Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Моторджии!  (Прочетена 108172 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
Re:Моторджии!
« Reply #15 -: Март 02, 2009, 10:31:13 »
Не бе, не си ме разбрал правилно. Онова беше връголено малко и имаше работа по ньего за къде 200 - 300 лева. А таа картинка намерих у мрежата, само да покаам за кой модел стаа въпрос. Леб и вода неще, ама данъци и застраховки му се плащат у пълен размер сека година, а се кара нема и 6 месеца.

И не ми викай "чиче", освен ако не влагаш некакъв по-различен смисъл у таа дума.
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #16 -: Март 02, 2009, 10:38:52 »
Я "чиче" го имам като обикновенно обръщение, ако ти е неприятно нема да казвам така. На повечето си приятели така им викам, и они на мене така. А матор дето неа падано с нйего нема. И моя е връгалян.
« Последно редактиранье: Март 02, 2009, 10:49:58 от Плъхоубиец »
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Излекуван работохолик
« Reply #17 -: Март 02, 2009, 11:05:23 »
Ааа, така може. Я имах едно Kawasaki GPz 1100i, безумно яка машина беше. Не ми се рови у мрежата да дирим картина, тиа са модел къде 85-та, ама още връват по пътищата. Въздухар, а коленовиа вал беше на ролкови лагери, чуваше се как се тръкалят вътре. Мотора работеше с ниско налягане на маслото, при максимални обороти дигаше 0,6 бара, а нормално го държеше на 0,2. Немаше дотръкванье, дееба... Що гуми съм изтръкал с тоа мотор, що километри съм минал... Никога не е опирал пъта с друго, освен с гумите и стойките си, не беше куцузлийска машина, верен беше като куче... Много са здрави тоа старите японски въздухари да знааш, сега вече такива се не праат...
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #18 -: Март 02, 2009, 11:23:42 »
Съга са на мода разни ЦБР-и и пистаци. А кво че каеш за италянските крошняци? Един приятел има такова и 3 години го ремонтира, оно кво ли му не беше. Я много ми аресва Yamaha Fazer
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Излекуван работохолик
« Reply #19 -: Март 03, 2009, 11:02:21 »
За италианците - не знам, никога не съм седал на такова. По принцип Дукати са силни у супер-байка, ама това е що са 2-цилиндрови и ги пущат до 1000 кубика, а 4-цилиндровите беа ограничени до 750. Знам ли ги, изглеждат ми много сложни тиа техните двигатели. И Мото-гуцито, същата работа.

Фазер... това не беше ли стар модел, поне на 10 години? Или има некакъв по-нов? Добре е да турнеш снимка да го видиме кво си аресал. Да не е с 5 клапана на цилиндър? Веднъж разглабаме едно такова, май беше FZR. Нещо сбръкааме, мислееме що сваляме главата, ама наместо това я разглобиме кво си е на мотора (оказа, що главата се разглаба на две части, една над друга). Дигнааме горната час и като се сейнаа ониа пулове и капачки на клапаните, едвам ги наредиме послем.

Значи я с по-новите модели неам опит, ама Хондата винаги е минавала при моторджиите за по-сложен и капризен мотор, връви за страа, ама си иска поддръжка, редовно обслужване и специално масло. А по-старите въздухари са големи даянджии, не са капризни и държат на ръчка.

Ей, каза Ямаха та се сети - тоа моа приател, къде ги кара от Италиа, беше привлекъл едно, ама много ново, още го не бех виждал по каталозите, дееба. И така му не разбрах модела. Беше върголено яко и го беше набутал ча у дъното на гаража, та не успех да го огледам. Виде ми се черно едно, късо и изгръбено, ама иначе много яко, с гуми като валяци. И фара му беше некъф особен, като на Хаябусата ми заприлича. Иначе гол мотор, без спойлери, с огромен двигател, направо да те фане шубе кво го гледаш. Моя човек разправаше, що че му дири къде 16 бона, а мотора бил и на нема 200 километра, нов. Ямаха беше, ама модела го не разбрах, ти сещаш ли се за нещо такова? Мислим да беше нещо такова:

Изглежда като наследник на V-макса, кво че кааш?

