Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Преводе и други шашкънии  (Прочетена 20469 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дивчо

• Гостенин
Re:Преводе и други шашкънии
« Reply #150 -: Октомври 03, 2012, 09:13:04 »
 guru guru guru Я съм се забакнал от сме! И уджа продлъжавам! Кошерчето е велик, ма и тоа серсем, къде го е превежда̀л, и он си не попюва!  thanks thanks
Активен

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
« Reply #151 -: Октомври 03, 2012, 09:19:12 »
Па у гугала е превеждано бре :smeeeh: :smeeeh: :smeeeh: :smeeeh:
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

jaio

• Гостенин
« Reply #152 -: Октомври 03, 2012, 01:13:51 »
ше земе да турна и оргинала тука
Веднъж, докато сa чудела кво да прави, Червената шапчица са сетила за старата си баба. "Требва да навестъ дрътата, че току виж ма лишила от наследство, нейните препъре деба азе" - помислило си доброто дете. Тя изгърбила майки си да нагоди зеье с пръшчици и едно заенце(по ресцепта на Гениниа), сложила манжата у кошничката и тръгнала къде бАба си, която живеела у малка горска къщица идялна за форумни срещи.

Къкто си подскачала и весело си подсвирквала по горската пътечка, насреща ин ги изскочил страшния влък.

