Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: "Честен частен бизнес"(с предимство за пустиняци-частници и без ред за сички др)  (Прочетена 19288 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
извинявам се баце за невежеството ма съм пропущил с кво точно са занимаваш-стана ми интересно кво си па у Велинград и Сърница прил ??? ;)
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
Ами праа машини и оборудванье за производство на екобрикете и пелети от дръвени трици и стърготини. Има леб в тава производство, но и за старта си требва капиталец и то немалък, а иначе талаш колко сакаш по оня район. Само да му са тръчи на некой и да му са работи и най-вече да има дупе да рискува или да са заиграе с еврофондовете и свободни сгради има за цехове дека стават.
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

Чвора

• Пустиняк
бе и я предположих ,че шаа нещо свръзано с дръводелство,щото тука от тава се ранат ...а иначе си прав за тава къде си написал.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

Черногледец Храбър

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5342
  • мизерийка и безвремие - и от тава се прай тумбак
Тава е лично мнение!
Спуред мене,дръжавната администрация(поне у Монтана)си седи на едно место като развитие-некъде,като у тошово време.Пунеже на бюджета му требва пари,таа годин сички фирми като се пререгистрират требва а подадат декларации,кои са баш копие на годишните декларации от 3 годин надире,с неко допулнение,и за таа цел требе да се внесе за декларациа по 50 лева.Аа така!
Внесо я парите и отидо у Агенцита по вписваниата,да дам декларациата и платежните.Глеам у една стаа две каки и питам тука ли се подават ратиите.Едната мълчи като пукал,другата кудкудека по телефона(да си не мислите,че служебно,маке).Отидо у друга стаа.Там пита едно момиченце и она ми каза ,че а там къде съм бил.Връна се я и направо поднесо папиросите.Пукала ме погледна боторечки,зе ги и виде ,че съм платил,та и беше несгодно а ме връне за неко щуротиа,даде ми един лис,написах си името на ньего,подписах се и-толко.Я чекам онаа мълчи.По едно време онаа отпръжди-тава е!Епа нещо входящ номер,тава-онава-не.Добре-а другата и не застинаа устата-от стационарниа,на мобилниа и сЕ приказки от рода:Ау,бубе,да знааш къф ни убаф офиса...
 Да ме прощава нежната половинка,ама жените у дръжавната администрациа са като влаа-ефрейтор!Мъжете са по-рАзбрани,ама са по-малко.И те така!Тук времето е спрело!
Активен
Простотийооо, къ да се разведем с тебе ма?...
http://vbox7.com/play:79b74a6a
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

Чвора

• Пустиняк
ндаааа набюдение и констатациа де към тех не моо да се добави нищо-просто истина кристална...... ;)
Активен

Черногледец Храбър

• Пустиняк
Ще ми се да питам тиа,къде имат отношение по един въпрос.
Доколко требва да си честен спрямо дръжавата за да те има,да оцелеаш и да връшиш нещо ем полезно за общината,ем полезно за дръжавата,ем полезно за тебе и ората,зависещи от тебе.
 Я си признавам,че ако съм изцело честен,досъга да съм затворил един обект и най-манко един човек да а на борсата.
 Правилно ли постъпвам,като заобикаям некои правила,за сметка на оцелеваньето? ???
Активен
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

илюшин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9619
Я да каем моето мнение откъде моралната гледна точка - мислим да е допустимо, ако го правиш с цел оцеляване. Ама ако си е за да земеш неко лев в повече - таваа престъпление
Активен
Удри уйно, таа мачка неа наща

Чвора

• Пустиняк
ооффф,най-лесно а да ти каам-требва дъ са спазват сички законе  и правила.И принципно а така.Само че,житейската действителност у БГ а доказала,че законете се праат  от едни наши ора за едни наши ора.Еле пъ откъ станааме Пожарникарски райх и наща мила землячка Свинка Фидосова стана законодател-вече не смеам да каем тиа свещенни думи-,,върховенство на законо".Дръжава у която мандатоносител е бил  Сополя,министър прецедател -оплешивеващ чекиджия без 1 ден трудов стаж, и Царо и а продал на деда си ордените на търг та да играа по казината на Монте Карло, дръжава къде съ изгражда култ къде Свещенната Банкянска Тиква, с пръвожрец на култа Цвъцко Физкултурата-таа дръжава саминка кара ората дето още са и граждани да а турат на уя си у секи възможен случай-щото иначе она ги ебе секи ден къкто и дойде....
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
тава дражава ли а със високо ниво на дръжавнос и мъдро управление ели червено-синя мафиотска групирофка
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