Ааа, не! Те това е БАШ! Намерих го у нета - било е Yamaha FZ1, те и картина:

Оня омраз разпрааше, че това било къде 160 коня. Малеййй, те на това бих се метнал, да го ебааааа!
« Последно редактиранье: Март 03, 2009, 11:04:45 от Bushman »
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #20 -: Март 03, 2009, 11:18:10 »
Ууу, аро е тава ама мноо ново и скъо. Я те тава бе аресал, оно май беше по-дртиа модел

А иначе това ми е любимо, има го и в гол вариант без спойлера и с кръгъл фар.

Специално мойта Хонда е правена да е издръжлива, нема инжекциони и сложнотии. Значи, дръжим е у един тенекиен гараж, дето като вали и вътре става локва до глезени, ама кво да права... Веднъж не беше палена има 3 недеи, рекоф да е преместа зимата у друга клетка при един приятел. Викам, тава нема да запали, оно целото у вода. Кво го пецнах и веднъга заклопа! А беще буквално целото у вода, мене ми се намокриа нозете докъде го излека из гаража. А оня с талянския крошняк само бере ядове с нйего. Научил са е да го разглаба и сглаба за норматив. Оно е некакво странно такова, резервоара му е пластмасов и му е поди гъза, а онова дето би требвало да е резервоар е некакъв капак. Двуцилиндров редови, 750 кубика с маслен радиатор даже. Веднъж отиваме да се возиме, времето убаво, пролет.... Спирам пред тех и го гледам нашия с шурека си бутат по един брег нанагоре и пущат надоле мъчейки се да запалат таа ущуриа. А едни полицаи седат и се смеат. Единия ми вика: "Теа се навозиха, след малко че се изморат". Па сваляя свещи, па одихме до некакъв за ключеве, па го бръникаа... Оно си мина времето за возенйе, а мене мъка ми припадна само като ги гледам ква мъка пада. Най-надире го запалиа. Минааме 10км и оня ми бибитка. Я спирам, обръщам се и гледам тава се запушлявило и он се не види. Вика ми: "Чекай че нещо зе да тече връз двигатела, май е антифриз." Та от 3г тоа човек тава му е возенето с италианскиа матор.

« Последно редактиранье: Март 03, 2009, 11:40:13 от Плъхоубиец »
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Излекуван работохолик
« Reply #21 -: Март 03, 2009, 11:35:21 »
Те тука със зор намерих картинки на GPz 1100i, ама ни един не е у оригинален вид. Те тоа най-прилича:

Боята си му е оригинална, и кюнците и сичко, нема му само човката под двигатела. А таа човка много го отвара, прай го некак по-хищен такъв... От снимката не личи, ама това е един от най-дългите мотори, като Икарус е, да го еба... Обаче иначе лесно ги зима завоите, стъпва като котка и добре държеше пъта. И беше първиа мкотор с пълен инжекцион, 4 дюзи на 4-те цилиндъра и компютър зад седалката, под задното спойлерче. DFI през 1984-та, кво че кааш? Абе сичко му беше наред на GPz-то, ама си му е минало времето, това е...

Аха, това като го глеам, добре изглежда, убаво моторче. Значи това е Фазер-а? Мое и да е с по 5 клапана на цилиндър. Я по принцип бегам (съм бегал) от V-образните, много са сложни за назе. Оно са 2 ангренажа, 4 разпределителни вала, карбураторите са различни, ебем го... Не знам колко си вътре у ремонтите и настройклите, ама има един уред за изравняване на вакуума у карбораторите. Ако не изравниш засмукването на сичките карбураторе, цилиндрите се карат и не работат еднакво. Италианско не сам карал, наслушал сам се за колите им и от такова съм бегал като от огин. Съга ако че зимам  мотор - само едноцилиндрово ендуро - въздухар, нещо като DR BIG, така мислим. Ама сигурно нема да земем повече...
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Излекуван работохолик
« Reply #22 -: Март 04, 2009, 08:51:16 »
Кво стана бе, само я ли останаа да пишем тука, къде избегаа моторджиите... Забраих да питам Дръмона - у кое село викаш да го видиме тоа ИЖ-ак? Мое да стане неко петък след работа (тогава пътувам) ели некъде през почивните дни. Значи от кои е точно, Планета 3 ли е? Сещам се за едни зелени, едноцилиндрови, с капковиден резервоар и дръжка между предната и задната седалка. Нали не е от сините или ИЖ-спорт? Еййй, тиа последните беа едни оранжеви, уж много мощни (къде 35 коня), ама иначе - ГОЛЕМИ боклуци, дееба... Айде Дръмона да каа и че мислиме.
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #23 -: Март 04, 2009, 09:02:13 »
Я че напишем още за маторете, ама немам време, ем са гласим за работа, ем поглеждам у кампютура. Само че задам един въпрос: правилно ли а според вазе така да се кара? Я викам, що неа.
Активен

