Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: "Честен частен бизнес"(с предимство за пустиняци-частници и без ред за сички др)  (Прочетена 19302 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Черногледец Храбър

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5342
  • мизерийка и безвремие - и от тава се прай тумбак
Я,понеже пу стечениа на обстоятелствата,вече съм 15-16 годин частник,ми се ще да побеседвам с ора къде имат отношение по подобна тема.Намерението ми е,освен да обсъждаме злободневни въпросе и да си бъдеме у помощ един на друг.Имам посъбран опит за тава време и винаги има кво да се научи и с кво да се помогне.
 Те,примерно,че подкачим с тава,че за тиа годин минах през различни фази и днеска иам три тръговски обекта(не завиждайте,що они и трите са у резервата и е бая тежко да ги дръжим на вър вода).Имам 5 човека къде работат с мене(с договори ,къ си му а реда)и напоследък се задъъвам от дръжавниа рекет(осигуровки,данъци,проверки,санкции и тн)Не а леко да носиш тежко-викаше баба ми,ама не се оплаквам.Само ми а неприятно,кога сички дръжавни институции глеат къде дребниа частен бизнес,като на потенциални престъпници и източници на средства за бюджета по различни закончета,като ги прокарват лееекичко,с дребни буквици и без много информациа.Ма къ и да е-я не съм протиф да си плащам кво требва по регламент,ама да се установи такъф за по-длъго време,а не да се мени ден из ден.Така ме принуждават да станем хамелеон,па ми се неще да се бойдисвам според секо правителство у различни окраски.Та да ви не отегчавам повече-ако имате мнениа,вижданиа,въпроси и тн по таа тема-молим,заповедайте!
 Па ако не-има си ред-гулемата гума и тръканье ;D
Активен
Простотийооо, къ да се разведем с тебе ма?...
http://vbox7.com/play:79b74a6a
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
нема ли сметка от сива икономика повече
па и нищу са не произвежда
те магазина продава - рапределя стоки , ма не прави бругтен продукт
у БГ требе да стане доволно доходно пръво производтсвото и да са почне от земеделието и скотовъдството
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Черногледец Храбър

• Пустиняк
Немам кво да добавим,Самоток!Споделям тиа изказани мисли напълно,което ич тамън не а радосно.Макар че,има некакво хаотично земеделие,а животновъдството--маани мани...
Активен
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
земеделието е хаотично , със цел да се земат евросубсидиите

а животновъдство - ората гледат по една две крави дома си - ф протиф ветеринарните и хигиенните изисквания
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
Черногледец , незнам какоф ти а бизнеса и до колко си зависим от ората дека работат с теб, ама я съм зависим от отпускането на кредити на клиентите ми, а тава сега е трудно, та са наложи да са редуцирам. Пръво маанах още преду година некои дейности дека са ниско доходни, а са човекоемки. После зех да кръна и от специалистите. Накраа  минах на подизпълнители за повечето чарколяци (щото сичките позакъсаа с работата и са понаведоа в цените). Така си намалих зависимостта да им плащам на работниците без да мога да им осигура работа. Тука у Варна си сакат, кой е специалист 1500 - 2000 лева , че и да го осигуряваш на тях, та като приключих с редукцията смених и работното помещение с по-малко. Като ударих чертъта накраа видех че съм доста по-добре и така по можа да реагирам на пазара, успех да смъкна и цените с над 20%. 
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

luda_duda

• Гостенин
Относно земеделието и скотовъдството, може да се каже, че да започне некой там некаква дейност му требва огромен начален капитал.
Ама много огромен!
После това е изключително рисков бизнес. Никоги немоа да предположиш, коги ша са появи некой нов вирус и да ти изгъта добитъка или пък са падне некоа сушава година и тва къде си го засел на половина  да изсъне.
Коги са зехме с моа мъж почнахме малко именно с тоа бизнес. Моа да ви кажа, че я къ най-необичам да дигам мотика по цели дни са прекинвах да копам царевица, да носа вода на свине, да ваксинирам зайци и да гледам новоизлюпени пилци.
Цел живот бех бегала от такава работа и накраа тая любов ма затри...
Добре, че накраа моа разбра, че нема нужда да зима 100 кози, а че бизнес моа са прай и по друг начин.
Почнахме добре, дорде не ни обраа /разказала съм го у друга тема/ после почнахме наново. По едно време имахме 4 компютърни зали и 10 работника. Тамън си опрайхме сички обекти както си е по закон и платиеме сички лицензи и си рекоаме: "Те сеги вече ша работим сал за назе си!" и то па зе, че тоа бизнес залезе, ората почнаа да купуват компове за у къщи и ние увиснахме със заемите, къде и до ден днешен изплащаме.
Казаа ме си, айде здраве да е и почнааме наново друг бизнес.
Сеги немам ни един работник, сал летото наемам некой да ни помага временно.
Некой път при големи поръчки работиме до 4-5ч. през ноща.
А и да си кажа и от работници съм дигнала ръце...редко са намира некой, къде иска да работи и съвестно да си връши работата.
А не къ бех зела една, по цел ден пиа кафе с любовниците си пред магазина, а вътре тениските висът несгънати по рафтовете.
Сеги съм наблегнала на онлайн бизнеса. Така неплащам наеми за обекти, не вада един милион разрешителни и ми нетребват мръзливи работници.
А и вие къде ма чете, напиняйте на тениските, че не останаа  ;D ;D ;D
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
начи азе мисла че на еднъ дръжава и требе добре обмислено и равномерно развито земеделие и скотовъдство

