Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Преводе и други шашкънии  (Прочетена 20470 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

apostolicia

• Гостенин
Преводе и други шашкънии
« -: Юни 21, 2010, 09:44:01 »
Не може македонските деца да си четат свободно разни приказки, а северняшките да учат български, та да си ги четат същите работи. Затава с Яна Кременска - Алиса, некакво почнахме преводи на най-известните прикаски, та и нашенските деца, сиромашките, да разберат за кво иде реч аджебъ, щото така повече НЕ МОЖЕ! И кой разбрал, разбрал!
Затава пунеже още не мом да се ориентирвам правилно у тоа Резерват, ша земем да ви пуснем линк, та да четете на дечоро, дека свичко да си разбират, а не сал да питат тава кво а, онава кво а. Я иначе би го писала целото, ама не флазииииии.... та затава те ви те линкот http://www.hulite.net/modules.php?name=News&file=article&sid=126095
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Re:Преводе и други шашкънии
« Reply #1 -: Юни 21, 2010, 11:26:20 »
тава а направо за темата с Историите от нереалнио свет ;DДобро,браво на момето/булката де го писала тава.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #2 -: Юни 21, 2010, 01:35:33 »
доволно е - писано е от срце и сас мерак, и саа получило , много се посмях
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

BEKO

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4744
  • Щур чувек и силен ветар нищо ги не бръка
« Reply #3 -: Юли 04, 2010, 02:26:10 »
Тънку пузнавънье и длибокъ юбоф кам нашенскътъ душевнус!Карай текее и съ не бой,Апостулице,Браву!
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #4 -: Юли 04, 2010, 02:28:38 »
Удрииииии тава а класика!Чекам СЗ версиите и на Мачоко с гумениците и други децки занимавки.Апостолице земи ги сбери направо у книжица тиа убави работи!Браво,браво ;D ;D ;D
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

onufri

• Гостенин
« Reply #5 -: Юли 04, 2010, 02:35:31 »
Бравус, бравус  ;D  ;D  ;D
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #6 -: Юли 04, 2010, 02:40:04 »
Поклон - сакаме адаптациа на Мачоко с гумениците верно
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
« Reply #7 -: Юли 04, 2010, 03:07:15 »
Приказките са  екстра, ама верно требва да си ги събереш повечко и у една книшка а ги туриш, направо ша утрепеш коня с прашка.  А иначе и за превод става "Беломунявата и седмината изклесъка(или недоправените)" - имам предвид "Снежанка и седемте джуджета".
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

Ваня от Враца

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2108
  • Я па я!
« Reply #8 -: Юли 04, 2010, 04:53:24 »
Апостолице...ма тизе лаасе не сиса писала случейно така,ааа ??! апостолица- женскио род на апостол ми мяза,а ;);D
ного ми аресаа прикаските и чекам и ощеее! ако може... ::) :D
« Последно редактиранье: Юли 04, 2010, 10:22:02 от Ваня от Враца »
Активен
Я му говорим...оно си рупа ли, рупа!!!

apostolicia

• Гостенин
« Reply #9 -: Юли 04, 2010, 10:09:45 »
Епа толко ми е кеф, къде сте арексали преводете, дека нема до дека!
Знаате ли а таа реклама дека един слон Ели изел некви семки и го избило на танци? Заклевам се, никоги не съм играла така  :-[, ама като научих дека сте арексали прикаските, поиграх манко ;D... ма не бъш така!
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #10 -: Юли 05, 2010, 10:49:24 »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Активен

BEKO

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4744
  • Щур чувек и силен ветар нищо ги не бръка
« Reply #11 -: Юли 05, 2010, 12:17:35 »
  Млогу натуралну!Един ден шъ а класикъ!Браво!
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #12 -: Юли 05, 2010, 03:27:26 »
доброоооо ;D ;D ;D
Активен

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
« Reply #13 -: Юли 05, 2010, 04:52:51 »
Браво на апостолицата! Изкефи ма!  8) :)
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Чвора

• Пустиняк
« Reply #14 -: Юли 05, 2010, 08:19:43 »
Апостолица съ очертава като сирьозен СЗ писач-като БАко Аварамон одавна неа писал ма се са надам да го посети СЗ музата,що млого ми липсва :( и Плъотрепача-у прозата,и като Рентгенганга и Баце Краси Дражински у поезията.Буба и она а свеж стихоплетец ма и на ньеа музата и нещо секна.
Активен

Страницата е създадена за 0.107 секунди с 22 запитвания.