Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Преводе и други шашкънии  (Прочетена 20503 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

BEKO

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4744
  • Щур чувек и силен ветар нищо ги не бръка
Re:Преводе и други шашкънии
« Reply #15 -: Юли 06, 2010, 05:00:19 »
  Тиае рабути ги нареди у книгъ,немъ а збръкъш.Пуздравлениа!
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #16 -: Юли 06, 2010, 09:07:42 »
Събирай ги у книга.Я се едно че четем Чудомир.Вообще-требва да се систематизират тиа произведения-на Апостолицата,Бако Аварам,Плъотрепача и да се напраи сборник разкази-нещо като ,,Нашенци" на ЧУдомир,ма да се казва примерно,,НАгоде и дърдоренье у Хоремаго" ;D
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

onufri

• Гостенин
« Reply #17 -: Юли 06, 2010, 11:10:06 »
Събирай ги у книга.Я се едно че четем Чудомир.Вообще-требва да се систематизират тиа произведения-на Апостолицата,Бако Аварам,Плъотрепача и да се напраи сборник разкази-нещо като ,,Нашенци" на ЧУдомир,ма да се казва примерно,,НАгоде и дърдоренье у Хоремаго" ;D

Наистина требва. Напълно сериозно. Не виждам с кво са по-лоши тиа разкази от на Чудомир. Ша требва работа и парици, ма я отсеги моа да дам заявка за 3-4 копия и а си плата предварително!
Активен

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
« Reply #18 -: Юли 07, 2010, 12:57:35 »
Дааа - убаво е - имам 15 касетки ORWO  със записи от баби дедовци оъ село о 1985-88 годин и се чудим коги ли че ги обработим - Деда   ми Качо /Бог да го прости/  викаше така - Пиши ги Красе- тиа ора нема да ги има, ма тава къде са казале ако го не пишеш и гявола нема да го чуа - Те записвах ги - ма не моа да седнем да ги напишем на ратия - секи път като ги чувам ми се реве - не ми се пише - сигур не  е дошло време ???
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

apostolicia

• Гостенин
« Reply #19 -: Юли 07, 2010, 08:34:50 »
Дааа - убаво е - имам 15 касетки ORWO  със записи от баби дедовци оъ село о 1985-88 годин и се чудим коги ли че ги обработим - Деда   ми Качо /Бог да го прости/  викаше така - Пиши ги Красе- тиа ора нема да ги има, ма тава къде са казале ако го не пишеш и гявола нема да го чуа - Те записвах ги - ма не моа да седнем да ги напишем на ратия - секи път като ги чувам ми се реве - не ми се пише - сигур не  е дошло време ???

Те тава а, баце, причината  да ме стега и мене певецо секой път, като седнем да абим ратия!

А иначе по въпросо за книгата - време е у България издателете да почнат да си плащат за ентелектуалнио труд, кък си плащат ората насекъде. Що да ви кажем пуд секрет - ако една книга струва 10 лв., 9 от них отиват у издателството. Писателят получава некво лефче като свирджия, баце, и от них си плаща данъко. Те тава не бие на кво удара!
Язе затава съм казала - седи си, Елено, на гъзо, пущай по интернето, та ората да четат и да се радват кои нги арексва, кои нги не арексва да не четат и те така. Там барем не плащам, да ми ограбват трудо! Ама не ми били завардени авторските права - зор ми е! Тоа, къде ми земе разказо, акъло нема да ми земе - нека напише нов, ама също като мойо! Да не стане също като с Веселин Андреев - умрел му другаро и он изведнъж извадил тефтерчето с баси стихотворенията, а па после од мъка сигур, го напущила музата, дееба и парантията!
Тека че, баце, не чекайте книга, докъде се не съпикясат издателете! Нема а се предаваме! Венцеремос!
Активен

илюшин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9619
« Reply #20 -: Юли 07, 2010, 09:51:18 »
 ;D ;D ;D

Поздравления!
Активен
Удри уйно, таа мачка неа наща

BEKO

• Тумбак
« Reply #21 -: Юли 12, 2010, 10:15:15 »
  Голема час ут гениите съ доста рассеани! ;D
Активен

BEKO

• Тумбак
« Reply #22 -: Юли 12, 2010, 02:20:53 »
  Мое а съ си рассеани,мъ съ си ГЕНИИ! ;)
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #23 -: Юли 12, 2010, 04:21:53 »
Маалиийй, тва кръти ти каам, сал дека у днешно време не требе да пита за пирея и балура а за некои други неща ..
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #24 -: Юли 13, 2010, 03:20:26 »
поклон .
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

BEKO

• Тумбак
« Reply #25 -: Юли 13, 2010, 03:30:19 »
 И уд мене!
Активен

Камик

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 772
« Reply #26 -: Юли 13, 2010, 03:40:30 »
Ареса ми!  ;D
Активен
Във вceки човек дреме по един простак, а в някои - по повече.

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
« Reply #27 -: Юли 13, 2010, 03:50:41 »
Браво  и баце Краско е прай така - така го е научила браба ба му Вана ;D Те кашица ;D

Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #28 -: Юли 13, 2010, 03:51:58 »
че доде един мумент куга ще требе да са отделат теа убуви произведения от опщата шашкъния ...
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #29 -: Юли 13, 2010, 03:53:37 »
..све едно че слушам баба ми да ги реди така   ::)

Краско, тиганята ти нема дръжка и че се опечеш на кюмбето  ;D  - отвадам да земем едно пиле изкуственяк, оно а с вкус на гума, ма довечера ша праа каша и азе ..
« Последно редактиранье: Юли 13, 2010, 03:55:55 от Izpadqk »
Активен

Страницата е създадена за 0.199 секунди с 21 запитвания.