Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: За емиграциата  (Прочетена 26902 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

мома Врачанка

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 7781
  • куха лейка
Re:За емиграциата
« Reply #285 -: Април 18, 2012, 11:27:18 »
........... Сека съдба е индивидуална и нито едно мнение не е общоприложимо.
много мъдро казано +1000 !

Мене лично не ми е зор от къде е фотката,ели дали е спекулативна или сладникава,секи си има чуствителна струна и тва е доста индивидуално.
Снощи като я погледнах се едно че мокър парцал ма удари,спомних си баба ми - се ми пращаше здраве по кой си тръгне от село у неделя,а миналата година са спомина и наще не ми казаха дока я погребаха,та да не ръгна да си права разходи.....а колко ми е криво,и цеел живот ше ми бъде...спирам дотук
Активен
"...ей дъ имаше неко къде дъ ми пие пръвата глътка...я на натам си можем и самси... "
цитат Бай Еван Астриецо
П.С. Изпитано е у времето,баш така си йе!

BEKO

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4744
  • Щур чувек и силен ветар нищо ги не бръка
« Reply #286 -: Април 19, 2012, 12:02:05 »
 И я си мислъ,че секи мое даде мнение...утстранъ...за тава не щъ а съ обаждъм.
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #287 -: Април 19, 2012, 12:36:04 »
Мого ми е интересно и я и Валери ли спадаме къде дезертьорите или сме полудезертьори... Или некак си три четвърти недезертьори и само една четвърт дезертьори. Требва да има гайгер-мюлеров брояч, измерващ дезертьорството на човека. Сека съдба е индивидуална и нито едно мнение не е общоприложимо.
Кептън, приби ма с таа твойта техника. Нема, нема, па го извадиш тоа брояч да мериме нещо. Колко сме славяни мерихме, съга мерим кви сме дезертьори. Ша го признаа за универсален тоа апарат, ако замерим накъде са се разфърчали синеоките и русокоси фчелички на Пръвака, на акация ли налитат или на магарешки бодил  ;D
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
« Reply #288 -: Април 19, 2012, 12:57:58 »
С тоа апарат са мери радиацията, значи требва да става и за другите ни работи, нали сме деца на Чернобил. Техниката ебава мамата на сичко. У смисъла, че го оправа. Без техниката закъде сме, Тинжуло, моеш ли да ми каеш или не моеш?
« Последно редактиранье: Април 19, 2012, 01:00:24 от Капитаня »
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #289 -: Април 19, 2012, 01:14:43 »
Важно е да има кво да са брои  :punk:
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Гривяк

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5715
  • Чака, бега, мЪчи ма!
« Reply #290 -: Април 22, 2012, 02:34:38 »
Понеже са ангажираате акъли да ми давате, обърнаате ми внимание га ревах куто биволица, длъжна са усещам некъкси да ви информирам, че сино ми седи дома и не отиде никъде. Както предполагах, перде вара излезе техната работа. Неа са отказало лапето да са маха навън, но е в процес на търсене на нещо по-различно от "екскурзия до Лондон". И те така с моя "лондончанин" :)
Активен
"Северозападът е консервативен, а аз съм северозападен." колегата Фенерски :)

Маруца

• Гостенин
« Reply #291 -: Май 15, 2012, 04:27:40 »
Да питам нещо Крокича, че са сетих, понеже отглежда челяд у чужбина..
Крокич, твоите дечурлига прикаат ли свободно български? У вазе приказвате ли си сички на български?

Щото скоро една позната вика за неин братовчед и жена му де емигрирали в Испания и там им се родили децата преди 7-8 дестина годин. И вика, що ониа децата не щът да прикаат на български, иначе разбират кво майка им и баща им си говорат у тех, ама те нещът и одговарат на испански.  :o
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #292 -: Май 15, 2012, 04:32:35 »
same here
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
« Reply #293 -: Май 15, 2012, 04:36:20 »
Тава е естествен процес, натурализация, вписване в обществото, по-добре е така, иначе ако помнат и могат да говорат български от емоционална гледна точка си е добре, тава може да е трагично на пръв поглед, може да изглежда на некой страшно и да се намерат секакви страшни думи за тоо процес, ма се ла ви, демек такъв е живота, сураф...
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
« Reply #294 -: Май 15, 2012, 04:42:21 »
за помнене и разбиране нема проблеми, ма за говорене е сложно, губат нги се абстрактните понятиа иначе граматически нема проблеми, ма има ного думи къде и дрътите ни мързи да им ползваме българските еквиваленти, па и неа само българете, примерно по хамериканското радио викат че има "five kilometeres Stau"
Активен

Маруца

• Гостенин
« Reply #295 -: Май 15, 2012, 04:44:45 »
Бе те нек си се водат испанци ели немци ели американци пръво поколение, ма един език в повече кво ше пречи ако се знае, още повече че е роден език на родителите им.
бе де да знам...я тиа деца си ги сметам за българчета, не за испанчета, и ми е странно че немат желание да го говорат езика. ние сме най-бръзо претопващата се нация в чужбина. Българското бръже изчезва като следа, що така... ???
Активен

манечкио Кошер

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9664
« Reply #296 -: Май 15, 2012, 04:46:21 »
Азе имам приятел българин  женен за полакиня и живеат у испаниа, а детенцето меца и на трите езика , ма не говори още свъразано да са разбере кой от кой по гу знае , е я е чичо да и еде дробеца  (**)

А имам и един приятел къде живее в Сарагоса кога заминаа за тама големата му дъщера одеше на училище и знае да пише и говори на български, а мъничката само говори - не може да пише, азе оняденка писах на баща и на скайпа на български и она ми връша на шпнаски no te entiendo nada демек " не тъ разбирам нищо"
Активен
Дрът уй и дръто куче са не прескачат, що са не знае кога моа са дигнат и да те уапат ! - източник Плъотрепач

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #297 -: Май 15, 2012, 04:48:29 »
Бе те нек си се водат испанци ели немци ели американци пръво поколение, ма един език в повече кво ше пречи ако се знае, още повече че е роден език на родителите им.
бе де да знам...я тиа деца си ги сметам за българчета, не за испанчета, и ми е странно че немат желание да го говорат езика. ние сме най-бръзо претопващата се нация в чужбина. Българското бръже изчезва като следа, що така... ???

и така и требе - да мрие  като неа мал - свето нема а са сврши като ги нема таа нельита нацеа , нацеа от сволоч, плужеци и срам за еволюцеата индивиди
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Маруца

• Гостенин
« Reply #298 -: Май 15, 2012, 04:49:00 »
1 поколение само да се роди тама и с българското се приключа.

Турчолята у Германия раждани като немци, прикаат ли турски?
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
« Reply #299 -: Май 15, 2012, 05:08:37 »
Кво значи да "приключа българското"?
Турците живеат на клъстъри и изолирано от белите и при тех и децата нги говорат турски. Ма и они неа моа говорат като ората и за 10 минути минават неколко пъти от единиа език на другиа и турскиа нги е от рода на циганските лафове от рода на "со мангес бе ин учителска стая"
Активен

Страницата е създадена за 0.217 секунди с 22 запитвания.