- На къде си тръгнала ма да ти го спуща между филиите? - учтиво попитал влъкъ.
- Тръгнала съм къде бАба ми, ако още не си гя изел.
- Азе да не съм лешояд ма! Виж, с тебе би замезил, че ми са видиш още у срок на годнос.
- А бренеке у гъзарете сакаш ли? - отвърнала храбрата Червена шапчица, и извадила от задниа си джеб стария ДЕДОВ револвер, с който дрътиа навремето са прострелял у слепоочието, докато играел на руска рулетка.
Вълкъ временно бил отбой, но той не бил от вълците, които лесно са предават. Непременно сакал да еде пресно червеношапчешко, затава скроил хитър план. Отишел до бърлогата си, рипнал на Симсоня и без усилие варнал мининката. Дрътиа вампир тамън строяла вътрешен нужник, оти й било писнало на дедовиа да я апат комарете по газъ, кога дочула рев на матор и скърцанье на спирачки. "Сигурно е па оня недоклатениа мармот - е неска вече ще му навра шаколадете отзади!" - бойно помислила бабата, и излезнала да посрешне госта си.
- Я, каква приатна изненада! - възкликнала старата лицемерка, щом видела вълкъ - уя ли ми дириш тука?
- Дошъл съм да ми дадеш малко сол, вино и оцет, бабо, че вълчицата сака да маринова едни уйови глАви, гледала у форума на "Резерват Северозапад" Джайо бил пущил рецептата и да ги пробва.
- Ти кой лъжеш бе деба твойта семка врачанска - викнала бабичката - вълчицата още миналата гОдин ти сложи роги с лопатара и емигрира с него у Аляска!
- Е, фана ма да гу еба - неловко казал вълкът,и си отбелезал наум да са запише у курсовете по горска убедителност, след което изел дрътата. "Пффф,еба ка нагарча, удара на грънясала мекица!" - оригнал са на престояло той, и са опнал на кревата да храносмели. Не щеш ли, скоро на вратата са почукало.
- Кой я тама? - изръмжал преялия дзвер, и префключил от Енимъл планет на Експлорър.
- Азе съм, мила бабо, твойта уникина. А що ти е толкова надебелел гласъ?
- Щото съм пила севън ъп на течение - айде флазай и не ми са обеснявай!
Червената шапчица плавно флезнала, погледнала и ахнала от удивление:
- Кво правиш тука бе, Уйо пелешати! бАба ми къде а?
- Не ми приказвай за баба ти, че получих киселини от негя! Я по-добре ми дай един Ранитидин, пъ тогива ша говорим!
След като изпил апчето, вълкъ изпаднал у добро настроение, и даже разказал на Червената шапчица два-три вица.
- А баба къде а се пак? - не мирнала мининката разпоретина.
- Изедох я, не видиш ли ка съм са издул като котна жаба.
- Еее, време беше...ама чакай, преди да гя изедеш, пита ли ги къде е оставила завещанието?
- Дремало ми е на уя за роднинските ви проблеми - едва изгъгнал вълкът, и отново са отдал на храносмиланье.
Тогива Червената шапчица ревнала с горчиви сълзи, щото млого обичала бАба си, пъ и къщичката била пълзящ кофраж по немска технология.
- Отивам да викам Кольо горскиа и ша ти са ебат алелуите, ша видиш ти кон боб еде ли, ели луканка на пръчка! - и в миг изскочила навънка.
- Тоо ендзавиа ли? На доважданье му кажи да ми донесе и малко сода бикарбонат, че Ранитидина май е от оня на Чайка Фарма къде ми не действа - са провикнал вълкъ
Ма слабичък бил ангела на Кольо, коги дошъл вълкъ тамън режел посленниа домат, ракиата била сипана, заяка по Генински разпарчетосан и от кастофоня са чуел благо да припева Митар Мирич, седнале на масата дигнале чаши и историята мълчи какво станало по нататика...
Зли езици говорат че манинката червена шапчица са превърнала у самодива и отишла да работи по видинско.
Край!
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
« Reply #154 -: Декември 25, 2012, 05:51:08 »
На госке сме у Попово. Таа дзаран нали е баш 25 декември, Коледа, по ено време се буда от некъв неестествен шум, писък, зацепвам на секундата, че още една свинска душа ше полети накъде свинскиа инги рай, ма некак си твърде близко звучи, се едно са ми под прозореца, ма рев ли а, голем зор ше да му а... Гледам я през прозореца и досеги се едосвам, че не фанах фопарата да напраим един филм с название "Неуметници колат прасе"... Такиви негодници се редко срещат, ма чекайте отначало да обясним. Отсреща живеат едни орица, кви ще да са, нащо поколение, емигрирале и те накъде Варна, та се врънале за празника и момчето, дето на връзано куче леп не моо даде и на две магарета сламата да раздели, поканило свои приателе от Варна, ма не щеяле да цапат у двора с кръв, та изкарале едно къде стоитриесе килограмово прасенце на пъкя и ше го гътат у снегъ. Добре, ма според мене са нуждаат от леко описание таа банда. Единият от пичовете, наричан от комшиата Антоанет, носи черни кожени шпицари с висок ток. Не батуше ми обуща, крайно неподходящи за климата и дейността, с която се беа заеле. Вториат имаше свет обици по ушето и маса гъзарски дреи също така. Третиат имаше на главъта си опашка, нула номер с прабългарска опашка, облечен и тоа като на годен циганин брат му, на бал се едно са ръгнале. Посакале те от бабичката един нож, тя бръкнала у куфнята и кво набарала им дала, некво ножле за леп. И връзале един дзаден крак на животното, не преден.

Тава, койото видох, може да бъде характеризирано от наказателниа кодекс единствено като жестоко отношение към животното. На такиви изтезаниа едва ли е подлагано некоги живо прасе. Таа целата банда ужким го дръжът, единият са приготвил и оп, боцна го некъде около вратняка. После му вкара ножа още два пъти, след което прасето се изпраи и с три дупки у телото, от които фръчи кръв, зе да са носи, а коляча го яхнал като кон. По едно време тоа коляча па го дупна с ножа и па неуспешно, прасето легна на една стран и го затисна под себе си. Лежи си таке, нарува яко, квичи у несвес, оня отдоле го прегрънал и се опитва да се измъкне. Другите са у суматоха, не знаат ората кво да напраат. В тава време отреща излаза пъдарина, бай Цветан, отсреща има парк за камиони, вика жал ми е, бегайте дръпнете са, тъста му вика за кво ти е жал бе, остаи ги сеир да погледаме, оня човечец опитен, стабилен, вика жал ми е и за прасето, и за тиа момчета. Пристъпи, вкара ножа къде требва и за десет секунди прасето беше мрътво. Варненските газари беа доволни. Мислеа си, че прасето е умрело благодарение на тейните усилиа и не оцениа помощта на човека...
Активен

