Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Помош хлебарки!!!  (Прочетена 12379 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Снежа63

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 81
Помош хлебарки!!!
« -: Май 17, 2010, 09:30:25 »
Завъдих хлебарки! ;D ;D Ако беше нещо друго да завъдиш ходи- доде. Купих купчета не, купих капани за хлебарки не. Излазат отвсекаде, дето са контактите...Ужас. Дайте съвет.
Активен
Що съм на тая земя?!

svetoslavt

• Гостенин
Re:Помош хлебарки!!!
« Reply #1 -: Май 17, 2010, 09:38:49 »
Преди бая годин и дома беа са завъдиле и беше некакав ужас.Зимааме от ветеринарната аптека некакви препарате и секи ден пръскане,като излазаме и проветряване,кой са прибере пръв.Опразнийме хладилници,шкафове и карахме на сухоежбина и яко пръскане,а тогава имаше некаква САНЕПИД-станция,къде одеа само по столове и ресторанти да пръскат с химия.Сега мое да викнеш и некоа фирма за борба с вредителе да ви понапръскат,ма от един път едва ли ше има файда.Успех във войната с гадовете!
Активен

Цони

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4519
« Reply #2 -: Май 17, 2010, 09:39:29 »
Ако не те е гнус от жаби, жаба. Една глинена тежка чиния, еле глинен сач под леглото и малко водичка в нея. През три - четри дена водичката се сменя с чиста. Жабата само там сере, у водичкита. Жабата не оди из къщи, не търси хлебарките. Те я търсят, щото мирише на риба, тя ги еде. И кумари, и мухи.
Активен
Животът с назе се ебава.

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #3 -: Май 17, 2010, 09:44:00 »
Точно дето вика Цони, жабата че им разкаже играта. Я бех довлекъл като миничък едно петнайсетина жабета и ги пущих из къщата, ама мачката ми ги поруча. Иначе, ако не е обезпаразитена магазата, ти че си ги мориш лебарките и они пак че доаждат. Викнете неко група дето пръскат, да отроват убаво магазата на блока и тава е. Иначе спасение нема. Мачките също ги едат, м-у другото.
Активен

nikoia

• Гостенин
« Reply #4 -: Май 17, 2010, 11:02:30 »
Фронтлайн.
Тава принципно е за блъи, за мачките и пцеторете.
Не е като стандартна отрова, води са нещо от сорта на нервнопаралитично, знаа ли и я кво е.
Не е отровно за ората де. Сал за насекомите.
Я пърсках преди много време, лебарки у назе нема.
Сал вчера видо една седмица, цръна огромна лебарка. Они влазат отвънка като стане студено изведнъж.
Активен

Магарийка

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1093
  • Я съм си Я
« Reply #5 -: Май 17, 2010, 11:59:38 »
Може да идеш у РИОКОЗ и да искаш  нещо,нема начин да ти не дадат и със сигурност ще е по-ефикасно от това купено у аптеката.
Аз па не мога да се отърва от паяци и паужини.На двете ми тераси а ужас-сека седмица чистим с прахосмукачката и се си има.
Пръсках с препарат за  мравки некаъв ,мравките избегаа ,амапаяците нещат. :-\
Активен
Мога и дявола да оправдая.....за пред мене си

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #6 -: Май 17, 2010, 03:00:10 »
Топло ли е и има ли храна - кауза пердута е, нема изморванье тва, и най важно има ли ги комшиата имаш ги и ти ..
Активен

vasilenae

• Гостенин
« Reply #7 -: Май 17, 2010, 03:08:43 »
Уха, жаба!
У нас есента беше станало крайно населено с хлебарки. Влизаха на Боян в нещата... Извиках фирма и пу - досега нема. НО трябва да не им миеш препарата, с който пръскат, няколко дни.
Жаба ми звучи добре...
И фронтлайн, ма за толкова пари ще напръска и фирмата.
Активен

nikoia

• Гостенин
« Reply #8 -: Май 17, 2010, 03:12:45 »
Скъпо е, да... с подобен на фронтлайн разтвор пръскат и фирмите.
Ма да ти каа 50 лв даде баща ми за едно малко шише фронтлайн, с него пръскаме и я, и мяка ми, и баща ми. По манко. И они бегат лебарките.
Активен

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
« Reply #9 -: Май 17, 2010, 04:15:54 »
Не знам какво има у тоа Фронтлайн, обаче откак го ползвахме за кучето, че има блъи, лебарките изчезнаха от дом. И блъите на кучето изчезнаа. Абе, с един куршум - два заека, къ има една дума.  :D
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

gargamella

• Гостенин
« Reply #10 -: Май 17, 2010, 07:27:59 »
Снежке у назе имаше толко хлебарки че падаа по главите ни като отвориме шкафовете.От две годин и нещо хлебарка съм видела един път и она одеше като дрогирана и не съм пръскала с нищо специално ,а една комшийка ми каза за Регент.Аз знаех че е за растителна защита и много не вервах , ама егиа на изчезнаа само от две пръскания с едно шишенце в два последователни дни,разредено с водица и готово. ;D ;)
Активен

vasilenae

• Гостенин
« Reply #11 -: Май 17, 2010, 08:04:45 »
Важното а да оставиш препарата да действа барем ена нош. Ако имаш дете, заведи го на гости да спи ели направо сички идете. Аз направих така. После 4 дни никво миене. Според мен с фирма е най-добре, защото те знаат къде да пръскат повече и къде -по-манко.
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #12 -: Май 17, 2010, 09:36:37 »
Я го бе писал, ама един тишел у магазиня и дакал отрова за блъи. продавача му дал едно пакетче и му рекъл:
- Фащате блъата внимателно с два пръста, отварате и устенцата и изтръсвате манко от пакетчето...
а човека рекъл:
- Абе я само да е фанем... :)
Активен

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
« Reply #13 -: Май 18, 2010, 12:15:14 »
Лентички му е макята - да знаате ;)
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
« Reply #14 -: Май 18, 2010, 12:34:03 »
Малеее, като ви четем и ми са види че "ревете без слъзи"  ::), Я да ви имам проблемите нема да са убаждам нигде че нещо ма тормози  :D - е кво толко ви тормозат тиа буболечици  ??? :(  - Я вече дигна ръце и от плъове, смокове, белки и секакви подобни гадини  ;D ;D - да става кво ще  ::)
Активен
жената Я  и приятели  

Страницата е създадена за 0.056 секунди с 22 запитвания.