ШЛЕПЕТАР

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4591
мене ми са струва че тия къде лъжат и краднат дръжавата за милионе те най- млогу тряя да са срамат кво праат, що те са ни докарале до тука че да криаме по неко лев та да моа да връжеме 2та краа. не е убаво да криаш от дръжавата ма пред леба и идеала че изберем леба, що у идеала не видим смисъл, като вида тиа ка ми са подиграват по телевизора у тоа парламент. "Държава" и "народ"  може да сме имале некога.
Активен
"Самурай без меч е като самурай с меч , само че без меч " - древна японска мъдрост

Черногледец Храбър

• Пустиняк
Неам преко,Илюшин.Оно секо нещо де не а по закон,моа се тълкува като престъпление.Ма поради причина ,че поскриам неко оборот,не чукнем неко касова белешка и тн един човек,примерно ми е здравно и пенсионно осигурен,получава прилична заплата,има некакво спокойствие за животеца си у затънтенио северозапад.Иначе,ако не лавирам(от зор)-директно на борсата и става грижа на другите данъкоплатци,а Ела си намери работа от борсата да речеме у опщина Вълчедръм.
Таа,те така.Ем ме чопли,че послъгвам,ем си мислим,че праим некакво социално добро.
 А за неко левец повече-просто требва да си част от таа действителност,за да умъкнеш тава понятие ;)
Активен

цитат-Веко

Оджака

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21377
  • Кулченин
коту са сета по колко иляди начини ни работи државата със здравните осигуровки
коту са сета по колко иляди начини ни работи и с пенсиите
коту са сета по колко иляди начини ни работи насвадем и едноман

ебал съм ти државата, ако може не ще я лъжа, еми ще я и заеба
Активен
не я като да немам, ма би шкял

luda_duda

• Гостенин
Ще ми се да питам тиа,къде имат отношение по един въпрос.
Доколко требва да си честен спрямо дръжавата за да те има,да оцелеаш и да връшиш нещо ем полезно за общината,ем полезно за дръжавата,ем полезно за тебе и ората,зависещи от тебе.
 Я си признавам,че ако съм изцело честен,досъга да съм затворил един обект и най-манко един човек да а на борсата.
 Правилно ли постъпвам,като заобикаям некои правила,за сметка на оцелеваньето? ???
За мининките фирми като назе, ако не скриат нещо нема ка да оцелеат, нема кък да дадът заплата на работник, да му плащат осигуровки редовно и собствените си осигуровки също.
На сички е ясно, че фирмите криат доходи, ама незнам що се преследват и ловат малките.
От реален оборот около 1000-1500лв, колко мое да се скрие? В най-добрия случай около 20-30%, което си е нищо за дръжавата, ама си е нещо за фирмата.
А ако оборота е в десетки и милиони левове, там тиа 20-30% вече са си бая сериозна сума. Обаче шефа на една такава фирма винаги ша са отръве, ако го фанат, а назе ако ни фанат ша ни затръкат от регистъра направо.
Я с ел. тръговия немоа да праа много шашавлъци, ама па ми а много по-икономично.
Т.е. нямам нужда от магазин за който да плащам изгръбващ наем, ток, вода и кво ли не още. Немам нужда от работник, който да седи и да продава в магазина и така песта заплата и осигурвки.
Сега по-малко лъжа дръжавата, ама съм си свила разходите до минимум за да оцелея.
И като са замисла, колко неща прайме за таа дръжава, кви данъци, винетки, осигуровки и куп др. неща плащаме, а коги нещо ни потребва на назе она ни ебе у дупе...
Мое ли 3 години да си плащам здравна осигуровка и да ми са наложи да ида през тва време 1 път на зъболекар и да ма изгръбат със 75лв.
Ми я, ако ги немам??? Тогива кво? Биам си чука у ченето и маиням сички зъби та да ма неболи нищо. Тамън и по-малко ша ям после и ще съм в по-малък разход на дръжавата.
Така, че коги можа да скриам некой лев, ша го направа -
че иначе с чука у ченето или у главъта направо.
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
Те малко полезна информациа (от личен опит на един човек), ако некой още не си е пререгистрирал фирмата:
http://silvermountain.wordpress.com/2010/08/04/re-registration-commercial-register/#comment-4567
Срока е да края на годината.
Знае ли некой кво се случва, ако не са пререгистрираш, да не рова сега из разни наредби...,че майка ми има една фирма, дека не работи от неколко годин и не виждам и вероятнос да заработи. Те да заличават, ма сигур и ша глобеват, па и ревизия...  ???
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Черногледец Храбър

• Пустиняк
Е ти си си отговорила самичка-баш така е,куто последното ти недовръшено изречение ;)
Активен

цитат-Веко

Страницата е създадена за 0.265 секунди с 21 запитвания.