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
« Reply #155 -: Декември 25, 2012, 05:58:25 »
 :smeeeh: :smeeeh: :smeeeh: Е ако беше направил и клипче, щеше да яхнеш класацията! Иначе така приказваш за таа младешка компания, оти не си ма виждал я ка кола кокошка! :green:
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

манечкио Кошер

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9664
« Reply #156 -: Декември 25, 2012, 05:59:57 »
хахахахха направо ми беа пред очите, ебах таа комедиа  :smeeeh:
Активен
Дрът уй и дръто куче са не прескачат, що са не знае кога моа са дигнат и да те уапат ! - източник Плъотрепач

Койо

• Админ
  • Пустиняк
« Reply #157 -: Декември 25, 2012, 06:01:44 »
Младешка колко даа младежка, на по четирсе годин турбогазари. Я съм клал един път кокошка и един път прасе, с кокошката се справих по-зле отколко с прасето, мъчих ги сумаси време, даже разказ съм написал по случаа... Ма тиа ма прибиа днеска.
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #158 -: Декември 25, 2012, 06:07:35 »
Неизбежнио сблъсък между истинскио живот и гъзароцивилизациата.Лошето а ,че тиа не съ разбрали даже на кой свет са......езък за хайванчето....тие го не заслужават...
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Койо

• Админ
  • Пустиняк
« Reply #159 -: Декември 25, 2012, 06:10:44 »
Разбира са, тава прасе не е отгледано у двора от бабичката, а е купено от свинекомплекса предниа ден. У такъв случай по-добре да ида до магазиня на същиа свинекомплекс и да си зема разфасован бут и рибица и съм готов. Чуда са дали след педесе годин ша има още жив касапин и прасе отгледано на село...
Активен

BEKO

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4744
  • Щур чувек и силен ветар нищо ги не бръка
« Reply #160 -: Декември 25, 2012, 06:32:39 »
 Цъ-цъ цъ!Тоа свет съ наплъни сас недоклатени оръ,връмуго!Я,Койо нъ таа случкъ не моа съ засмеа.От печеснаесе годишен дедевете ми съ ма научиле къ дъ колъ и упраам прасе.и то по най-бръзиа начин,а съ не мъчи.Оттогивъ,тъ доде а съ маана от БГ,се я сам клал,мъ винаги ми а било жал зъ животното.
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
« Reply #161 -: Декември 25, 2012, 07:34:52 »
Я си мисла, че само яре и ягне нема да моо закола от жал. Не че иначе ми неа жал за прасетата, ма го преживевам. Баща ми не може да заколи никво животно, жал му става.

Иначе съм дръжал по един дзаден крак на мого кланьета. Тиа днешните ка така беа дошле с парадните дреи и без убово ножле, тава им се чудех. Като ше праат нещо, да го напраат с кеф, а не текнало им айде да си земеме за двеста лева ено прасе и що па да викаме касапин като и ниа ше се опраиме. Абиче пълни.

Деян Енев има един много убав разказ за едно прасенце, с което станал голем приятел като дете, прасето му носело чеелите, играле си заедно. И една сутрин прасенцето го немало. Тава да го прочетеш, да ти стане жал...
« Последно редактиранье: Януари 01, 2013, 10:13:14 от Фенера »
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #162 -: Декември 25, 2012, 07:59:49 »
Тия верно са били пълни абичи. Вуйча ми е един много добър коляч, полвин Килифарево го вика да коли. На неговите си животни, обаче, които си ги е чувал, не моо посегне, вика други ора и са маиня из къщата.
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #163 -: Януари 07, 2013, 12:23:41 »
Тава изобщо неа било комедия-и(за разлика от бай Цветан-пъдара) бих подходил към тиа дроги по друг начин...!!! :udri:Тава си а било трагедия-северозападния човек коли животното,ама подхожда с уважение къде него,с репект!!!
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Страницата е създадена за 0.223 секунди с 20 запитвания.