Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 137   Надолу

АФтур Тема: Не-традиционни за СЗ,храни и напитки...  (Прочетена 96005 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

мома Врачанка

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 7781
  • куха лейка
кво друго ти хареса от гръцката кухня ?
Активен
"...ей дъ имаше неко къде дъ ми пие пръвата глътка...я на натам си можем и самси... "
цитат Бай Еван Астриецо
П.С. Изпитано е у времето,баш така си йе!

onufri

• Гостенин
Ми я бех само за 1 седмица и немах време да опитам могу неща. Гледах да наблегам на пресна риба, що тука нема (е има у некой специални магазини, ма е на ебем ти и цените. у магазините къде пазарувам редовно има само замразена). ядох и октопод - студен на салата с оцет и печен на скара. на скара не ми хареса много. освен риба некво гювече с телешко ядох, добро беше. иначе за предястия зимах или цацики или едно с патладжан и чесън и беха идеални.

за последната вечер решихме по евтинко да хапнем и зехме нещо като мешана скара в една закусвалня 10 евро общо за двама, със салата и хляб, оказа се много вкусна. в общи линии с всеки изминал ден се хранехме по евтино и по вкусно  ;D, ма така е, куту не знаеш са забиваш прво на най-лъскавото, а то почти винаги е по-скъпо и рядко е по-добро от по-скромно изглеждащите заведения...
Активен

мома Врачанка

• Пустиняк
  • куха лейка
баш така си  е  ;)
иначе верно по ресторантите си заслужава само пресната риба,най-добре ако се поръча рибно мезе.
Тва не е мезе за замезване а ядене на корем от сичко по малко - от предястие до десерт.
Иначе гръците добре му дръжат края от ядене на крак - нема джобове и хот доци - сичко е месо на въглен у питка или дюнер (гирос)
точно по 5 евро на човек са наяжаш като паша  ;D
Активен
"...ей дъ имаше неко къде дъ ми пие пръвата глътка...я на натам си можем и самси... "
цитат Бай Еван Астриецо

onufri

• Гостенин
ммм, сега погледнах и по-надзаде у темата. вкусно!
Моме Врачанска, требва а ти дода на гости  ;D, я могу обичам секви морски дарове  ;D
е примерно стридите, къде са считат за голем специалитет у америка, не моа да кажа, че ги обичам, ма ги ям. като бех там ядо и пресни омари (http://en.wikipedia.org/wiki/American_lobster), благо беше.
паея могу обичам, готвили са ми (е не само за мене  ;D) у голем тиган, за 200 човека, фирмата де държи рекорда на Гинес за най-голяма паея.
бе почти сичко ям и почти сичко съм готов да опитам. не разбирам ора де викат "тава не моа го ям" без да са опитали...
Активен

onufri

• Гостенин
баш така си  е  ;)
иначе верно по ресторантите си заслужава само пресната риба,най-добре ако се поръча рибно мезе.
Тва не е мезе за замезване а ядене на корем от сичко по малко - от предястие до десерт.
Иначе гръците добре му дръжат края от ядене на крак - нема джобове и хот доци - сичко е месо на въглен у питка или дюнер (гирос)
точно по 5 евро на човек са наяжаш като паша  ;D

е, и гирос ядо, ма то го има и в германия, макар че там беше по-скоро като дюнерите в България. Иначе искахме и на такова, mezedes, да одим, ма кръчмарката каза, че требва поне 10 човека да са запишат, а то немаше толкова туристи.
Активен

мома Врачанка

• Пустиняк
  • куха лейка
айде официално та кана да са домъкнеш до Кипър да си напрайме оргия  ;D ;D ;D
(кулинарна де )
е,тва е мъж та дрънка - сичко требе да са еде !
Активен
цитат Бай Еван Астриецо

onufri

• Гостенин
Ооо, ша дода, ша дода  ;D ма ша видим коги де  ;D
Активен

мома Врачанка

• Пустиняк
  • куха лейка
некой яде ли суши  ;)

тва отпред са панирани скариди,другото е японско суши в един дубайски мол
Активен
цитат Бай Еван Астриецо

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
един пич некъде ,лаесе па тука у форумо беше написал най-доброто определение къде съм чел за суши-,,цифка у кутишка" ;D ;D ;D
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
Тава е от малкото ястия, къде НЕ бих опитала.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

jaio

• Гостенин
па ял съм що тряваше да го продавам и да знам кво продавам ма ми не ареса баш варен ориз пушена риба кисели краставици увити ф побложка от водорасли и те тааа смрад ако а не топнеш в соев сос не мяза на никва гад
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
па жената готви отвреме навреме суши- яденье като яденье, нищо особено.
Активен

onufri

• Гостенин
ооо, ям, ям, и тава ям  ;D
малко е опасно с таа сурава риба, ма ми аресва. особено с таа японската горичица и тава другото...оф, ма са изразих и язе  ;D
требва а са внимава къде, я последните неколко пъти едох на едно место къде доста евтино едеш на корем на обед, ма съответно и качеството а по-ниско. личи си, че рибата а замразена, а не пресна. ма па затава има и други неща и па ша ода там.
Активен

jaio

• Гостенин
па щом е немръзи
апа и то неа толко трудно колко го изкарват БГ маисторете
чалъма тука а да сипеш малко оцет дорде съ вари ориза та да съ не слепва
Активен

jaio

• Гостенин
ооо, ям, ям, и тава ям  ;D
малко е опасно с таа сурава риба, ма ми аресва. особено с таа японската горичица и тава другото...оф, ма са изразих и язе  ;D
требва а са внимава къде, я последните неколко пъти едох на едно место къде доста евтино едеш на корем на обед, ма съответно и качеството а по-ниско. личи си, че рибата а замразена, а не пресна. ма па затава има и други неща и па ша ода там.
уасаби бре ;D
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 137   Нагоре
« назад напред »

Страницата е създадена за 0.275 секунди с 21 запитвания.