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
« Reply #24 -: Март 04, 2009, 12:01:32 »
те от те такива ненормалници ма а най стра коги улазам у завой.
Активен
жената Я  и приятели  

Bushman

• Тумбак
  • Излекуван работохолик
« Reply #25 -: Март 04, 2009, 01:09:50 »
Абе добре а води машината човека, види се къде има техника и си е карач. Ама опаснос има голема при такова каранье и она иде не толко от него (моторджиата), колко от другите "учасници" (това беше голема обида между моторджиите едно време - да кааш на некой "учасник"). Значи теа, къде ги изпреварва и теа, къде идат срещу него, моат просто да го не видат, а ако го видат - да не преценат скороста му правилно. А при таа скорос не ти треба даже и да те бутнат, само да ти нарушат траекториата у завоа, и си се лепнал я у скалите, я на некое дръво или на решетката на камиона у отсрешното. Сума народ така се е изтрепал - тръгнеш с 200 да изпреварваш некой сеянин, а оня връти лев да избега от дупката преди него и... айде. Я сам казал на жената - кога кара джипа да си отваря очите на 8 за моторджии и като мерне некой у огледалото ели насреща, да бега плътно у десно и да не мръда докъде не мине човека. Казал съм й - ако види, че оня е изпущил завоя и иде срещу неа, да бега от пъта - у нивата, у канавката, да скача у шанеца, само да се не удари моторджиата у джипа. Що едно съм разбрал по пътищата - кой е претрепал моторджиа, не е прокопсал повече у тоа живот, убаво е вие да имате това на предвид и на близките си да каате.

А иначе е плъно с такива biker-videos, я и по-страшни работи от това сам гледал, даже имам един клип, един е снимал кво праи 200 мили в час с една Хаябуса. Абе има си ора карачи, ние сме (биле) повече към мото-туризъма и неаме таа техника.
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #26 -: Март 04, 2009, 11:38:06 »
Он тоа ми е приятел, кара и мотокрос освен другото, ама я само спорим с нйего по теа въпроси. Преди караше една Хонда ЦБР 900 РР. Верно че владее матора, ама е риск тава, моа некой да му излети, моа неко да скръши волана за дупка и да го метне у ендъка... Да се не случва! Он има и Хонда CRF, яла го те:

а и Хорнет има сега, беше такъв:

и го преиначи на такъв, с лупи и кросово кормило.

Давал ми го е да го карам тоа Хорнет, много е як, центъра на тежестта му е ниско и е много поврътлив матор. А и си е 100 коня...
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Излекуван работохолик
« Reply #27 -: Март 05, 2009, 03:21:25 »
Ей ора, виа ме ръчнате на болното место и съга се мотори са ми у главата, уж работим, ама ме еде извътре... Ти като си по Хондите, дали не познаваш Калоян? Он кара една Валкирия, треба да ги знааш тиа тучове, те тука че турнем две картинки:

Значи това е като кораб дееба, я сам карал големи мотори, ама на таков туч никога не сам седал. Това е като наследник на Голдуинга, 1600 кубика, боксер-шестак, кво да ти разпраам... Та тоя Калоян е голем спец по Хондите, държи некакъв сервиз у София, има и джип Хонда, и кученце има едно пинчерче такова, и оно Хонда се вика.

