Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: За емиграциата  (Прочетена 26907 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

onufri

• Гостенин
Re:За емиграциата
« Reply #15 -: Юли 16, 2010, 10:02:49 »
има и такиви де са връщат, ма не обичат да говорат за тава (куту примерно има могу ора де са спекулирали с нещо и са са прeeбали и също не разказват).
я познавам доста ора де са врънаха, единиа от тех с диагностицирана тежка депресиа  :( ...други има де стоят по чужбината не щото им а убаво, ми щото ги а срам ели стра да са върнат (предполагам секи от вас познава и такиви де гниат у софиа примерно, нищо че на село би им било по-добре)

има и такиви де им а добре разбира се...  ;)
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #16 -: Юли 16, 2010, 10:22:24 »
начи принципно си прав Онуфри ма къкто забелезваш-обикновено са връщат такиви къде са биле ели на сезонна работа ели са се занимавали с не много редни работи и съга ги а стра па да идат тамка откъде са бегале.Има и много ора като Уйна например де са си легално тамка за известен период после па са връщат и така.Я лично сакам да иа там и да работим и  живеам у нормална държава ,а не у Пожарникарски райх  с министър Баба Мляка.Пак казвам-не знам дали ша стане-дали ша науча езика ,дали ша ме земът-моо си остана сал с напъните.Ма лошото е друго-че и тука да останеме-ниа сме си пак емигранте-у собствената си Родина емигрираме от Дръжавата.
Пак казвам-тиа де са тръшкат че у чужбина а зле и да си седиме у БГ-визирам директно Веко-ми да са връне он като му а толко зле.Млого са дразна на такиви емигранте де сал раздават акъле на лево и десно а иначе си не мръда пръста за нищо.Като иат там-пишат-виа туке у БГ не ставате за нищо ,що сте си останали,после като речем че сакаме и ниа да видиме кво що-почват-оо но туке а млого зле,виа нема смисъл да доаждате,но е лоше да си емигрант.Като ти не арексва нещо имаш 3 пъта-единиа да се маанеш-повечето избарт тава,вкючително и я вече,вториа-да тръпиш,а третио-пушката от чрънио пазар и у гората с байряка....ма тава вече не вида кой ша го напраи......емиграциата у БГ според мене преди беше чисто икономическа...вече неа-вече освен икономическа е и антидържавна-не у смисъл че има политически гонения,а че на ората нги писна от тоа бардак де са твори от политиците-от 20 годин се една и съща комунистическо-мимикриационна смрад де вони та се не трае....
Извинявам са за може би по-остриа език ма чесно казано тава а мойто мнение,не го налагам на никого...
ПП:Модераторете ако преценът да преместът поста ели да го изтръкат-нема да са сръда.....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Черногледец Храбър

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5342
  • мизерийка и безвремие - и от тава се прай тумбак
« Reply #17 -: Юли 16, 2010, 10:32:30 »
Реко да ви каам-здрасти народе северозападен(и пак си го викам де),па като прочето по-нанагоре,нещо ми заседна на грълото.Тиа мотоявщини,къде човек се нада да заживее нормално,да го оценат по достойнство,да а доволен що го има и прай нещо ,са ми минвали нам колко пъти из главата и я за мене съм си зел некакво решение,па и вече годинките се понатрупаа.Общо взето-вместо ДонКихотщина съм избрал хамелеонщина(убаво-лошо-те тава е)Лошото е,че чезнеме като нация :'(
 Докторе,квото и решение да земеш,желаем ти успех!
 Мене ми е тъжно да мислим повече таа нескончаема тема.
 Лек ви ден и попътен ветар!
Активен
Простотийооо, къ да се разведем с тебе ма?...
http://vbox7.com/play:79b74a6a
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #18 -: Юли 16, 2010, 10:32:56 »
още изпръвем като попита Стоенчо ми мина през главътъ за кво ти я, дееба и живот неелит дееба... ора убави бягат от там къде са са очувале, да врват по свет бели, а тиа къде не припознават ни бащиния ни нищо, седат тука и са наглтааа и с пари, и с левове, и с кво ли не, маменце му ебем и животец ка я уреден кой го аа