и да може таа дръжава да си рани народонаселението сас добри рани

и вазраждането на бг требе да почне от теа два отрасъла и да стигне до микроелектрониката
Активен

Байчо

• Гостенин
начи азе мисла че на еднъ дръжава и требе добре обмислено и равномерно развито земеделие и скотовъдство

и да може таа дръжава да си рани народонаселението сас добри рани

и вазраждането на бг требе да почне от теа два отрасъла и да стигне до микроелектрониката

само с микроелектрониката збръка... имаше а и неа и де отиде? та са не виде - и завода за цели проводници и оня за кампютре и ...
не можеш да накараш един народ къде а сел кукуруз и табак да праи микроелектроника баце... нема такъв случай на планетата!
за назе мотиката ,косъта и чат пат едене и пиене ( имам внапредвит туризъма )!
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Цитат
не можеш да накараш един народ къде а сел кукуруз и табак да праи микроелектроника баце... нема такъв случай на планетата!
можеш-ората са го наприли вече-Япония,па и Кореа.Назе блъгарските пустиняци не можеш,а нормалните ора-можеш ;) ;D
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Черногледец Храбър

• Пустиняк
 ;DИ кво излаза-че ниа не сме ора като ората или нещо не сме като ората ;D
Активен

цитат-Веко

Байчо

• Гостенин
ъъъ да де демак азе искаше да кажа баш като доктора ама нали не съм ча толкова наитрел!  ;D
апа и черногледеца а прав също!

демек - българиноооо - назад към природата!
Активен

Черногледец Храбър

• Пустиняк
Черногледец , незнам какоф ти а бизнеса и до колко си зависим от ората дека работат с теб, ама я съм зависим от отпускането на кредити на клиентите ми, а тава сега е трудно, та са наложи да са редуцирам. Пръво маанах още преду година некои дейности дека са ниско доходни, а са човекоемки. После зех да кръна и от специалистите. Накраа  минах на подизпълнители за повечето чарколяци (щото сичките позакъсаа с работата и са понаведоа в цените). Така си намалих зависимостта да им плащам на работниците без да мога да им осигура работа. Тука у Варна си сакат, кой е специалист 1500 - 2000 лева , че и да го осигуряваш на тях, та като приключих с редукцията смених и работното помещение с по-малко. Като ударих чертъта накраа видех че съм доста по-добре и така по можа да реагирам на пазара, успех да смъкна и цените с над 20%.
Ми оно ти си постъпил по логично правилниа начин,само че при мене редукциа на персонала нема къ да напраим-тава са тръговски обекте и я подпиням у почивните дни на персонала.При назе става една нежелана редукциа у народонаселението,демек у потенциалните клиенте-дрътите мрът,младите и можещите избегаа и тук остана предимно плевата.Ако в най-оптимистичниа вариант разходите ги пишеме за константа,то приходите чуствително се заинатиа нанадоле,та еба ли го колко гъвкав требва а бъдеш тук,за да оцелеаш ::)
Активен

цитат-Веко

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Тва а много пофално дето ората си сакат реалните осигуровки и но на убави пари-1500-2000 лева а добра заплата.Въпросо а дали ги изкарват тиа пари ели сал ги сакат.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Черногледец Храбър

• Пустиняк
Начи,Дуда ако рече малко а ме отвори с подробности у онлайн бизнеса,бих проявил интерес-в смисъл -къф род стоки и услуги се котират предимно,връската с клиентите,евентуални рекламации и тн.Нема тук подробности да дъдреме,ако има възможнос за приказка по лични или скайповете.
Активен

цитат-Веко

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
Коги си има работа те си ги изкарват, но с кризата просто не се знае коги ша има следваща поръчка, а работодателя си е длъжен като има работници и да им плаща, аколко ще ин уплътни работнот време си е негов проблем. Затова минах на таа редукциа и докато непотръгнат нещата нема да наемам на постоянни договори. Обикалях ис страната наскоро да са срещам с потенциални клиенти, мераклии много ама нещо дупе немат да почнат. И у Монтана ходих с един врачанец дека щеше да зима суровината от мебелната фабрика дека е на кръговото, ама и той излезна кьор фишек. И едни мераклии от Велинград имаше, и по Сърница са качвахме и у Малко Търново. Абе нали казват че от китайците повече са само мераклийте.
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

Страницата е създадена за 0.187 секунди с 21 запитвания.