Значи я си имам от години една мечта, виа че ми се смеете, ама я че си каам... Съга работим яко и пари печелим, моем да си земем секакъв мотор, и чисто нов даже - нема проблеми. Ама я си мечтаем за един точно определен модел - Kawasaki Z 1300, те тука че сложим картини:

Значи това е дръто на библиа, къде 1976-та е модела. 1300 кубика редови шестак на водно охлаждане. Те такова да намерим едно, да го примъкнем у гаража и да го разглобим на парам-парчета. И да го зафанем как си треба, сека вечер по неколко часа, чарк по чарк да го препипам, ама спокойно така и без зор. Да го докарам у перфектно състояние и оригинален вид и некой слънчев ден да го изкарам... Нема да го шпорим, ами лекичко така да минем със него из града, само да лъщат тия 6 кривки и шестака да мърка като далечна гръмотевица, дееба... И че си ги турнем на уа секви CBR-и, GSXR-и, YZF-и и Нинджи, кой си пада по такива резачки  - да си ги кара. На мене те такова ми е на мерак и това е! Ееехх...

Ти като си мераклиа по Хондите, знаеш ли, къде и Хонда има модел с редови шестак, те тука че подирим картинки:

Това е CBX 1000Z, голема красавица е, кво че кааш? Ама е много редък мотор, не се намира вече, а кой има такова - си го дръжи и не го продава. За мене те това е баш гъзариата, а не некви резачки да шпориш...
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #28 -: Март 05, 2009, 05:22:30 »
Не го знам тоа Калоян, ама Валкирията верно а туч. Един приятел па има Кавазаки Вулкан, малиииии я като седна, оно све едно у фотьойл седам, а резервоара му колко маса. А он един гръчав и кво го кара тава незнам. Добро а да си купиш те такова кво викаш и да го разгробиш. Я също не съм по резачките и пистаците, само Хорнета ме кефи, ама он е почти като моя, само дето е 4 цилиндъра и е по-жизнен. Я кога карам обичам те така за кеф, а не да се бегам и да рискувам живота си и на останалите. А я забовари да снимам на Родригес матора, оно е една топка кал и вътре вероятно има Кавазаки КЛР :) Он оди по горите, голем ендураджия е. А и е майстор на кавазакита и много си ги обича. Ти викаш Сузуки ДР БИГ, оно неа ли и тава туч? Не съм карал такова, ама имам чувство че е бая тежко за ендуро. Па и 850 кубика на 1 цилиндър..
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Излекуван работохолик
« Reply #29 -: Март 05, 2009, 05:56:34 »
Цитат
Я не го познавам лично, ама бил най-големиа спец по KLR, дава акъл по форумете, сички ендураджии се до него опират.
Да бе, знам му болеста на Родригеса, яко се е зафанал с тиа KLR-и. Един приател докопа такова, я му помага докъде моем, накрая он се свръза с Родригеса и си реши сичките въпроси. И я сам карал KLR, добро ендуро е, баче да е единствено от големите на водно охлаждане...? Убаво се кара, мене ми беше малко трудно докъде свикнем на 1 цилиндър, малко като му упущиш оборотите и оно почва да придръпва. Опасно е кога си на малка предавка (пръва ели втора) и особено у завой и това ако заме да угасне. Знам един къде се преби така много тъпо, таман завивал и KLR-а угаснал нещо, задната гума повлекла и он забил муцуна у земята. Според мене KLR-а има друга болес - незнам от къф зор, ама често се кине агренажа, а он връти там вътре освен разпределителните и едни балансиращи валове, отделно маслената помпа, и още нещо май врътеше, забраил съм вече. Или не, ангренажа си беше отделно, а една друга верига връти сичкото останало... Та като се откине веригата, она се намота вътре у двигатела и изпотроши успокоители и обтегачи - сичко на млевина. Два KLR-а съм разглабал, и двата беа патиле от такова.

БИГ-а на Сузуги си е верно големичък за ендуро, ама я сам (бех) свикнал на секви тучове, та ми не праеше впечатление. По-старите модификации беа с по-малки двигатели, не им помним вече кубатурите. Мое верно да е малко тежък за ендуро. Не знам, на мене си ми аресва, изглежда ми прос и надежден такъв.
Активен

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 21 запитвания.