Я па не видим нищо толко драматично у таа работа. За кво бегане, за ква емиграциа става въпрос? Ква е разликата ако (като резерватец) живеаш у Бургас или Русе или у Виена? И у двата случая не си си дом. Не сме 50-те години, секи моа да си е толко дом колко си сака- кеф ти през 2 седмици да си одиш на село, кеф ти талавизиа, весници, па ако сакаш и у Виена има достатъчно българе та да контактуваш само с такива- демек и таа възможност има.
Активен

onufri

• Гостенин
« Reply #19 -: Юли 16, 2010, 10:35:45 »
не ти а остър езика, я обичам да са говори директно.
я не убеждавам никого да емигрира ели да не емигрира. тава а решение дето секи сам си го зима и дали ша са окаже добро решение, зависи от много неща, вкл. и от късмета. просто са опитвам да опиша нещата такиви квито са. по таа тема мое могу да са говори, модераторете да го преместат некъде, ако обичат. ма мисла, че не а добре а са тръка, па като решите..
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
« Reply #20 -: Юли 16, 2010, 10:58:21 »
Я лично мислим като дохтора...Я бега още 2001 годин и то не по икономичекси причини - тогива заплатата ми беше 3 пъти колко заплатата на президента на Българиа!
Бега? що ми се не живеаше у чиновническо-милионерскиа феодализъм и голема заслуга за тва имаше един дрът бановец къде работех с него- он почти ме изрита до летището, през ден ми викаше "марш бе, още ли си тука" и "вчера одих на летището, народа се изнаса на големи тумби, ти кво се моташ".
Па каам - акъл не давам, моа да дадем ако некой го сака И ако познавам човека добре-не за друго, ми що тва къде за един е свобода, за друг моа да е смрътна присъда  ;D
« Последно редактиранье: Юли 16, 2010, 11:26:42 от Крокич »
Активен

Росен Багериста

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4785
  • Карам багер резкам рикия и си питам дедовеца
« Reply #21 -: Юли 16, 2010, 10:58:58 »
А добър ви ден мили ора!
Айде да са включа и язе у дискусиата за емигрантсвото.
Крокич е напълно прав ниа сме си емигранте и у собствената си дръжава.
Веко вика че навънка ни не саферат за нищо а тука саферат ли ни а.
Док язе ако бех с твоя опит и образование до сеги да съм са манал сто пъти от тука ама нъц коги требаше да уча я нещеях така че решавай кое ша а най добре за тебе и семейството ти апа патротизма вече отдавна не ни греа и вече неа на мода икономическиа интерес на индивида е актуален на днешно време колкото и грубо да звучи ама това е реалноста.
Активен
Кой ни мрази поди назе да лази

Чвора

• Пустиняк
« Reply #22 -: Юли 16, 2010, 11:01:58 »
нема кво да добава на тава къде каа Крокич-мисла си ,че тава неа като едно време-де не моеше като идеш негде и край-нема връщанье.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

илюшин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9619
« Reply #23 -: Юли 16, 2010, 11:12:06 »
Докторе, дай малнко по-ведро....Докъде си тука  ;), ше доем другия понделник да та видим ...да са подготвяш отсеги. Иначе еш Онуфри ква убава тема е почнал, местете ги тия неща тама, а тука да са шашавиме
Активен
Удри уйно, таа мачка неа наща

Росен Багериста

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4785
  • Карам багер резкам рикия и си питам дедовеца
« Reply #24 -: Юли 16, 2010, 11:12:52 »
нема кво да добава на тава къде каа Крокич-мисла си ,че тава неа като едно време-де не моеше като идеш негде и край-нема връщанье.
Така а Стояне вече може да идем насекъде да живеем и работим па ако ни не ареса винаги моа са върнем от де сме дошле така че учи немския баце и иди и пробвай винаги има първи път вервам че ша работиш при много по добри условиа от тука.
« Последно редактиранье: Юли 16, 2010, 11:15:41 от Росен Багериста »
Активен
Кой ни мрази поди назе да лази

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
« Reply #25 -: Юли 16, 2010, 11:13:35 »

Я познаваа един къде работеше некъде у Южна Германиа и тамън се беше развел - он си одеше секи хуйкенд до Софиа що му беше мъчно да детето.

