрастното животно, с крила. Хитиновата обвивка остава така, хваната за кората на дърво и куха. Ние му викаме зреек. Щото цвърчи по време на жътва и се едно крещи - зрееей, зрееей на житата. та хитиновата обвивка беше гуляма ценнос за дете.
Активен
Животът с назе се ебава.

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #5 -: Април 19, 2010, 11:15:57 »
Бумбар носорог, тоже интересна гадинка, срещаща се обикновенно на праговете на къщите вечер, коги изленеш да пикаш от скАлите. http://zoomania.org/nasekomi/brambari/2678-brambar-nosorog

Активен

masok

• Гостенин
Активен

masok

• Гостенин
« Reply #7 -: Април 20, 2010, 12:58:09 »
едно юбимо за риба животинче ;)

малко инфо........
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%B9
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
« Reply #8 -: Април 20, 2010, 08:55:19 »
Я пъ умрем за таралежи, много ги аресвам. Некога ако иам къща със двор, че го напълним със бодливци... Умрем от яд като видим на пъта таралежче прегазено. Ама ми е ясно, що у тъмницата или на завой като нищо мое го не видиш и да го настъпиш със некоа гума. Един път така се бе засилил и на един лев завой видех таралеж на пъта, ама го мернах у последниа момент и он не мръдаше. Нема време да мигнем и усети кво левата гума на буса мина през него... Геййй, разболе се от мъка, спре и се връна да го видим, ама се оказа, че он бил още отпреди прегазен и я само съм минал връз него. Ама па ме беше яд... На два пъти съм се врътел и ми се е занасала колата, само да избегнем таралеж на пъта, да го не прегазим. Вардим ги, ама и они баче са шашови, зорлем тръчат по асфалта и дават фира, дееба...
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Байчо

• Гостенин
« Reply #9 -: Април 20, 2010, 09:12:57 »
Буше, като тече таралеже...
... у армиата съм азе деведесета година... карул една нош тъмница, 12-13 през нощъ...  ;D
една идилиа и спокойствие, щурчета скръцат... приседнал съм си азе с пушкята, драпам си мъдята...
... и по едно време нещо иде откъде храсталака... ама оди - шум шум, па са запре... и па шум шум... реко ебагооо тава а некой лош дебна сакче дае дежурниа офицер... натегам са азе яко... дзепам у тъмницата нищо са невиди... дееба...
земам пушкята, мръдам лееееко далекинко от ламбата на карулното и щраааак - зареждам! тоа звук не моо са збръка от никой! ама не - онава па иде! мааайка му дееба и го нее стра! стана ми ясно че тава нее човек... и тупна азе с крак апа то вика "фу" едно такова...  ааааа - ше ода аз да вида кво е тва... зе един фенер и леееко леко по пътеката и свет! и алего един еж клъца из расталака... даеба и натегането му даеба... изкара си акълете! и те така!
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #10 -: Май 16, 2010, 10:28:51 »
Яле щиглец.
Тука нещо шляпат на шпански и ньги не разбирам нищо.

Таа гадинка се лови успешно с капанье. Пребивава в плен добре и пее отлично. Само не ми е ясна технологията на ловене.
Активен

Цони

• Тумбак
« Reply #11 -: Май 16, 2010, 10:55:12 »
Тава щиглецът имало гнездо на кайсията ми летоска, тая пролет го видех. Само от конци и влакънца уплетено. У казармата ени мунчета ловяха скатии с мрежа, подпряна с пръчка и вързана с канап. Зад мрежата слагат малка клетка със скатия, която пее, и другите идват. Тава скатията чопли семената на брезите.
Активен
Животът с назе се ебава.

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #12 -: Май 16, 2010, 11:05:33 »
Днеска един съсед ми приказва това за клетката, че е ловил на времето много, ама като немам ни щиглец, ни скатия, как е възможно да си фана? Ако заложа слънчоглед и мрежа без да имам пиле, дали би се фанало нещо?
Активен

Цони

• Тумбак
« Reply #13 -: Май 17, 2010, 07:14:58 »
Голямо кесене ще падне, някой трябва да гледа, да дръпне връвката на пръчката, да падне мрежата върху им. А със скатия - ще додат скатии, няма да доде щиглец.

Със запис и касетофон дали нема да можеш да смъкнеш щиглец до мрежата?
Така се ловат пъдпъдъци. Простира се една мрежа над житото, пуска се един запис с дърдавец и пъдпъдъците идат и му отговарат. Кугато чувекът прецени, че има под мрежата доста пъдпъдъци, плеска с ръце, вика, или гръмва и они излитат и се набиват в мрежата. Язе мисла, че това е бракониерство. Дърдавецът е опитен мъжки пъдпъдък, събира и повежда ято на юг.

Пльотрепачо, гледам, че се интересуваш от такива работи. Гледал ли си клипа на Цеко от пчелина?
  Слушай славея му.
« Последно редактиранье: Май 17, 2010, 09:58:04 от Цони »
Активен
Животът с назе се ебава.

Gaspoud

• Гостенин
« Reply #14 -: Май 19, 2010, 10:29:18 »
Пичове, само да ви подсетим, че от 200 и нещо видове птици у България са защитени 200 и нещо без неколко ;)
Демек не а незаконно да си уловите домашно врабче, полско врабче или голям корморан ;D
Активен

Страницата е създадена за 0.359 секунди с 24 запитвания.