От моа гледна точка Чворе, има 3 главни работи къде требва да имаш унпаредвид:
- мисли предимно кък тва местене че засегне семейството ти, а не толко тебе и работата ти.
- социалното ти положение нема да мръдне грам- къв си бил у Българиа, такъв че си останеш. Ако си доктор, сравнително бръже ше се наместиш у обществото и с тебе ше се дръжат като с тукашните доктори. Съответно ако си бил човек къде чисти улиците, пак че останеш у тоа обхват. Абсолютниа скок у доходите не играа никаква роля тука.
- престани да мислиш за одене от една дръжава у друга- мисли като за одене от конкретен град у друг конкретен град. Изрази като "Испаниа", "Германиа" значат много малко и требва да се изостават веднага щом работата придобие и най-малкат аконкретна форма.
Активен

jaio

• Гостенин
« Reply #26 -: Юли 16, 2010, 11:16:15 »
добар ден и от мене
гледам кво сте писале и съ чуда кой а праф и кой неа
ама май истина нема значение дали си по Блъгариа ели по светъ щом си неживееш в родната къща
азе за последните 10 годин у дома съм спал 10 пъти а през другото време дали съм спал ф софиа видин ели у пичковец нема никво значение важното а че неа било у дома
а доктора си а много праф че сака да съ майня от БГ що кво и да врътиш кво и да сучеш се нестава
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
« Reply #27 -: Юли 16, 2010, 11:18:48 »
може,ма лаесе имаше негде тема,по типъ-За сите дек са по светъ и са си остаили домовете ;)

Абе дако, нека има 2 теми, не моо за сичко да отвараме по една и да пишеме с години у неа. Нали мислиаме да прередиме малко темите, като прередиме, и двете теми ше се групират.
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #28 -: Юли 16, 2010, 11:24:26 »
па може, кво неа зле ;) ;D
Активен

onufri

• Гостенин
« Reply #29 -: Юли 16, 2010, 11:43:38 »
Цитат
Цитат на: Крокич в Днес в 10:13:35
Цитат на: Чвора в Днес в 10:01:58

Я познаваа един къде работеше некъде у Южна Германиа и тамън се беше развел - он си одеше секи хуйкенд до Софиа що му беше мъчно да детето.

От моа гледна точка Чворе, има 3 главни работи къде требва да имаш унпаредвид:
- мисли предимно кък тва местене че засегне семейството ти, а не толко тебе и работата ти.
- социалното ти положение нема да мръдне грам- къв си бил у Българиа, такъв че си останеш. Ако си доктор, сравнително бръже ше се наместиш у обществото и с тебе ше се дръжат като с тукашните доктори. Съответно ако си бил човек къде чисти улиците, пак че останеш у тоа обхват. Абсолютниа скок у доходите не играа никаква роля тука.
- престани да мислиш за одене от една дръжава у друга- мисли като за одене от конкретен град у друг конкретен град. Изрази като "Испаниа", "Германиа" значат много малко и требва да се изостават веднага щом работата придобие и най-малкат аконкретна форма.

структурирано инженерно мислене   ;D

не съм съгласен само с тава: "Абсолютниа скок у доходите не играа никаква роля тука"

според мен абсолютните доходи също играат роля и то не малка.

« Последно редактиранье: Юли 16, 2010, 11:48:25 от Крокич »
Активен

Страницата е създадена за 0.268 секунди с 22 запитвания.